Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Pomoc s pravidly

obsahuje otazky na pravidla a doufejme i odpovedi :-)
22.11.2009 01:38:55

rbx

FINALE
Muze mi nekdo prosim vysvetlit Finale? Hrali jsme to sice celou dobu blbe, protoze jsem v roli Saurona pouzival misto dvou akci pouze jednu, cimz padem byl muj postup po hernim planu dosti nezazivny, ale i tak... Dostali jsme se do finale, kam jsem dosel ja se svym zlutym zetonem jako prvni, aniz bych byt jen naznakem splnil podminky k vitezstvi. Kamarad s hrdinou skoncil dve policka pred finale, se stejnym vysledkem ohledne podminke k vitezstvi. Co ted? Pravidla k Finale mi prijdou zmatena... prvni bod resi okazmite vitezstvi, coz je v pripade, ze nekdo dojde do finale se splnenou Misi. Bod 2 ale zacina ale opet kontrolou splneni mise, coz je prece nesmysl, ne? Protoze opet nikdo nema splnenu misi, takze se zadne zetony po Story tracku neposouvaji a jsme zase kde jsme byli. Jak ted? Co se stane? Normalne bojuje Hrdina s Prstenovymi prizraky? Protoze Hrdina byl jen dve policka od finale, mam, jakozto Prstenovy prizrak, jen dve karty a dva zivoty pro boj, takze me vyridil hned prvni kartou. Takze ted nevim, co delame blbe. Napada me jedina varianta - hrali jsme to cele tak blbe, ze normalne by k teto situaci nemelo dojit. Ze hra proste jednu ze stran ke splneni tech podminek donuti. Poradite nekdo?

22.11.2009 01:50:00

Finále
Neměl jsi mít jen dvě karty. Protože jsi měl převahu, měl jsi získat ještě tolik bodů zdraví (health) a statečnosti (fortitude), kolik zbývá hrdinům k finálnímu políčku (tj. ve vašem případě +2). Takže ses pěkně ošidil.
Jinak ta dvojí kontrola splněné mise je pokaždé kvůli něčemu jinému: 1) se kontroluje, jestli ten, kdo má převahu, splnil misi a tím ihned vyhrál. 2) se kontroluje pro posun žetonů kvůli právě tomu závěrečnému souboji. V případě, že by ten, kdo nemá převahu (u vás hrdinové), měl splněnu misi, posouvá si žeton o 1 políčko (tím pádem by se ti přičítalo míň bodů health a fortitude).
Mrkni na překlad, přijde mi dostatečně polopatisticky napsaný. Když pojedeš bod po bodu, už tu chybu neuděláš :)
Očekávám další dotazy :)
Pishkotek - překladatel pravidel

22.11.2009 09:20:52

rbx

Aha
Já vršil jednu chybu za druhou. Ok, ale vysvětli miprosim, jak muže hrdina splnit svoji misi, kde je psáno, ze ma nejdriv splnit basic quest a pote asvanced quest, aby vyhrál. Basic quest bylo prozkoumání lokace, kde jsem měl od zacatku hry svého miniona, takže nemel šanci se přes nej probít až do Explore fáze. Tak tam jen pobihal a nevěděl co dal. Jde vůbec s jedním hrdinou ve hře dvou hráčů zničit miniona?

22.11.2009 10:30:08

to rbx
Jde ho zabít. Mě se to několikrát povedlo. Dokonce několik. Chce to jen pokud je postava slabá, tak trochu vylepšit vlastnosti od charakterů a trénováním. A navíc je jedno jestli hraje jeden hrdnina nebo více. Stejně bojuje pouze jeden z nich Dokonce je to snad lepší, protože má dvě kola na nabrání pořádných karet. Po první hře jsme taky moc nevěděly, ale chce to do toho pronikat a pronikat.

22.11.2009 11:36:41

rbx

sappho
Nojo, ale tu postavu prilis nevylepsim, protoze kazde kolo se posunuje zeton hrdinu na story tracku o 2 policka. Tudiz toho casu moc nemam a ani jednou se nestalo, ze by se tento postup zpomalil.

22.11.2009 11:45:22

rbx

sappho
nebo jsem neco prehledl, protoze trenovat muzu jen pres urcite akrty, ktere mi to primo reknou. Neni to soucasti tahu.

22.11.2009 11:46:29

rbx
Myslím že nepřehlédl. Těžko se to popisujete, ale po více hrách člověk přijde jak na to. Pokud hrajete ve dvou, tak má hrdina během jednoho posunu zeleného žetonu vlastně dvě kola a to už se dá stihnout mnohem víc věcí. A pokud hraje více hrdinů, tak si musí pomáhat a jít třeba bojovat hrdinové dva.

22.11.2009 11:49:49

rbx

sappho
jj, tu hru ve dvou jsme modifikovali presne podle pravidel. Co je podle tebe lepsi? Hrat hru dvou hracu se dvema hrdiny, nebo hrat s jednim? Kazdopadne se tesim, az si to zase zahraju a ted uz snad spravne.

22.11.2009 13:03:08

rbx
Každá má něco, ale já osobně ve dvou.

22.11.2009 13:19:21

Minioni
Včera jsem hrál první hru za Saurona (předtím jsem hrál jen jednu hru za hrdinu a to bylo těžké rozkoukávání) a hrdinové mi poměrně "v pohodě" zavraždili Black Serpenta a Mouth of Sauron + jednou Ringwraithy ve dvou (jeden hrdina je načnul a druhý dorazil). Minioni nejsou tak nabušení, jak by se na první pohled mohlo jevit a hrdinové jsou na tom lépe než oni. Obzvláště když mají hrdinové možnost alespoň jednou potrénovat, protože ty tréninkové karty jsou občas dost drsné (Brutal Finisher od včerejška nenávidím, z jedné karty dostat 7 damage je opravdu humus).

22.11.2009 18:53:27

Lame
Tohle bude asi velmi trapný dotaz, ale chci se ujistit:
1)Hrdina může odpočívat pouze na začátku svého kola, nebo třeba i po pohybu, tedy víckrát za své kolo?
2)Bere si hrdina kartu setkání po každém pohybu nebo až na konci svého tahu, když už se neche hýbat dál?

21.2.2010 11:37:27

to Eyron
1) pouze jednou za kolo, a to na začátku svého kola, až poté co si dobral karty pro pohyb(které si vlastně bere na konci Sauronova kola).
2) až na konci kola a jen pokud nejsi v nebezpečné lokaci. V pravidlech je to jasně napsáno. Není důvod pochybovat.

21.2.2010 11:52:03

sappho
Díky, mně to přišlo logické, jen nejedoznačně napsané...

21.2.2010 15:51:49

to Eyron
V tom přehledu kol na straně 10 je dle mého vše jednoznačné.

21.2.2010 19:22:31

sappho
Ono mi přišlo matoucí to, že u fáze Setkání je napsáno že se dělá po dokončení fáze Cestování a u Cestování, že se dá opakovat dokud má hrdina karty.
Jinak je překlad super, velmi srozumitelný.

21.2.2010 19:56:19

uistenie
včera sme hrali po predvčerajšom zoznamovaní sa s hrou, prvý MEQ naostro a našli sme dve nejasnosti:

01:došlo však 2x k nasledovnej situácii : priateľke s herom ostala po boji len jedna/resp žiadna karta hrdinu, potom mala dostať skrze kartu setkani (encounter card) damage 6. Zahrali sme to tak, že je vlastne porazený hero a postupovali sme podla pokynov pre porazených hrdinov tzn. išla do najbližšieho útočišťa (haven) atd. Hrali sme to spravne?

02:Karta dovednosti (skill card) HAMSTRING hovorí: ak urobíš protivníkovi aspoň 1dmg, ulož vrchnú kartu protivníkovho balíčku na spodok jeho bojového balíčku. To znamená, že hero zoberie vrchnú kartu z jedného z 3 balíčkov bojových kariet (podľa toho s akým typom monstera/miniona bojuje) a dá ju pod všetky bojové karty (akoby prvú zahranú), ktoré odohral sauron v danom boji? Má to mať ten efekt, že zrazu sa môže sauronov bojovník vyčerpať a neplatí mu jeho karta ktorú zahral?

Ďakujem (zrejme sappho)za odpoveď :)
acedrac

10.4.2010 10:19:49

to acedrac
01) Pokud Ti dojdou karty na ruce i v Life Poolu, tak jsi ihned defeated. To znamená, že pokud jí zůstala dohromady 1 karta v ruce i v balíku a dostala 6 damage, tak ji musela zahodit a tím byla poražena (přesune se do nejbližšího Havenu, zahodí 1 item nebo favor, posune Sauronovi poslední story žeton, vyléčí se a končí kolo). Pokud kdykoli předtím přišla o poslední kartu z ruky i z balíčku, tak je ihned poražená - má třeba poslední kartu a pohne se na vedlejší lokaci, čímž ihned zemře a nemůže už ani prohledat lokaci ani si netahá Encounter kartu.
2) Na Hamstringu se píše, že pokud dáš toto kolo alespoň 1 damage, tak se provede to, co píšeš. Takže ano, dáš vrchní kartu příslušného bojového balíčku nestvůry na spodek zahraných karet do souboje, ale kartu zahranou toto kolo už to nezruší kvůli příliš vysokým nárokům na sílu (damage už totiž bylo rozděleno). Na další bojové kolo se už ale ta síla počítá, takže to už může způsobit vyčerpání protivníka.

10.4.2010 10:58:18

este jedna nejasnost
ďakujem Kadaver-ovi za quick answer :), ešte mám dve otázky:

03. Hero porazil mojho miniona svojou poslednou kartou hrdinu,mal by byť teda porazený, ale keďže zabil aj mojho miniona, sme porazení obaja, teda hero musí urobiť všetky kroky porážky a moj minion ide natrvalo preč z hry (okrem Ringwraithov, ktorí sa vracajú)?

04.Hráme vo dvojici (hero má dvojťah), Sauron môže zahrať každé hrdinovo kolo jednu kart stínu (shadow card). Ako mám zahrať napríklad dve shadow karty na ktorých je uvedené, že ich mám zahrať počas Sauronovho kroku ACTION? Podľa mňa to znamená , že ich obe zahrať nemôžem. Ale mohol by som zahrať jednu vo svojom(zahraj počas Sauronovho ACTION STEP) a v jednom z kôl hrdinu by som mohol zahrať druhú (zahraj na začiatku kola hrdinu/ zahraj pred bojom hrdinu s minionom a pod.)
alebo
v každom z hrdinových kôl jednu shadow kartu (zahraj na začiatku kola hrdinu/ zahraj pred bojom hrdinu s minionom a pod.)?

Možno sa pýtam sprostosti, ale chcem sa len uistiť, lebo to hrame prvykrat. Ďakujem
acedrac
p.s.: meq rulezzz :)

10.4.2010 12:32:42

to acedrac
03) Hrdina je poražený a Minion je taky mrtvý. Prostě si představ epický souboj, jak hrdina z posledních sil probodne proradného pohůnka Sauronova a hned na to zemře ze svých rozsáhlých krvácejících zranění. Úplně vidím ten obraz, jak jsou v sobě jejich těla zapletena v závěrečné mrtvolné křeči.
04) V každém kole každého hrdiny můžeš zahrát 1 Shadow kartu a ve svém kole taky můžeš zahrát 1 Shadow kartu. Takže ve své ACTION fázi zahraješ jen jednu (druhou už nemůžeš, na to musíš počkat do dalšího kola), v prvním kole hrdiny zahraješ jednu kartu, která se hraje v hrdinově kole, a v druhém kole hrdiny můžeš zahrát druhou kartu, která se hraje v hrdinově kole.

10.4.2010 12:39:21

dalsie nejasnosti
ahojte, dnes hrame treti krat MEQ a potrebovali by sme poradit:
01. ked vyplatim karty korupce favorami, kde ich odhadzujem? prec z hry alebo spat do odhadzovacieho balicka kariet korupce?
02. kde odhadzujem karty hrdinu (life), kde mam skrz shadow kartu "storm of mordor" vyhodit vsetky karty okrem 5 a z nich este nahodne vyhodit za kazdu kartu korupce jednu kartu hrdinu. do REST alebo DAMAGE poolu?
dakujem za radu :)
acedrac

21.4.2010 08:10:09

to acedrac
1. do odhazovacího balíčku
2. Rest

Podle mě nad některýma věcma zbytečně moc uvažuješ. Pravidla jsou strašně jednoduše napsaná. Je zbytečné tam hledat záludnosti.

21.4.2010 08:45:59

do tretice A promise of rings Plot Card
A promise of rings Plot Card- modrý diamant znamená, že túto plot kartu môžem zahrať iba v ľubovoľnej lokácii ROHANU? pri splnení daných podmienok samozrejme
ďakujem za odpoveď

27.4.2010 22:17:08

to acedrac
Vidíš, toho jsem si nikdy nevšiml. Na té kartě není žádné omezení v textu na region, takže se domnívám, že jim tam ten drahokam zbyl z nějaké předchozí verze. Na BGG se o tom lidičky taky bavili a i když nebyl potvrzen žádný oficiální verdikt, tak se shodli na tom, že to asi bude chyba tisku. Podle několika lidí je tedy možné hrát ten plot do libovolného regionu.
Btw, stejný problém je i na Plotu Urgent Summons.

27.4.2010 22:57:41

Plot
My tyhle plot karty hrajeme v jakémkoliv regionu.

28.4.2010 06:14:16

tak teraz som...
troska nastvany na priatelku a na seba, lebo ma prehovorila ze to mozem zahrat len v Rohane a mohol som jej dvoch hrdinov trosku potrapit resp. mozno aj vyhrat :(

28.4.2010 23:14:15

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium - playmat
Duna Impérium - playmat
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas