Maria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 210 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Histogame
Autoři: Richard Sivél
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jsme vcera s Miri a kandelabrem vyzkouseli a dojmy velmi pozitivni. Podarilo se nam to zahrat za o neco vice nez dve hodinky, system hry je velmi originalni (pokud samozrejme nesrovnavate s Friedrichem:)). Zalozeno na point to point systému a zásadní roli hraje i zásobování. Z hlediska boje pak vyber bojiste, jelikoz hraci plan je rozdelen do mensich ctvercu, kterym odpovidaji symboly karet, kterymi hraci odehravaji bitvy. Takze stojite-li na pikach a nemate piky, dostanete desnou dardu a je lepsi tam nechodit:) Zajimave je, ze se asi budou muset balancovat i Prusko a Francie mezi sebou, aby neotevreli tomu druhemu cestu k vitezstvi. Ja jsem jako Prusko Rakusaka docela prejel a vysledkem bylo vitezstvi Francie, ktera sezobala mene chranene pevnosti za frontou:) Jinak dojem fakt vyborny, je to velmi pristupna lehci wargame, kde vidim spoustu zajimavych moznosti, jak to hrat:) Snad se kandelabr hecne a napise report:D
8.3.2010 12:03:00

výborně
okruh už se rozšiřuje :)
a díky saso, za překlad pravidel, ten by mohl přilákat další hráče.

7.5.2010 09:58:58

Sasa
Díky za překlad. Ještě se pokusím počkat na na první reakce na hru Battles of Napoleon: The Eagle and the Lion, ale pochybuju že to zvládnu :) tak že Maria je už víceméně doma.

7.5.2010 11:32:16

tretia hra
pravidla su mozno na 10 stran, ale musim povedat ze ich vysvetlovanie nazivo je tak na hodinu. Hra ma prilis vela moznosti.
Prave sme dohrali tretiu hru. Vyhralo RAKUSKO na zaciatku posledneho roku vojny. Dovod prosty. Prusko to zahralo zle a prislo o supplytrain cimz prehralo vojnu. A este na zaciatku prislo o saskeho spojenca ktory sa stal neutralny vdaka prehratej bitve. neskor sa vdaka politike stal dokonca spojencom rakuska a zohral este v poslednych bitvach celkom podstatbu ulohu. Ja ako Frantik som mal na male. Mal som jeden cas posledny VP v poole, ale nepodarilo sa. Ak Prusko pride o jediny supply Train je nahrate. Tot poucenie z dnesnej hry....

8.5.2010 01:57:27

Gaspar
V zime jde ale tren koupit, kdyz o nej prijdes, ne? Jde sice do Berlina, ale stejne, porad jeste valka zachranit jde, ne?

9.5.2010 11:45:34

aneken
Nemusíš ho dávat do Berlína, může přijít i do Drážďan. A pokud patří Prusku Slezsko, může přijít i do Wroclavi.
(PS Nedává se v zimě, ale v movement fázi.)

9.5.2010 14:25:42

jo jo
tren jde koupit kdykoliv, nasazovat jej můžeš v kterékoliv hlavní pevosti (i spřátelené malé mocnosti), za předpokladu samo že je pod tvou (či přátelskou) kontrolou.

9.5.2010 16:44:24

trohat
V tom prikladu uz Prusak Sasko nemel:) Ale vidis, Slezsko me nenapadlo...

9.5.2010 17:14:00

Pro vsechny
Jake to je teda pri hre ve dvou?

11.5.2010 13:56:20

Jumbo
ve dvou jsem to nehrál, ale myslím, že špatné to nebude, akorát strategie bude jiná. Teď nevím jestli je to tak na 100% ale logické je, že jeden hraje za Rakousko a Pragmatiky a druhý za Prusko a Francii (s přilehlými nohsledy). Bude to trochu náročnější na koordinaci, protože každý národ má vlastní set karet, čili prušák bude mít svůj balíček, francouzský, bavorský a saský. Na druhou stranu mě napadají nové taktické možnosti. Záleží jestli budeš hrát primárně ve dvou, nebo budete spíš tři, občas dva.

18.9.2010 12:36:52

po asi šesti hrách za marii
už můžu říct, že mám hru docela v krvi. Tedy aspoň natolik, že nedělám zásadní chyby v rozmístění jednotek, neženu se do kvadrantů, kde jsem slabý, soustředím se na dobré pokrytí pevností, abych jich jedním pinčlem bránil co nejvíc a ideálně tak, že když prohraju o jedna, byl stále v jejich dosahu. Rozhodně si myslím, že za Marii se dá vyhrát dobře, ale musíte mít víc zkušeností a nedělat žádné chyby. A udeřit ve správný čas. Zatím se mi to tedy nepodařilo, ale stále věřím :) viz. můj report v záložce hraní.
A ta hra je opravdu vyníkající.

18.9.2010 12:43:14

kandelabr
No toz kdyz si vzpomenu na nasi prvni hru, tak jsme tam delali desne chyby a nekteri i fatalni, co?:)

19.9.2010 01:01:17

aneken
to teda jo, tam bylo chyb jako máku, ale naštěstí jsme je dělali svorně všichni, takže to až tak nevadilo :) pojď si dát někdy repete, za marii už se cítím celkem pevný v kramflecích.

20.9.2010 20:42:39

Taky bych dal :o)
Poctivě studuju pravidla, zkouším jak to funguje na Vassal modulu ... kdyby se někdy hrálo v Praze, tak dejte vědět

20.9.2010 20:46:03

Objednáno ...
Tak jedna z Marií už má určenou adresu ... doufám, že bude brzy :o)

28.9.2010 23:29:25

Mám to doma
Takže fyzicky dneska Marie dorazila ... přes Vassal už hraju třetí hru. Moc pěkné, jsem spokojen ...
Kdyby měl někdo z Pražáků chuť dát partii, tak se to dá jistě nějak domluvit ... každopádně počítám s Marií na Relative Range koncem listopadu

18.10.2010 12:13:57

pro Matto
No ja bych to rad nekdy vyzkousel, takze si rad nekdy pres tyden (o vikendu jsem vzdy mimo Prahu) zahraji. Tento tyden uz mam domluveny TOI, ale pristi tyden sirad udelam cas....

18.10.2010 13:12:52

Matto
tak na RR bych Marii určitě dal !

18.10.2010 14:19:47

odpovědi
TROHAT: No s Blackdogem jí hraju pro Vassalu, takže nás tam jistě pár bude ... tak se budu těšit

JUMBO: No u mě je trochu problém s časem, ale nějak to vymyslíme ... ale chce to třetího, ve třech je to lepší. Každopádně příští týden nejsem ...

18.10.2010 15:58:02

Marie v pondělí 25.10.
... nečekaně se mi objevil volný večer v pondělí 24.10. Tak kdyby si někdo našel čas, budu k dispozici (Paluba anebo Outpost, případně cokoliv na Praze 4 či někde poblíž centra)

Tak to beru zpět, bude se hrát Napoleon Triumph ...

20.10.2010 14:31:29 | Upraveno autorem (porovnej)

pro Matto
Kdyby jste nakonec teda hrali Marii a ne Napoleon Triumph, tak bych se rad pridal.
Klidnei jen na cumendu. Chci videt jestli to ma cenu kupovat.

20.10.2010 16:01:54

Pondělní podvečer
Tak Napoleon Triumph se nekoná, čili pokud by se našel někdo na Marii, jsem připraven ... cca od 17:30 na Palubě či v Outpostu nebo prostě někde

24.10.2010 21:24:19

Maria
Takze ja se pridam. O pul seste v Palube.

25.10.2010 12:13:29

Army sheet ke stažení
Tady je ke stažení a vytištění army sheet + zimní bodování:
http://www.histogame.de/maria/Maria.Armysheet.whitepaper.pdf

26.10.2010 10:03:59

Dojmy po úvodní hře
Tak včera jsme se synátory otřásali Evropou 18. století :) Dali jsme jen první 2 roky úvodní hry, takže bez politiky a bez Pragmatické armády. A tedy dojmy jsou naprosto skvělé. Už teď se mi hra libí. Nevím, co vyzdvihnout dřív jestli systém bojů, prvky zásobovacích kolon, ochrany pevností či samotné zpravání formou pro mě přitažlivých dřevěných komponentů místo plastových figurek :) S Rakouskem to bylo nahnutý první rok, ale díky slušnému přijmu TC se ve druhéjm roce docela stabilizovalo a zastavilo útoky Prušáků a Francouzů. Skvěle zafungovalo to, že armády fanaticky vnikly do hloubi Rakouska a podcenili zásobování :) NAsekali jsme pár chyb, ale v té první hře nešlo o samotnou výhru. Fakt moc pěkná hra. Začínám se zajímat i o Friedricha, jelikož bychom mohli zapojit i manželku a hrát to ve 4 :)

28.12.2010 16:38:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Richmond
skvělé, to jsem rád, že vás to chytlo :) můžem si dát kdyžtak partii na zatroconu, určitě to tam beru. Jinak friedrich je taky výborný, i když marie mi příjde o fousíček zajímavější. ovšem pokud jste čtyři tak není nad čím váhat :)

28.12.2010 20:35:17

Vybíráme z Bazaru

Figurka proroka do hry Talisman
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas