Le Havre - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Lookout Games
MindOK
Ystari Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nejaka podobnost s agricolou?

caf,chcem sa spytat,aka je podobnost tejto hry s agricolou,kedze ta nas moc nezaujala.dik.
5.4.2009 19:19:13

podobnost s agricolou
tak dle pravidel je tam podobnost jen vzdalena. Samozrejme urcite principy jsou shodne. V agricole zivis cleny rodiny, tady platis delniky. Hra je riznuta mirne Caylusem.

5.4.2009 22:42:42

To je těžké
záleží na tom, jaké hry máš rád. Agricola tě nezaujala, ale dáváš jí 5 hvězdiček, tomu moc nerozumím :)

6.4.2009 06:46:27

to sydo
za tymi 5 hviezdickami si stojim,mne sa agricola vekmi paci aj jej tema,ale mojim spoluhracom moc nie a tak hravame ine hry.vadi im,ze agricola sa im zda moc kratka,teda ze sa este ani poriadne nezacne hrat a uz je koniec.a le havre zaberie podstatne viac casu,co som cital.takze necham sa prekvapit a mozno le havre bude pre nas tou spravnou volbou.

6.4.2009 10:08:18

to dajo26
No nechci tady vnášet příliš optimismu, každému sedí něco jiného, Le havre podrobně nahraný nemám, jen jsem byl trošku jeden z těch co připomínkovali českou verzi pravidel, ale myslím si, že by se v tomhle ohledu mohl Le Havre tvým spoluhráčům líbit. Zdá se mi, že to není při hře až takové zoufalství co všecko nestíháš jak u Agricoly. Ale znovu říkám, že to chce vyzkoušet a že ne každému to může sednout.

6.4.2009 10:32:18

velká výhoda LeHavre
Agricolu jsem sice ještě osobně nehrál, ale je tu spousta herního materiálu, který musí být odložen někde mimo hru(asi v krabici) a postupně se přidávají nebo zase ubírají. Toto u LeHavre odpadá všechen herní materiál se vyselektuje a připraví před hrou a pak už systémem otáčení stávajících žetonů a karet přicházejí do hry nové možnosti, nic se nevyhazuje mimo hru jako nepoužitelné, vše je neustále k dispozici jen to různě koluje z místa na místo. Žádný odhazovací koutek jen hra uprostřed a vy...

8.4.2009 09:35:31

2 Norba
"Agricolu jsem sice ještě osobně nehrál, ale je tu spousta herního materiálu, který musí být odložen někde mimo hru(asi v krabici)" - tim myslis jako co???? Nejak nechapu co jsi tim chtel ve srovnani s Le Havre rici. Odhazovaci koutek a pod...co tim basnik chtel rici? Snad v kazde hre mas jakysi bank a postupem vyvoje ve hre z banku pridavas do hry nebo naopak. Nejak asi neznam hru, v ktere by to tak nebylo (nepocitam clovece nezlob se a pod.)

8.4.2009 09:52:32

to Ringo
...ale nic jsem ti nechtěl říci, jen že většinou každý bank je vždy někde na straně vedle hry a je potřeba se po něm natahovat nebo ti to musí někdo jiný podat, zatímco u LeHavre je vše vyřešeno uprostřed a přístupné všem stejně což mě přijde u hry kde je hodně herního materiálu - skvělé a uživatelsky velice příjemné....

8.4.2009 12:23:13

2 NORBA
tak takovyhle problem jsem nikdy teda fakt neresil. I u Agricoly mam bank pred sebou pekne na stole a kazdy na nej dosahneme

8.4.2009 12:48:26

bank
já se naopak v "banku" hrabu moc rád, nejraději měním malé kostky za velké v eufratu :)

8.4.2009 14:04:22

Beholder
tak priste mi to muzes promenovat, protoze tohle me se prave dycky nechce, tak skudlim hromady malych kosticek:-D

8.4.2009 14:10:36

Ringo
to bych ti musel koukat za zástěnu :)

8.4.2009 14:16:39

2 Beholder
ja vim:-) Ale jde to vyresit kompromisem, poposoupnu z poza zasteny 5 kosticek, ty si je vemes a podas mi jednu velkou:-D Snad si nezapamatujes kolik toho z jake barvy menim:-) Sakra ja bych si zahral:-)))

8.4.2009 15:05:57

podobnost
Treba podle tyhle recenze, me to prijde trochu podobne -
http://hrajeme.cz/Hrajeme/ArticleText.aspx?id_clanku=67

Ale vlastni pole, kravy, prasata, dum, pluh, pivovar a podobne, to stejne nema chybu. Takove kouzlo industrialni pristav mit nemuze :)

4.6.2009 00:27:33

:-D
Všimly jste si na krabici, že dělník co nese tu bednu, tak na ní je nápis agricola?

12.8.2009 08:41:05

krabice
na té krabici je toho víc, nicméně Le Havre bylo nominováno na jednu z nejhorších krabic loňského roku (díky chybám v perspektivě atd.). Zajímavý článek nejen o této krabici je zde:
http://fortressat.com/index.php?option=com_content&task=view&id=770&Itemid=641

12.8.2009 08:57:14

Sydo
hmm, zajimave

12.8.2009 09:00:54

no nazdar
Porovnávat hry podle krabice ... jsem jedinej, komu to přijde už dost ujetý? Anebo co všechno se dá dělat s deskovkama mimo hraní...

12.8.2009 10:57:45

Merlin
No mě osobně přijde celkem zajímavé, když někdo upozorní na chyby, které by se profíkům stávat neměly. A ten obal od Heads of State je opravdu šílený.

12.8.2009 10:59:21

Agricola na obalu
Copak jste nepochopili, že ta Agricola na bedně v přístavu Le Havre je žert autora. Není tam jenom nápis, ale pod nápisem je i obrázek z krabice Agricoly. Prostě se v přístavu Le Havre nakládají na loď bedny s Agricolou. Je to stejný žert, jako název lodi v pozadí, která se jmenuje Rosenberg - stejně jako autor. Uwe takové žertíky ve svých hrách má. Například v jedné místnosti na žetonu v Agricole je na stole rozložená hra Agricola a v jiné místnosti tam zase farmáři hrají Rozebergovi Fazole (Bohnanza).

12.8.2009 11:23:21

kren
Já to pochopil, nemluvím o tomhle, ale o těch chybách, jako špatný úhel krabice v přístavu, nekontrastní pes atd. O Rosenbergových legráckách samozřejmě vím. Proč si jen vždy při jménu Rosenberg vybavím někoho úplně jiného? :)

12.8.2009 11:48:36

sydo
já taky :D

12.8.2009 12:10:31

rbx

krabice
ten clanek je fakt dobry, ale treba veci, ktere tam rozebiraji u Le Havru me prijdou jako prkotina. Jasne, proc pes nestoji o kus dal, aby vyplnil misto mezi dvema delniky... to mi prijde uz jako rejpani se v detailech. Me, jakozto grafika, zaujala krabice k Dominionu, to je fakt des bes. Heads of State vidim ted prvne takto velke a zda se mi to, nebo jsou opravdu na tech historickych postavach umele ve Photoshopu naroubovane ksichty? Protoze ten biskup vypada hoooodne podivne.

12.8.2009 12:11:52

rbx
jsou to xichty designérů a playtestrů. Jak trefně vystihl jeden z diskutujících - vypadají jako pedofilové :)

12.8.2009 12:15:44

rbx

sydo
jako udelat toto jako montaz nekam na net, to bych chapal, ale dat to na krabici? To je fakt ulet.

12.8.2009 12:16:57

to Beholder a Sydo
S Rosenbergem jsem měl podobné asociace :-), ale poté co jsem se s ním seznámil v Essenu a pak jsme ještě dali řeč ve Vídni na herním festivalu, tak už se mi spíše asociuje on než ...

12.8.2009 12:18:02

Vybíráme z Bazaru

Whitehall Mystery (DE)
Whitehall Mystery (DE)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas