Dorn - Výprava za Bránu Osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 240x (Seznam vlastníků)

Dorn - Výprava za Bránu Osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Filip Kozák
Jan Drevikovský
Kryštof Kozák
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti

Sebráním některého artefaktu se naruší magická rovnováha uvnitř Dornu. Za každý poprvé sebraný Artefakt proto může Pán Dornu ve své následujícím tahu....citováno z pravidel. A můj dotaz zní: Některý artefakt znamená jakýkoliv artefakt? Co to je poprvé sebraný artefakt? Každý z těch tří, které je zapotřebí je poprvé sebraný, nebo je tím myšleno, že pokud jeden hrdina sebere první je to ten poprvé sebraný a pokud sebere tentýž hrdina druhý tak Zorkal nic nemůže a pokud třetí artefakt sebere jiný hrdina, tak je to zase "poprvé sebraný" Artefakt?

a ještě k Písni rozkolu. Silné nestvůry zaútočí jedním útokem na slabé nestvůry, které s nimi sousedí. Pán Dornu si může vybrat, na kterou ze slabých nestvůr zaútočí a dále: pokud jsou tímto způsobem slabé nestvůry zabity...nějak se mi tam plete to jednotné a množné číslo, takže vůbec netuším kolik nestvůr (když si Pán Dornu může vybrat na kterou ze slabých nestvůr a ne na které ze slabých nestvůr zaútočí a potom nestvůry, které jsou tímto způsobem zabity...Pokud mi někdo podá stručný a jasný výklad, budu ráda :-)
23.1.2010 19:48:47

Paya
1) Znamena to ze kdyz Panovi Dornu dojdou ritualy, tak muze v dalsich tazich vyuzivat krev, kterou vycuca z hrdinu (a uz ji na ritualy nemuze upotrebit, neb mu zadne nezbyly), k sesilani silnych nestvur navic.
2) V cem spocival ten spor? Vzdalenost 2 to je a roh neprekazi, utok je tedy mozny.

12.6.2011 05:16:47

Bouchi
Diky, uz je mi to jasne. Spor jsme nakonec vyresili se stejnym vysledkem jaky jsi rekl, jenze v pravidlech i prikladech se mluvi o ctvercich a hexy nejsou receny, tak proto. Ale roho je roh a hotovo :)

12.6.2011 14:04:52

Zlověstný blok
Zdravím, včera se mě kamarád zeptal, jak je myšleno u Zorkala (na druhé úrovni) schopnost zlověstný blok - cituji z Zorkalovy karty "Zorkal v každém tahu vykryje jeden útok hrdinů. Kouzla vykrýt nedokáže". Odpověděl jsem, že vykrývá jeden (první) útok na sebe v závěru hry, kdy už se přímo účastní boje. Kamarád, ale tvrdil, že to může být myšleno i tak, že vykrývá jeden útok v každém tahu tedy i na libovolnou nestvůru v době kdy je ještě uzavřena Brána osudu. Čím víc nad tím přemýšlím připadá mi i toto možné. Prosím o odpověď. Díky.

9.7.2011 10:34:04

Oldan
První možnost je správná. Vykrývá první útok na sebe, když je brána otevřená.

9.7.2011 11:47:44

Teleport
Zdravím všechny,
předem chci poděkovat za vše co už je tady vysvětlené a potřebuju se zeptat jak je to s teleportováním. Je možné se teleportovat přes překážku?
přes velkou neprůstupnou oblast(např.: zhruba od vědmy k Artefaktu)?
přes zával?
nebo snad z Argosu do temného chrámu nebo bažiny?

...nebo se to bere jen jako posun o 4 pole před pohybem?

31.10.2012 10:26:18

@Jara
Teleportace se bere jako pohyb po polích, Výhoda teleportace je v tom, že nemusíš brát v potaz nestvůry a závaly. V žádném případě nejde to co popisuješ, tedy teleportace z Argosu do Temného chrámu, Od vědmy k modrému poli nad bažinou nebo Z bažin hned do Argosu.

Výjimkou jsou samozřejmě ty karty, které ti hned řeknou kde se objevíš.

Podle stejného pravidla nejde sesílat kouzla přes překážku (například stěnu herního plánu nebo jezírko, musíš je poslat naokolo.

23.11.2012 13:03:53

Eleanor a taktika
Rád bych se zeptal, jak je to s Eleanor a taktikou.
1.Situace: Eleanor začíná svůj tah a vedle ní stojí nestvůra, Eleanor se rozhodne bojovat takže se nehýbe, Může tedy ve fázi útoku použít elfí chůzi (a teleportovat se od nestvůry, aby pak mohla na ni zaútočit)?
2.Pokud ano, může může takto zaútočit i na jinou nestvůru než vedle které stála? (To znamená stojí vedle krysy např. Poté se teleportuje o tři pole a zaútočí na kostlivce, který s krysou nijak nesousedí).
3.Tato možnost boje mě zajímá obecně, pokud hrdina stojí vedle nestvůry, rozhodne se bojovat a může se tak pohnout o 1 pole tak, aby nepřestal sousedit s nestvůrou. Může, pokud by se tímto pohybem dostal k jiné nestvůře zaútočit na tuto jinou nestvůru, nebo musí přednostně útočit na nestvůru, vedle které svůj tah začínal?
4. Musí hrdina útočit na nestvůru vedle něj sousedící, nebo třeba střílet na úplně jinu nestvůru?

25.11.2012 12:03:06

Almanor
ta čarovná střela "zraní jakoukoliv nestvůru do vzdálenosti 3 polí" je myšleno jakože v š e ch n y nestvůry do vzdálenosti 3 polí, nebo jen jakoukoliv jednu nestvůru?

12.1.2013 16:44:24

ta"jemná"
Je to jeho základní schopnost a je to v jednotném čísle, takže jsem si téměř jistý, že to je jedna nestvůra.

12.1.2013 21:49:57

ta"jemná"
Kafe s mlíkem má pravdu,je to POUZE jedna nestvůra ovšem jakéhokoli druhu.

13.1.2013 09:05:44

vance
...jasně, ale nestvůru jakéhokoliv druhu zraňuješ v podstatě i bez kouzla, ne? :-) (Myslím to vesmyslu kdo stojí v dosahu hrdiny, bývá zraněn...)

13.1.2013 09:13:40

ta
No jo,ale bylo by nelogické kdyby zasáhl více nestvůr jelikož další kouzlo má Ohnivou kouli a ta zasahuje cíl+sousedící pole. Ale nemám patent na pravdu,můžu se mýlit:-)) Myslí že je to takto napsané kvúli té vzdálenosti 3polí,totiž že nemusí stát na sousedním poli.

13.1.2013 09:59:10 | Upraveno autorem (porovnej)

vance
já vím, souhlasím s tím, co píšeš, jen mě tam zmátlo právě to slovo j a k o u k o l i v, když jinak je uvedeno tuším že buďto všechny nebo jednu nestvůru.

13.1.2013 10:01:57

ta"jemná"
Tak ta formulace je asi nešťastná. Možná se to vztahuje k tomu že je to vlastně jeho nejslabší kouzlo a nemá ve výběru cíle žádné omezení a to včetně Zorkala pokud se dostane ven.

13.1.2013 10:04:52

vance
aha, tak teď nechápu, co jsi chtěl říct tím posledním postem...

Každopádně jsme se právě doma domluvili, že mu "dovolíme" zabít jakoukoliv (všechny) potvory zabít, aby Zorkal nebyl tak přesílenej a my nemuseli do té vřavy tahat toho 6. hrdinu.

13.1.2013 10:07:00

ta"jemná"
No je to jeho základní útok,čistě teoreticky by mohl být omezen třeba jen na slabé nestvůry atp. Ale není,funguje na jakýkoli typ nepřátel.

13.1.2013 10:13:07

vance
...ale to přeci všechny základní útoky fungují na jakýkoliv typ nepřátel (teď si nejsem jistá, ale nevím, že by nějaký hrdina měl omezení na některou z těch potvor - slabé zabije a silné zraní za jeden život)

13.1.2013 10:15:15 | Upraveno autorem (porovnej)

ta
Almanor je díky počtu životů na začátku slabý hodně (útokem se ale blíží Riel či Guelinovi), ale když se jeho schopnosti využijí správně, tak to nádherně dorovná. Vždyť už jen ta ohnivá koule bude fungovat stejně jako Choroš (sic za kapku krve), v případě že se družinka potřebuje stahovat ze zamořeného místa a přitom to tam vyčistit (obklíčená postava může vycouvat, čímž se uvolní místo pro Choroše s otočkou, ale né vždy je výhodné jej nechávat pozadu). Bohužel se sám moc dopředu vrhat nemůže, ale zato když se dostane do příznivé situace (popř. si ji sám připraví), tak to opravdu stojí zato a expuje nehorázně rychle, takže u něj nemívám problém s třetí úrovní. - Tak toto někdo píše na foru Dorn. Podobnost je právě v tom že jak Riel tak Guelin mají základní útok střelbu,tj. útok na vzdálenost několika polí. Ale zase pravdu máš v tom že by se tím dala hra více vyvážit. P.S. Tvůj poslední post: máš pravdu,já jen teoreticky uvažuju proč je to napsané tak jak to je. Mě by ten jeho útok na to že je to zákl. připadal silný. Nahlodala si mě:-))

13.1.2013 10:25:03 | Upraveno autorem (porovnej)

vance
mně taky připadá, že by to bylo na první level silný, ale zase je to čaroděj, že? :-)))

13.1.2013 10:29:03 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
To je fakt. Nedalo mi to a vytáhl sem ho ze skříně a zkusím přinut ženu ke hře. Koukám má na 1.lvl přeně ty kouzla: čarovná střela a ohnivá koule. Vem to takhle: proč by měl platit jednu kapku krve (ohnivá střela) za útok s v podstatě stejným účinkem jako ten zdarma?

13.1.2013 10:36:24

vance
protože ne vždy se "zadaří", aby v dosahu 1-3 polí byly nakumulovány potvory z každé strany u jednoho hrdiny (vycházím z toho, že bych teda na tom prvním lvl mohla zabít samozřejmě jen tu první v každým směru) no a když se zadaří za kapku krve hodit tu ohnivou střelu, tak jich sejmeš pravděpodobně celej roj...

13.1.2013 10:40:39

ta"jemná"
To je fakt. Možná máš pravdu,prolézám forum Dorn a sice přímo to tam nikdo neřeší,nebo sem to nenašel,bylo by to nadlouho. Ale v souvislosti s Almanorem se vyjadřují o jeho "plošňácích", což by dávalo za pravdu Tvé teorii. Jinak tam píšou že pokud ho vylevlíš a naučíš se správně používat jeho schopnosti je nedostižný,a snějakým tankem u sebe je to smrtící kombinace. Zorkalova zhouba:-)))

13.1.2013 10:52:27

vance
...včera jsem to také prolézala a myslím, že tím plošným útokem může být myšlena třeba ta ohnivá koule, ale nedá se svítit, z důvodu nevyváženosti mu dovolíme plošňák i v tom smyslu, jak jsem psala...btw - to je snad jediná hra u které je ta nevyváženost druhotná, protože má ohromnou atmošku :-)))

13.1.2013 10:57:33

ta"jemná"
No ale navnadila si mě tak,že to musíme dát, Třeba nám to spraví chuť. Včera sme zase projeli Andor,ten se ve dvou prostě nedá dát. Sem zvědav jestli to alespoň trochu vyváží těch jeho pár mizerných životů,v tom je slabý.Tak vzůru do Argosu...

13.1.2013 11:10:23

vance
tak pak dej vědět, já to možná taky ještě během dneška dám :-)))

13.1.2013 11:16:41

Vybíráme z Bazaru

Exodus: Proxima Centauri (EN)
Exodus: Proxima Centauri (EN)
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas