Lands of Galzyr

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Lands of Galzyr - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Renesance
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Snowdale Design
Autoři: Sami Laakso
Seppo Kuukasjärvi
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Má to už někdo doma? Jaké to je? 

27.9.2022 16:25:22

Nemá, ale je na to spousta chvály z recenzi. Taky tady hledám dojmy :D

27.10.2022 18:53:47

My to vyzkoušíme až po vánocích, mám to jako dárek pro děcka :-) 

28.10.2022 08:57:29

My jsme z toho po dvou odehraných hrách naprosto nadšení. Moc nemusíme konflikty, boje a vraždění, o to víc oceňujeme pohodovou atmosféru bez stresu, která tady vládne, skoro až pohádkový, a přitom vůbec ne hloupý příběh, který je silně vtahující. Já shodou okolností rozpoutal v jednom městě vojenský konflikt, ale dostal jsem se do toho úplně omylem :-) 

Manželka zase pomáhá splnit jedné stařičké želvě její životní poslání, a jelikož jsme mezitím skončili hru, už se nemůže dočkat, až dnes začnem další "kolo", a konečně želvu pomůže dovést do cíle :-) Počítám, že dostane zajímavou starožitnou odměnu.  

Zatím je to úchvatné, a když vidím z knihy příběhů ten bohatý obsah, máme se na co těšit..

12.12.2022 14:14:10

Doma to mám od minulého týdne, ale ještě jsem se k tomu nedostal, pravidla načtená a už se těším, vypadá to dobře.

12.12.2022 14:17:20

Je to fakt pekne, pribehy su zaujimave, netrivialne a nevies co mozes cakat, takze ten quest chces dotiahnut do konca. Na druhej strane si myslim, ze pre niektorych ‘drsnych dospelakov’ tie pribehy mozu byt menej zaujimave, pretoze tam proste nemas ziadne brutality, sex, velku dramu, atd. … 

Mladsi syn (9r.) to chce stale hrat, len k tomu treba najst cas lebo aj ked je setup a cleanup naozaj rychly, tak hra trva tak 2-3 hodky podla poctu hracov (co je asi za mna zatial jedine minus). 

Ma to zaujimave (rozumej z moralnej stranky) moznosti co tvoja postava moze urobit, ktore mozu s detmi viest k zaujimavym rozhovorom preco by sa rozhodol urobit to a nie nieco ine. 

Je tam sice element nahody v kockach, ale tak kedze tam nie je ziadna smrt a negativne consequences su viacmenej docasne (pripadne ovplyvnia pribeh nejakym smerom), tak to nevadi, skor sa mozes skodoradostne potesit, ked niekomu ani pri velkej sanci na uspech nieco nevyjde a je z toho sranda.

Overall, za mna super, podla ocakavani, detom sa paci a ja si to s nimi tiez rad zahram.

 

 

13.12.2022 12:23:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Teprve objednáno. Ale těším se jak malej. Podle recenzí a popisků to vydajá jako hra přesně pro mě.

15.1.2023 10:24:22

Po první partii: Pokud od toho člověk nečeká hutný mechanismy ale sandboxově vyprávěnou sérii příběhů, tak ho to asi nemůže zklamat. S tím, že příběhy jsou zajímavý a přesto přístupný (z tý první hry mi to přišlo z hlediska přístupnosti zhruba na úrovni Sleeping Gods, jen méně fantasy). Jediné problémy zatím vidím v tom, že to fakt dlouho trvá (ve dvou to trvalo cca 2 hodiny) a je tam opravdu hodně čtení. U čtení je ještě podstatný, aby bylo tím, komu čtete, perfektně pochopeno, protože jinak mu můžou nuance příběhu uniknout.

16.1.2023 09:25:17

presne tak. Pre mňa je to hra na sólo. Trvá tak hodinu a je to akurát, akoby som pozeral časť nejakého obľúbeného seriálu. Angličtina v tejto hre nie je práve najľahšia, tak si neviem predstaviť, že by som to ešte niekomu za pochodu prekladal. A to čítanie je tu nutnosť, pretože bez toho čítania je tá hra, akoby ste vzali hociktorých 5 kociek, čo doma máte a zhruba 8x nimi hodili.

16.1.2023 09:56:43

Sloha: Tak ono je asi otázkou, zda tohle ještě spadá pod deskové hry, nebo je to prostě gamebook s hezčím character sheetem na stole?

16.1.2023 12:09:15

@Agarwel Nazval bych to gamebook poháněnej deskovkou. Zase to jak to funguje na stole je hodně “deskovkový”.

16.1.2023 14:28:25

Konečně to včera přišlo. První dojmy pozitivní. Ale víc se asi rozepíšu do více hrách.

20.1.2023 08:21:35

Tak mám za sebou tři hry (v sólu) a musím se podělit o jednu negativní stránku, která mě hodně překvapila. Souhlasím se vším, co tu bylo napsáno, ta hra je opravdu moc krásná. Ve finále je v ní ale velká náhoda. Máte šest různých skillů a hromadu klíčových slov. Skilly si můžete vylepšit, dostanete kostky, kde jsou dvojité znaky konkrétního skillu. Jenže když je těch skillů šest, máte prostě dost velkou šanci, že se netrefíte. Kvůli spoustě klíčových slov je taky téměř nemožné se připravit na všechno. Takže se mi stává, že když hážu na skill, který mám vyexpený na max, tak mi prostě nepadnou kostky a mám smůlu - negativní postih. Mě kostky obecně moc nepadají, takže při každé hře jsem zatím dostal postih. Musím říct, že mě to docela zlomilo, jestli mám, nebo nemám zlepšený skill už pro mě nic moc neznamená, dívám se jen po tom, jestli mám pro některá klíčová slova bonusy, jestli je ten skill test lehký, nebo těžký už začínám ignorovat - jestli mi na kostkách padne dostatečný počet znaků je prostě už moc velká náhoda. 

Jak to máte vy? 

15.7.2023 23:13:28

@PetrDudek - Rozumím, že to může být frustrující, ale imo je to tak správně a funguje to jak má. Lands of Galzyr je dobrodružná hra, má vyprávět příběhy. Tohle odráží fakt, že se občas (někomu i častěji) pokazí věci, které by se pokazit neměly, o čem by byly testy, které namaxovaná postava nemůže failnout?

16.7.2023 11:36:58

@Miner Nerozumíme si. Já přece nekritizuji to, že můžeš failnout. Já kritizuj to, že té náhody je tolik, že je úplně jedno, jestli budeš mít něco vyexpeného na max, nebo ne. Pokud by byly třeba tři atributy, máš šanci ⅓,když házíš vyexpenou kostkou, tak klidně ½. Pořád máš šanci, že failneš, ale mnohem menší. Když je to tak, jak to aktuálně je ve hře, máš 1/6 a to už je zkrátka trochu moc. Můžeš tak (skoro) hrát i bez vylepšených skillů, tahle mechanika je tím velkým množstvím atributů zkrátka příliš rozmělněná. 

16.7.2023 15:08:14

Vylepšený atributy funguje i pro vedlejší dva, já teď u sebe nemám hru, abych se podíval jaká je distribuce vlastností na kostce, ale rozhodně jsem neměl pocit, že je jedno, jaké atributy mám nebo ne. 

16.7.2023 15:54:19

@Miner Jasně, máš tam kostky, kde máš pouze vyexpený skill a pak dva vedlejší. Ale ty můžeš použít jen dvě. Máš tedy ⅔ šanci, že Ti padne výborný výsledek. To prostě není moc na to, že máš maximální hodnotu, na kterou se můžeš zlepšit. Ono ti to vlastně víc, než šanci, že hodíš správný symbol zvyšuje množství úspěchu. Nemáš o moc větší šanci, že hodíš správně, ale máš větší šanci, že budeš hodně úspěšný. Když budeš úspěšný. A to je vlastně možná to, co mě tam trápí - všechno, co není zásah do toho jednoho skillu, je neúspěch. Jasně, máš předměty/kamarády, kteří Ti dodávají určité výhody, ale ty jsou napárované na klíčová slova a těch je ve hře ještě víc, než skillů. Není proto problém projít třeba polovinu sezení s tím, že jsem nevyužil ani jednu výhodu předmětu/kamaráda, protože měli výhody na něco úplně jiného. Od takhle laděné hry jsem prostě nečekal, že mě může, kvůli velké náhodě, takhle pojet.
Ale ok, hlavní pointa mých příspěvků byla, jestli to máte někdo podobně, jestli je na vás té náhody moc, navíc, bohužel, v tom negativním dopadu. Jestli to takhle Ty nemáš, tak super, ta hra je opravdu krásná a ten živý svět je boží.

16.7.2023 21:21:27

@PetrDudek - Ok. Jen teda si nejsem jist, jak to myslíš to, že můžeš použít jen dvě kostky? To jsem nikde v pravidlech nevyčetl, klidně můžeš použít čtyři speciální kostky, respektive tam IMHO není omezení, pokud by ve hře byl perk na další upgrade skillů (nevím o tom), mohl bys imho nahradit všech pět černých. Každopádně, vezmu v potaz ty existující čtyři, i to ti pak dává dvojnásobnou šanci, že ti padne úspěch a ještě ti zvedá maximální počet úspěchů o dva. To mně přijde v kombinaci s možností rerollu už dost rozdíl. O těch ostatních věcech nemluvě. Samozřejmě pokud ti tohle vše nepřijde jako dostatečné, tak se holt nic nedá dělat. Ale je to škoda, páč ta hra je boží, jak říkáš. :)

16.7.2023 21:52:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@PetrDudek jak píše @Miner můžeš podle mě “vyměnit” černý kostky za kostky i vedlejších skillů, než na který děláš test. Plus, pokud si to dobře pamatuju, tak ne všechny předměty jsou na klíčové slovo, některé ti dají úspěch na daný test. Taky mám stále za sebou jen tři nebo čtyři hry, ale přijde mi obecně, že způsobů, jak se tvůrci snaží ubrat vliv náhody je naopak (a možná narozdíl od jiných podobných her) docela dost. Ale jak jsem psal níž, je to fakt spíš “gamebook poháněnej deskovkou” a prostě náhoda je trochu součástí žánru a tady spíš pomáhá vytvářet příběh, o kterým to je především. Není to o tom se vymaxit a všechno zvládat. Vylepšování schopností umožňuje spíš směřovat, jakým způsobem chceš řešit rozhodnutí, který před tebe hra klade.

17.7.2023 10:37:01

Nemohl by to prosím někdo porovnat se hrou #Tales of the Arabian Nights? Pročetl jsem diskuzi a připadá mi to hodně podobné. 

EDIT: Všiml jsem si, že je k tomu aplikace. Ta je nutná? Nechci mít ve hře vložený tablet s odpovídající verzí OS a nabíječkou, abych si hru mohl zahrát i za pět let. ;-)

31.10.2023 13:31:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Aplikace je nutná, ale je to webová stránka, lze používat i offline a je nezávislá na OS, podobně jako u hry #Na vlnách neznáma 

31.10.2023 14:04:03

Tales of Arabian Nights - příběhy jsou přečtené rychleji. Zároveň je většinou jedno, kde jsi na mapě, příběhy se vybírají dost náhodně (což mi trochu vadilo).

Galzyr - Jednotlivé příběhy jsou celkem dlouhé, skládají se z několika odstavců mezi nimiž probíhá rozhodování, boj, testy atd. Tohle je problém u více hráčů, kdy někteří se během čekání na svůj tah můžou nudit, pokud zrovna nechtějí poslouchat příběh někoho jiného.  Já jsem nakonec jen četl příběhy a pomáhal s pravidly 2 dětem, protože kdybych hrál i já, tak by prostoje byly už hodně dlouhé.

Příběhy daleko lépe pasují k lokacím na mapě (každé město má jedinečné příběhy + každý typ terénu má své příběhy). Samotnou kapitolou jsou questy, kdy musíš navštívit X lokací a jsou to tedy vzájemně propojené příběhy (to v Arabian Nights není).

31.10.2023 15:12:34

Díky moc za info/varování. Web je pro mne ještě horší než aplikace, protože tu si alespoň člověk může schovat; webovou stránku už tak snadno ne, pokud to není holé html.

Pokud za pár let web nepojede, mám smůlu. Stejně tak, pokud prohlížeč nebude podporovat příslušné technologie (http, flash, aktivace u pc her, mmo). :(

Zůstanu u Arabian Nights, které mám navíc komplet česky. Taky se Nocí musím trochu zastat. Unikátní místa mají vlastní příběhy/matice a nebo pokud trefíš kartu a místo, otevře se ti přesnější příběh namísto “generického”. Také jsou tam příběhy/úkoly přes více měst. Souhlas s tím čtením a nudou. Také jen čítávám příběh / řídím hru. 

Nemáte nějaké další hodně podobné hry, když zrovna nemá člověk chuť na mozkodrcení v Dominant Species? ;-)

 

31.10.2023 15:54:32

@jankie ono to právě něco jako holé HTML je, proto to lze stáhnout a používat offline. Nepředstavuj si nic složitého, jsou to prostě hyperlinkovane stránky textů.

31.10.2023 16:06:36

Tak pokud myslíš toto: https://stories.daimyria.fi/ tak netuším, jak to chceš udělat. Protože je to sice html, ale vygeneruje ti ho program na serveru. ;-) Možná nějakým crawlerem, který by to celé přelinkoval a pak to někdo ručně doklepl. Však na geeku jsou šílenci, co jsou toho schopní. Já si raději najdu offline hru a počítače nechám počítačovým hrám. 

31.10.2023 16:23:31

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Harry Potter
Talisman: Harry Potter
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas