Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Podle obrázků to vypadá parádně, máte někdo bližší info?
1.11.2010 21:46:18

gev
Super .... takže winner is ..... ? :-)

4.10.2011 12:50:07

gev

Sinuhet:
Nejsem ten správný na tuhle otázku - mám na polici obojí. GoW hrajeme častěji, neboť - je rychlejší, jednodušší a taky ho mám samozřejmě kratší dobu...

Pokud chceš rozsáhlejší systém - EB, rychlejší - GoW. Kdybych měl dneska jednu z nich zahodit, asi EB. Ale jistej si tím nejsem :-)

4.10.2011 13:00:50

Sihunet
ER vs GOW? :) ..no neviem, ci je vobec co porovnavat, imho je kazda "v inej kategorii" a obe su uplne inde - a to vo vsetkom co sa mechanizmov tyka.. (a preto sa imho vyborne komplementuju;)

"podobne" maju pouziteie plastu na figurky a custom dice a papierove+kartonove komponenty..to je tak vsetko.)

E: dlzka setupu a herna doba je cca porovnatelna.

4.10.2011 13:40:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Lov
Lov
V brzké době se chystám jednu z nich ulovit ...... protože rád hraju solo nebo koop, protože je ideální na hru tak 1-2 hod. max jsem rozhodnutý do GOW. I když si myslím, že ER je kvalitnější hra svojí hloubkou a hlavně equipováním postav. Za hru najít jednu lepší flintu je asi to, co mi na GOW nejvíc vadí .....
ER bych měl radši, ale na co mít hru kterou budu hrát 1x za půl roku. Ještě se rozhoduji mezi DandD wrath of ashardelon - tam mi víc sedí fantasy prostředí, ale co jsem četl je IQ hry u GOW lepší a hru se scifi tématikou ještě nemám.
Tak probíhají moje myšlenkové pochody. Pokud je v nich něco špatně, prosím opravte :-)

4.10.2011 14:29:53

Lov
no v myslienkovych pochodoch mas celkom jasno -podla mna neni o com, ak jednoduchsi akcny co-op, GoW je imho to naj, co vobec zatial je..nevahaj;) ..ER pak najdes v inom 'sudku':)

4.10.2011 18:27:32

Sinuhet
Mám obě. Obě můžu rozhodně doporučit, ale z toho co jsi o svých preferencích napsal, tak je pro tebe jasnou volbou Gears of War. ;)
To jen, abych ti ještě trochu ulehčil to dilema.

4.10.2011 18:47:17

GOW
dovedete si představit, že u GOW půjde vymyslet taky nějaký generátor misí? Ale myslím, že GOW bude mít velmi brzy rozšíření, které by mohlo přidat předměty i scénáře.

4.10.2011 20:54:27

Sinuhet
Tak ten generátor není úplně nepředstavitelný. Nebo nějaké fanouškovské scénáře, to by neměl být problém. A přesně jak říkáš, tak do roka bude určitě rozšíření. GoW je dobré značka a FFG z ní bude chtít vytěžit co nejvíc. ;)

P.S.
Hlavně moc neotálej! mám takový pocit, že na českým trhu už bude jen pár kousků a FFG hlásí na svých stránkách vyprodáno a už připravují reprint ;) Ale třeba mě tu někdo z našich prodejců vyvede z omylu.

Dál už by se to mělo řešit u GoW, tady už to začíná být trochu "off-topic" ;)

4.10.2011 21:30:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Recenze
Na serveru Hrej vyšla recenze:

http://www.hrej.cz/clanky/earth-reborn-3874/

28.12.2011 09:09:35

tutorial
je nutne projit si vsechny scenare od pocatku? nebo se daji nektere veci smysluplne pochopit z pravidel a zacit az nekde?

24.1.2012 16:21:26

ndru
urcite sa daju zhltnut pravidla cele a skocit rovno na generator misii..preco nie;) to je ostatne ciel..
.ale preco by si to robil, ked (E:cesta je ciel;) kazdy scenar ma cosi zaujimave do seba a je to herne plnohodnotny zazitok a okrem vyuky/nabalovania moznosti sa to da ponat aj ako pribehova kampan, postavis jednu mapu, zahras 1-2 hry za kazdu stranu, das si body a ide sa dalej;)
..ja som zacinal na 4, aby som si doprial plnsi prvy zazitok.. ale nedalo mi to, vratil som sa a nikdy som to nelutoval, prave naopak .. obcas by som sa ku nim vratil zas, je to take pohodove jednoduche..aach, nostalgia;))
Pravidla su napisane imho moc dobre (par preklepov je eratovanych) a ja osobne som nemal problem so ziadnou situacou, resp. ked bol, dodatocne som v pravidlach vzdy nasiel riesenie.. (oka, asi urcite boli nake drobne vynimky, ale v takom kolose su zanedbatelne a ziadnu si z fleku nevybavujem)

24.1.2012 16:33:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Prodej
Jen se připomenu, že nabízím v Bazaru ER k prodeji... Máme k tomu i nějaké ty díly navíc, takže pro vlastní mise je to malý bonus.

7.4.2012 14:00:30

Smola na každom kroku :((
Trochu off topic. Ale včera sme hrali 4tý scenár (s dvomi hráčmi prechádzam tutoriály a zaúčajú sa v pravidlách :) ), hral som za noradov a plastickou trhavinou som nedokázal rozbiť ani jednu stenu (mal som 3x stenu so 6 kockami ). Nakoniec som na asi na 7. pokus sa dostal do budovy s tým že som všetky CP napálil do Bolterovho rotačníka a rozstrielal som ju na kusy (tiež asi na 3 pokús ) :D . A to ani nehovorím, že Bolter netrafil na susediace políčko na zombie (vzdialenosť 1), kde som stratil 3 CP. A to nehovorím o ďalších neúspechoch pri hodoch. Proste misia vydarená ako s partesu :D Aspoň že Vasquezová sa dostala do budovi cez bočné dvere a nesústredil som sa iba na tú trhavinu. Ale aj toto patrí ku tomu a aj takéto neúspechy sa mi na tej hre páčia :D Však nešťastie môže prísť hocikedy. A vedenie Noradu by včerajší tím určite za ich neschopnosť nepochválilo. :D Aj takéto dokáže byť ERko :)

PS: o tieto dojmy z môjho nešťastia som sa musel podeliť :)

29.4.2012 12:35:16 | Upraveno autorem (porovnej)

solo
Tahle gameska je asi jen pro dva a víc, že? Neexistuje solo varianta v tét hře?

6.5.2012 00:03:20

Mi dispiace, ma non
Tak ako vravíš, ani neviem o žiadnej solo variante :(

6.5.2012 08:00:36

Sinuhet
Tak jako tutoriálovej první scénář jde hrát solo. Zkoušel jsem ho 2x a pokaždý jsem vyhrál :)
Ale další už moc nejdou. Přidává se tam pravidlo licitace i iniciativu a licitace o přerušení soupeře a nevim, jak bys udělal, že přerušíš sám sebe. A jak bys určil o kolik akčních bodů jsi tím přišel. A když tohle pravidlo vynecháš, tak je to zase nepřirozený. To přerušení soupeře tam prostě patří.

7.5.2012 19:15:39

stOKYi - Smola na každom kroku :((
Já hrál včera tutoriálovej scénář č. 4 pro 3/4 hráče "Nukleární hrozba" s dvěma dalšíma lidma a řekl bych, že jednomu z nich jsem ER definitivně znechutil. Pořád mu padaly prázdný strany (i na střelbu na vzdálenost 1) a navíc jeho NORADský kolega nechápal jeho posunky :))
Poslední kapkou byl pohled na pravidla k Prohledávání a poznání, že jsme teprve v půlce knihy pravidel :)

7.5.2012 19:27:19 | Upraveno autorem (porovnej)

..
to je jasna, kostkova magia - to vzdy ne/funguje!:D
(..raz sa mi vsetci traja z noradu cele dve prve kola (zo 6!) 'nevedeli' dostat cez vacero cca 4kovych dveri dnu..kostky neuveritelny fail, samozrejme salemita uplne naopak (..a co mi to 'dokazalo' ? ze to nemusi nutne znamenat prehru..:):P

len dufam, ze to bude dobre padat bazantovi Falcovi..:D

engi> a teraz si normalne zober, s kym by si to asi tak hral, keby pohlad do pravidiel ukazal, ze ste "len" vo stvrtine.. (lebo su tam este aj take zlozite miny a nastrazne systemy a CP-roboty/zombie psy a kolapsy poschodovych budov s vytahmi a zlozitejsimi pravidlami na medziposchodove interakcie, prestrelky a gravitaciu a to cele do SAGS a pak podzemne drilery a rakety na odpal s programovanim suradnic cielovych poli na mape, ciastocne krytie za prekazky alebo viacstupnovy LOS, vyhodnocovanie utokov/subojov na viac ako dva hody kociek lebo par dalsich vstupnych premennych a este prerusenia preruseni a ku tomu kazdy charakter na 5tich kartach vzdy s inou charaketrovou IPSkou, ako capka na kazde kolo nastavitm.. a zodve dalsie frakcie najlepsie, no a sak a co by ne, ne? ..tonu chromu, real na max..:D
..nastastie sa tam da vsetko dorobit,sam autor na to nabada/l
Nic vam nebrani dohodnut si pred hrou to, ze ak susedna stena spadne, vyhodnotis hned vybuch miny a aj s detailami ako vplyv sute a smeru steny- co by ochrana pred crepinami.. s obludom sme, majuc velky fun, vyhodnocovali "netrafenu" strelu z granatometu kockami na smer a vzdialenost jej vybuchu od ciela ('realnejsie' je netrafit ako to, ze nevybuchne granat vobec, ci? ..jednoduche asi, ale v pravidlach by to bol dalsi odstavec asi;)


E:..apropo, ktory pokrocilejsi tutorialovejsi scenar by ste doporucuili panovi hracovi na prvu hru, ak to ma cele nacitane..? ;))
//rozmyslam c.5 s resetom po prvej ci druhej finalnej..//

7.5.2012 21:03:32 | Upraveno autorem (porovnej)

.opčík
Tak prvý scenár by som dal asi 4tý. Ten už začína byť aj časovo náročnejší a tiež je už trochu náročnejší. Piaty mi príde tak trochu ako DICE FEST, je to len o hádzaní kockami, keďže sa tam učí hlavne používať príkaz hľadanie.. 6ty by som dal tiež, len ten scrambling je tak trochu hardcore a salámy nemajú veľa CP (hollisterka musí často konvertovať z MP vďaka špeciálnej schopnosti). Čiže ja by som dal asi 4tý za hocikoho, alebo 6ty a nováčikovy by som dal Noradov, s tým že by som poriadne vysvetlil rušičku ako funguje :D . 7mi sa môže tiež, mamut na pravidlá je easy.. Čiže 4,6,7..

PS: ináč, chvíľu mi trvalo kým som pochopil že o čom píšeš :D Normálne som si to musel tri krát prečítať, haha

8.5.2012 10:56:09 | Upraveno autorem (porovnej)

první hra
tak právě jedu domů po dvou partiích s podílem a super. zboznuji rozstrelovani zdí, možnosti řešení úkolů a prvky bluffu (párkrát jsem opcikovy zavařil hlavu). Mno tesim se na další hru

8.5.2012 19:54:39

Falco
ktorý ste dali scenár?

8.5.2012 20:57:44

stOKYi
nakonec jsme hrali ctvrty. Nejdrive se mi za Norady nepodarilo prvni kolo polozit tu nejvetsi trhaviny, ale to nasledujici uz se zadarilo a navic se mi podarilo prostrilet se do jidelny. Pak uz nasledoval prevazne masakr.
Pote jsme si obratili strany, kde Opcik rushnul Vasquezovou hlavnim vchodem (kterou jsem zdecimoval zombikem ktery si vzal drapy - 6 kostek v zakladu), podarilo se mi vyradit dalsi charakter, bohuzel porez (nevim jak se jmenuje ten capek s kulometem) se dostal k ustave a vystrilel mi vsechny charaktery :).

8.5.2012 21:08:54

Falco
Nuž, hneď by som si zahral :)

9.5.2012 16:04:03

..
Falco> capek sa vola Nick, zoznamte sa.. a je to charakter! :D
stOKYi> cece aj ja..!:))

9.5.2012 16:28:10

.opčík
keď prídem v júly do Prahy, tak ťa kontaktujem :D

9.5.2012 16:31:32

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40,000: Sector Mechanicus terén
Warhammer 40,000: Sector Mechanicus terén
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas