Insula - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Board Games
Autoři: Radim Jurda
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

První informace

Recenze zde: http://boardgamegeek.com/thread/451264

Obrázek krabice, zachycuje rozehranou hru + popis:
http://boardgamegeek.com/image/574233
18.10.2009 20:23:55

Vcera jsem to hral prvne
Vcera jsem se na Deskohrani ptal, jestli je mozne sehnat anglickou verzi. Pani mi rekla at jdu na stranky CBG. Tam jsem samozrejme uz koukal, ale nic jsem nenasel. Mam dojem, ze prezentace malicko pokulhava, coz je vecna skoda, protoze to mi prijde bejt to nejjednodussi a je proste skoda zapichnout tu silenou praci tesne pred koncem. To je kritika.
Nicmene jsem si vcera na Deskohrani vzal Insulu k ruce, cetl si pravidla a brzy se objevili u stolu dalsi dva geekove a zahrali jsme to. Moc pekna hra. Paradni je na tom prave ta sverazna grafika, ktera na rozdil od soucasneho trendu realistickejch obrazku, blizicich se fotografii ponechava spoustu mista vasi vlastni fantazii. Samotnej herni mechanizmus je taky dost dobrej, se spoustou pomerne roztomilejch pojmenovani (jediny s cim nesouhlasim je jmeno hlavniho padoucha, to na mne pusobi detsky). Autorovi musim srdecne pogratulovat, specialne ohledne kresby na bedne - to je bomba, to chci! V kontrastu s jinym nazorem tady na foru, byl to prave obrazek na bedne, kterej me prilakal k policce. Nicmene abych jenom nechvalil, ty dlazdice uz bohuzel nejsou tak lakavy - kresby na nich jsou prilis detailni. Je za tim evidentne silena spousta prace, ale nevim, jestli ji uplne dokazu ocenit .... Tohle je perfektni na kartach, ale na dlazdicich mel bejt vetsi prostor pro malbu - barevny plochy a mensi pro detaily tusi - celkove by to pak myslim pusobilo harmonictejsim dojmem. Jestli jsem ted autora rozcilil do bela, tak hned dodavam, ze grafika (ikony) je skvele sladena s malbou a to jak znamo neni legrace. Autor ma zjevny vytvarny talent.
Musim si to zahrat jeste jednou abych byl schopen napsat solidni recenzi, ale napoprve jsem se pobavil vyborne.

PS: vsimnete si detailu - na hracske desce uprostred nahore jsou takovy dve potvory co vypadaj uplne stejne a koukaj se na sebe pres osu. On je obe kreslil, to je neuveritelny. Klobouk dolu.

16.10.2010 10:54:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sherlock: Poslední výzva
Sherlock: Poslední výzva
Akt. cena: 20 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas