Ex illis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Bastion
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Obecny pokec

Poridil jsem si Integral Set teto hry, tedy krabici, kde jsou i terenni dily a po rozbaleni jsem nadsen kvalitou komponent. Je to tedy modelarina, protoze se musi vse lepit, ale treba rytiri na konich jsou bezkonkurencni. Detaily se to blizi ke Space Hulkovi, plasticka hmota je ta tvrda, stejna jako u Space Hulka.

Zatim nemuzu slouzit tim, jak se to hraje, protoze ten system je unikatni a myslim, ze dost tvrde rozdeli hrace na zaryte odpurce a obhajce. Po rozbaleni je v kazde krabici unikatni kod, ktery zadate do sveho loginu na jejich strankach a tim se vam cela armada automaticky prenese do profilu. Takto to udelate s kazdym zakoupenym rozsirenim. V tomto prostredi si pak modifikujete svoji armadu, rozdelujete body zkusenosti (!), postupujete u kazde jednotky ve vyvojovem stromu schopnosti (!)... proste delate veci, ktere nejsou u klasicke figurkovky zrovna bezne. Ma to sve minus - ke hre potrebujete laptop, iPhone ci iPad. Na tyto zarizeni je naprogramovane uzivatelske prostredi. Bitva pak probiha tak, ze si na hracim planu rozmistite teren, to same udelate jednoduse v pocitaci a pak nasazuejte figurky vojska a to same vzdy udelate v pocitaci. Na cloveku je pak vymyslet strategii, pocitac zaridi vypocty. Vysledek je, ze se nemusite ucit sahodlouha pravidla, ale pouze vedet, co ktera jednotka znamena a jake ma moznosti. Moznosti jsou prezentovany ikonami, ktere pak pouziva i graficke rozhrani v pocitaci behem bitvy, takze tam neni zadny text.

Co vy na to? :-)
6.8.2010 14:38:05

u mě
taky asi nadšení-zklamání 50na50 :-)
to přebíhání od hry k pc mi taky moc nesedí, ale rád bych to nejdřív vyzkoušel (to byla drobná žádost rbx :-))
ale co se mi na tom líbí je právě to, že neznáš čísla a algoritmy. přijde mi to realističtější. Nevím jak jsou jednotky popisovány, ale kdyby byly bez čísel jen asi takto: těžká jízda je nejvýhodnější na rovných plochách proti pěchotě bez kopí...atd. To bych si připadal jak opravdovej generál, ty taky neměli k dispozici algoritmy výpočtu úspěchu svých jednotek ani, tuším, neznali číselnou hodnotu síly či odolnosti jednotek ;-)

7.8.2010 12:24:53

P.S.
ale musím souhlasit se Siaronem, nejsem žádnej "von" abych si moh draze kupovat armádu.

7.8.2010 12:27:30

boldrick
ja teda doufam ze ty cisla a algoritmy jsou nekde k nastudovani ... ze to jen nemusis pocitat ... neumim si predstavit ze bys to hral uplne naslepo .. hlavne driv nebo pozdeji by to stejne nekde uteklo a nekdo by "vedel" a nekdo ne

7.8.2010 12:58:57

rbx

PJ
Myslim ze Merlin, kdyz jsem mu to ukazoval, tak rikal, ze byla v minulosti hra, kde mel mit kazdy panacek RFID cip. Nebo rikal, ze to by se mu prave libilo? :-) Ted nevim, kazdopadne tam pak odpadala nutnost prenaset pohyby vojsk rucne do kompu, coz chapu, ze nabourava nekomu atmosferu. Ale nevim, kolik by ta hra potom stala. Tady si ten zakladni set drzi porad prijatelnou cenu, na to, jak kvalitni ty figurky jsou.
V baleni hry by pak muselo byt nejake snimaci cidlo k pocitaci a pak uz by to zase neslo provozovat na smartphonech...

7.8.2010 13:00:02

rbx
teda ale libil by se me v tomhle spojeni ten saganami battle simulator .. prece jen kdo ma pocitat ty stovky hlavic a tisice protistrel, laserova hnizda bodove obrany atd ... bych jen rikal jakej ma nabrat lod kurz, jak ma tocit, kterej palebnej plan pouzit atd :)

7.8.2010 13:03:36

siaron
hm tak kolik ja asi narval prachu do her? O sberatelskejch hrach a sbirani taky neco vim a to nejen o magicu ;) Mno radsi to nebudu pocitat :) Ono to ostatne ani nema cenu, proste mne to bavi, chci to, tak za to utracim. Jinej to propije nebo nacpe do auta nebo utrati za predrazeny hadry atd. atd. To bych neresil a urcite se tim nestresoval, zivot je kratkej a clovek se chce i trochu pobavit. Kdyz na to nebudu mit, tak si to holt nekoupim. Otazkou je, ale jak je doresenej ten vyvoj, jak uz tu nekdo nadhodil. Teda kdyz si poridim funglnovou armu a nastoupim na nakyho veterana. Handycap je asi kravina, spis by to resila rozdilna bodova hodnota jednotek, jenze to by znamenalo, ze bychsi musel kvuli tomu prodoit treba 3x vic figurek nez ten veterean? To by asi nebylo to pravy... Preci jen. Da se treba ten kod pouzit vickrat? Nahraju si novou hru, proti novymu protihraci, kod zadam znova a jedu zas od zacatku. Ze bych si proste savoval ruzny hry s moji armadou tak jak je mam rozehrany proti ruznejm souperum, to by pak davalo smysl. Paradne by se hraly kampane, bez hromady papiru. Pokud to tak nebude zustanu u svyho wargamingu, kde poroidim 50 figurek za dve stovky, koupim jedny pravidla a mam vystarano. Kazdopadne bych ale Ex Illis rad vyzkousel takze rbx beru te za slovo, tak se necham pozvat :)

7.8.2010 13:07:24

Siaron
já jen, že by se mi to líbilo, ale jinak máš pravdu :-)

7.8.2010 13:20:45

to rbx
žádný výkřik do tmy. Tohle je naprosto evidentní. Desková hra je desková hra. Tohle naprosto ztrácí jakýkoli smysl deskové hry. Proč bych měl něco dávat do PC a pak si to posouvat na papíře? Když si budu chtít zahrát, tahat s sebou nějakou konzoli, počítač a další blbosti? Za chvíli na to budou programy a další bejkárny, budou vymýšlet software na který si budeš muset upgradovat laptopy či jiné věci. Sám na počítači hraji (i třeba na psx)a myslím si víc než kdokoli jiný, ale tohle naprosto odsuzuji. Něco jiného by bylo, kdyby třeba pod hrací deskou se nacházela jakoby zabudovaná kalkulačka a ta ti na figurkách ukazovala (třeba na podstavci) kolik jí zbývá životů a podobně, ale toto nee.

7.8.2010 13:36:30

rbx
Uhoh nejak jsem si smixoval dve hry :D. (Dust tactics me tolik nezaujal ale to patri jinam) V tom pripade Ex illis parada, pridani terenu a handicap, proste nema chybu. Nicmene jeden z duvodu proc se vyhybam sberatelskym jsou prave penize. Nicmene vyvojovy strom schopnosti u kazde jednotky, odpada take prenaseni kvanta ukazatelu a tak, jak jsem rikal pocitac mi prijde jako prijemna varianta (uz to jenom chce tu velkou televizi co meli v te videoukazce). Nicmene rad se prijdu podivat az budete nekde hrat.

7.8.2010 13:54:16

rbx

Falco
Jj, planuju demonstracku i s tou velkou televizi.

7.8.2010 15:04:24

rbx

Siaron
kdybys chtel podrobna pravidla vcetne vzorecku, tak zde: http://ex-illis.com/wikien/Rules

10.8.2010 00:25:28

rbx
podivam se az bude cas :)

10.8.2010 09:00:08

50:50
Tak jako jsem taky někde mezi. Zpracování super, nápad dobrej, ale taky mi to přijde nedotažený. A cena je prostě oproti "figurkovým" deskovkám mimo. To budu radši investovat do předražených rozšíření Battlelore. Ano, kvalita je sice dost jinde, ale já preferuju herní systém před dokonalými komponenty.

10.8.2010 11:05:12

Pravidla
Tak jsem koukla na tu wiki mno je toho mnoho :), nicmene by me zajimalo jestli to pujde hrat intuitivne.

10.8.2010 11:16:20

rbx

falco
je toho hodne, je tam popsan cely svet, historie, cerpa to z dobovych realii, az jsem se sam divil. Ono je to udelano tak, ze kdo si chce pocist, ten si muze pocist, kdo nechce a chce rovnou hrat, tak muze rovnou hrat.

10.8.2010 11:30:52

rbx

Eyron
no,srovnavat to zrovna s Battlelore serii je trochu mimo, ale budiz. Battlelore je deskovka, tohle je proste figurkovka. To by spis sedelo srovnani s Dust Tactics. FFG ji sice maji v deskovkach, ale to uz je trochu mimo. Tam je doporucena cena 99 dolaru a mas za to 32 miniatur a nejake mensi tereny. V Ex Illis je 54 velmi detailnich miniatur z tvrdeho plastu a cena je o dost nizsi.

10.8.2010 11:42:50

rbx

proxovani
jak se tu Siaron pozastavoval nad nemoznosti proxovani figurek, tak koukam do sveho profilu na webu a je tam zalozka Trial, kde je moznost si aktivovat jakoukoliv jednotku a zkusit si ji tak pred pripadnou koupi. Navic tam je sablona pro vytisteni dane postavicky na papir, aby s tim slo soupat v realu.

10.8.2010 12:13:27

Ex illis...
...si sice nekoupim (kdybych se zblaznil a sel do figurkovek, asi by to vyhral 1) 40K nebo 2) whfb), ale ta wiki s pravidly se cte velice prijemne.
Ono by to teoreticky slo hrat i bez pocitace (s mirnym zaokrouhlovanim nekterych veci), ale clovek by se asi upocital a protihrac usnul. Tady je vypocetni technika dani za vcelku zajimave vzorce pro boj a jine.

10.8.2010 12:30:14

Ex Illis
Práve som pozrel video z hry a mne sa to teda páči. Ale neviem si to predstaviť hrať inak ako v tom videu s LCDčkom na, počítačom pod stolom, veľký stôl a bezdrôtové myši.
link: http://www.youtube.com/watch?v=jJ9oztrkSBs

10.8.2010 12:36:24

rbx

Longshanx
ja se do toho zblaznil. Pred chvili jsem videl figurky Archangels a jdu do nich.
Uznavam kvalitu Warhammeru, ktery ma ohromnou uzivatelskou zakladnu, nadherne figurky a propracovana pravidla. Ale jak jsem uz zminil, nemam rad mainstream a obecne nemusim svet W40K (krome deskovkoveho Space Hulka :-) ani WHF. Navic je pro me neprekonatelny problem vyroba terenu. Proto jsem sel do Incursionu a ted i do Ex Illis.

10.8.2010 12:42:31

...
Koukl jsem na videa a na jedne strane to vypada paradne, ale na strane druhe, jak uz nekdo psal prede mnou, uz mi tam ty figurky prijdou zbytecne. Jak je vymysleny system protihracu, co se tyce expovani figur, napr. kdyz chci pravidelne hravat s nekolika ruznymi lidmi, lze si pro ne ulozit zvlast profily, aby byla pak rozlisitelna zkusenost jednotek apod.?

13.8.2010 00:28:45

rbx

Asahi77
Je to tak, ze si muzes udelat ruzne mustery armad, se kterymi jdes do boje a muzes u jednotek umele snizovat level, aby ses dostal treba na uroven mene zkuseneho hrace. Takze si muzes timto stylem vytvorit mustr armady s nizkym levelem. Techto mustru muzes mit vic.
Btw: to ponizeni levelu je jen docasne, samozrejme ze o pracne nabytou uroven jednotky neprijdes.

14.8.2010 15:12:34

zkouska
ja bych to rad zkusil

18.8.2010 17:53:50

rbx

Jedi
zanedlouho mi maji prijit zakladove spreje Army Painter, tak doufam, ze to praci s nabarvenim figurek vyrazne urychli. Taky bych si to rad uz zahral, zatim si to jen simuluju na pocitaci a to neni ono, i kdyz zacinam prichazet na ruzne strategie.

19.8.2010 10:05:22

zajimave
Tak jsem na to koukal a ma tp urcite sve pro a proti.
Asi mi osobne nevadi, kdyby mi vedle herni desky stal notas, ikdyz asi by mi to pasovalo vice do scifi hry, nez "historii" ale i tam si to umim predstavit, ale napada me zasadni myslenka, vzhledem k tomu, ze to je typ hry, kde bych hedal mozna i tezce soupere, tak existuje tam moznost multiplayeru po netu?
Mysleno, sedim doma, pred sebou rozestavenou desku, zatim monitor s hrou a videoskypem a na druhe strane nekdo treba v praze se stejnou vybavou. Je uz to realne?

Je ale pravda, ze z toho videa mi taky tak nejak prislo, ze ta samotna herni deska je trochu navic.

Bych si dokazal predstavit jako informatik i snimani kameru a za pomoci "pomocnych" symbolu by nebyl problem snimat herni desku a prenaset do compu ;)

31.8.2010 22:20:42

Vybíráme z Bazaru

Dobrodružné výpravy - Vinland, Oklahoma, Lhasa
Dobrodružné výpravy - Vinland, Oklahoma, Lhasa
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas