Fantastát - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 12
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaké to je?

tohle vypadá jako správná konina:-D
nechcete o tom někdo něco napsat? mě to zaujalo:-)
11.11.2009 15:35:27

to Jiraman ad avatar
... Jo ten je přesnej :-). Málokdo tady dá k dispozici svou vlastní podobu :-).

16.12.2009 12:13:26

Jeden hráč ...
Čistě teoreticky, může hrát hru jeden hráč v módu kooperative? Hru nemám, neznám vůbec pravidla, jenom to, co jsem tu vyčetl z diskuze. Ale určitě ji koupim, je za rozumnej peníz, vypadá moc zajímavě a kdo by nepodpořil jednoho z nás že? :)

12.1.2010 10:14:09

DD

Re: Jeden hrac
No to si nemyslim, vzhledem k tomu ze tam popisujes nebo predvadis ruzne predmety a pratele ktere si najimas, tak bys to nemel komu predvadet a nemel by kdo hadat. Troska jako hrat Activity sam :o).

12.1.2010 10:18:58

To Drak
Ahoj, v jednom se Fantastát bohužel hrát nedá ani v kooperativním módu, není to totiž falešná kooperativka :-) (ve které může všechno za ostatní zvládnout jeden hráč) ale skutečná, ve hře seš přímo závislý na pomoci ostatních. Na hru jednoho hráče je zase dobrá ta Cuba cube.

12.1.2010 10:38:48

ad Fantastát
Fantastát musím pochválit. U nás doma se chytnul a všechny hodně baví. není to ale samozřejmě hra pro deskovkářské geeky, spíš rodinná hra a nebo párty hra. Lidi totiž musí spolupracovat a chtít se bavit.

12.1.2010 10:49:05

hádání
Ještě budu otravovat otázkou : v různých variantách existuje i to, že se nepředvádí a nehádá? Někde jsem četl o nějakých indíciích, jako že by na to ostatní hráči přišli jinak než předváděním ala Aktivity?

12.1.2010 13:11:50

To Drak
Neotravuješ, každá otázka mě těší :)
Kooperativní varianta se hraje s indiciema. Napovídáš spoluhráčům názvy svých předmětů či přátel pomocí indicií. Např. mám písmeno Ž a chci si vyrobit přítele. Vymyslím si žraloka (neprozradím co jsem vymyslel spoluhráčům). Spoluhráči tedy vědí pouze to, že mám něco živého na Ž. Dále vlastním písmeno Č a M. Mohu spoluhráčům napovědět pouze pomocí těchto písmen a to tak, že na tyto písmena vymyslím slova, která se žraloka nějak týkají. Napovím jim tedy slovy Čelisti a Moře(tyto slova nápověd už jim samozřejmě mohu říci)...to už by snad měli uhádnout :)

12.1.2010 13:36:24

to Jiraman
Cha to je dobrý :), ke kooperativní variantě jsme se ještě nedostali. Až bude čas vyzkoušíme.

12.1.2010 15:04:07

rbx

Jiraman
Prinesla to k nam kamoska na Silvestra a nedostalo se na to, protoze nikoho moc nebavilo se procitat temi titernymi pravidly. Snazil jsem se ji to alespon vysvetlit tak, jak jsi nam to vysvetloval ty, ale i tak nakonec rekla, ze az si na to najde cas, tak si to prostuduje. To jen tak pro info, jak jsme onehda se bavili o forme a obsahu :-)

12.1.2010 18:18:39

to rbx ad pravidla
Přesně, mám teď od Jirky 4 jeho hry, které budu představovat na těch mých akcích a mezi známými (Fantastát, Cuba Cube, Zapadákov a Evoluce) a musím říct, že jako rodinné hry jsou fajn s dobrými nápady a i zpracování komponent se mi hodně líbí. Ale největší slabinou a to podle mne hodně velkou jsou právě ta pravidla. Že jsou titěrná je jedna věc, ale je tam nahuštěno tolik textu a dohromady hodně variant hry, že to studovat je fakt nářez. je to velká škoda, protože se může stát, přesně jak jsi to řekl, že tu hru lidi kvůli těm pravidlům odloží.

12.1.2010 18:44:14

potvrzuji
mám stejnou zkušenost. pravidla klidně mohly být na dvojnásobný nebo trojnásobný počet stránek, když už je potřeba zachovat velikost formátu kvůli krabičce. A barvy a obrázky by taky pomohly.

12.1.2010 18:51:18

Pravidla
Jsem vědom této chyby. Pravidla jsou skutečně drobným písmem a bez obrázků. Tady jsem šetřil na nesprávném místě. Budu se to snažit napravit připravovanými videonávody. Počítám, že videonávod na Fantastát bude hotov příští týden. Příště budou pravidla s obrázky a většími písmeny, slibuju :)

12.1.2010 19:03:19

Kdo nic nedělá...
Jiramane, to se stane. (safra rýmuje mi to i když nechci) :-)

Je otázka jestli nepřeformátovat pravidla do normálního PDF i s obrázky. Kdybys to vyvěsil na webu, zájemci si to můžou vytisknout. Je jasné že přebalovat tisíce krabic teď už asi nejde.

Safra, ty hry mě zajímají čím dál víc. Až ukončím povánoční nákupní embargo, vím kam zamířit.

12.1.2010 20:05:45

Joe

Môj názor (zatiaľ po jednej hre)
Fantastát je pre ľudí, ktorí majú radi práve jeho jednotlivé aspekty - vymýšľanie slovných popisov, hádanie a k tomu trochu chodenia a bojovania s príšerami.

Mne osobne práve prvá časť (vymýšľanie a hádanie) nejako nesedí, resp. nijako ju v hrách nevyhľadávam (a preto príliš nemám rád "párty" hry s vymýšľaním popisov, názvov, hádaním a pod.), zatiaľčo druhá časť je v pohode. Takže preto odomňa hodnotenie 7 ;)

Hra je spracovaná kvalitne, to by sa zase niektoré iné hry mohli učiť - pekná grafika, pekné komponenty. Aj by som povedal, že takéhoto spracovania je skoro "škoda" pre takto malú hru - vedel by som si ho predstaviť kľudne v "štandardne" veľkej stolnej hre!

Len tak ďalej, Jirko!

26.1.2010 12:30:34

To Joe
Díky! To seš ještě s tim hodnocenim hodnej. Většina lidí, kteří nemají rády slovní hry tuhle hru hodnotí hůř.
Ale je to přesně tak, jak píšeš. Není to univerzální hra, člověka musí bavit práce s fantazií a se slovy.
Mám rád když jsou hry "živé". Líbila se mi hra Aktivity, ale vadilo mi, že je tam omezená banka slov. Stejně tak mi tam chyběl příběh. Takže jsem udělal slovní RPGčko, které si možná trošku hůře bude hledat své hráče, protože je komplikovanější než Aktivity a pro hard core hráče zase moc rozpustilé.
Nicméně doufám, že jsou hráči i téhle neobvyklé nátury :)

26.1.2010 15:42:49

Joe

Čau Jirko
Hodnotenie 7 som dal práve preto, že občas sa môže vyskytnúť nálada práve na takýto mix RPGčka a stolnej hry aj u mňa. A hlavne preto, že hra samotná nemá nejakú vlastnú "chybu" alebo nedostatok, ktorý by sa jej dal vytknúť bez ohľadu na osobné preferencie hráča.

Práve preto je veľa hier, ktoré by som hodnotil omnoho menej, pretože môžu vo mne vyvolať pocit, ako keby neboli dokončené, alebo nespĺňali to, čo si predsavzali. Neviem teraz povedať práve ktoré (keďže som zatiaľ na vyložene zlú hru sám nenarazil, resp. takú nehral), ale napríklad Monopoly som na Boardgamegeeku ohodnotil nižšie (tuším 4?) práve kvôli tomu, že taká hra by sa dala úpravou omnoho viac vylepšiť a hlavne skrátiť (pretože fakt ma nebaví 3 hodiny behať dookola a vymieňať si s ostatnými peniaze za domčeky. Keby to bola hra tak do hodiny s jadne stanoveným cieľom a osekanými či vylepšenými mechanikami, hodnotil by som vyššie. Ale to je na inú debatu :)

26.1.2010 16:08:44

Jiraman a all
je to složitá pártyhra,ale hodně nás baví
nedeskovkáe chytla akční kostka

11.4.2010 10:42:16

Boldrick
Díky za příjemnou zprávu. Nabíjí mě to :)

11.4.2010 11:41:18

dotaz k pravidlům
Nevím, kde jinde se zaptat, tak se ptám tady. Dala by se v kooperativní hře pro uhodnutí zbraně, přítele nebo prostředku použít akční kostka?

30.1.2012 11:19:32

První hra - kooperační varianta
A musím říct, že opravdu bomba.

To hádání v koop variantě funguje výborně!

22.8.2012 00:48:06

Vybíráme z Bazaru

Mortum - Středověká detektivka
Mortum - Středověká detektivka
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas