Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je ?

Je super, jsem nadšen, takhle dlouho mě hra nepobavila. Hráli jsme 1x v 6-ti, 2x v 5-ti, ale tahle hra je prostě stavěná na maximální počet hráčů a pokud se sejde dobrá skupina, tak je to prostě paráda. Nehrál jsem bohužel starou verzi, abych mohl porovnat.
10.12.2011 10:53:12 | Upraveno autorem (porovnej)

krouceni
Jezisku dekuju Ti za Gears of War, panc timhle peklem uz jsem si prosel kdyz jsem pred lety otevrel Duel in the Dark a pokojem zavonela plisen. Ja jsem od Tebe taky nejdriv chtel AGOT ale v Tomovkach, kde nakupujes, ho zrovna nemeli.
PS: ta anglicka stiznost je spickova :)))

25.12.2011 09:14:05

plan
Mně se doufám také nic nekroutí, alespoň jsem si posledně ničeho nevšiml, ale ještě na to raději mrknu. Není to snad problém každého kusu ne?

26.12.2011 19:41:27

Prior
Neni, par kamaradu to melo v pohode. To je dobry znameni.

26.12.2011 21:22:46

Lino22
Tak to je fajn, ale uvidím, jak to bude vypadat, až se zase dostanu do Prahy na kolej, kde hra v poklidu dříme ve skříni :)

27.12.2011 10:46:28

Vzhled
Musim rict ze tohleto vypada lepe nez prvni vydani.

27.12.2011 13:44:06

CZ
Bude někdy česká verze?

27.12.2011 20:46:26

Joe

8sin
Určite nie, na to sme príliš malý trh.

27.12.2011 21:04:37

česky...
Ale někdo už tu dělá na překladu pravidel a přímo ve hře je tak málo textu (na kartách, což se dá vypsat na nějaký tahák), že kdyby měla být angličtina jediný problém.....

27.12.2011 22:04:50

cz
no nejlepsi je asi precist si pravidla z 1. verze atd. a clovek to musi pochopit.

27.12.2011 22:37:57

nová edice nebo rozšíření?
Ahoj, mám základní hru a rozhoduju se, jestli si koupit rozšíření A Clash of Kings anebo radši tuhle druhou edici. Máte nějaká doporučení? Díky.

28.12.2011 00:12:55

Rethon
Záleží na tom jestli plánují tuhle druhou edici nějakým dalším způsobem rozšiřovat (což je dost možné).
Pokud ano, pak bych doporučil spíš rovnou přejít na druhou edici, byť z 80% tam budeš mít to co už máš v základní hře.
Pokud by žádná rozšíření nebyla a podařilo se ti dostat ještě ke storm of swords, pak dostaneš celkově komplexnější hru s více prvky. Ovšem za víc peněz samozřejmě.

Když koupíš Clash of Kings tak budeš mít defacto to samé co má tahle druhá edice s pár věcmi navíc (one-time ordery např.) a chybět by ti měli v podstatě jen ty karty do bitev a karty wildling attacků (což jsou relativně detaily). No a samozřejmě ti bude především dost možná chybět kompatibilita se zmíněným možným rozšířením.

28.12.2011 19:09:40 | Upraveno autorem (porovnej)

odpověď ohledně desky
Ondatej,




It has come to our attention that some of the game boards from the initial shipment of A Game of Thrones: The Board Game Second Edition have a production issue that may result in your game board becoming slightly elevated when placed on the table, instead of lying perfectly flat as expected.




This is not a warping problem, but rather the result of a panel being cut through too little (less than 1/50th of an inch incorrectly). Unfortunately the mis-cut panel may cause undue pressure when the board is laid out for gameplay, causing a slight lift.




FFG wants you to have the best materials possible when you purchase our games, and we sincerely apologize that your copy of AGoT Second Edition is experiencing this cutting problem. Therefore we will gladly send you a new game board at no cost to you.




As it is not possible to spot this cutting problem with the naked eye, we have ordered a new batch of replacement boards. This shipment is expected to arrive at FFG at the beginning of January, and we will begin shipping the requested replacement boards then. We will follow-up with an email when we begin sending the boards out. Lastly, if you could reply with the following information that’s needed for the process:




Name: xxx

Shipping Address: xxx

Phone Number: xxx

Email: xxx




Thanks for your patience and understanding.











Regards,




Kalar Komarec

Customer Service Associate

Fantasy Flight Games Customer Service Team

customerservice@fantasyflightgames.com



30.12.2011 15:36:57

Ondatej
A kterou z tech dvou variant dopisu's jim poslal? :D

30.12.2011 17:14:12

Trpaslik88
Díky za zamyšlení, podobně jsem se zamyslel taky a nelíbí se mi na tom ten otevřený konec, čili rozhodování se na základě něčeho nejistého :)
Asi zůstanu u dřeva a zvolím rozšíření k původní hře i vzhledem ke své skepsi ohledně rozšíření obecně. Ale možnost šestého hráče se hodí, i proto do toho chci jít.

2.1.2012 21:40:49

hra ve 4
Chtěl bych se zeptat zdejších zkušených hráčů, jaký je AGOT 2nd edition ve 4 hráčích. Na BGG jsem četl komentáře, že tam cosi nefunguje ohledně výběru domů a rozestavění na mapě, tak to tam celkem kritizují a vymýšlí house rules. Dokonce prý je to lepší ve 3 než ve 4 a obecně to doporučují pro 5 nebo nejlépe 6 hráčů. Co vy na to?

2.1.2012 21:48:37

ve 4
Beholder: No ve 3 je to asi lepší proto, že na území Martellů a Tyrellů se vůbec nedá vstoupit. Ve 4 se to už dá ale jsou tam obrany o síle 3-4. Což ale není vůbec problém dobýt s jednou věží či koněm (+1 útok...) a tak se často stává že Bara nebo Lanni popř. i Greyjoy (když se snaží) jednoduše v jednom tahu přeplaví 3 jednotky do jižních území a dobyje 3 hrady a vyhraje.

3.1.2012 08:12:21

imho
Podobny problem je i v 5ti s Tyrellama ... kdyz ma Tyrell stesti a ve spravnou chvili nasadi Lorase v utoku neni pro nej problem rychlou operaci nabrat 3 hrady v jednom kole coz muze vest k hezkemu konci.

Ty nehrajici rody tu hru pro sousedy dost zprijemnuji.

3.1.2012 08:46:59

jinými slovy...
Mapa území a celá hra je optimalizovaná a vybalancovaná pro 6 hráčů. V menším počtu hráčů (5,4) je hra nevyrovnaná, protože někdo (někteří) mají výhodu v postavení a možnosti lehce získat výhodu z území, které by bylo v 6 hráčích obsazené někým jiným. Ve 3 hráčích to je OK protože jsou 2 území mimo hru a o to třetí se mohou hráči rovnoceně poprat.

Pochopil jsem to správně?

3.1.2012 15:30:42

to Rethon
No popravde receno zakladni hra AgoT bez rozsireni je blbe hratelna - rozsireni kdyz uz nic jineho prinasi do hry pristavy. Bez tech je hra doslova blba - Kdyz nektere rody prijdou o klicova morska uzemi nemely uz nikdy sanci se do more vratit. Navic neustale musely pocitat s hrozbou z more. Takze teoreticky, staci-li ti hrat v peti vytiskni si zetony pristavu pouzij pravidla z rozsireni a vlastni rozsireni ani nepotrebujes. :D

3.1.2012 18:10:57

2.edice
A bavíte se stále o 2. edici? Jestli se nepletu tak přístavy už by měli být součástí 2.edice.

3.1.2012 18:51:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubis
Já mám trošku jiné zkušenosti, většinou se ty lodě dají vybudovat zpět, takže tohle mi zrovna nevadí (mám teda zkušenosti jen ze 4 her). A jedním z hlavních důvodů nákupu rozšíření je právě ta možnost hrát v 6. U ostatních mechanismů jako jsou dobývací stroje nevím, co čekat. A jak tu čtu, tak nová edice je v pěti lidech mírně nevyvážená a to bude možná ten hlavní důvod, abych se přiklonil k rozšíření.
Díky všem za názory, třeba si někdy zahrajem, zatím mě to docela chytlo :)

3.1.2012 19:40:46

Vyváženost
Mě se zdá celkem divné, že by se vyváženost v 5 hráčích, tak výrazně změnila, když je mapa z 95% stejná jako v původní verzi. Pravda je, že v prvním rozšíření, kdy se přidá upravená spodní část mapy, je v druhé verzi předtištěna již v oné upravené podobě a tím pádem se hraje okamžitě s ní. Jediné co se změní oproti tomu, jak to bylo v první verzi bez rozšíření je Oldtown-velké město, Sunspear-velké město, přibudou dvě malá města, jih je bohatší a je tam asi o jedno až dvě území více. Což nevidím jako neduh a problém, protože nikdy nezapomenu jak bylo "za trest" hrát v pěti první verzi za Tyrelly, na jihu nic pořádnýho, při musteringu nešlo nic pořádně postavit aniž bych se do někoho nezačal pořádně obouvat (především do Lannisterů).
Jinak novou verzi jsem zatím hrál jen 3x a pokaždé ve třech. Nebylo to úplně zlé, ale ten kdo hraje za Lannistery, tak to má kapánek lepší než ostatní, hlavně mu nedýchají na záda Greyjoyové. Rád bych to už někdy zkusil ve více lidech.

3.1.2012 22:03:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Přístavy
Souhlasím s Kubisem, naprosto nutná a důležitá věc. Nemoct postavit lodě je dost omezující. Hlavně jejich naprosto nedotknutelná podpora, která lze zničit zase pouze lodí s plamínkem, kterou by si bez přístavu jen tak snadno každý nepostavil a neudržel na moři.

3.1.2012 22:08:04

Nevyvazenost ve 4 a 5 hracich
Ahoj letmo sem prohlizel diskuzi na BGG a nasel tam zminku o zde diskutovane nevyvazenosti. Narazeli tam homemade rules, ktere to pekne resi. Tak se chci zeptat hracu, kteri s "nevyvazenosti" hry maji zkusenosti a jake pravidlo pouzili pro vybalancovani moznosti vyhry pro vsechny rody... Na foru BGG zminovali, ze pouzili nekolik zetonu neutralnich armad pro hru ve 3 hracich a ze to pekne pomohlo...

Zkratka co na to rikate a jake jsou vase postrehy a zkusenosti?

4.1.2012 20:19:35

mě by to také velmi zajímalo
O hře uvažuju, protože se mi líbí téma, zpracování a styl hraní Warrior Knights. Bohužel mě WK zklamali (nechci řešit proč, to je mimo téma). AGOT je imho dost podobná hra a zpracování 2nd edition se mi moc líbí. Pokud je ale hra ve 4 nevyvážená (4 je maximum lidí co seženu), tak bych osobně neměl motivaci zkoušet a testovat nějaké homerules apod (nemám to rád, když kupuji hru, chci aby byla kompletní, vyvážená a nebylo třeba aplikovat homerules). Prostě by taková nevyvážená hra ve 4 neměla šanci v konkurenci s CitOW nebo Cosmic Encounterem :). Pokud ale ta nevyváženost není tak horká, popřípadě existuje nějaké velmi jednoduché a velmi spolehlivé řešení, tak bych to zkusil.

Vím, že je nejjednodušší mě odkázat na BGG a ať si případné homerules nastuduju sám, ale vzhledem k tomu, že s tou hrou nemám žádné zkušenosti (ani s 1. edicí), tak bych stejně nic nevykoumal. Ale pokud je tu někdo zkušený a vyzná se v tom, tak určitě může dobře poradit :)

4.1.2012 20:30:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas