Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je ?

Je super, jsem nadšen, takhle dlouho mě hra nepobavila. Hráli jsme 1x v 6-ti, 2x v 5-ti, ale tahle hra je prostě stavěná na maximální počet hráčů a pokud se sejde dobrá skupina, tak je to prostě paráda. Nehrál jsem bohužel starou verzi, abych mohl porovnat.
10.12.2011 10:53:12 | Upraveno autorem (porovnej)

generalove
No vzhledem k tomu ze jen mecema se da i neco pobit tak bych ikonky nepodcenoval ... v posledni hre jsem mel tu cest videt co zvladne pri boji Baratheon proti Lannisterovi to trojkove Lannisterske hovado kdyz souper nema ikonky vezi

16.1.2012 18:17:37

ValMor
Přesně o tom mluvím. Greyjoye získat za každou cenu! Většinou mu stačí právě ty hraniční hrady. Což je další plus, protože kryje hranice se Starkem. A přesně jak si psal, takhle naše hry vypadají (Lannister a Greyjoy vs. zbytek).

16.1.2012 20:57:43

speedy
No ja se priznam, ze kingbuilding, tedy to, ze nekdo jede na druhe misto a podporuje prvniho, z duse nesnasim;) Dokazu si to jeste predstavit v situaci, kdyz nekoho rozdrtis a on se stane tvym faktickym vazalem, ale domlouvat se na tom na zacatku hry, to ji muze jen a jen zmrsit a zrovna Agot k tomu bude dost nachylny...

18.1.2012 10:34:06

2.místo
Anekene absolutely agree. :-). Musíme někdy zahrát spolu. ;-)

18.1.2012 13:50:28

2 misto
Pokud nekdo je ochoten brat druhe misto ma hrat clovece nezlob se a ne AGoT:) Pokud by se nekdo o neco takoveho pokousel v normalni hre (tzn neni v troskach a nesnazi se zrovna aspon prezit na planu za kazdou cenu) byva nejlepsi ho od toho vylecit zakernym utokem kdyz to neceka :) Napady na druhe misto ho rychle prejdou :)

18.1.2012 15:39:16

2. místo
Upřímě nevím kdo by do toho šel. Jo od začátku se tvážit, že hraju na druhé místo a pak toho prvního v posledním kole napadnou a vyhrát. To chápu. To se děje běžně. Ale hrát na druhé místo nevim no. To leda že by se řeklo, že vyhrává celá aliance.

18.1.2012 16:06:50

2. místo
Né. Nemyslím domluvit se už na začátku hry "ty mi pomůžeš vyhrát, pak budeš druhý". Měl jsem na mysli už před hrou si sednout s potencionálním spojencem a domluvit se "Dívej, ty obsadíš tohle a tohle, tohle nech mně, chceš toto nebo tamto území" atd. Pak je mnohem menší pravděpodobnost, že vám vrazí kudlu do zad... Ale i to se mi stalo. Seděl jsem s Tyrellem a domlouval mír. Souhlasil. Přišlo první kolo - bum, útočím na tebe :-).

18.1.2012 17:18:48

2. místo
Tohle se stát může, ale dost často se to rychle provalí. A pokud hrajete aspoň ve čtyřech, tak s tím zbytek může udělat rychlý proces. Nemám rád ty "hrdinské" činy, kdy někdo už bez šance na výhru provede nějaký bezhlavý útok, na kterým ztratí hlavně on a obránce.

A co se Lannisterů týká, pořád si trvám na tom, že na tom nejsou nijak špatně. Jen je potřeba vytvořit u stolu to pravé klima a hlavně dojem, že z mé strany nikomu nic nehrozí. I kdyby mě to mělo na začátku stát zadarmo koně ...

21.1.2012 21:16:53

2. místo a vítězná alliance
Když slyším tohle slovní spojení, tak se mi otevírá nůž v kapse ;-).

22.1.2012 09:21:12

2misto
Jsou i horsi veci ... ted jsem hral s par nezkusenejma hracema a ti hned na zacatku uzavreli alianci Baratheon Martell Lannister proti Tyrellum (ja) a drzeli ji prakticky do devateho kola kdy jsem je asi pul hry slusne upozornoval ze by meli zacit neco hrat .... nekde v pulce hre me u hlavniho mesta stala armada 3 koni Lannisteru a dalsi stejne velka Baratheonu kteri se podporovali a celkem bez problemu dobili hlavni mesto ... nastesti jsem mel Lorrase a prestehoval se dolu k Dorne se vsema svejma armadama abych tam o kole pozdeji vlitl zpatky zase Lorasem a vycistil sve dve pevnosti od Lannisterskeho zla ...

No kazopadne mnohem horsi nez dva hraci a hra na alianci jsou hraci kteri zretelne ignoruji snahu vyhrat a jen se drzi (jen se brani a nebo drzi alianci do konce i kdyz by mohli davno prepadem vyhrat)... to tu hru silene deformuje.

23.1.2012 09:15:55

dotaz
Zdarec, měl bych na vás takový dotaz.
Plánujeme si po delší pauze tuhle hru zahrát a chceme při hře použít pravidla z druhé edice. Nicméně budeme hrát s edicí první a s komponenty se kterými pravidelně hráváme a do druhé edice se nedostali. Jedná se především o one-time ordery a leadery.
Co by mě zajímalo je nakolik se efekt těchto komponent překrývá s novými pravidly a jestli nejsou v některých případech v rozporu.
Uvedu příklad:
One-time ordery umožňují mustering v některém regionu. Tedy to samé co v nové verzi umožňuje hvězdičkový consolidate power rozkaz. Je tedy vůbec možné tato pravidla zkombinovat? Ono to totiž vypadá že tahle funkcionalita consolidate power přibyla právě protože do hry nebyli one-time ordery zahrnuty.

Zkoušeli jste hrát někdo pravidla druhé edice s do ní nezahrnutými komponentami z první? A nebo hrajete čistě buď jedno nebo druhé? A když už jsme u toho, jaká je vaše oblíbená kombinace herních prvků?
My hráváme pravidelně s one-time ordery, leadery, siege enginy, přístavy, karty wildlingů (ale to je jen taková prkotinka), westeros deckem ze storm of swords (který by měl být stejný jako v této druhé edici) a karty postav asi nejčastěji z Clash of kings.

15.3.2012 10:26:34

3 slova...
Tohle je pecka!

Neuvěřitelná pařba. Hráli jsme ve 4 s neutrálními městy pro 3 hráče. Od začátku jsem se jako Stark řezal s Baratheonem, který byl celou hru popředu o 1 a někdy i o 2 pevnosti. Lanister byl svým bohatstvím tak zahlcen, že to vypadlo že si s ním neví rady a nedokázal ho pořádně využít. Měl několik pokusů o útok na silného Baratheona, ale pokusy byly málo promyšlené a tudíž marné. Greyjoy se dlouho rozkoukával a nakonec, aby nebyl přiliš pasivní zakousl se do mě, protože jsem byl nejblíže. Takže Baratheon byl stále v klidu.

Nakonec hra skončila v 10 kole kdy měl Baratheon, Stark a Greyjoy 4 pevnosti Lanister pouze 2. Nakonec to tedy vyhrál nejpasivnější Greyjoy (přítelkyně :) ) s nejvíce Strongholdy.

Ale napínavé to bylo do samého konce, chystal jsem se na vítězné tažení, kde jsem dobyl neutrální město a srovnal počet pevností s Baratheonem a chystal jsem se mu přes moře dobýt jeho pevnost. Bohužel to zřejmě čekal a měl spoustu podpory, které jsem si nevšiml, takže to nevyšlo.

Dělali jsme spoustu chyb (jak hráčských, tak pravidlových). Podle mě to je o dost náročnější na promýšlení, strategii, taktiku než Duna/Rex. Šla mi z toho hlava kolem a měl jsem pořád dilema jak se rozhodnout. Ale bylo to příjemné :).

Všichni se bavili...prostě pecka.

7.4.2012 20:46:00 | Upraveno autorem (porovnej)

plán
tak co lidi, uz vam poslali nahradni plan? naposled mi napsali 21.2. tohle:

Greetings,

We have an update regarding your replacement board for A Game of Thrones: The Board Game Second Edition.

Fantasy Flight Games has received its shipment of replacement boards, and is now processing all requests in the order they were received. You should expect to see your request processed within 2-4 weeks, depending on your location.

We apologize for any inconvenience this may have caused, and appreciate your understanding and support. As always, please contact us directly if you have any further questions or concerns, and good luck in your fight for the Iron Throne.


Sincerely,
FFG Customer Service Team
Fantasy Flight Games

...a stale nic nemam.

15.4.2012 15:51:16

plán
Tak to jsme na tom úplně stejně. Stejné datum, stejný text a stejný výsledek- také zatím čekám.

15.4.2012 16:41:51

plán
Taky čekám.

15.4.2012 17:29:49

plán
taky čekám ... jen jestli to nemají celníci:-, když už proclívají i náhradní figurky - proč ne náhradní plán? :-(

15.4.2012 17:49:57

plán
taky jsem reklamoval minulý týden, zatím nepřišla reakce. Ale co se týče proclívání, tak bych byl v klidu, asi to bylo nějaké nedorozumění nebo co, protože jsem teďka reklamoval jednu loď z flotily z Rexe a jelikož jsem byl netrpělivý a reakce dlouho nešla, tak jsem jim pro jistotu napsal znovu a na jiný mail. Výsledek byl, 2x balíček s náhradou. Jeden v krabičce s onou lodí a druhý v obálce s celou flotilou :). Obojí přišlo, jako obvykle zdarma. Krabičku donesla pošťačka nahoru, protože se nevešla do schránky a obálku jsem o pár dní později našel ve schránce :)

15.4.2012 18:16:31

plán
Také čekám:)

15.4.2012 21:24:44

plán
to stejné...

15.4.2012 21:28:59

plán
Popravdě taky čekám a už se obávám nejhoršího. Hned počátkem ledna jsem to reklamoval, ale bohužel ještě neměli náhradní plán... Když už ho konečně měli (počátek března), tak poslali ten mail s tím, že 2-4 týdny to bude trvat... No už je to tedy pomalu 6 týden a nic. Psal jsem jim minulý týden a odpověděli vcelku rychle něco ve smyslu, že toho posílají hodně a po jednom, takže to ještě může chvíli trvat...
No tak nevím, snad to opravdu není někde seklý u celníků...

15.4.2012 23:21:05

skvelá hra, ale...
Tak my sme to hrali naposledy, ale v 4ke a myslím, že na počet hráčov táto hra trochu aj"pokulháva" (česi majú taký pekný výraz :) ). Ináč celá hra funguje úplne skvelo, dražba o jednotlivé tróny či dominancie či čo to je :) a ich výhody s toho prameniace, divosi, súboje veľmi dobre, ale ten počet hráčov. Viem si predstaviť že v trojke to môže o niečo dokonca lepšie fungovať ako v 4ke. My sme hrali 4ia a vzhľadom ku tomu že s jedným hráčom sme boli na strede (ja som bol grayjoy) sme museli vytvoriť alianciu, lebo ak by sme sa pustili hneď do seba, so severu by sa na mňa rútil jeden hráč a to isté môj "spojenec" s hráčom s juhu. Logické že spojenectvo bolo nutné. Čiže viac menej to bola hra 2vs2 a 2vs2.. Akože mali sme stále paranoju že niekto z nás pakt o neútočení poruší, ale nakoniec sme držali spolu a skončili sme obaja s rovnakým počtom bodov na konci. Hrali sme tak, že voľné miesta sa nehrali vôbec. Myslím že hra má zmysel len v 6ke a minimálne v 5ke a na to bola aj optimalizovaná.

16.4.2012 10:15:36 | Upraveno autorem (porovnej)

ve 4
Hrál jsem ve 4 zatím jen jednou, ale bylo to perfektní. Vyrovnané a napínavé.

Zásadní je ten setup pro 3 hráče, kdy je celý jih zamknutý.

16.4.2012 11:03:08

stOKYi
Hra ve čtyřech hodně záleží na zkušenosti hráčů. Musí se tam razit pravidlo, že vítězství, které hodně oslabí jednu frakci, je posilou pro protihráče, protože každý hráč chybí.

Jo a blbec na večeři může zkazit i hru v 5ti. Jeden takový týpek prostě podporoval svého kámoše a když jsme mu řekli, že kazí hru ostatním, tak řekl, že věděl, že nemůže jako nováček vyhrát a tak pomohl kamarádovi:( Udělal to dokonce tak, že uzavřel alianci a pak svého kolegu zradil ... nakonec jsem vletěl na Jih ze Severu jak urvanej vagon a obul se do toho podporovaného. Jen z principu. Nakonec jsem na haluz vyhrál:) To ten expert uzavřel slovy, že mne nesnášel od začátku, protože nemá rád hráče kteří u hry moc kecají ... pak odešel středem a bylo chvíli ticho:D

16.4.2012 18:25:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Marvin
Tak toto ale hrozí si myslím v skoro každej strategickej hre pre viac hráčov. Ale osobne sa mi to tiež nepáči, ak niekto vyložene hrá len tak aby niekomu pomáhal. A uzavrieť alianciu a potom zradiť patrí ku hre a osobne sa mi to páči (aj keď som to nikomu ešte nespravil) a treba mať na to guráž a nemať chrbtovú kosť :D A pokiaľ sa to deje iba v hre, ale patri to ku tomu :) Celkovo môže podľa mňa úplne všetky hry aké existujú skaziť jeden blbeček pri stole a úplne ju znechutiť. A ja práve že mám rád kecalov pri hre (ale k veci nie mimo tému hry) a nie ticho však predsa sú to len spoločenské hry.

16.4.2012 19:12:31

stOKYi
podepisuju se pod tvůj příspěvek...

To co píše Marvin není chyba hry a ani chyba výběru počtu hráčů, ale chyba ve výběru spoluhráčů :). Já jsem normálně dobrák od kosti, ale při hře typu Dune/Rex/AGOT si rád zaintrikařím a rád někomu vrazím kudlu do zad, pokud je k tomu příležitost a udělám to s radostí komukoliv (i přítelkyni) :). Pokud to někdo vezme osobně, tak bohužel, ale není to můj problém, ale jeho :), protože jak píšeš je to přece jen hra.

A hlavně mezi přáteli se takové věci co píše Marvin nedějí

16.4.2012 19:21:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Objevitelé - Neues Land
Carcassonne Objevitelé - Neues Land
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas