Malifaux - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wyrd Miniatures
Autoři: Eric Jones
Nathan Caroland
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy a o hře

Western, steampunk, horror, scifi a fantasy dohromady.


Základ:
hraje se to bez kostek
hraje se s balickem karet, kartama na ruce muzes ovlivnit "hody" - lizani karet
Misto hodu tahnes kartu z baliku, pokud se ti vysledek nelibi muzes ho v mnoha pripadech ovlivnit kartou z ruky

na zacatek se vybere scenar,
vybere se prostredi
hlavni ukol pro kazdou stranu
podukoly pro kazdou stranu (ty muzou bejt tajny nebo verejny - za verejnej clovek dostane vic bodu)
a pak jeste specialni veci, ktery se dejou v ruznych prostredich a scenarich
pak se to rozestavi a hraje se po modelu na 6 pripadne vice kol.

Kdo ma vic viteznejch bodu vyhrava...


Postavicky jsou tam fakt super...
nemrtvá čivava, lady zombies, hustej horror medvěd zvanej Teddy. Ruzni demoni, trochu japonska, trochu divadelni strasirny, nemrtvaci na vsechny zpusoby, steampunk stroje, westernovi killeri, zvirata, zivly... no proste ulet.

Jedna z postavicek je Master - proste ten lepsi...
a ostatni jsou jeho prisluhovaci..
Vetsi hry se hrajou treba na 2 mastery.
Standardni hra ma tak 6-12 modelu podle velikosti
(goblinich manzelek s prasatkovym kanononem muze bejt aj 20)
Ty vetsi bitvy maj tak dvojnasobek.

Kazda postavicka ma nejaky schopnosti, dostrely, kouzleni, spoustu schopnosti a postavicky se navzajem ovlivnujou...



Idealni skirmishovka. Setting je skvele navrzenej tak, aby bylo mozny delat zabavne odpoledni turnaje ve vice lidech.

Jo a modely jsou nadherny.

Nevyhody: clovek si musi nekde sehnat teren - od pristiho mesice ale nejakej prodavaj, cely sety.
No a modely si clovek musi holt nabarvit, no.
Kdyz to date nejakymu zkusenymu patlalovi tak za odpoledne Vam za par korun ten gang napatla..

Fakt me to herne nadchlo.
26.7.2010 20:02:21

PJ

Jedi
Z Tvých dojmů si nelze absolutně představit, o jakou hru jde. Vím prostředí, že tam nejsou kostky a jsou tam nějaké postavičky a jede se podle nějakých scénářů. Ale celkově vůbec nevím, oč jde...

Proč nenapíšeš normální popis hry?

26.7.2010 20:28:59

popis
Právě jsem ho odeslal :-) čekám na schválení.

26.7.2010 20:33:32

jedi
a ten soubojovy system je dobry? kostky mi trochu chybi :( premyslim nad tim ale, nejaka modelarska figurkovka me posledni dobou laka (ne ze by na to byl cas). A jak je to s nakupem? Je jedna zakladni sada? nebo se kupujou jednotlive modely? jak to vychazi financne? a nevyskytujes se nekdy v brne? moc rad bych to zkusil, to tema je lakave.

13.8.2010 09:14:11

kandelabr
Me se to libi. Jakoze jsem tomu propad. S tema kartama je vic zabavy nez kostkama... musis u toho trochu myslet.

System je takovej...
Mas karty na ruce, kterejma muzes nahrazovat karty, ktery vytahnes z baliku.

Takze misto hodu tahnes kartu z baliku... nelibi se ti, tak ji nahradis kartou z ruky. Jenze to nejde dycky, protivnik ti do toho taky keca. Napriklad pokud ses nucenej tahat kartu na tzv. negativní flip = táhneš víc karet a použiješ tu nejhorší, tak nemůžeš nahrazovat kartama z ruky. Jsou tam postavičky, co fungujou jen když odkazuješ karty, nebo je nemáš vůbec.

A tak, téma a svět je vtipnej. Třeba vrchní goblinka má schopnost
ooo jééé ženská.... přitáhne k sobě spřátelenej model do 6".

Co se týče nákupu. Tak vychází základní balení pro každej gang. Což je asi 5 figur.
To je základ. Pak si to rozšiřuješ, když chceš. Základ hraní je 5 figur, normál tak 8-10. A velká bitva dvojnásobek.

Finančně to vychází o dost líp než ostatní miniatury. Miniatury jsou pěkný.

13.8.2010 09:53:46

jedi
to zni skvěle, a kde nakupuješ?

13.8.2010 10:02:42

kandelabr
zatim v US.

13.8.2010 10:08:52

rajcze

kandelabr
Jo, system je fajn - me teda kostky nechybi vubec :) Naopak sem rad, ze mam vlastne celkem jisty, ze mi prijdou dobry i spatny karty - kdezto na kostce muze celej vecer padat presne to spatny cislo...

Figurky jsou moc fajn - nerikam, ze sem nevidel hezci, za svuj zivot, ale maji perfektni charakter, a i odlitky jsou fakt dobry (nebo aspon to, co sem zatim mel v ruce).

Navic snad skoro kazdej si v tom muze najit frakci (nebo mastera a modely) se kteryma se muze szit, takze dalsi plus pro mne.

Pocatecni investice - na vyzkouseni hrani - taky neni vysoka. Pokud si z Brna, tak das za hratelnej Gang do zacatku maximalne tisicovku - a to uz tam budes mit docela rozumnou variabilitu - pze zakladni boxy (master a nejaka mala parta modelu) se da do ceska dotahnout za neco kolem petistovky a za zbyly petikilo poridis dalsich 4/5 modelu.

18.8.2010 16:26:11

rajcze

kandelabr
No, jeste jak to tak po sobe ctu:
s tim "jestli jsi z Brna" jsem mel na mysli, ze tu uz jsou lidi co to hrajou, takze ti bude na hru stacit jeden gang (do zacatku). jestli se pohybujes nekde mimo "soucasny hrace" - tj mimo Brno, Prahu, a mam pocit ze jeden hrac je i v Liberci, tak to bude chtit ty gangy dva (at ma s cim hrat i ten druhej :))

18.8.2010 17:09:31

rbx

Jedi
a nechces se u nas nekdy s tim co mas, zastavit? Hrozne rad bych se na to koukl, protoze me ten svet taky nadchl. Na oplatku ti ukazu Ex Illis.:-)

19.8.2010 12:22:47

RBX
jo muzu, tedka o vikendu.
:-)

19.8.2010 15:04:02

Demo
k jsem dnes hrál poprvé Malifaux (jo, všechno musí být jednou...). Nejprv jsem v Ográku shlédnul WFB bitvu mezi Chaosákama a Skavenama, kdy těsně vyhráli Chaosáci (tři poslední
rytíři zahnali na útěk pošramocenou jednotku obrněných krysáků... jméno jednotky neznám). Kolem dvou hodin přišli kluci (Rajče a Jedi). Rajče mi půjčil svojí Lilitku (Lolitku:2) ) se suitou Nephilimů (1x young, 1x mature, 2x Terrot Tot). Proti mě postavil McMourninga, Sebastiana, Flesh Golema (toho vykouzlil tuším ve druhém kole z counterů) a 3 čivavy. Nehráli jsme podle scénáře, prostě a jednoduše Last stand win.

V boji se projevila neuvěřitelná Lolitčina schopnost sama zabít všechno v okolí. Nemá pouze skvělé tři akce za kolo, ignorování LOS atd, důležitá je i její defense 8, která jí několikrát zachránila pr..l (pardon, prdelku). Hra je to opravdu velmi dobrá, kartami v ruce se dá velmi dobře eliminovat prvek náhody + dají se použít soulstony. Demo bylo dost přímočaré, prostě jsme na sebe naběhli, při dalších hrách by to asi vypadalo jinak.

Co mě hodně překvapilo, bylo rychlé vypotřebovávání kaet z ruky. Nečekal jsem, že je to tak důležitý element.

Tímto klukům velmi děkuji za ukázkovou hru (byť Jedi u toho zíval) a těším se na své figurky.

11.9.2010 21:19:42

warhammer
obrnení krysáci = stormvermini

15.9.2010 20:22:53

Rising Powers
Četl jsem teďka kus novýho booku Rising powers a jsem absolutně unešenej. Nemám slov.

15.9.2010 22:16:41

Grr
Vy mě štvete, zakoukal jsem se do REdchapel Gangu a nový Kirai pack, až přijde Rising Powers a pravidla, zkouknu to podrobně :)

16.9.2010 09:36:26

nekoukej
Radši se do toho ani nekoukej... věř mi...:-)

16.9.2010 10:58:42

Zoraida
Na vyzkoušení téhle staré paní se fakt těším:). Podle toho, jak jí nikdo nemá rád, si myslím, že jí budu milovat. Jen po přečtení schopností si každý musí říct, že je příjemná jak osina v zadku. Šílený pohyb + wodoo triky, mňam

13.10.2010 18:52:53

mno...
tedy ja porad rikam pritelkini ze spravnej chlap si porad hraje..a jelikoz mne tahle hra fakt oslovila, moc moc rad bych si to chtel kouknout nazivo v herne zvane tusim dungeon..byl jsem na jejich strankach, ale nenasel jsem tam zadnej rozpis, kdy se hraje prave tahle hra a taky by mne zajimalo v ktery den se tam schazite...jo a sledoval jsem to video tech dvou chlapku na youtube..a trochu mne zarazilo ze vsechno co udelali bylo ze na stred herniho pole postupne nasoupali figury, vyresili damage a vlastne byl konec hry..chci tim rict - vyuziva se tam teren? nevim - v ramci strategie, LoS..atd..myslim ze vite o co mi jde..trochu vic taktizovani a strategie v ramci celkove hry..dekuju

1.12.2010 18:50:41

oprava..
tak jo..zmylil jsem se....oprava pritelkini na pritelkyni*..snad je to jedina nepozorna chyba v prispevku

2.12.2010 09:27:54

jo
na stranky Dungeonu tam neco dopisou.. hraje se dycky ve ctvrtek v podvecer.

vyuziva se tam teren a dost... kryjes se za vse mozne, skaces, litas, levitujes, zakopavas se apod.

2.12.2010 11:09:54

dekuju jedi
za odpoved, jen by mne jeste zajimalo, do ktery hodiny se asi tak hraje..ja koncim v praci kolem 19 00 - 20 00..teda jestli tam jeste najdu nekoho hrat kolem 20 30 a vic

2.12.2010 11:56:21

myslim tim..
cas samozrejme...ne vek..takze kolem 20:30 a dyl

8.12.2010 19:07:33

musim
podekovat "kousek - ovi" za super uvedeni do hry (sice jsem nehral, ale mel jsem to krasne vysvetleny)...jsme to natahli do 20:30 ... ale na tu 19:30 bych to z prace stihal..takze se uvidime budouci ctvrtek v dungeonu...jeste jednou vrele dik :-)

9.12.2010 23:42:34

ukázka
Nenašel by se nějaký majitel této hry v Ostravě, popřípadě v Olomouci, který by byl ochotný mi hru představit a zahrát si nějakou ukázkovou partii ?

3.6.2012 22:23:19

Kampaň Dead Head
Nevím jestli jste si všimli, ale vyšla celosvětová kampaň Dead Head...

a nově jdou figurky do plastu a digitální sculpting. Kvalita miniatur jde na horu.
Ty figurky jsou fakt líbivý.

29.7.2012 22:26:24

kampan odkaz
http://www.wyrd-games.net/forumdisplay.php?178-Dead-Heat-Summer-2012-Campaign

29.7.2012 22:27:19

Vybíráme z Bazaru

Šílenej prófa
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas