Kutná Hora: Město stříbra

xxxxxxxxxo hodnoceno 132x (Seznam vlastníků)

Kutná Hora: Město stříbra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ondřej Bystroň
Pavel Jarosch
Petr Čáslava
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, tak co na hru říkáte?

My teď dohráli první hru ve dvou hráčích, včetně karet událostí.

No po první hře i po hypu kluků z Nithrania jsem možná čekal malinko víc :)

Každé kolo mi přišlo,že je to nějak pořád stejné a dokola stále jedete akce parcela, právo, stavba, kutání, příjem a když zrovna máte žeton zahrajete Barboru, která Vám mnohdy spustí tu akci, kterou jste v daném kole kvůli ní vynechali.

Právě akce z chrámu sv. Barbory umí nejvice zamichat kartami a je potřeba si hlidat co je zrovna na pořadu dne.

Dál mě trochu zklamalo zpracování, narážím teď asi hlavně na kvalitu kartónu a gramáž karet nebo nevídaně měkkou krabici. Na nich je vidět, že se tlačilo na sražení ceny co nejníže. I je škoda, že desky jsou puzzloidní a nemají klasický násek.

Nicméně grafika a ilustrace jsou jinak moc hezká a na stole celá hra vypadá moc pěkně.

Ještě bych zmínil pravidla. Tady jsem bohužel našel pár nesrovnalostí ve formulací vět. A je škoda že nikde není přehled průběhu kola. Já tohle zkousnu, ale některým méně zkušeným hráčům by jistě přišel vhod.

I když to možná vypadá, že hru hodně pomlouvám v zásadě jsem se bavil a  je cítit, že hra má potenciál rozkvést až po více zahrání a hlavně ve více hráčích. Ale stejně jak jsem psal na začátku, čekal jsem malinko víc.

A jaké tedy máte dojmy Vy?

3.12.2023 17:17:50

Ja len potvrdím, že v 3 a 4 hráčoch je o poznanie lepšia ako vo dvojici. :)

3.12.2023 20:36:33

Asi bych vesměs souhlasil s tím, co napsal nowi_cz. Také mám za sebou první hru, ale ve čtyřech hráčích, také jsem byl namlsaný po hypu z Nithrania. Možná to "zklamání" bylo ještě o trochu větší. Už po polovině hry jsem cítil jistou jednotvárnost. Sice možnost vybírat ze dvou akcí každé karty, ale jedná se vesměs o ty samé akce, akorát  v jiné kombinaci. Mám prostě rád v eurech nějaké možnosti kombinování, tady je vše přímočaré a v podstatě člověk dělá to, na co má zdroje. Opěvovaný ekonomický systém možná vypadá zajímavě, ale postrádá za mě taktický prvek ho nějak zásadně ovlivňovat, jede na takovou “automu” podle toho, co kdo postaví a spíš než, abych se klepal, jestli budou nastavené ceny nepříznivě, jsem se po třech hráčích přede mnou podíval na aktuální ceny a přemýšlel, co s tím vymyslím, protože bych to stejně neovlivnil. Ne úplně dobrý mi přijde systém změny prvního hráče, kdy všichni mají stejný počet akcí a začínající hráč se po kole přesune hráči po levici. Což znamená, že své  tahy odehraje druhý, třetí, čtvrtý, žeton se pak na konci kola předá druhému a hraje tedy znovu druhý, třetí a čtvrtý. Což je šest tahů protihráčů prodleva. Spíš bych se přiklonil ke stálé rotaci. Téma přes snahu autorů najde asi spíš znalý člověk, já to vnímal jako kabátek mechanik této hry. Je to slušné euro, ale na rozdíl třeba od Darwin's Journey a Bílého hradu, které jsem nedávno hrál a mám stále v hlavě, tak na tuhle hru jsem si vzpomněl, až když tu na mě vyskočila. Je slušný ještě jednou napsat, že dojmy jsou po první hře a po jistém očekávání. Mám rád pořad kluků z Nithrania, ale predikce jako hra roku, top 10 bgg a Brass je mrtev. Tady kluci buď totálně přestřelili nebo jsem hrál něco jiného. Ale nechme se překvapit :)

3.12.2023 21:00:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinalle: Právě to jsem si říkal, že ve více lidech to musí fungovat mnohem lépe. Přibyde tam právě ta interakce, která mi tam teď chybí. 

Škoda že ve hře není spíše nějaká jednoduchá Automa ala duna impérium. 

Tak jsem zvědav na další hru :⁠-⁠)

3.12.2023 21:01:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Cimm: tak to jsi mě teď překvapil, že i ve čtyřech hráčích jsi měl pocitl jako já.

Mě se ten systém máš jenom peníze a nákup si suroviny dle aktuální ceny líbí, ale jediná surovina, která mě v podstatě zajímá je cena dřeva za kterou stavím budovy. Což je škoda. Ostatní suroviny mi dávají pouze peníze při příjmu. A poslední dvě kola jsem už měl tolik peněz, že jsem nevěděl co s nima.

Dál mi přišla taková chudá akce parcela. Kdyby na plánu byly nějaké bonusy, postihy, pohyby sloupečku s budovami po zabrání parcely asi bych to uvítal víc než pouze zaplať a obsaď pole.

Stejně akce kutání mi přišla taky taková nedotažená. Kdybych mohl narazit třeba na Balroga byla by to větší sranda :⁠-⁠D

3.12.2023 21:19:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Mám za sebou pouze hru ve dvou, a jasně chápu, proč to ve 3-4 bude lepší, ale stejně jsem nadšen. To téma je pro mě zajímavé, a na poměry euro her ho tam cítím silně. A s tou recenzí z kanálu Nithrania se hodně ztotožňuju (nevšiml jsem si, že by říkali, že Brass je mrtev...). S tím Brassem ta hrá má dost společného, obojí je ekonomické euro s velkou interakcí, kde tím, co dělám, na jednu stranu můžu soupeřům možnosti omezit, ale nevyhnutelně zase nějaké příležitosti vytvářím. Nicméně oproti Brassu mi to přijde mírně odlehčenější, což je otázka preference, není to ani vada, ani přednost.

Ano, mechanicky se točí pořád ty samé akce. Ale ten rozhodovací problém za nimi je pokaždé unikátní, opravdu se u mě nedostavil pocit repetitivnosti. Výběr té správné budovy (co mi přinese herně, co mi přinese bodově), výběr toho správného místa (do jaké pozice mě staví pro další pokračování), zásadní je i timing. V každé akci cítím “poctivý kus hraní”.

Každý cech má nějaký způsob, jakým ovlivňuje hru pro všechny ostatní. Ano, ten vliv není rovnoměrný, šenkýři nebo řezníci jsou opravdu hlavně dojné krávy na cash, ale ty cechy má každý 3, takže každý má možnost ovlivňovat charakter té partie. Interakce mezi těmi cechy, ještě v součtu s tím, na kterém řádku desky který mám (a tedy bonusy, co dostávám při stavbě) mi přijde fascinující, a fakt se těším, až do toho víc proniknu, abych si s tím uměl pořádně hrát. Takže ten prostor pro kombinování tady vidím obrovský. Samozřejmě to je jiné kombinování než "zahraju tuhle kartu, která mi s touhle odblokovanou schopností umožní spustit tenhle řetězec akcí", ta hloubka je v téhle hře prostě jinde. Samozřejmě aby se hra stala top hodnocenou, tak musí sama hráče inspirovat k tomu, aby tu hloubku prozkoumávali. A soudě podle reakcí možná tohle bude ten aspekt, který Kutnou horu trochu sráží, a kvůli kterému to třeba do top 100 (o top 10 nemluvě) nedotáhne.

4.12.2023 13:09:40

Ja na svoju kópiu ešte len čakám, ale Peter viackrát hovoril v rôznych rozhovoroch, že tej hre treba dať viac ako jedno zahranie (testovali to viac ako 1000x, tak ja verím, že prvý dojem nebude to pravé orechové na vynesenie rozsudku) :).

4.12.2023 20:46:02

Súhlasím s Nithrania - to nie je Euro. Je to ekonomická hra, v ktorej treba sledovať protihráčov, hru a na základe toho vykonávať svoje rozhodnutia.
 

  1. Dlho som nevidel tak zrozumiteľný a prepracovaný návod. A to aj napriek nie jednoduchým mechanizmom. Žiadne nejasnosti. Klobúk dole autorom.
  2. Hra je rýchlo rozložená a zložená - aj bez insertu.
  3. Interaktivita s ostatnými hráčmi a trhom je vysoká, podľa toho treba prispôsobiť celú stratégiu.
  4. Ekonomický mechanizmus je dobre prepracovaný a reflektuje každý Váš ťah. To, že si niekto neuvedomuje, že každá akcia má v tejto hre reakciu, Kutnu Horu nikdy nevyhrá alebo vyhrá len náhodou. Navyše ju už pravdepodobne znova nerozbalí.
    1. Tým že vytunelujete celú baňu, ale nemáte v mestskej rade patricija, ktorý podporuje a odmeňuje baníctvo (ideálne 2-3), tak nečakajte, že budú na konci body za tunelovanie. Ak aj, tak len zopár.
    2. Ak postavíte krčmu do mesta, pivo bude za dobrú cenu a budete zarábať. Ak ich tam ale nastaváte 2-3-4 tak je jasné, že taká dostupnosť piva poženie cenu piva dole.
    3. Ak nikto iný nevlastní rovnaký cech ako vy, máte v podstate monopol. Tým ovládate cenu a trh s danou surovinou a to vie byť zábava. 
  5. Hra sa dá pomerne jednoducho vysvetliť aj novým hráčom.
  6. Tých 30 minút na hráča je reálnych, ak Kutnú horu poznáte. A to je dobrý čas aj pri 4 hráčoch. 

Určite odporúčam. 

7.12.2023 14:04:48

Tak mám za sebou první partii ve dvou hráčích a bohužel, ten pocit je špatnej. Určitě lví podíl na tom má obrovské očekávání díky hajpu co kolem toho byl. Ale nemůžu si odpustit kritiku. Viděl jsem Anathreovo video a po rozbalení, prozkoumání a zahrání mi přijde, že mluvil o úplně jiné hře. Jednak komponenty. Vychvaloval do nebe kvalitu desek, jak se nekroutí a jsou super kvalitní. Tak to pardon, ale desky se kroutí a díky tomu, že jsou jako puzzle, který se skládá do sebe je to o to větší problém. Hra po rozbalení nevypadá jako nová. Na desce jsou všude možně oděrky, návod mi přišel, jako by v něm někdo už tak dvacetkrát listoval. Karty jsou extrémně tenký a to ekonomický počítadlo - naprosto zbytečně natěsno, karton v něm chodí těžko a už po první hře se z toho ta barva prostě trhá dolů. Nejlepší kvalitu mají “dřevěné” komponenty a ty kartonové destičky. Ty jsou festovní a kvalitní. Na ty nemůžu říct půl slova, ale ten zbytek :-/ Spousta lidí říká, že je to ekonomické euro. No já si ekonomiku představuju asi ještě trochu jinak. Pochopím, že nadbytek nějaké suroviny snižuje její hodnotu v rámci dané lokality, ale proč by proboha mělo klesat na hodnotě nějak zásadně stříbro? To mi fakt smysl nedává. A tím se berličkou dostávám k největší bolístce hry. Hra, která nese podtitul Město stříbra, by měla stavět na těžbě onoho stříbra. A ono světe div se, ale to je ve výsledku asi nejmíň užitečná činnost v téhle hře. Mnohem důležitější je stavět, ideálně tak aby to dávalo hodně bodů a dosazovat Patricije (nebo jak se jmenujou) do vedení rady. Těžba je na posledním místě. A na závěr musím říct, že je veliká škoda, že grafika budov je taková jaká je. Není to hezký ani trochu a tematický už vůbec ne. Pokud tu hru vezmu abstraktně, tak je to opravdu dobře fungující hra, ale pokud jen trochu chci řešit téma, tak je to fakt špatný. Ta hra je naprosto abstraktní vůči tak sílnýmu tématu jako je středověk. Pokud téma nehledáte, budete dost možná i nadšení, ale pokud jste čekali hru, kde budete těžit stříbro a to bude pohánět vaši ekonomiku, kterou budete dál rozvíjet budováním města, tak tady opravdu nepochodíte.

9.12.2023 00:14:28

@slizrs Přijde mi, že si ten středověk idealizujes. Ani ve středověku nebude těžba stříbra pohánět ekonomiku, pokud nebudeš mít od krále právo razit mince a tak ten kov přetavit v něco použitelného v ekonomice. Btw, kouknul jsi někdy na cenu stříbra na burze za posledních pár let?

A na závěr, ne každý kdo žil v Kutné Hoře, těžil stříbro, spíše naopak 

9.12.2023 08:36:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@kkaarr V té době bylo stříbra mnohem míň než je dnes, a přímo v návodu je napsáno, že se razilo do mincí s požehnáním vladaře. Tudíž to byl vývozní artikl pro celou zemi. Navíc to je pouze miniaturní detail z výše popsaného. Člověk vlastně při hraní nechápe konsekvence staveb. V brassu vidím a vím, jakej vliv bude mít na cenu moje produkce. Tady je to naprosto virtuální. Člověk ani žádný suroviny vlastně nemá a k ničemu je nepotřebuje. Něco postavím, protože musím. A tím okamžitě srazím cenu. A takhle pořád dokola. Budu se snažit to teď odehrát co nejvíckrát abych si ten názor změnil, protože bych změnit chtěl, ale ty pocity jsou zatím jasně negativní. Pozitivní je že se to dobře hraje, ale nemám pocit, že tu hru vlastně hraju já, ale spíš že ta hra hraje mě. A opět na závěr - Město stříbra!!!! Tak se to jmenuje. Ani já ani můj spoluhráč po hře vůbec neměl pocit, že stříbro bylo nějaký téma té hry. Všechno se motalo jen kolem parcel a politiky.  

9.12.2023 11:52:10

@5forPeanut 

Docela by mě zajímalo, proč v recenzi použité fotky počítadel, vypadají jinak než ty, které mám v krabici já? Že by do zahraničí šly kvalitnější komponenty?

9.12.2023 13:18:53

Stříbra se týkají 2 ze 6 cechů (ekonomicky je na něj navázaný i třetí) a pak celá podzemní část. To už je dohromady dost významná část hry. 

Ano, pořád je to hlavně o budování toho města. Ale ten název, na který odkazuješ, obsahuje jméno města, slovo “město”, a pak to stříbro. Údiv nad tím, že je ta hra o stavění města, kde důležitým prvkem (odlišujícím to město od jiných) je těžba a výroba stříbra, mi přijde… poněkud neopodstatněný. 

9.12.2023 14:17:48

Jinak ta ekonomika samozřejmě smysl dává. Tu hodnotu stříbra je třeba chápat jako ziskovost výroby stříbra, jinak by nedávalo smysl ani to propojení s rudou.

 Více rudy - stoupne její nabídka, klesne cena. Hutníkům roste zisk, protože zlevnil vstup. Postaví se nová hutnická výroba - vzroste poptávka po rudě, zvedne se její cena, a v návaznosti na to klesnou hutníkům zisky. 

Přesně takhle to tam je. 

9.12.2023 16:26:42

Dnes jsme hrali partii, kde jsem se jako ctvrty hrac na tahu dostal do situace, ze si ti prede mnou kazdy zabral jeden cechovni dum z tech, ktere jsem mohl stavet ja. Nevedel jsem, jak se z toho dostat a vetsinu hry trpel na nizky prijem.

10.12.2023 23:59:24

Nic tě nenutí kupovat právo v prvním tahu. Můžeš vyčkat a koupit si dva pozemky na strategických místech (plán je v ten okamžik prázdný), pokud si někdo před tebou koupil metalurgy, určitě se ti vyplatí vybudovat dvakrát doly. Později můžeš koupit právo až bude trochu levnější. Můžeš i koupit právo na městskou budovu a tím si další právo v řadě zlevnit. Velká výhoda posledního hráče je, že vidí, co se bude ve hře stavět a kam se bude hra ubírat. Zkus to příště využít ve svůj prospěch.

___________________
Šéfredaktor Deskofobie

11.12.2023 07:37:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Do dolu jem sel, ale jelikoz dum na stribro byl postaven az pozdeji ve hre, tak to bylo k prdu. Neni problem, ze bych nemel co delat, ale ze jsem se okamzite dostal do konkurencniho boje s jinym hracem a tim nam obema snizil prijem. Sice muzu lelkovat kolikovanim, ale nakonec ten prijem nejak nastartovat musim. Mozna jsem mel stavebni cech, to si nepamatuju, v tom pripade jsem asi mohl zkusit jet max na drevo, drzet ho levne a fungovat i s nizkym prijmem, ale zase bych tim pomohl vsem ostatnim.

11.12.2023 08:57:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud u té hry nesedím, tak těžké radit. Ale pravděpodobně byla i chyba si vybrat kombinaci cechů, které měli práva na první pozici v nabídce. Pokud hraješ jako poslední, určitě je lepší si vzít kombinaci s cechy, které jsou dále v nabídce (statně proto si poslední hráč vybírá jako první).

Máš pravdu, že pokud si dva hráči konkurují, tak se oba střílí do vlastních nohou. Ale to je problém ekonomiky obecně, pokud si více lidí v něčem konkuruje, nemůžeš čekat, že z toho budeš mít vysoký zisk.

Důležité je pochopit, že to, že jsi za právo musel zaplatit třeba 4 groše, kdežto tví soupeři jen 1… nic neznamená. Nemůžeš z toho vyvozovat, že proto byl tvůj příjem celou hru nízký. Tak to není. Cena za právo nemá na výnosnost budovy žádný vliv.

Opět, nejlepší strategie je bedlivě sledovat soupeře a vědět, které počítadlo (ruda/populace) se bude více protáčet. Tam máš šanci nějaké peníze vydělat. Jako poslední hráč máš dokonce statisticky vyšší šance na lepší příjem, než mají soupeři - protože hraješ až po nich. Pokud přivedou do města obyvatele - dané suroviny stoupnou. Pokud budou kutat, tak třeba písaři budou na koni. Je potřeba na to adekvátně reagovat a jako poslední hráč máš pro to nejlepší pozici.

___________________
Šéfredaktor Deskofobie

11.12.2023 10:22:02

Včera jsem jako cechy vyfasoval řezníky, hutníky(jestli si nepletu nazev, skoroval jsem hrubou rudu) a ty co skórují za dřevo… Soupeř si valil na pivečko, tiskopisy a čisté stříbro. Myslím, že už tady se pár hráčů bude lehce chytat kde asi mohl být problém. Ano, příjem byl po celou hru oproti soupeři neskutečně nízkej. A rád bych slyšel ty rady na téma, jak se to dalo řešit. Hodně se dočítám, jak je ekonomický model ve hře perfektní a jak odráží realitu. Ehm. Může mi někdo vysvětlit, jak je možný, že každá budova, která stojí dřevo (a ano, to je naprosto každá) logicky taky nezvedá cenu dřeva, jelikož je po něm poptávka jako blázen? Zvedá to populace jako taková, což teda není zrovna ten super model o kterým všude čtu. Stejně tak inkasovat za hrubou rudu je celkem pain. A šunka je sice fajn, ale oproti pivu opět slabota. Takže jsem měl všechny 3 cechy horší než soupeř a na výsledku se to propsalo naprosto brutálně. Takhle mě snad žádná hra nikdy nepojela, abych měl tak propastnou ztrátu v bodech. Nedostatek financí a naprostá paralíza nad tím, co vlastně dělat, byla neskutečně frustrující. Cokoliv jsem udělal, nahrálo akorát soupeří a když se kolo otočilo, tak pro mě už to benefit vlastně ani nebyl. Už jsem si myslel, že jsem měl ke hře na začátku výhrady zbytečně, protože po třetí hře už se zdálo, že je to opravdu vybalancovaná záležitost. Ale tahle partie mě totálně vrátila na začátek. Myslím, že si dlouho znova nezahraju.

26.12.2023 11:47:02

@slizrs prve co mi napadlo. ak mas monopol na drevo tak ty urcujes cenu dreva. s havirmi vies dobre skorovat v baniach. Reznici vedia kontrolovat bonusy na Barbore. 
 

Neni to take trivialne hrat tuto hru dobre ale vsetky kombinacie su vybalancovane. Hra je asymetricka takze za rozne cechy je nutne hrat inak. Hra trpi aj na to ze ak to protihrac hra zle tak pomoze superom :)

26.12.2023 12:10:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@sedlak87  Bohužel se toho ve hře sešlo víc. Nabídka budov v radnici byla naprosto proti mě. Dokázal jsem postavit jen jednu řeznickou budovu. V dolech jsem měl náskok jen naprosto minimální. Na Barboře jsem taky jen vyzobával zbytky, protože se to prostě tak sešlo. A neměl jsem absolutně klíč k tomu, co mám teda dělat. Ovlivnit cenu dřeva to zní super, ale ovlivnuju ji akorat smerem dolu :D Takze slevnuji souperum stavby a oni pak mi tu cenu zase hezky zvednou. Nemate zač. A co mi vadilo asi nejvíc, že u budov těchto cechů jsou nejhůř bodovaný symboly. Na skoro všech budovách jsem měl jen jeden symbol k obodování, zatímco soupěř měl u všech, kromě jedné, symboly 2. Čili už i tady dvojnásobek bodů. Neříkám, že jsem všechno zahrál ideálně. Ale hra před tím skončila s rozdílem jednoho bodu. Tahle skončila s rozdílem dvaceti!!! Šílený.

26.12.2023 12:39:00

@slizrs Netuším kolikrát jsi za tyto cechy hrál, ani jak a co hráli soupeři, takže ti těžko poradím, nicméně mám teď za sebou 10 her a já jsem spokojený. Pokud máš dřevaře je velmi důležité načasování. Ideálně si dát dřevařský cech jako první a jako odměnu za postavení si vybereš veřejnou budovu zdarma. A hned jako svoji druhou akci ji postavíš. Tím přilákáš lidi a zvedneš si prestiž. Pak je dobré chvilku soupeře vydusit a nestavět. Naopak si dát Těžbu jako poslední a postavit pár levných černých budov, tím si zvedneš prestiž a máš pozemky po 1 zlatém…. Je tam toho strašně moc co můžeš dělat, ale jestli po jedné prohrané hře, místo přemýšlení jak by to šlo vyhrát, si to ulehčíš tím že je to nevybalncované, pak to opravdu není hra pro tebe.

26.12.2023 14:20:28

@pidlaj Počkej, počkej. Jak jako, že si dám cech dřevařů jako první? Já měl teda za to, že si je do desky vkládám tak, jak jsou na vylosované kartičce. V tom jasně daným pořadí. A ne, že si to naskládám jak chci já… Aha, tak se omlouvám. Už to vidím. My jak jsme zahráli tu první hru, kde je to pořadí daný, tak už jsme to tak dělali pořád. Což mě teda přivádí k tomu, že už tak podle mě extrémně komplikovaná hra je díky tomuhle ještě komplikovanější, protože vědět co na kterej řádek si dát je něco, co v tuhle chvíli nevím podle čeho rozhodovat?

 

26.12.2023 14:54:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobré vědět, mě to učili jiní a taky mi vysvětlii jen tu první hru (a pořadí podle kartičky). To, že si můžu zvolit pořadí cechů při přípravě hry sám, je docela dost přidaná hodnota…

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

26.12.2023 15:51:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Ta hra má relativně jednoduchá pravidla, ale je dost těžké ji zahrát dobře. U první hry jsme si to taky dali stejně jako na kartě, protože jsme vůbec netušili jak to dát. Až tak po třetí čtvrté hře jsme to začali dávat do souvislostí. A tuším že jsme neobjevil ještě spoustu dalších synergií. Navíc je to velmi závislé na ostatních. Pokud ti zpracovatel stříbra nestaví jeho budovy, nemá cenu moc zvyšovat příjem rudy, jen si tím snižuješ cenu. Tam se pak vyplatí jít spíš jen po těch cechovních černých budovách, tam dostaneš dílek zdarma, myslím že tam není ani žádná velká těžba a můžeš tím pohodlně obsadit všechny čtyři řady. Takže je potřeba odhadovat a reagovat co bude dělat soupeř.

26.12.2023 17:10:21

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ / EVERDELL - 3D doplnek - Perlorodka
DIVUKRAJ / EVERDELL - 3D doplnek - Perlorodka
Akt. cena: 65 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas