Marco Polo II - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Daniele Tascini
Simone Luciani
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Prosím podělte se o zkušenost a srovnání s Marcem Polem. Díky
16.10.2020 08:53:10

UmmA
Díky za obsáhlou odpověď. Asi to nakonec udělám tak, že MP1 prodám a MP2 pořizovat nebudu :D

1.3.2021 16:09:47

Vynikající obě verze
Jednička i dvojka jsou skvělé :). Hráli jsme 4 roky jedničku, s radostí jsme přeskočili na dvojku. Jedničku máme i s rozšířeními, k dvojce jsem rozšíření zatím nesehnal, ale moc se těšíme na další postavy. Obě jsou vynikající !!!

1.3.2021 16:21:14

postavy
Ještě mě napadlo, když jsou postavy hodně nevyvážené, asi by mohlo být v pohodě hrát bez nich jen vanilla pravidla, nebo že by se každou hru vylosovala jedna, která by platila pro všechny. Tím pádem by se eliminovala asymetrie a nevyváženost a zvýšila by se znovuhratelnost, protože každá hra by byla lehounce jiná. Hypoteticky je to docela rozumný řešení. Co si o tom myslíte v praxi ? :)

8.3.2021 15:07:08

PJ

Havelock
Přijde mně to jako strašná nuda. Postavy sice jsou nevyvážené, ale je to aspoň nějaké koření do jinak hezké, ale celkem suché eurovky (viz recenze).
Pokud už nějak podobně, jak navrhuješ, tak o postavy dražit (to by bylo vcelku i v duchu hry) a v nízkém počtu vyhodit Vitela, který nemá škálování a sám o sobě je slabší. Ale přijde mně to zbytečné.

8.3.2021 15:52:37

Prošel jsem diskusi s tím, že neznám dvojku, ale dostal jsem dojem, že kromě určitého zpříjemnění a zjednodušení (peníze, cestování) není dvojka o tolik lepší? Mám jedničku se vším co k tomu vyšlo, tedy s jedním velkým a oběma malými rozšířeními, díky tomu jde celkem jednoduše obsadit v benátkách malá i velká města a mít zdroje a akce navíc, takže jsem sice dobu zvažoval pořídit dvojku, ale zatím mě nepřesvědčila. Může mi srovnat někdo kdo zná - zda je dvojka lepší proti jedničce, ke které má všechny tři rozšíření, tj. všech 19 postav atd.? Díky

 

31.10.2021 17:20:18

Jiz dlouho mam jednicku se vsemi rozsirenimi a presto jsem nedavno poridil i dvojku.

Za mne osobne nelze rict, ze by dvojka byla nejak vyrazne lepsi. Je to proste jina hra, kde je nekolik podobnych mechanismu.

Duvodu je nekolik:

  • Je pravda ze zjednoduseni prineslo uz velke rozsireni pro MarcoPolo I. Ale ono ani ta II neni nijak jednoducha - neni to zadna rodinna varianta a stale plati, ze pokud nekdo dela chyby a poradne si sve tahy nenaplanuje tak proste neudela tolik bodu.
  • V jednicce je diky rozsirenim mnohem vice postav a tim padem asi trochu lepsi znovuhratelnost, ale ohledne vyvazenosti postav jsem mel a mam uplne stejne pochybnosti jako mam ted u te dvojky. Pokud bych to chtel hrotit, da se to resit drazbou. Pro ostatni, kteri si jen chteji vyzkouset ruzne strategie zalozene na ruznych schopnostech postav je to zcela v pohode - za zadnou postavu se hra sama nevyhraje.
  • Jednicka uz se na stul temer nedostane hlavne proto, ze uz jsem ji ja i vsichni v okoli hrali tolikrat, ze jednoduse mame tu hru ohranou a pote co se vyzkousely ty nove postavy tak uz neni az tolik co objevovat. Naproti tomu dvojka jeste tak ohrana neni a tim padem je vetsi ochota si ji zahrat.
  • Dvojka neni jen nejaka 2nd edition. Je to plnohodnotna hra, ktera se hraje dostatecne jinak aby to byla zcela nova hra (ale pritom samorejme podobne).

 

1.11.2021 00:13:01

Robkin: díky za porovnání, napsal jsi to tak, jak jsem to cíti, nicméně na rozdíl od tebe já Marca Pola II nikdy nehrál, takže jsem ji posuzoval dle různých recenzí, diskuzí a po projití pravidel. Budu zvažovat dál, zatím mě spíše zaujaly jiné novější hry a protože my jedničku dostaneme na stůl jen jednou za čas, tak s ní asi ještě nějakou dobu vydržíme :)

 

1.11.2021 14:45:02

@Greyhound doporucuji recenzi od Anet. odkaz je i zde mezi videii.

Me to pomohlo pri rozhodovani jestli hru poridit nebo ne.

1.11.2021 16:36:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Věc (CZ)
Věc (CZ)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas