Kmotr: Impérium Corleonů

xxxxxxxxoo hodnoceno 116x (Seznam vlastníků)

Kmotr: Impérium Corleonů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

České vydání

že by?

https://www.youtube.com/watch?v=Zn9PD47z3eQ
24.1.2017 14:34:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Mithril
To nijak nerozporuji. V latině bude mít slovo "predator" jistě starší původ než dohledaný rok platící pro angličtinu (zřejmě). V češtině mě to tam ale tahá za oči a uši... proto jsem to označil za osobní dojem. Ostatní jsou fakta.

27.1.2017 10:21:31

2 morthe:
OT

a někdy to s tou pečlivosti ale trochu přeháníš... Měl jsem tu "čest" navazovat na tvůj překlad Temného znamení a (když pominu zásadní chybu na Kurátorovi a někdy naprosto vymyšlené flafy), tak přeložit "Vermin in the pipes" jako "Krysy ve zdech" je naprosto nemístnou snahou o vytvoření něčeho, co tam není. Pro nezasvěceného čtenáře to může znít opět jako hnidopišství, ale zkušený čtenář snadno odhalí referenci na povídku, na kterou však odkazuje úplně jiná karta z GoA "Rats in the walls"...

27.1.2017 10:28:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
Tím se ale dostáváme k spíše filozofické debatě, jak moc má překladatel dílo upravovat... A neuváděl bych to jako chybu překladu.
(mimochodem, mě se predátor taky nelíbí)

27.1.2017 10:34:18

Pelly
Ano, zpropadený kurátor. Jedna chyba, která unikla úplně všem, a to v podkladech, kde byl vedle sebe český a anglický text. Přesně proto, aby byla kontrola jednodušší. Omluvil jsem se za tuto chybu a vytvořil přelepku, víc nebylo v mé moci. O tom, že ve výsledné verzi záhadně vypadly čárky z vylučovacích spojení s "nebo", ačkoli v odevzdaném textu byly, se bavit nebudeme?

Ano, Vermin in the Pipes jsem zcela záměrně předělal na Krysy ve zdech jako pomrknutí na čtenáře znalého Lovecrafta. Pokud je mi známo, Gates of Arkham v době vydání základní hry neexistovalo.

Tedy vinen ve všech bodech obžaloby. Mea culpa.

27.1.2017 10:46:48

pelly x morthe
no páni kloubou dolô,
ale jako nečtenáří Lovecrafta je mi uplně u ... jak přeložíte verminta nebo predátora.( a to myslim s nadsazkou, nekritizuji ).
hlavně že tam je správně a / nebo , muže, musí atd ...

podlinkové odkazy jsou bonus a je super že vy je poznáte předlohu, ale sebelepší skrytej vtip nezachrání mechanickou chybu na kartě, v pravidlech ...

27.1.2017 13:37:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe a Zombicide
Já myslím, že tu chtěl Morthe hlavně ukázat na chyby v ukázkách karet ze Zombicide. A pokud to má být předprodukční verze, tak stejně nechápu, že s tím je někdo ochotný vylézt ven, i když jsou tam chyby.
Možná většině přijdou ty označené chyby jako prkotiny. Ano, vesměs jsou. Bodu 3 bych si asi nevšiml, bod 2 (chybějící čárka), jsem schopen omluvit, to se může stát. Ale bod 1 (špatná počáteční uvozovka) je sice blbost, ale moc ji nechápu. To znamená, že překladatel nebo grafik (nebo kdo to dělal) nezná ani základy sazby. Že počáteční uvozovka má být v češtině dole, tak to vím i já. A že ta "uvozovka" vypadá jinak než koncová, tak to jsem si teda všiml. A není to o jednom přehlédnutí (jako třeba ta čárka), ono je to tam 6x.
Sice mě takováhle chyba nedonutí říct "tu hru si v češtině nikdy nekoupím", protože na hratelnost vliv nemá, ale bohužel to můj názor na překlady od BF nevylepší (a samozřejmě si počkám na info o celém překladu).

Je fajn, že tu Michal z BF reaguje, ale nešlo by zároveň něco dělat s těmi překlady? :)

27.1.2017 20:36:01

Viz BF a rozšíření
S rozšířeními je to začarovaný kruh.. Polovina uvědomělých hráčů si základní hru nekoupí, protože ví/tuší, že žádné další české rozšíření prostě nevyjde, nehledě k opoždění české verze a zatím nepřesvědčivého překladu. Nato BF žádné rozšíření nevydá, protože se prodá základní hry méně..

Jak z toho ven? Vše má Bohužel v rukou BF, jelikož k tomu žádné nadšence, kteří se spokojí i s nižším výdělkem nepustí.. S rostoucí základnou herní komunity a rostoucí všeobecnou důležitostí rozšíření u her jednou budou muset i BF vykročit z kruhu ven a vydat hru kompletně i s rozšířeními. Až se to stane pravidlem, věřím, že drtivá většina si na českou verzi počká. BF dobře ví, že 95% dotazů na jejich FB profilu se týká právě rozšíření k jednotlivým hrám a poptávka bude růst. Nezbývá než doufat, že se toho ještě někteří z nás dožijí..

Co se týká překladů, už jsem na zatrolenkách k tomu párkrát vyjádřil a stojím si zatím, že nás jako konečné zákazníky musí zajímat pouze výsledný produkt a ne jeho cesta k němu, ať je sebekomplikovanější.. Jsem hodně trpělivý, ale i u mně už pohár přetekl a odmítl si koupit Warhammer quest. Jen podotknu, že většinu mé sbírky tvoří právě BF lokalizované hry..

Nezbývá než doufat, že se Corleone neobrátí v hrobě, BF vsadí na dobrého překladatele, korektor se neopije, grafik nezhulí a všichni si užijeme skvěle lokalizovanou hru plnou kulek do zad a nevyužitých službiček..

29.1.2017 12:48:00

Cena
Vieme uz pribliznu cenu cz verzie ? Zmestime sa to 50eur ?

27.6.2017 22:15:19

50??? Ani nahodou
Podla katalogu Blackfire vychadza maloobchodna doporucena cena okolo 85€.
Cize predpokladam, ze v e-shopoch okolo 70-75€ moze byt najnizsia cena.

28.6.2017 10:51:31

kmotr
Nejake novinky o teto hre? Kmotr je derska srdcovka :-) uz se vi, kdy to vyjde? Je nekde ke stazeni navod? Dekuji,dekuji mnohokrate

8.7.2017 18:27:07

fifipirko
V cz by mala hra byt niekedy v auguste. Pravidla k hre zatial k dizpozicii nie su ale ak aspon trosku ovladas AJ tak si kukni toto video. Mozno aj bez AJ to pochopis. https://www.youtube.com/watch?v=mVz43Sb4NwM

Inak hra zatial podla mna vyzera perfektne. Podplacanie, pranie spinavych penazi, vrazdy, drogy, alkohol, zbrane, to vsetko v tejto hre je. Jednoduche pravidla ale vela strategickych moznosti. Workerplacement s areacontrol. Bude to pecka podla mna, teda hlavne pre fanusikov The Godfather

8.7.2017 20:05:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena
Na www.tabletop.cz mají Kmotra k předobjednání za 1849kč, takže teď už jen počkám až hra vyjde a mezitím si to čekání zpříjemním filmem a zahraju znovu PC hru Mafia 1-2 :-)

14.7.2017 09:14:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Skladem
BF naskladnilo a brzy bude i v obchodech :)

4.10.2017 13:24:45

Obchody
a je to tam, objednáno :-)

5.10.2017 15:20:36

Ohlé karty
Taky máte na kartách stopy po přehnutí? Je to balíček s kartama zakázek a spojenců. Ostatní balíčky jsou OK...

http://www.imagehosting.cz/?v=2017100620.jpg

http://www.imagehosting.cz/?v=201710vcv.jpg

6.10.2017 20:50:31

Fox
Pošli mi na mail michal.e@blackfire.cz seznam poškozených karet a adresu pro zaslání nových. Třeba Kubrt našel ve své kopii 2 karty špatně vyseklé. Docela mě štve, že se tohle CMON stane u tak drahé hry. U FFG podobný typ reklamace v podstatě nikdy neřešíme.

7.10.2017 18:39:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Dod

chybný překlad karet
V sekci otázky je informace o špatném překladu karty "Bomba v autě", mohl by se prosím někdo z Blackfiru vyjádřit, zda je karta skutečně přeložena špatně (obdobné pro kartu "Náčelník policie" z 3. aktu), ať vím, jak to hrát. Předem díky.

17.6.2018 15:49:16

Bomba v autě
Je přeložená podle podkladů. Je o tom i vlákno na boardgamegeeku. Stejně jako u nás to mají třeba Francouzi. Ale AJ originál je jinak. Otázka je, co je správně. Z CMON se nám k tomu nikdy nevyjádřili. Podle mě osobně je AJ karta přesílená a nedává moc smysl.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.6.2018 19:28:52

Cmon
Podle vyjádření Cmon (tak jak už je napsáno v otázkách),zničíš všechny figurky VŠECH hráčů.

17.6.2018 20:10:10

Dod

Bomba v autě
Pokud ta karta má nějak reflektovat skutečnost, tak buď by ta bomba měla zabít jen figurky jednoho hráče (všichni seděli v tom autě), nebo úplně všechny figurky v oblasti, včetně vlastních a neutrálních (bomba byla tak silná, že rozmetala celou čtvrť). Takže francouzská/česká verze mi osobně přijde logičtější.

Diskuzi na BGG jsem četl, ale přijde mi to celé takové z druhé ruky, přímo vyjádření někoho z CMON jsem tam nenašel.

Michale, sice jsi mi moc nepomohl, nicméně oceňuji rychlou odpověď v neděli večer:)

17.6.2018 21:13:30

Dod
https://boardgamegeek.com/article/26840917#26840917

Já osobně jsem měl pochyby u hry Queendomino,tak jse napsal přímo autorovi Brunovi na bgg a on mi odpověděl.
Francouzi už vydali pdf s oběma kartama ,které měly špatné znění jako cz verze.

17.6.2018 21:46:37

...
Chtelo by to na CMON zatlacit, nebo se zeptat primo pana Langa. Podle BGG to frantici uz udelali a vydali errata, takze spravne bude zrejme ta "presilena" verze.

18.6.2018 13:25:30

Vybíráme z Bazaru

AZ kvíz od Dino Toys
AZ kvíz od Dino Toys
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas