Ex illis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Bastion
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Obecny pokec

Poridil jsem si Integral Set teto hry, tedy krabici, kde jsou i terenni dily a po rozbaleni jsem nadsen kvalitou komponent. Je to tedy modelarina, protoze se musi vse lepit, ale treba rytiri na konich jsou bezkonkurencni. Detaily se to blizi ke Space Hulkovi, plasticka hmota je ta tvrda, stejna jako u Space Hulka.

Zatim nemuzu slouzit tim, jak se to hraje, protoze ten system je unikatni a myslim, ze dost tvrde rozdeli hrace na zaryte odpurce a obhajce. Po rozbaleni je v kazde krabici unikatni kod, ktery zadate do sveho loginu na jejich strankach a tim se vam cela armada automaticky prenese do profilu. Takto to udelate s kazdym zakoupenym rozsirenim. V tomto prostredi si pak modifikujete svoji armadu, rozdelujete body zkusenosti (!), postupujete u kazde jednotky ve vyvojovem stromu schopnosti (!)... proste delate veci, ktere nejsou u klasicke figurkovky zrovna bezne. Ma to sve minus - ke hre potrebujete laptop, iPhone ci iPad. Na tyto zarizeni je naprogramovane uzivatelske prostredi. Bitva pak probiha tak, ze si na hracim planu rozmistite teren, to same udelate jednoduse v pocitaci a pak nasazuejte figurky vojska a to same vzdy udelate v pocitaci. Na cloveku je pak vymyslet strategii, pocitac zaridi vypocty. Vysledek je, ze se nemusite ucit sahodlouha pravidla, ale pouze vedet, co ktera jednotka znamena a jake ma moznosti. Moznosti jsou prezentovany ikonami, ktere pak pouziva i graficke rozhrani v pocitaci behem bitvy, takze tam neni zadny text.

Co vy na to? :-)
6.8.2010 14:38:05

rbx
parada ja jsem to z toho nijak nedokazal vycist, mno po vyplate asi udelam ex-illis navstevu :)

16.3.2011 17:40:13

Aktuální situace
Zdravím, sice už tu dlouho nikdo nepsal, ale zkusím. :)
Jaká je vůbec aktuální situace s ExIllis? Hraje to vůbec ještě někdo? Nebo hra upadla v zapomnění?

Už asi před půl rokem jsem uvažovala o koupi této hry, protože mi připadá celkem zajímavá a pro mě skvělé spojení compu s real hrou (informatika jest obor můj;)), ovšem byla škola, ještě nějaká práce na projektech a nebyl čas se o to více zajímat :(. Nyní jak zápřah skončil a koukám, koukám nějak ticho :(. Vím, jen tak z doslechu, že Bastion měl nějaké finanční problémy, ale jak říkám, nebyl čas dohledávat více info :(. Uvítala bych třeba hraní i se soupeři po naší vlasti, ale kdo tuto hru vlastní??? Mám se do toho pustit nebo zbývá tradiční Warhammer?

31.7.2011 19:20:14

Chery
Co se tyce zivosti u nas tak pokud vim tak hru ma rbx a ja. Bohuzel jsme se nedostali k tomu kompletne domalovat armady takze jsme nezvladli zahrat plnou hru (parkrat jsem zkousel doma se sedivakama)
Bastion je na tom uz v pohode, horsi pro nej je ze ztratil dost fanousku a obchodu ktere by hru uzivili tudiz museji zacit s marketingem odznovu, ale hra zije a servery bezi.
Pro celkovy prubeh prusery staci precist vlakno:

http://f.ex-illis.com/viewtopic.php?f=2&t=3368

Co se tyce spoluhracu u nas, bojim se ze nejsou (zatim 2) ale rozhodne kdyz si hru poridis tak bych rad hral s nekym dalsim nez jen se sebou :D. Warhammer ma rozhodne vetsi hracskou zakladnu ale me neoslovil.

EDIT:
Muzeme klidne zkusit hru se sedivakama, mam zatim nabarvene akorat impy.

31.7.2011 19:26:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
Předem díky za rychlou odpověď.

No stále uvažuju a uvažuju :D. Přečetla jsem si tak zlehka to vlákno, ale jsou tam celkem staré záznamy (pro 2010, únor 11).
Tak jsem zkusila rozjet nové: http://f.ex-illis.com/viewtopic.php?f=3&t=5516
:D
A hle, zajímavý námět: Kings of War.
No, ale zpátky k Ex-illis.... Stáhla jsem si pravidla, papírové vojáčky :D a zprovoznila trial verzi. Tákže stačí jen připravit bojiště a hurá do "papírové" války!!!

5.8.2011 14:59:16

Vybíráme z Bazaru

Hospodský kvíz
Hospodský kvíz
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas