Le Havre - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Lookout Games
MindOK
Ystari Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nejaka podobnost s agricolou?

caf,chcem sa spytat,aka je podobnost tejto hry s agricolou,kedze ta nas moc nezaujala.dik.
5.4.2009 19:19:13

ale jinak
by mě v životě nenapadlo studovat úhel bedny nakreslené na krabici hry. Jak kdyby na tom nějak záleželo...to už je fakt hodně crazy. Asi si takové "chyby" nemůže dovolit nějaký projektant, architekt nebo něco podobného, ale tohle mi nějak hlava nebere...

12.8.2009 12:21:23

2 Beholder
skoro by se mi chtelo ale napsat, ze takto mimo uhly a perspektivu jsme kreslivali na zakladce:-D

13.8.2009 06:50:47


Tak nějak jsme utekli od podobnosti s Agricolou
Takže já to shnu, ale jen na základě zdejším komentů, protože LeHavre ještě nemám. Podobnosti jsou tyto:
- Uwe
- Franz
- LookoutGames
- placatý dělníci (asi odpor používat meeples)
- herní plán není v kuse (?)
- infantilní krabice
- rádoby žertíky na krabici a na tiles

Jóóó, frajeřina by byla, kdyby na některých dílcích Agricoly pařili zemědělci už LeHavre a obráceně, kdyby v LeHavre si dělníci krátili pauzu na oběd hraním Agricoly, kterou šlohli tomu frajerovi z přední strany krabice. To by svědčilo o tom, že Uwe na LeHavre koncepčně pracoval už několik let souběžně s Agricolou. Jako já souběžně už asi 20 let asi na 20ti hrách a zatím jsem žádnou nevydal. Hlavním důvodem nevydání je moje pokřivená perspektiva na krabici, to je jasné...

28.11.2009 12:24:02

Než jsem to dopsal...
...tak se ze mně stal anonym.

28.11.2009 12:24:49

LeHavre + Agricola + Údolí králů
Le Havre je jedna z her, kterou uz nekolik let poocku sleduju jako mozneho kandidata ke koupi. Ted uz se da sehnat za petikilco, tak by me zajimalo, jestli je to dobry napad, kdyz uz mam Agricolu a Udoli kralu.
Neni LeHavre prilis podobne, nebo snad "horsi" nez vyse zminene hry?

27.10.2013 13:11:30

Le Havre
Mám obe. Sú to vynikajúce hry. Le havre je podľa mňa o niečo ľahšia. Ja kúpu neľutujem.

27.10.2013 22:46:28

mám všechny
osobně bych řekl, že nejlepší je agri a nejčastěji se hraje údolí, které je asi nejpřístupnější. Havre má jednu slabinu - hry jsou si hodně podobné, protože máš vždy stejné budovy (kromě několika specek), mě se však líbí, kvůli tomu managementu - ulovím ryby - vyudím, pořídím kravku pošlu na jatka dostanu kůži přidám dřevo, vyrobím nábytek ... :)

28.10.2013 08:08:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
presne toho jsem se bal, aby LeHavre nebyla ta treti vzadu...

28.10.2013 19:02:35

Le Havre ...
u nás jednoznačně vede. Potom udolí, a někde vzadu agricola. Ávr baví rozhodně nejvíc z těhle třech. A že jsou si partie podobné? Ve které hře nejsou? Na podobnost bych nehleděl. Vyzdvihnu raději znovuhratelnost. Je to hra, která jednoduše nenudí a i po hodně partiích má co nabídnout.
Ano, je pravdou, že ávr je nám bližší než třeba agricola. Prostě nám víc sedl. Je to příjemná společenská hra.
A srovnání s agricolou ...... je tam jen podobnost, na první pohled. Jinak jsou to dvě rozdílné hry, které se určitě u někoho doma neztratí. Nám stačí Le Havre.

28.10.2013 21:27:23

Vybíráme z Bazaru

The Dwarves EN
The Dwarves EN
Akt. cena: 398 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas