Malá velká podzemí

xxxxxxxxxo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Malá velká podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Galakta
Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

doručení?

Ahoj,

má už někdo email o doručení této hry? Má to být doručeno v prosinci.

27.11.2021 11:10:54

Já teda to celní řízení zaplatím. Sice to je stovka v háji, ale myslím, že se taky může stát, že oni to prostě zlikvidují. Celníci se s tím nepárají.

____________________________________________________
Natáčím deskoherní videa na Youtube na kanále Bartyx Gaming!

2.2.2022 07:48:51

Ten update #28 je upravenej. Jeste vcera psali, ze VAT se bude resit, ale celni rizeni je zodpovednost kazdyho z nas. Na to jim nekdo napsal, ze k zadrzeni a cleni dochazi jen pokud je podezreni na nutnost placeni VAT. Tak je to nejaky zamotany a radsi to smazali. Asi to radsi taky zaplatim a necham si to vratit, protoze 10 dni je v byrokratickym rizeni fakt malo.

2.2.2022 09:51:51 | Upraveno autorem (porovnej)

No je to pěkná shitshow :). On tam taky v komentech píše, že se to pokusí napravit a kdo může, ať s placením pár dnů počká, jinak že kdo už čekat nemůže, tak mu ty náklady navíc proplatí. Zatím to v Čechách není, tak já ještě počkám.

2.2.2022 11:25:25

IN

Také zatím vyčkávám, i když mi není jasný, jak by u registrované zásilky změnili v běhu nutnost proclení..:)

----------------------
Majitel liščí krabice

2.2.2022 11:56:33

Kickstarter je bohužel dlouho už jenom továrna na předražené sliby a selhání za selháním… Za poslední dva roky nedorazilo snad nic kompletního, bez problémů nebo dodatečných nákladů.

včerejší text updatu, který dnes zmírnili:
“These fees are separate from VAT and were not charged to you during the project or in CrowdOx. These fees vary based on your local agencies. It is our understanding that in most cases backers will not be charged customs/handling fees. However, if you're required to pay this fee it will be your responsibility. ”
- vlastně tím řekli, že je to oukej a máme si to zaplatit. 

Podle dnešního znění updatu vypadá, že to řeší, takže jsem zatím vyplnil údaje k zásilce a poslal celníků, takže uvidíme. Jsem zvědavý, jestli mi ty cca čtyři stovky, o které to bude dražší, někdy opravdu proplatí. A jestli ta hra nakonec bude stát za to :)

2.2.2022 12:31:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Já to chápu tak, že se řeší DPH a clo. Nově se DPH platí vždy (dřív až od 22EUR) a clo od 150EUR. Takže pokud si tam někdo nenaházel ty dungeons 4x, tak by to měl mít bez cla. DPH se zaplatilo Gamelynům, ale jak jsem to pochopil, tak oni to pozdě poslali na příslušná místa, takže se příslušná místa domnívají, že DPH zaplaceno není. Takže teoreticky si umím představit, že pokud to DPH (ať už reálně peníze, nebo nějaké info nebo co to mají poslat) pošlou, než krabička doputuje do Čech, tak by to mohlo klapnout. Pokud to neklapne, tak to dostává celní úřad a pošta to za vás za drobný obnos 100,- může odbavit. Tím odbavením by mělo být zaplacení DPH, které by po vás chtěli spolu s tím poplatkem zaplatit při předání zásilky. A tuhle částku by pak mělo jít chtít dostat od Gamelynů. Což vnáší další zajímavou otázku, jak je easy poslat z ameriky peníze na český účet.

 

Abych si to já osobně ozvláštnil, tak jsem to prohlášení pro poštu vyplnil podle balíčku, který jsem objednával o vánocích a pořád čekám kdy dorazí. Protože mě vůbec nenapadlo, že ten mail se týká Tiny Epic Dungeons, protože tam nebyl žádný odesílatel ani nic jiného, podle čeho by se to dalo poznat a mail od Gamelynů s tím tracking numberem zatím nedorazil.

2.2.2022 16:35:18

Tak to vypadá, že @IN měl pravdu, že nepůjde změnit status již zaregistrované zásilky. 

Vyšel nový update: prý byla chyba u cca 200 zásilek, další už by měly být v pohodě. Abyste dostali hru, zaplaťte daň i clo a následně pošlete fakturu na info@gamelyngames.com a oni celou částku vrátí… 

Kdo by to byl řekl, že když je konečně jednou taky moje zásilka v první vlně, že to vlastně bude špatně :).

2.2.2022 19:52:50

Zpátky peníze pošlou poměrně jednoduše: přes stejný Paypal, ze kterého odešla platba na Kickstarter. 
Myslím, že nějaké DPH platit budu. Záleží na tom, jak se vygeneruje klíčové slovo a tudíž i celní taxa. V tom formuláři mi to nabízelo X variant, každou s jiným kódem. 
Nejvíc mě na tom ale štve to, že si jednou zaplatím doručení, abych ho musel podruhé platit České poště, abych si pak pro to stejně musel sám zajít na poštu. 
 

2.2.2022 20:02:00

Hlavně to zaplaťte poště, ať to vyřídí za vás. Minule jsem šel na celní správu osobně a zážitek k nezaplacení :) 

2.2.2022 20:18:27

Tak už to převzala cz pošta :) 

To abych si pospíšil. Chybí posledních 6 stránek přeložit a budou pravidla komplet hotová :) Kdyby byl potom nějaký šotek v nich, tak bude posléze update. 

6.2.2022 14:43:55

Tak me dnes prisel mail, ze me muze ceska posta zastoupit… ty o zaprve clovek ani nevi, co v balicku je, protoze to nikde neni k dohledani… ale tipuju, ze to je Tiny Epic… a ted otazka, platili ste to zastoupeni nebo na to prdite a vyckavate?

Diky moc, Petr

9.2.2022 17:39:32

@phob  nic jsem zatim neplatil (nechteli nic zaplatit). Jen jsem jim poslal formular s dokumenty (objednavka zaplacena). A cekam, co bude dale. Zatim ve sledovacku ceske posty je napsane - zahajeno celni rizeni. Mozna nakonec neco chtit budou, kdo ví :) Každopádně cokoliv co budou chtít, gamelyn games proplatí. 


ps: zbývá poslední stránka a pravidla jsou hotová a přeložená :) 

9.2.2022 17:45:46

No mně se to od neděle válí na poště, v pondělí zahájili celní řízení a nic se neděje. Jsem v klidu, takhle jsem to čekal. Vyplnil jsem ten formulář a čekám, kolik po mně budou chtít…

Jinak s tím proplacením od Gamelynu jsem zvědavej, jak to vyřeší, jelikož ta karta, kterou jsem to platil, už neexistuje…

10.2.2022 09:08:07

Začíná mě znepokojovat, že máte info o svých zásilkách. Já nemám zatím nic :(

10.2.2022 14:41:18

Klid , moje podle trackingu včera jen opustila New york

10.2.2022 14:51:28

Taky nemám track, zatím zůstávám v klidu, aspoň se třeba vyřeší ty trable s VAT.

10.2.2022 15:41:05

Trochu offtopic, ale zrovna dnes clanek :D 

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/454458-jakub-uz-dva-mesice-ceka-na-vanocni-darek-ceska-posta-s-nim-nekomunikuje?

aneb ceka na zasilku ze zahranici a je zaseknuta na celnim :D 

Jinak kdo zatim neobdrzel zasilku (neni v čr ještě), nezoufejte. To jen někteří z nás byli mezi prvními 200 :) Já dělal objednávku snad mezi prvními :D 

Jinak překlad pravidel je hotov. Nějaká hodná duše, co by se na to podívala a dala feedback? :)

10.2.2022 16:30:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud jsem to na BGG správně pochopil, tak z původně plánovaných 3 odesílacích center, zůstalo jen jedno v New Yorku. Nevím, jestli to bylo rozhodnutí Gamelynu nebo PostNord, která se stará o rozesílání. Nicméně Gamelyn měl mít schopnost předplatit DPH, aby to nešlo skrz celní řízení, ale prý na to bylo pouze specifické časové okno, které neterefili. Mělo by se to týkat pouze prvních zásilek, ty další by snad měly v pohodě projít. Každopádně peníze na zaplacení DPH mají, proto to proplácejí, ty náklady celního řízení holt zaplatí navíc.

Komu to skončilo na celnici, bude muset doplácet DPH a clo, nechá-li se zastoupit poštou, tak ještě nějaký jejich poplatek. Gamelyn by se o to měl zpětně postarat. Komu skončila karta, tak mu to snad pošlou na Paypal. 

10.2.2022 17:16:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Já už jsem od 7.2. zaseklý v Praze a vzhledem k jejich všeobecné rychlosti, kvalitě  a kvalitě doručování tu hru nebudu očekávat dřív jak v Září.
 

11.2.2022 08:07:31

Jak jsem psal, čekám ještě jeden balíček (od Asmodee). A tam ve FAQ píšou, že na celnici to může být až 120 dní. Takže na září to nevidím, ale červen by to být mohl :-D.

11.2.2022 09:37:42

@JimboSlinger Backnul jsem jako 75 :) Tak uvidím, kdy to dojde, ale už jsem v klidu, že nejsem sám.

11.2.2022 11:41:01

@JimboSlinger já jsem backer 19,356 ale i tak jsem musel vyplňovat ten formulář

11.2.2022 14:28:35

IN

Uz nekomu dorazilo? Moje tvrdne od 7.2 na celnici….

----------------------
Majitel liščí krabice

16.2.2022 08:28:35

@IN mam to uplne stejne. A podle komentu tady bych cekal, ze to tak budeme mit vsichni ;). Zajimave je, ze jsem se vcera pokusil otevrit znovu ten formular a to vyhodilo hlasku, ze celni rizeni uz probehlo. Ale v trackingu mam posledni zaznam toho 7.2. zahajeni celniho rizeni. Tak nevim, co si mam myslet.

16.2.2022 08:49:13

f0x

Mecenáš trolíků

Trochu off-topic, ale moje poslední zkušenost s celnicí a poštou Praha 120 je taková, že mi (neherní) balíček z USA drželi od 15.12.2021 do 8.2.2022. S tím, že se s výzvou k doložení dokladů ozvali 21.1.2022. Tak abyste byli připraveni. :)

16.2.2022 09:25:33

Vybíráme z Bazaru

Descent Hiers of blood
Descent Hiers of blood
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas