Fantastát - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 12
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké to je?

tohle vypadá jako správná konina:-D
nechcete o tom někdo něco napsat? mě to zaujalo:-)
11.11.2009 15:35:27

Boldrick
Bylo nám to předváděno v Essenu a podle mě je to super rodinná hra (nebo hra pro nehráče) s originální a moc pěknou grafikou. Máš hrdinu, který sbírá písmenka a podle toho si může vyrábět zbraně nebo najímat přátele, přičemž vždy řekne jméno toho přítele (nebo zbraně) - každé slovo názvu musí začínat jedním z písmen, které hráč nasbíral. Poté se určí, zda ten název předvede pantomimou či popíše. Třeba když máš písmena K a T, můžeš si najmout Kulatého Trotla, ale musíš to ostatním popsat tak, aby to uhodli. Pokud uhodnou, nemusejí to ale hned říci, mohou se třeba nechat uplatit, aby si "osvěžili paměť". Pokud neuhodnou (nebo nechtějí), můžeš je potrestat kouzlem. Každá postava má několik statusů - rychlost, magii, sílu a ještě něco, už si nevybavuji. Celkové mi to přišlo jako dost inteligentní variace na Aktivity. Hráli jsme "akční" verzi, ty ostatní neznám.

11.11.2009 15:42:38

šup na wishlist
Jiramana sice osobně neznám, ale držím mu palce. Furt se zapomíná že v ČR nejsou jen Albi, Mindok, CBG, CGE, Corfix, BF, Altar (kurňa to jich je! :-O) ale že je tu i nenápadná originální one-man-show Jirasgames.

11.11.2009 16:22:39

recky
Fantastát i Cuba Cube najdeš zde: http://www.spolocenskehry.sk/content/view/1119/28/

11.11.2009 16:36:29

husak
Jirka je moc prima chlapik ..a desne mu fandim a obdivujem..najme koli tomu, ako pises nizsie.. :)
.fakt velky respekt!

11.11.2009 16:47:17

PJ

Evoluce v krabici...
...mě moc, přiznám se, nechytla, ale toto vypadá opravdu zajímavě. Wishlist!

11.11.2009 17:27:57

sydo
díky, koupím právě kvůli nehráčům;-)

11.11.2009 19:30:27

Fantastát
Tahle hra vypadá fakt nádherně a všechny zkušenosti pozitivní, už se těším až si ji pořídíme. Sice moc nemusím Activity, ale dle popisu vypadá kooperativní varianta hóódně zajímavě ... Otec Mura (sakra, jak se to píše?) se vrací .)

11.12.2009 08:50:40

rbx

Prebio
A navíc koupi podpoří českého herního vývojáře, který si vybral snad nejtěžší možnou cestu.

11.12.2009 09:36:45

rbx
nejtěžší, odvážnou a svobodnou ... obdivuji, závidím.

11.12.2009 09:58:47

názor
jak píše sydo,tak někaj si to z naší jedné hry taky pamatuju,
víc než cokoliv jiného to opravdu připomínalo variaci na aktivity a scrable, ale v té akční verzi to byla fakt sranda.

11.12.2009 11:52:26

rbx

paladin
on ma Jirka spoustu skvelych napadu, ktere v tech hrach hodne dobre funguji, ale prijde mi, ze nema zpetnou vazbu, ktera by ho brzdila. Takze pak ma u kazde hry 4 varianty, jak se to da hrat a pravidla jsou drobounkym pismem nahustena do jednoho bloku. Navic to ani neni na krabici nekde vyrazne zminene, ze za jednu cenu dostane kupec 4 hry. Ja myslim, ze je to ale zbytecne. Ta hra je super a klidne bych ty herni varianty vyhodil, nechal tu nejlepsi, pravidla doplnil hordou obrazku a bylo by.
Kazdopadne tvorba virtualnich hrdinu a zbrani z nasbiranych pismenek je genialni!

11.12.2009 12:22:39

ad rbx
Včera byl Jirka v Ostravě a natáčeli jsme spolu jeden z dílů Deskohrátek pro TV NOE. Představoval tam právě Fantastát. Když jsme spolu seděli ještě s Lomim a Jakubem Těšínským z CBG, tak zrovna na tohle tam přišla řeč - dlouhá pravidla drobným písmem a 4 varianty hry. Přesně to co říká rbx tam na Jirkovu adresu padlo a doporučili jsme mu přesně to co psal tady rbx. Jinak Jirka je fakt exot a jestli se tímhle uživí, tak je fakt borec. Jinak teďka chystá ke každé své hře videotutoriál, který by bylo možné stáhnout z webu - a to je myslím zase na druhé straně velice dobrá cesta.

11.12.2009 12:55:23

ještě k Jirkovi
Jo a ještě mi kluci říkali, že jak jeli s Jirkou Pendolinem do Ostravy, tak během cesty vymyslel další hru, kterou s nima konzultoval :-).

11.12.2009 12:59:00

rbx

kren
ta hra ma fakt genialni napady! Ale jeho snaha narvat do ni co nejvic, je kontraproduktivni. Pak se hrozne blbe vysvetluje dalsim, coz se prokazalo i v Essenu. Jako byt v jeho kuzi tam, bych fakt nechtel, protoze to musi byt clovek herec a jeste super anglictinar, aby toto dokazal poutave a uspokojive vysvetlit.

11.12.2009 13:01:31

rbx
jsi to ted vystihl dokonale. Je to přesně tak, spousta dobrých nápadu, ale spiš než dát do hry všechny by to chtělo dobře odzkoušet a vybrat ty nejlepší, než tvořit nějaké varianty. Chtělo by to hlavně dotáhnout testování.

11.12.2009 13:15:53

více her v jedné
Myslím, že je zbytečné hypotetizovat o produktivnosti, či kontraproduktivnosti v době pár týdnů po vypuštění hry na trh. Prodejnost ukáže ... Mně osobně to tak hrozné nepřijde. V případě, že by Fantastát byl pouze v akční variantě, si ji určitě nekoupím, ale, jak už jsem psal, díky kooperativní verzi jsem pro koupi rozhodnut (systém s indiciemi se mně narozdíl od pantomimy líbí). A možná nebudu sám.

Ad dlouhá pravidla: V jiných hrách dlouhá pravidla lidem nevadí a tady by měly (zvláště když jich musí číst jenom čtvrtinu)? A to že jsou psána drobným písmem nejspíš vychází z velikosti krabičky, do které je hra naskládána, a to že je hra naskládána do krabičky, do které se vejde a ne desetkrát větší, považuji za pozitivum.

11.12.2009 13:30:24

dlouhá pravidla
Přesně to co píšete níže jsem říkal autorovi hry na deskohraní v Novoměstské radnici (sice u Cuba Cube - to je ale podobné, 4 hry v jedné) - příliš nahečmaná pravidla, bez obrázků, dojem složitosti (přitom se mnoho herních principů v jednotlivých variantách opakuje), prostě to může trochu odradit. Říkal že ideální by byla větší krabice, třeba A5, kam se vejdou pravidla s obrázka a dá se prodávat už za cenu někde kolem 600 kč, ale problém by prý měl s investicí do výrobních nákladů (lepí to ze svého) a nejistoto návratnosti....
Každopádně v mém případě si nemůže stěžovat, koupil jsem Cuba Cube synovcům a další cvrnkáme doma :)

11.12.2009 13:31:45

rbx

Prebio
Ano, prodejnost ukáže. Jenže mi úkaz, když už tedy budeme povazovat 4 hry v 1 za výhodu, kde je o tom na krabici nejaka výrazná zmínka.

16.12.2009 08:23:52

rbx
Vzhledem k tomu, že se hra pravděpodobně nebude prodávat v supermarketech, tak se zkušený prodavač ve speciálce jistě rád podělí a koneckonců i nejmenovaný e-shop to v popisu má, takže je vše v pořádku ;-)

16.12.2009 10:00:02

rbx

prebio
prave ze to neni v poradku a ja to Jirkovi i rikal. Kdyz prijdes do specialky typu Hras, kde je obrovska plocha s vystavenymi hrami, tak te to proste musi trknout do oci. Spolehat na to, ze ti tu hru nekdo popise, je nesmysl. Navic ta hra je balenim tak mala, ze je uplne idelani, aby prave v tech supermarketech byla. Treba u pokladen, ale to by musela stat mene a nevim, kdo by ji tam protlacil, to by Jirka asi driv zesedivel. Kazdopadne si nemyslim, ze by Jirkovi stacilo, ze ji prodava par eshopu a kamennych prodejen. Ja bych s tim, jakozto vydavatel hry, tedy spokojen nebyl. A kdyz prisel k nam, tak jsem mu rikal... proc tam neni nekde vyrazna samolepka, ze jsou to 4 hry v jednom? Zakaznik to uvidi a rekne si "hmmm, to je zajimave..." a treba se hned zepta kolik to stoji? A to jsou opravdu 4 hry v jedne krabici? No a na nas je pak mu to prodat, coz udelame radi, protoze to za to stoji.

16.12.2009 10:20:31

Rbx a Prebio
Ahoj, to je pravě to. Protože sám nevím, jak to lidé budou vlastně přijímat, jestli jim 4 varianty hry v jedné budo připadat jako plus (za málo peněz maximum muziky) nebo mínus (laciný soubor her), proto jsem nevěděl jestli to mám tlačit hodně nebo málo, nakonec jsem to asi udělal polovičatě, což je možná nejhorší varianta. Nechám to teď trochu uležet a počkám si na rekace lidí a obchodníků a potom případně dodělám samolepku :), nebo naopak budu tlačit jen tu nejhranější variantu...
Jinak máš pravdu, že bych potřeboval více prodejních míst. Supermarkety jsou ale bohužel nereálné. Na příští rok musim s tím prodejem něco vymyslet...

16.12.2009 10:55:23

rbx

Jiraman
No konecne mezi nas sestoupil sam velky autor! :-) Uz te tu drbeme par dni a ty furt nic :-))
Je to potiz... a zkousel jsi se jen tak zeptat na par mistech? Na nejakych hernich akci? Nebo rozvirit zde odbornou debatu?

Mam na tebe druhy dotaz:
ovlivnuje prodejnost Fantastatu nejak to, ze je predek krabice v anglictine? Prodavala by se stejne Evoluce v krabici a Evolution in the box ci Boxed Evolution :-) ?

16.12.2009 11:03:17

Jiraman
A pořiď si avatara, ať jsi tady víc vidět ;)

16.12.2009 11:05:45

jazyk
no ten rozdíl fantastát a fantastate není zas tak markantní a hlavně bych řek že ty vlaječky na krabici jsou super, hned je jasno.

16.12.2009 11:09:19

Sydo a RBX
Tak jsem si udelal Avatara, vyfotil jsem jednu figurku která mi byla trochu podobná.
Delam proto co se da - treba ted marketingovou akcičku - dobrak jezisek - www.dobrakjezisek.cz (jeste se domluvim se zeusem jestli to tady pak muzu nekam offiko napsat). Byl sjem ted i na nekolika hernich akcich ale ty se obecne moc nepovedly (vinou spatne propagace).
Jinak zatim jsem se nesetkal s tim ze by lidem vadil ten anglickej název, spíš jde o to co se vžije jako českej titul - všude píšu Fantastát a lidi to pak taky už rovnou přečtou česky :) (snad).

16.12.2009 12:07:29

Vybíráme z Bazaru

Lord of the Rings - On the doorstep (Hobbit)
Lord of the Rings - On the doorstep (Hobbit)
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas