Fantastát - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 12
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Fantastát je malá země ležící mezi skutečným světem a říší fantazie. Je to země, kde se děje spousty podivných věcí. Z východu do země proniká silný vliv bujné Fantazie a normální věci se pod tímto tlakem stávají absurdními. V této zemi se v jeden Neurvalý Den narodila šestice zvláštních bytostí – Sněhurka, Kentaur, Trpajzlík, Borec, Candyman a Mořská paní. Jakoby to bylo předurčeno osudem. Tyto bytosti se totiž narodili s vrozenou obsedantní potřebou konat hrdinské skutky. Bohužel je toho ve Fantastátu dosti zapotřebí. Zemi sužuje příval fantaskních bytostí z říše fantazie a tyto zlé bytosti Fantastát pro svou Zvrácenou Radost terorizují.

Z deníku Sněhurky (jež si každý večer píše za svitu Německé Světlušky)

Dnes jsem byla opět v hospodě u Dobrý Pařby a marně jsem hledala nového kamaráda do party. Mám jeden tip na Uschlého Mrože, ale hospodský o něm nikdy neslyšel. Tak jsem zkusila oslovit Rozdurděnou Krávu, ale ta na hrdinství moc nebyla. Nakonec se mi podařilo najmout Plachého Breda Pita. Tak uvidíme. Vypadá to, že si se svými svaly docela rozumí…

Telegrafni zprava Trpajzlíka zaslaná onoho večera Borcovi prostřednictvím Poštovní Stonožky:

zdar borec, ja hned rikat ze ta Forova Flusacka na Vlkodlak nestacit, ja nechat vyrobit novou lepsi zbran v tovarna, verim, ze byt proti vlkodlak lepsi, je to novy typ Zasmradly Napaleny Hrnec od Gulas

 

Fantastát je netradiční hra, která kombinuje principy hry na hrdiny s hrami se slovy a písmenky a je jí možno hrát ve čtyřech různých variantách. Nejdříve se náhodně rozloží karty krajin obrázkem navrch. Hráč po těchto kartách chodí se svým hrdinou. Na kartách luk získává písmenka. Písmenka jsou důležitá pro výrobu zbraní v továrnách nebo najímání přátel (bojovníků) v hospodách. Pomocí zbraní a přátel pak bojuje se zlými obludami či získává poklady. Za zabití obludy či vyzvednutí pokladu dostane vítězné body. Umístěním vítězných bodů na určitou stranu kartičky hrdiny vylepšuje jeho vlastnosti. Hrdina se třeba může naučit kouzlit, nebo bude rychlejší, silnější či inteligentnější… Zásadní rozdíly mezi jednotlivými variantami hry jsou ve způsobu výroby zbraní a najímání přátel.

 

Bližší popis jednotlivých variant hry:

Akční varianta: Je vzdáleně podobná hře Aktivity. Hráči vyrábí věci tak, že na písmena, která mají a použijí je na výrobu, vymyslí slova. Počet písmen použitých na výrobu určuje sílu dané věci. V případě zbraně musí slova představovat nějakou neživou věc, v případě přítele naopak něco živého a v případě dopravního prostředku něco, co se pohybuje. Slova nesmí sdělit spoluhráčům, ale hodí si akční kostkou, která jim určí, jak daná slova spoluhráčům popíší (slovně, pantomima, kreslením). Pokud někdo ze spoluhráčů danou věc uhodne, výroba se podařila a hráč smí danou věc používat. Hráč však své spoluhráče musí k hádání slov motivovat. Může je motivovat pozitivně – penězi, nebo negativně – kouzly (hráč, který to neuhodne, se může stát terčem zlého kouzla). Akční varianta se hraje na sedm vítězných bodů, je pro 3 – 6 hráčů a trvá cca 60 – 90 min. (dle počtu hráčů).

Kooperativní varianta: Každý čtvrtý tah musí hráči odebrat jednu kartu pryč ze hry. Pokud stihnou zabít všechny obludy, než zmizí karty herního plánu, vyhráli. Výroba v této variantě probíhá tak, že hráči opět vymyslí slova na písmenka. Slova nesmí sdělit spoluhráčům. Mohou však spoluhráčům napovídat jinými slovy, která však musejí začínat na písmenka, jež mají hrdinové u sebe. Např. vyrábí přítele – Veverku. U svého hrdiny mají dále písmeno O. Napoví spoluhráčům slovo oříšek. Spoluhráči vidí, že hráč vyrábí přítele (něco živého) který začíná na písmeno V a k tomu dostali nápovědu oříšek, zkoušejí hádat a když řeknou Veverka, je přítel - Veverka zdárně najata a připravena k boji. Tato varianta je pro 2 – 6 hráčů na 60 min. (v pohodě hratelná i ve dvou).

Deathmatch varianta: Tato varianta je podobná hře scrabble. V této variantě neznamenají písmenka počáteční písmenka slov ale počáteční písmena jednoho slova. Hráči v ní vyrábí věci tak, že složí z jednoho až tří písmenek začátek slova. Svým spoluhráčům však vždy musí oznámit první tři písmena vymyšleného slova. Všichni spoluhráči nyní mohou, v určitém časovém limitu, tipnout dvě slova, která mohl hráč na danou kombinaci písmen vymyslet, pokud se trefí, výrobu hráči překazí… Tato varianta je pro 2 – 6 hráčů na 50 – 70 minut.

Teamplay varianta: Je úpravou Akční varianty hry pro větší počet hráčů. V této úpravě může akční variantu hrát 6 – 12 lidí s délkou trvání cca 90 – 120 min.

 

Autor: Jiraman

Další názvy této společenské hry

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 555
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Párty ALIAS
Párty ALIAS
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas