nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dorn - Výprava za Bránu Osudu

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Filip Kozák
Jan Drevikovský
Kryštof Kozák
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti

Sebráním některého artefaktu se naruší magická rovnováha uvnitř Dornu. Za každý poprvé sebraný Artefakt proto může Pán Dornu ve své následujícím tahu....citováno z pravidel. A můj dotaz zní: Některý artefakt znamená jakýkoliv artefakt? Co to je poprvé sebraný artefakt? Každý z těch tří, které je zapotřebí je poprvé sebraný, nebo je tím myšleno, že pokud jeden hrdina sebere první je to ten poprvé sebraný a pokud sebere tentýž hrdina druhý tak Zorkal nic nemůže a pokud třetí artefakt sebere jiný hrdina, tak je to zase "poprvé sebraný" Artefakt?

a ještě k Písni rozkolu. Silné nestvůry zaútočí jedním útokem na slabé nestvůry, které s nimi sousedí. Pán Dornu si může vybrat, na kterou ze slabých nestvůr zaútočí a dále: pokud jsou tímto způsobem slabé nestvůry zabity...nějak se mi tam plete to jednotné a množné číslo, takže vůbec netuším kolik nestvůr (když si Pán Dornu může vybrat na kterou ze slabých nestvůr a ne na které ze slabých nestvůr zaútočí a potom nestvůry, které jsou tímto způsobem zabity...Pokud mi někdo podá stručný a jasný výklad, budu ráda :-)

23.1.2010 19:48:47

petrin

jj, dohodli jsme se tak, že závaly jsou prostě překážka, takže teleportace ne. A myslím, že je to tak dobře, to by potom ty závaly zas až tak moc neměly smysl, protože kdejakej hejhula /hrdina/ se může teleportovat... ;-)

7.2.2016 15:07:32

:teleportace přes závaly

Už si přesně nepamatuji, kde jsem to na offico fóru k Dornu četl, ale vřele doporučuji pročíst revidovaná pravidla (vztahovalo se to již od první edice).

5.2.2016 23:35:35

tajemna

Tak potom dohoda.

30.1.2016 16:19:25

petrin

ano, o tomto se zde zmiňuji, ale obávám se, že ten faq vychází z prvního vydání hry...

30.1.2016 13:52:39 | Upraveno autorem (porovnej)

tajemna

http://dorn.cz/faq.htm

30.1.2016 13:33:28

Khal

a kde to čteš, prosím tě? Já mám reedici a tam je o závalech jen a pouze jedna zmínka a to ta, že jsou považovány za překážku stejně jako neprostupná místa na mapě apod. Nic o tom, že by bylo možno přes závaly z rituálu se teleportovat. Přehlídla jsem někde něco? ;-)

29.1.2016 09:18:57 | Upraveno autorem (porovnej)

:teleportace přes závaly

Přes počáteční závaly se nelze teleportovat. Pokud použije Pán Dornu Rituál na závaly, tak přes ty se lze již teleportovat (viz. revidovaná pravidla Dornu).

28.1.2016 20:32:46

Teleportace přes závaly

na stránkách Dornu je ve FAQ toto:
otázka:
Mohou se hrdinové teleportovat přes závaly?
odpověď:
Hrdinové se mohou teleportovat přes závaly vyvolané pomocí rituálu Země se probouzí. V případě varianty hry se závaly na začátku se přes tyto závaly teleportovat nelze.

Vyplývá to nějak z pravidel? Já jsem v pravidlech četla jen to /pokud si to dobře pamatuju/, že závaly jsou brány jako překážka a nelze se přes ně teleportovat...

Jak to vidíte?

18.1.2016 13:47:32

Krysy

Taky jsme je tahali pouze přes teleport.

30.10.2015 09:17:23

Krysy

...jak se dostanou krysy ze stoky? Zdá se, že jsem to asi nehrála dobře, když jsem se dostávala pouze teleportem z dolu jakožto krysa ;-), protože přes cestu to nejde...Nejde to přímo skrze stoku?

29.10.2015 19:14:51

@-ta

Monkeyml má pravdu, já tam nenechám ani to 1%
Na 100% může čarovná střela zranit pouze 1 nestvůru (Pro lepší formulaci, co tahle slovo Kteroukoliv?). A to tu, která je v dosahu 3 polí (cesta k ní vede až po 3 volných polích) Je to kouzlo, takže je nejde vykrýt (Duch, Démoni, BD, vylepšená zombie)
Na rozdíl od Střelby však nemusí mít přímou spojnici mezi hrdinou a cílem.

Pokud se na offic.. Foru řeší Almanrovi plošňáky, myslí se tím Ohnivá koule a Ledová boře.

29.1.2013 11:13:26 | Upraveno autorem (porovnej)

to ta "jemná"

ved jasné. základ je, aby hra hráčov bavila, tak veľa zábavy :-) závidím ti, že to máš s kým hrať. ja som dorna nehral ani nepamätám.

13.1.2013 11:33:33

monkey

zkusíme a uvidíme...
příliš silné by to bylo, ale Zorkal taky nikoho nešetří a vzhledem k nevyváženosti nemám výčitky svědomí :-)))

13.1.2013 11:31:29

to all

Almanorova čarovná strela zraní iba JEDNU potvoru za jeden život - som si takmer na 99% istý :-) Ta formulácia JAKOUKOLI je tam podľa mňa preto, lebo príšera ako napr. duch, môžu vykryť jeden útok hrdinov. V tomto prípade však duch nemá šancu. Magický útok je magický útok. Môj názor je, že by to bolo príliš silné, keby Almanor mohol zraniť všetky príšery do vzdialenosti 3 polí bez straty krvi. Taktiež názov - čarovná strela - mi skôr evokuje niečo, čo primárne zasiahne iba jeden objekt, pričom ohnivá guľa je už iná káva. Ale samozrejme sa môžem mýliť, aj ked ako som písal, na 99% som si istý, že tá strela zraňuje iba jednu príšeru za jeden život do vzdialenosti 3 polí od Almanora :-)

13.1.2013 11:27:33 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"

Jasně,pokud přinutím spoluhráče dám vědět.Přemýšlím teď nad složením skupiny hrdinů,tím se dle mého dá dost srovnat ta vyváženost

13.1.2013 11:26:55

vance

tak pak dej vědět, já to možná taky ještě během dneška dám :-)))

13.1.2013 11:16:41

ta"jemná"

No ale navnadila si mě tak,že to musíme dát, Třeba nám to spraví chuť. Včera sme zase projeli Andor,ten se ve dvou prostě nedá dát. Sem zvědav jestli to alespoň trochu vyváží těch jeho pár mizerných životů,v tom je slabý.Tak vzůru do Argosu...

13.1.2013 11:10:23

vance

...včera jsem to také prolézala a myslím, že tím plošným útokem může být myšlena třeba ta ohnivá koule, ale nedá se svítit, z důvodu nevyváženosti mu dovolíme plošňák i v tom smyslu, jak jsem psala...btw - to je snad jediná hra u které je ta nevyváženost druhotná, protože má ohromnou atmošku :-)))

13.1.2013 10:57:33

ta"jemná"

To je fakt. Možná máš pravdu,prolézám forum Dorn a sice přímo to tam nikdo neřeší,nebo sem to nenašel,bylo by to nadlouho. Ale v souvislosti s Almanorem se vyjadřují o jeho "plošňácích", což by dávalo za pravdu Tvé teorii. Jinak tam píšou že pokud ho vylevlíš a naučíš se správně používat jeho schopnosti je nedostižný,a snějakým tankem u sebe je to smrtící kombinace. Zorkalova zhouba:-)))

13.1.2013 10:52:27

vance

protože ne vždy se "zadaří", aby v dosahu 1-3 polí byly nakumulovány potvory z každé strany u jednoho hrdiny (vycházím z toho, že bych teda na tom prvním lvl mohla zabít samozřejmě jen tu první v každým směru) no a když se zadaří za kapku krve hodit tu ohnivou střelu, tak jich sejmeš pravděpodobně celej roj...

13.1.2013 10:40:39

ta"jemná"

To je fakt. Nedalo mi to a vytáhl sem ho ze skříně a zkusím přinut ženu ke hře. Koukám má na 1.lvl přeně ty kouzla: čarovná střela a ohnivá koule. Vem to takhle: proč by měl platit jednu kapku krve (ohnivá střela) za útok s v podstatě stejným účinkem jako ten zdarma?

13.1.2013 10:36:24

vance

mně taky připadá, že by to bylo na první level silný, ale zase je to čaroděj, že? :-)))

13.1.2013 10:29:03 | Upraveno autorem (porovnej)

ta

Almanor je díky počtu životů na začátku slabý hodně (útokem se ale blíží Riel či Guelinovi), ale když se jeho schopnosti využijí správně, tak to nádherně dorovná. Vždyť už jen ta ohnivá koule bude fungovat stejně jako Choroš (sic za kapku krve), v případě že se družinka potřebuje stahovat ze zamořeného místa a přitom to tam vyčistit (obklíčená postava může vycouvat, čímž se uvolní místo pro Choroše s otočkou, ale né vždy je výhodné jej nechávat pozadu). Bohužel se sám moc dopředu vrhat nemůže, ale zato když se dostane do příznivé situace (popř. si ji sám připraví), tak to opravdu stojí zato a expuje nehorázně rychle, takže u něj nemívám problém s třetí úrovní. - Tak toto někdo píše na foru Dorn. Podobnost je právě v tom že jak Riel tak Guelin mají základní útok střelbu,tj. útok na vzdálenost několika polí. Ale zase pravdu máš v tom že by se tím dala hra více vyvážit. P.S. Tvůj poslední post: máš pravdu,já jen teoreticky uvažuju proč je to napsané tak jak to je. Mě by ten jeho útok na to že je to zákl. připadal silný. Nahlodala si mě:-))

13.1.2013 10:25:03 | Upraveno autorem (porovnej)

vance

...ale to přeci všechny základní útoky fungují na jakýkoliv typ nepřátel (teď si nejsem jistá, ale nevím, že by nějaký hrdina měl omezení na některou z těch potvor - slabé zabije a silné zraní za jeden život)

13.1.2013 10:15:15 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"

No je to jeho základní útok,čistě teoreticky by mohl být omezen třeba jen na slabé nestvůry atp. Ale není,funguje na jakýkoli typ nepřátel.

13.1.2013 10:13:07