nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Malifaux

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wyrd Miniatures
Autoři: Eric Jones
Nathan Caroland
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

18. století, alternativní historie .... magie v našem světě umírá, rozhodli jsme se otevřít bránu do jiného světa.... a nalezli jsme hodně magie a prázdné město ne nepodobné těm našim... nazvali jsme ho Malifaux...

... a dějí se tam fakt divné věci...

Malifaux je skirmish taktická hra s miniaturami s důrazem na jednotlivé charaktery v tajemném městě Malifaux a jeho okolí. Prostředí světa hry lze nejlépe popsat jako mix scifi, fantasy, horroru, westernu, steampunku a místy i trochu té alternativní historie.

Hráči ovládají skupinky hrdinů s magickými schopnostmi při jejich cestách po světě Malifaux za kameny, které zvětšují magickou moc (tzv. Soulstones - Kameny duší). Můžete si vybírat z mnoha typů hrdinů a jejich poskoků: hrdinové, hrdinky, nemrtví, démoni, zvířata, elementálové, westernoví hrdinové, zrůdičky, asijští bojovníci, steampunk stroje, barové tanečnice, voodoo panenky, vyvrhely společnosti, nemrtvé čivavy, buldočci či sestřičky z nemocnice, plyšoví medvídci, holčičky posedlé demony, goblini a goblinky, divoká prasátka, skoro anime postavičky nebo například klasičtí řezníci se sekáčkem. Jen dejte pozor, modely v balení nejsou namalované.

Příprava hry

Partie hry probíhá tak, že se nejprve určí prostředí světa Malifaux ve kterém se hraje (město, bažina, les apod.) Dále se určí cíle hry pro každou stranu zvlášť. Např. zlividovat cizího velitele, ukořistit poklad, přežít, zabrat určitá místa apod. Poté se vyberou vedlejší cíle, veřejně nebo tajně (za jejich zveřejnění získáte pár vítězných bodů). Nakonec se určí ještě další speciální efekty, které vyplývají z výše uvedeného rozestavení (např. v bažině se můžou objevit podivné věci). Hráči si poté ze svých miniatur vytvoří skupinku, se kterou budou hrát. Vybírat lze z 5 frakcí:

  • Arcanists je frakce elementů, zvířat, přírody a strojů,
  • Ressurecionist je frakce nemrtvých, smrti a oživování,
  • Neverborn je frakce demonů a divných věcí, které neměly spatřit světlo světa,
  • Outcast je frakce žoldáků, odpadlíků, goblinů a goblinek,
  • Guild je frakce ochránců lidí.

Dle daných pravidel je lze různě kombinovat. Skupinku vždycky řídí nějaký velitel. U větších her jsou velitelé dva. Každá postava má určité bodové ohodnocení (svou cenu), přičemž při skládání své skupiny se hráči musí vejít do celkového limitu bodů, na které se hraje. Standardní hry se hrají s cca 6-12 modely. Větší s dvojnásobkem.

Průběh hry

Na začátku hry hráči vyloží všechny své postavy na stůl a může se hrát. Soupeři se střídají po tažení jedním modelem. Postavy pobíhají po bojišti, střílejí po sobě, bijí se, používají speciální schopnosti, zbraně, magii a snaží se splnit určené cíle hry, za které hráč získává na konci hry vítězné body.

Při samotné hře se nepoužívájí žádné hrací kostky, ale místo nich je hráčům v Malifauxu k dispozici balíček hracích karet, které simulují osud - vrhání kostek. Místo hození kostkou si táhnete kartu z balíku a máte výsledek. V balíčky karet nechybí ani pozitivní a negativní žolík. Během hry si také každé kolo lížete karty na ruku a těmi můžete tahání karet ("házení kostkou") různě ovlivňovat. Např. nelíbí se vám hodnota na kartě, tak ji nahradíte tou z ruky. Nebo tyto karty zahazujete jako platbu za použití nějaké schopnosti hrdinů. Zajímavostí jsou třeba efekty tzv. pozitivní a negativní flip. Ten říká, že otočíte několik karet z balíku a použijete ten nejhorší/nejlepší výsledek.

Samostatnou kapitolou jsou také Kameny duší, které používají většinou jen velitelé a které fungují také jako platidlo za různé efekty např. nové líznutí karty.

Konec hry a určení vítěze

Po šesti (a více) kolech hra končí. Spočítají se vítězné body za splněné cíle a ten kdo jich má více, ten vyhrává.

Autor: Jedi

Vybíráme z aukcí

Frostpunk - KS Deluxe edice v češtině
Akt. cena: 4600 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>