Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 344x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština?

Co myslite, hecne se Albi a vydá tohle cesky?
6.5.2020 16:42:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahojte, 

Chcem sa opýtať zasvätených, či sa oplatí kúpa tejto hry keď už mám doma Gloomhaven - veľkú hru. Mám aj Lví chrtan vo with liste, ale nechcem urobiť krok vzad. 

Všade pri tejto hre sa totiž uvádza, že je pre tých, ktorí sa nerozhodli pre veľký Gloomhaven. 

Vďaka 

13.6.2021 15:41:19

Mam stejny dotaz. Prošel už kampaní lvího chřtánu někdo, kdo má za sebou i kampaň v glomhavenu a mohl se podělit o dojmy s hráči klasického gloomhavenu?

13.6.2021 18:26:30

Mám za sebou dvě kampaně v gloomhavenu a kampaň v gloomhavenu lví chřtán a dojmy jsou pozitivni pro fanouška gloomhavenu určitě povinnost, ale nejlepší z celé série jsou podle mě zapomenuté kruhy. 

18.6.2021 08:31:48

Ja len nechcem kupovať tie isté komponenty dva razy a keď ich už kupim, tak nech zo za zo stojí…

22.6.2021 09:11:44

Prvych 5 scenarov v hre sluzi ako tutorial ale v podstate sa da povedat ze uz scenare 4 a 5 su plnohodnotny gloomhaven. O tejto hre sa uvadza ze je pre tych ktory sa nerozhodli pre original gloomhaven ale to je z dovodu ceny a velkosti hry. Nie kazdy chce taku velku a drahu hru ktoru nieje take jednoduche dohrat a preto vela ludi straca zaujem, naco aj kupovat hru ktoru nikdy neprejdem zabera vela miesta na policke a aj na stole a mozem si za rovnaku cenu kupit 2-3 ine hry. Lvi chrtan je gloomhaven pre takychto ludi, stoji ovela menej ma ucelenejsi pribeh v ktorom sa clovek nestrati alebo nestrati zaujem sledovat ho, nemusis sa ucit cele pravidla naspamat dopredu lebo tato hra ma ten najlepsi tutorial aky som v stolovkach zazil a od 4 scenara v podstate hras  plnohodnotny gloomhaven ktory sa da aj realne dohrat. V hre je 25 scenarov takze to aj tak neni nieco co by bezny hrac zvladol dohrat za mesiac alebo za dva. Kolko ludi hra jednu hru viac ako 20-krat. Ak nemate dohrany bezny gloomhaven tak nevidim dovod preco kupovat toto, jedine ze by si chcel navnadit novu hernu skupinu v tom pripade Lvi Chrtan  moze byt dobra volba lebo sa do hry da naskocit ovela pohodlnejsie. Ak si gloomhaven dohral a mas ho rad tak mas jednoducho k dispozicii viac pribehu, postav a scenarov.

22.6.2021 10:38:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Ďakujem Ti veľmi pekne za vyčerpávajúce info… Do rozšírenia do Gloomhavenu pôjdem určite a lví chrtan možno neskôr, ako Ty píšeš, a novou hernou partiou… :) 

22.6.2021 13:18:51

Aký je ideálny počet hráčov pre GH hry? 3 či 4?

22.6.2021 13:42:58

Jakykoliv pocet je dobre hratelny, ale nektere support postavy jsou v malem poctu hracu temer nehratelne, protoze podporuje jen jednu postavu a chybi damage output.

V Gloomhavenu je utok nejlepsi obrana. Lepsi je potvoru rychle zabit, aby nedavala zadna zraneni, nez mit vybornou obranu a celit jakymkoliv utokum. Proto tank a supporti jsou sice zabavne postavy, ale paradoxne v te hre nemaji moc misto.

Moje skupinka ma tanka s velkou obranou, barda se skvelymi buffy a debuffy, ale jsou skoro k nicemu, protoze nezabijeji a ostatni dve postavy to tam kraji insta-killama.

22.6.2021 15:17:20

tak trochu zle spravy, povodny termin vydania cz verzie mal byt 11.7. …. dnes mi bolo potvrdene dvomi roznymi predajnami ze termin sa presuva na 23.7. 

23.6.2021 21:43:37

Na eshopu Albi vyprodáno. Dotisk asi 19.10.2021.

27.7.2021 17:01:31

Měl jsem předobjednávku u tlamagames. Z dubna. Dnes mi tlamagames napsali, že Albi jim odřekli naskladnění hry. Pěkný podraz od Albi…

27.7.2021 19:10:43

Albi pro velky zajem uprednostnilo sve zakazniky, to je pochopitelne a v kseftu normalni.

Kusu bylo malo a prodalo se skoro vse. 

Ted aktualne ma jeste fantasyobchod.

27.7.2021 19:31:48

@černý vlk čo panikáriš a hovorís o podrazoch? chceš si tu kúpiť? nech sa páči :

https://www.fantasyobchod.cz/gloomhaven-lvi-chrtan

27.7.2021 19:40:31

@Zdenek  tady je otazka, cim je to zpusobeno → pokud jim doslo mene kusu, nez kolik meli objednano z vyroby, tak by to meli vysvetlit a je pochopitelne, ze uprednostnili svoje objednavky. Pokud je to tak, ze potvrdili objednavku Tlamagames a pak je vypekli, protoze zjistili, ze to muzou za stejnou cenu prodat sami, tak je to solidni svinstvo. 

No, jestli k tomu nevystoupi Albi a nevyjadri se, tak budu verit Tlame a omezim nakupy od Albi. Muzu ozelet, jak Tainted Grail, tak i ostatni produkci Albi. Hold nemusim mit vsechny hry a vychazi toho dost a vzdy je alternativa.

27.7.2021 19:40:55

Tak když to Albi přislíbilo TLAMAgames, mělo to dodržet. Nebudu rušit u tlamy, počkám si do října, i když jsem se na hru velmi těšil.

27.7.2021 19:41:50

@JAHMAN resi toto:

Vážený zákazníku,

moc se omlouváme, že jsme Vám dosud nedodali Vaši předobjednávku na hru Gloomhaven: Lví Chřtán. Bohužel došlo k tomu, že nám vydavatel hry Albi zrušil bez odůvodnění 2 naše velké potvrzené objednávky na tento titul. Z tohoto důvodu nám zatím přišel jen opravdu malý zlomek z celkového počtu objednaných kusů. Situaci jsme se samozřejmě pokoušeli intenzivně řešit, ale ze strany Albi bohužel není možné nám chybějící kusy dodat, protože na jejich skladech už nic nemají nebo je rezervovali pro své prodejny. Snažíme se vzniklou situaci vyřešit co možná nejlépe to půjde. Albi očekává dotisk hry ke konci října a potvrdili rezervaci na dostatečný počet kusů z tohoto dotisku.

Jinak na odkaze je hra cca 350 Kc drazsi nez byla v predobjednavce v Tlame.

27.7.2021 19:43:22

Mnoho lidí objednalo teď přes Albi game days… já taky objednal v pátek za 1100 Kč a už je to doma. Určitě to pro ně bylo výhodnější, ale ihned zanevřít na Albi to je blbost. Když člověk bude podporovat přímo vydavatele, tak to bude nejlepší :)

27.7.2021 19:53:19

Já chtěl koupit u Tlamy, ale nakonec jsem vzal přímo od Albi když nabízeli první den se slevou a asi jsem tedy dobře udělal. 

Mohu doporučit Megaknihy, měli by tam pár kusů mít za dobrou cenu (1230): https://www.megaknihy.cz/rodinne-a-strategicke/2948149-gloomhaven-lvi-chrtan.html?search_pos=2

27.7.2021 19:57:43

@Deskokof Albi ma sanci se k situaci vyjadrit. Ano, podporovat vydavatele, proc ne. Podporovat podrazaky, pres to u me nejede vlak. Prozatim to vypada, ze Albi se rozhodlo vydrbat s Tlamou kvuli tomu, ze jako prvni nabizeli slevy na predobjednavky Lvi chrtanu. Jsem zvedavy na reakci Albi.

27.7.2021 20:24:07

Toto je od Albi docela podraz. Pokud chtěli hru nabídnout během Game Days levněji, tak měli omezit počet dostupných kusů a neprodávat i ty, které už u nich měl rezervované někdo jiný. Pokud si to chtějí všechno prodávat sami, tak nemají obchodům nabízet předobjednávky, protože to celé ztrácí smysl. Člověk si to objedná dřív, aby měl jistotu, že se na něj dostane a nakonec na tom budou lépe ti, kteří koupili, až byla hra dostupná.

27.7.2021 20:31:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Než tu zase někdo napíše o podrazu od Albi, měl by si zjistit všechna fakta. 

Toto je vyjádření od Albi které následně potvrdila přímo Tlama:

 

Ahoj, zjišťoval jsem, co se teda událo a verze, kterou mám k dispozici je následující: Došlo k nedorozumění mezi námi a Tlamou, kdy jim zjevně nedorazil e-mail s nabídkou předobjednávek. Žádnou tedy u nás nevytvořili a objednali až když se hra naskladnila. Tou dobou už bylo ale jasné, že nezvládneme v plné výši uspokojit ani všechny VO zákazníky, kteří skutečně předobjednali, a proto jsme jim objednávky rovnou stornovali. Není to žádná snaha Tlamu poškodit, jen série nedorozumění a smutný fakt, že poptávka výrazně převýšila nabídku. Snažíme se zajistit, aby mohla Tlama alespoň některé své zákazníky uspokojit. Nejsem z obchodního týmu a nejsem přímým aktérem oné debaty, tak je možné, že mě někdo z Tlamy opraví a doplní, ale takhle to vypadá z naší strany.

27.7.2021 20:57:34

@Creatides  nejaky link na to vyjadreni napr. na web Tlamy nebo Albi?

27.7.2021 21:11:14

@p_lichnovsky Vyjádření padlo na Discordu Deskofobie. Je to tam včetně následného potvrzení od Tlamy. Hodně se to tam probíralo.

27.7.2021 21:18:31

@Creatides  promin, ale discord Deskofobie neni zadny oficialni kanal, at uz Tlamy nebo Albi, neboli informace tam muzou a nemusi byt pravdive. Jedine ofiko vyjadreni bylo od Tlamy v mailu prilepenem nize. Ted je tah na Albi.

27.7.2021 22:52:39

@p_lichnovsky Je to vyjádření Davida Rozsívala z Albi

27.7.2021 23:33:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Akt. cena: 232 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas