Ex illis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Bastion
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Obecny pokec

Poridil jsem si Integral Set teto hry, tedy krabici, kde jsou i terenni dily a po rozbaleni jsem nadsen kvalitou komponent. Je to tedy modelarina, protoze se musi vse lepit, ale treba rytiri na konich jsou bezkonkurencni. Detaily se to blizi ke Space Hulkovi, plasticka hmota je ta tvrda, stejna jako u Space Hulka.

Zatim nemuzu slouzit tim, jak se to hraje, protoze ten system je unikatni a myslim, ze dost tvrde rozdeli hrace na zaryte odpurce a obhajce. Po rozbaleni je v kazde krabici unikatni kod, ktery zadate do sveho loginu na jejich strankach a tim se vam cela armada automaticky prenese do profilu. Takto to udelate s kazdym zakoupenym rozsirenim. V tomto prostredi si pak modifikujete svoji armadu, rozdelujete body zkusenosti (!), postupujete u kazde jednotky ve vyvojovem stromu schopnosti (!)... proste delate veci, ktere nejsou u klasicke figurkovky zrovna bezne. Ma to sve minus - ke hre potrebujete laptop, iPhone ci iPad. Na tyto zarizeni je naprogramovane uzivatelske prostredi. Bitva pak probiha tak, ze si na hracim planu rozmistite teren, to same udelate jednoduse v pocitaci a pak nasazuejte figurky vojska a to same vzdy udelate v pocitaci. Na cloveku je pak vymyslet strategii, pocitac zaridi vypocty. Vysledek je, ze se nemusite ucit sahodlouha pravidla, ale pouze vedet, co ktera jednotka znamena a jake ma moznosti. Moznosti jsou prezentovany ikonami, ktere pak pouziva i graficke rozhrani v pocitaci behem bitvy, takze tam neni zadny text.

Co vy na to? :-)
6.8.2010 14:38:05

rbx

Bajn
myslim, ze multiplayer driv nebo pozdejc prijde, ale to uz mi prijde jako fakt velky psycho.

Co se tyce toho, ze jsou figurky vlastne navic, tak to je zakladni argument vsech lidi, co se s tim setkali. Problem je, ze na tom pocitaci proste nemas prehled, nevidis, kde je jaky teren, kde je jaka jednotka, tam to opravdu slouzi jen pro vypocty. Mozna jeste ze se zakladni sadou to tam ukocirujes, ale jakmile mas treba tisicovou armadu, tak mas smulu a na tom pocitaci to proste nedas.

31.8.2010 22:33:07

rbx
pak uz to mas to klasicke miniaturni bojiste modelu jak pred kazdym vojevudcem, jen misto poslu pouzivas mys a misto smrti vypocty pocitace :)
No je to asi hlavne tim, ze oba svety, deskovky i pc hry jsou v tomto typu hry schopny fungovat zvlast a i lide to asi dost citi, ja ale osobne nejsem proti spojeni, samozrejme u par her, ne u vsech :)

Ze ty uz se tesis az na to pustis svou jablecnou hracku, co? :)

31.8.2010 22:42:55

rbx

Bajn
Na te jablecne hracce si to zatim zkousim a simuluju. Ono to ma fakt hodne propracovana pravidla a pocita to s kdecim, ale nenuti cloveka tohle vse vedet. Ty to muzes zahrat hned po slepeni figurek a v tom ja vidim dost velkou vyhodu. Ucis se za pochodu, po castech a pritom si v pohode hrajes. Taky je super to proxovani... Muzes si zkusmo pridat do armady az dva kusy kazdeho rozsireni a zkusit si s tim souboje. Pak teprve si to koupit.

31.8.2010 23:45:17

rbx

nova jednotka
pro zajimavost:
http://ex-illis.com/wikien/File:Emissaire.jpg
je tam i porovnani s beznou jednotkou ve hre :-) Vsichni jsou zvedavi, jak vyvazi s takovouto obludou hratelnost. No uvidime :-)

1.9.2010 01:26:55

rbx

Nova jednotka
No a kdyby to nekoho zajimalo, ponevadz to vypada, ze to stejne zajima jen me :-), tak tady je detailne podstavec k te figurce, no spis figure.
http://ex-illis.com/wiki/index.php/File:Monster-Base2.jpg

1.9.2010 12:54:17

rbx
Vau. Koukal jsem na ty obrázky a propracovaný mi to teda přijde perfektně.

1.9.2010 12:56:34

rbx
Musis uz zaridit predvadecku ! vypada to paradne, uz jenom jak je propracovany blby podstavec :)

1.9.2010 14:16:53

rbx

Falco
jj, vypada. S touto figurkou budou mit trosku problem. Je velika jako svina, bude se tedy dost blbe prenaset, ale zase kazdy ji bude chtit na sve strane mit, tudiz bude muset byt hodne vyvazena hratelnost, aby se vubec takovato potvora dala skolit.
Ja jsem na tom bidne s casem, takze vubec nevim, jak to mam s tou predvadeckou udelat :-( muzu ti cokoliv z toho ukazat, ale to je ted asi tak vse.:-(

1.9.2010 14:20:29

rbx

Trial
Tak kdo by si chtel alespon zkusit, jak to funguje na pocitaci, pripadne si vytisknout jejich predpripravene proxy figurky, tak nabizeji 30denni trial verzi.
Vice zde: http://ex-illis.com/wikien/Trial

3.9.2010 14:01:01

pristup
pristup tohoto vydavatele se mi libi cim dal vice, vyzkouset si kompletni hru zdarma a po nakupu pokracovat, minimalne vyzkousim

3.9.2010 18:04:16

rbx

Bajn
tak oni sami vi, ze vydali pomerne kontroverzni hru, takze se snazi ji lidem ukazat.
Jinak uz mam nabarvene prvniho rytire, rozhodl jsem se to nemalovat nijak krasne, takze bych to snad mel mit rychleji k videni, nez jsem puvodne ocekaval.

3.9.2010 18:54:49

rbx
nevim jestli tenhle link padnul ale HLTAM TO
http://www.youtube.com/watch?v=cesIn49Knp8

6.9.2010 12:33:56

touchboard
koukal jsem ze misto pocitace vyuzivaji prenosnejsi i phone. Tak me napadlo ze by to bylo hodne zajimave na dotykovem stolu (nevim jak se to presne jmenuje), ktery by dokazal detekovat jednotlive miniatury a promital, tim by odpadlo klikani do pocitace a... mno uz jsem se nejak zasnil :)

6.9.2010 12:37:09

ad Falco
Jo a miniatury by měly v sobě motorky, nebo jiný posuvný mechanismus a hráč by mohl jenom ležet na gauči a dávat hlasové povely :D. V čem se to pak liší od počítačové hry, kde si vezmu 3D brýle? Ač mi to rbx ukazoval, tak tento směr deskovek mne neoslovuje, ale rozumově chápu, že se tímto směrem snaží autoři odbourat nezáživné počítací pasáže her. Nicméně si myslím, že i tohle patří ke hře se vším všudy. Pokud je hra dobrá, tak počítání nevadí a pokud není, tak ji ani sebelepší algoritmus výpočtu nezachrání. Ale na mne nedejte ;), já jsem takový staromilec odmítající počítačovou zábavu a takoví jako já stejně brzy vymřou :).

6.9.2010 12:43:47

rbx

Falco
juknu se. Jinak ten stolecek se jmenuje Microsoft Surface. Jo a lepsi nez iPhone je na to iPad. Aspon s tim to hraju ja, resp zkousim to.

6.9.2010 12:46:27

rbx
iPad bude urcite pohodlnejsi, ja jeste ne tehle vecech nejedu :), jinak koukam u prispevku s videem nejak vypadl text, nicmene je to jenom unboxing takze te to asi nejak vic neprekvapi, nicmene vypada to dobre

kren:
co se tyce pocitacove zabavy tak to ja zase rad, ale je fakt ze hazeni kostkou a podobne ma sve kouzlo. Ja se toho prave trochu bojim ze hybridni deskovka bude... tezko rict, necham se prekvapit.

6.9.2010 12:56:11

rbx
tak jsem si zbezne klikal trial verzi na pocitaci, a proste je fakt ze ten software je misto kostek, jako hra samotna je to relativne nezajimave, vrhnu se ted na brozurku a proctu si co jake ikony delaji. Jinak zatim me nadseni neopadlo

6.9.2010 14:24:58

rbx

falco
zastav se, ja pritahnu i to co mam namalovane a muzeme podebatit. Na podrobne info je dobre se zacist do te jejich wikipedie.

BTW: Maji tam vyborny podpurny program pro hrace, ktery siri hru dal, jakysi Ex Illis verozvest. Jmenuje se Bleeding Edge Knight. Podminkou je ale mit namalovane figurky, takze do toho mam jeste daleko :-)

6.9.2010 15:31:19

Emissarius
tak macek uz je dokonce volny na tryout :)

6.11.2010 16:11:52

problémy?
Přiznám se, že na téhle hře mě zaujali hlavně ti okřídlení archandělé - prostě jako figurky, které by se nějak někde (třeba v heroscape) daly použít. Koncept stolní hry, kterou musím hrát s počítačem a připojením na net, mě od počátku odradil. Dnes jsem kouknul na BGG a je tam zajímavý post člověka, který hru koupil a popisuje zajímavé problémy, které mohou nastat. Hrát prý totiž lze pouze z figurkami, které si zaregistrujete online na serveru. Chápu, že je to super vynález proti kopírování a tím pádem strategie, jak nutit hráče kupovat originál figurky. Ale jak to bývá z ochranami proti kopírování - nakonec na to doplatí jenom ti, kteří si originály skutečně kupují. Problém totiž prý nastane, když chcete svoje figurky někomu půjčit, abyste si s ním mohli zahrát. Musíte je totiž na něho zaregistrovat. Přeregistrovat figurky prý lze jednou za půl roku. Jde taky o to, aby vám je ten člověk byl ochoten pak vrátit. A samozřejmě pokud nedej bože jednou firma padne, padnou servery a hra se stane nehratelnou. Co vy na to? Nebo je to jinak?

16.3.2011 07:52:59

Tangram
v zasade je to tak, je jeste moznost ze budete hrat s figurkami jednoho hrace oba, popripade na par her si muze vzit tu figurku jako trial ale samozrejmne to neni uplne super. Myslim si jestli firma padne tak server uvolni a budes si ho moct hostnout doma na pocitaci.

16.3.2011 13:21:42

Falco
Díky za info. Já když sem pokukoval po těch figurkách, ktery mi tak trochu připomínají starej Rakham a Confrontatio (prý šli do kytek - asi proto Dust místo AT-43), tak sem hledal na jejich stránkách třeba nějaky demo, kde by se házelo kostkama, ale pochopil jsem, že ta hra vlastně žádny offline pravidla nemá. Všechno to řídí a počítá computer. Hrál jsi to? Můžeš poreferovat, jak to probíhá? Na BGG ten naštvaný člověk píše, že jinak se mu to líbí, že i velká bitva se spoustou jednotek se dá odehrát za dvě hodiny, čili to asi díky PC má spád - ale nedokážu si to živě představit - to celý ten hrací plán je v PC, takže ti to ukazuje, kam se máš pohnout? Předpokládám, že kde nejsou kostky, tam se ani neměří metrem a hexovou mapu jsem taky neviděl.

16.3.2011 13:36:47

Tangram
hral jsem to jenom s naproxovanyma figurkama (at ziji runewars :D), maji tam nejaky mesicni trial a asi pet-sest her jsem zkusil.

Takze snad se moc nerozkecam :).

Hraci plan - v zasade se defaultne hraje na desce 5x4 (muze byt i podle volby jina) s tim ze kazda jednotka se muze pohnout o jedno pole, pokud se pohne ulhopricte stoji ji to 1,5 iniciativy vice (tzn. bude hrat pozdeji). Takze ruzne dosahy kouzel, strel apod. se proste pocitaji na pocet poli.

Software - nejdrive se mi to take nelibilo ale zaroven jsem nevedel co od toho cekat. V zasade resi kotle tabulek ktere mas normalne ve wargamingovych hrach (ok prehanim schvalne), hazi kostkou a resi stavy jednotek. Napriklad vidlaci maji schopnosti podle toho jakou maji moralku a jestli se nachazi v boji nebo ne, ve chvili kdy se dostanou na tah, ti sviti jak akce mohou prave pouzit, vidis unavu jednotky, kolik jich v jednotce je a take vidis radek iniciativy kde hned vidis poradi jednotek. Tohle ulehceni proste zkracuje rezii okolo pripravy, jedinne co musis delat ze synchrone s hrou odstranujes z planu figurky.
Co v softwaru (zamerne) neni. Neni tam pohled na hraci plan, nemas moznost v pocitacove variante se porozhlednout po planu a zjistit jaka je situace, mas jen zaber na jednotku, kdo s ni bojuje a kdyz das presun tak se posouvas ne slepo (jenom na danet ctverce (obdelniky)), dalsi vec co nelze videt je terren (plot, bazina...). Pri setupu sice naklikas kde je jaka prekazka ale ve hre uz ho nevidis. Proto hrace nuti aby meli hraci plochu pred sebou kde mohou defakto taktizovat a kochat se figurkami na pocitaci hazi kostkami a resi se "upkeep" zalezitosti apod.

Jeste k tereneum, lze videt jen teren na kterem stojis.

Pokud te zajima mechanika za hrou, na jejich wiki rozepisuje vetsinu vzorecku.

16.3.2011 14:20:46

Featury spravy armady
pak jeste mimo boj, tve jednotky leveluji, ziskavaji nove schopnosti (ale kdyz hrajes se slabsim hracem tve jednotky maji stejny level jako slabsi souper), vybiras si dovednosti v klasickem skill-tree. Managujes (strasny slovo :D ) si armady, prerozdelujes hrdiny k jednotkam. Nove je ted zaveden ekonomicky system kde kazde jednotce muzes dat zbroj (neco nalootujes po boji, neco dostnes... ani nevim ted, maji to nove). Nicmene myslim ze ted lehce stagnuji, nejake financni trable a podobne, tudiz jim bezi akorat servery a zatim je nejak ticho po pesince, takze se trochu bojim ze to padne, nicmene planuji minimalne starter uz jen kvuli tem figurkam :).

16.3.2011 14:40:44

rbx

Falco
peclive celou situaci kolem toho sleduji a dam report, az se vratim z dovolene, protoze na tlf se pise blbe. Financni trable byly, ale jsou zazehnany. Vice pristi tyden.

16.3.2011 17:04:25

Vybíráme z Bazaru

Khora
Khora
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas