Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Podle obrázků to vypadá parádně, máte někdo bližší info?
1.11.2010 21:46:18

stokyi
np; len prvy julovy tyzden je este warcon.. toz ak, tak az pak;)

9.5.2012 16:43:02 | Upraveno autorem (porovnej)

opcik stokyi
tak to zkusime hned nejaky scenar ve trech coz ?

9.5.2012 18:28:20

Falco
juu...super!
..ale snad dovtedy uz budes valit full-rulez!) ..ak, tak by som stiahol z obehu aj Obluda a dali by sme naky aliancny sags v 4, to je extra mazec..ale klido moze byt aj zoldacky mod, len tak na uvod vecera:D

9.5.2012 18:40:24

haha
To znie dobre :D.. 11.7. idem na koncert Bruca Springsteena, chceme tam trochu zostať u kamarátov čo tam máme. Tak zabrániť hraniu môže už asi len frajerka ktorá z toho že niekam odídem na hry asi nebude veľmi nadšená :) Tak hádam bude statočná :)

9.5.2012 20:52:54 | Upraveno autorem (porovnej)

stastny majitel
:D
tak jsem majitelem ER a jsem az na jeden spatne natisklej sheet ( na potvoru s decoy zetony ) je to uzasny. Postavil jsem na zk. 1 mapu a je to krasny a neni to neprehledny jak jsem si myslel. Komponent je ... moc :D ale do insertu jsem to nastrkal krasne i bez cizi pomoci :) jen nemam s kym hrat momentalne.. ale late game nights v tomovkach to jisti.. snad :)

plusy jsou jasne ale minusy.. tokeny byly dost casto nedoseknute.. hlavne order tokeny, jeden mapovy tile byl skrably a jeden tile byl odtrzeny. figurky vysypane ale vse ok mozna nejake (sniperka) ohle... tot vse :) nejde o nic tragickeho..

jsem spokojen .) kdo si zahraje :)?

16.7.2012 22:36:10

support
napsal jsem jim o vadnem sheetu a za 10 minut:

Dear Jakub,

Sorry about the misaligned print. I will arrange for a replacement board to be shipped to you.

Best regards,
Jean-Charles
Ludically

jestli poslou vse ... tak WOW a paradni support.. a tahle pozde v noci :) n

16.7.2012 22:53:16

hm..
za 2 dny mi prisla obri krabice v ni ve vyplni v pytlicku cele plato :D

husta sluzba... spokojenost :)

20.7.2012 17:44:55

twix
gratz..!) inak ma to neprekvapuje, maju skvelu reputaciu a okolo ERka zvlast;)

ALL> kto by sa chcel zbavit nakych (akychkolvek) komponentov, co ma navyse alebo tak, urco posta plz! :)

20.7.2012 17:50:11

obecně...
Zrovna jsme se vrátili z dovolené, na kterou jsme vzali i ERko. Dostali jsme se už do devátého scénáře a musím říct, že i přes občasné výhrady a vytáčení se zejména kostkami jde o supr hru, možná nejlepší jakou jsem kdy hrál.
Mám ovšem pár dotazů a po připomínkách ohledně "ztrácení se" v diskuzích o pravidlech jsem založil na každý zvláštní vlákno, viz. diskuze.
A musím potvrdit support Ludically ohledně posunutého tisku, kdy nebyly na žetonech mapových dílků patrné zdi: sice nejprve poslali platíčko s žetony jiné, ale pak se polepšili a (i když s celkem slušnou časovou prodlevou a několika prosbami o vyřízení) poslali rovnou dvě, aby už k omylu nedošlo. Mám tak nyní asi deset zástěn :-)

26.10.2012 12:14:52 | Upraveno autorem (porovnej)

tak
tak po roku a pol hrania, občas častejšieho občas menej (v priemere tak 3x do mesiaca), som z tejto hry stále unesený! Ani jedna z hier ktoré mám, alebo som mal, ma takto dlho nedržala. Master piece! :) A to som ešte neskúsil tímové hranie, to bude zase ďalší rok a pol?? :D

14.12.2012 13:21:49

...můj příspěvek
mažu, byl bezpředmětný, přečetla jsem všechno kolem a z fotek tady jsem zjistila co a jak :-)

14.12.2012 16:49:35 | Upraveno autorem (porovnej)

úprava pravidiel
Ahojte. Kde si, na bgg som čítal dáke návrhy na úpravu pravidiel, na ešte realistickejší zážitok :) Napríklad odpálenie míny streľbou, alebo hod granátom, ktorý sa nemôže stratiť (podľa mňa chyba hry, ak neuspejeme v targetingu) po prípade odraz granátu od stien, poškodzovanie stien a pod. My v podstate používame iba odpálenie míny streľbou. Máte dáke overené a odskúšané? Ak áno, sem s nápadmi, rád sa inšpirujem a možno aj dakto ďalší :)

15.12.2012 16:32:25 | Upraveno autorem (porovnej)

:(
Nikto neinšpiruje?? :)

18.12.2012 12:57:39

Rád bych inspiroval :)
, ale teprve před 2ma dni jsem tuhle hru vydražil a už se nemůžu dočkat až jí poprví zahrajem!! Aspoň tímhle příspšvkem upozornim někoho, kdo tě může inspirovat :)

18.12.2012 21:05:22

SNAD
už konečně to dostanu o víkendu na stůl, bože, jak se těším! :-)))

16.1.2013 10:08:58

ta"jemná"
prajem vela zabavy :) potom poskytni dojmy :)

16.1.2013 22:52:21

Po prvním scénáři
Tak po prvním scénáři jsem trochu na rozpacích. Pravidla mi dělali trochu problém, ale nějak sme to zvládli. Hraje se to tak, že dostanu na začátku každýho kola těch 10 žetonků akcí plus co mám na postavách? A můžu pak přidělit postupně všehny jedný postav nebo sem omezenej tím co je na kartě? jestli to platí na celý akční kolo nebo jenom na to střídání při tom kole? Protože mi přišlo, že hráč co má na začátku tu jednu postavu tak to neměl šanci vyhrát.. Nevím. Teď 24 budem hrát scénář 2 tak uvidím. Zatím sme se prostě potkali rubali do sebe a bylo to jen o náhodě na zásahy.. Děkuju za reakce na ty pravidla .. Hodilo by se mi kdyby mi to prostě někdo popsal krok za krokem jak to hraje v jednom kole třeba ten scénář 1. Díky moc !

16.1.2013 23:04:10

Ještě něco:)
Teď tady čtu že je nejlepší začít 4 tým scénářem.. Je ot pravda? :) Nebo to už jeden z nás musí umět?

16.1.2013 23:22:30

Nezbitch
Myslím, že by ti mohlo pomoct toto vlákno:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/earth-reborn-1497/diskuse/jak-funguji-ordery-cp-3937/

Co se týká přeskakování scénářů, přímo tvého: začít 4. scénářem - nedoporučuji, a už vůbec ne, máte-li problémy se základními pravidly. Ano, 1.scénář je nijaký, ale jde jen o zažití základů. Hra s kompletními pravidly je však úplně o něčem jiném a jde o to vytrvat, projet scénáře a nejlépe každý vícekrát. Ono umět pravidla je u této hry víc než u jiné jen nutný základ. Ten systém je tak otevřený, že tě hra zas až tak nevede, ty se rozhoduješ, co která postava bude dělat. A pak je tu SAGS a když myslíš, že to jakž takž umíš, zahraješ si s jednou nejmenovanou .opčíkem a vidíš, co všechno ještě neumíš :-)

17.1.2013 08:22:49

Nezbitch
prve tri scenare su v podstate iba vyucne s tym ze prvy je len bezducha vybijana, avsak aj tu sa objavuju rozne takticke moznosti :) A ani ja neodporucam ist rovno na 4. Ono sa to da pokial jeden z hracov tu hru uz pozna. Ja som to spravil ze som novacika hodil rovno na 4 scenar a pravidla som vysvetloval skoro dve hodiny a bol taky dopleteny z toho ze sa tou hrou viac trapil ako sa bavil. Cize uzi te si krasu scenarov, kazdy sa da hrat aj niekolko krat a teste sa na SAGS, skvely herny zazitok :)

17.1.2013 10:51:47

Díky moc
za tipy! Jako všechno je mi jasný ale CP jsou trochu problém, a na diskuzích sem se přesnou definici nedočetl. Každopádně to prolítnu ještě jednou a když to nenajdu tak se zeptám na pravidla vláknu.. Už se těším na ty další scénáře :)

17.1.2013 13:46:00

Vybíráme z Bazaru

Parky + rozšíření Po setmění
Parky + rozšíření Po setmění
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas