Dominion: Pobřeží

xxxxxxxxoo hodnoceno 154x (Seznam vlastníků)

Dominion: Pobřeží - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Dominion: Intriky
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla a nejasnosti

Ahoj vsem, chtel bych se zeptat jak presne hrajete kartu "Piratska lod". Myslim, ze zaklad pouziti je jasny. Koupim si kartu, vezmu desticku lode a tu polozim nekam vedle sebe. Pak kdyz piratkou lod zahraju, muzu si vybrat esli protihraci musi ukazat 2 karty z balicku nebo esli si pridam + penize za mine na desticce lode.

To je myslim vporadku a je jasny. Ale v pravidlech v upresnujicim textu je ze pouziti druhe volby je taky povazovane za utok. Co to znamena? Ze pokud maji vsichni napr hradni prikop, tak si nepridam zadne + virtualni penize? Diky za nazory.
11.6.2010 09:33:17

DMC
tři záznamy pod tvým dotazem je odpověď od seasidera...na totožnou otázku...
raději kopíruji do své odpovědi...snad tato odpověď pomůže.

Strážnice
V tom extra tahu může hrát jako v normálním tahu, není žádné omezení. Akorát, že už nemůžeš využít znova strážnici.
Výklad dlouhodobých karet znamená, že pokud jsi vyložil v tom tahu, co jsi hrál strážnici ještě nějakou oranžovou (dlouhodobou kartu), která Ti něco přinese v tvém příštím tahu, tak ten extra tah je právě ten, co Ti přinesla strážnice. Například, zahraješ rybářskou vesnici a pak strážnici. Při úklidu si dobereš tři karty a hraješ znovu. Rybářská vesnice Ti přinese peníze a akci a pak hraješ dál.

26.5.2011 12:21:19

dlohodoba karta v pobrezi
Chci se zeptat ohledne dlouhodobych karet v pobrezi.
Chapu to,ze dlouhodobou kartu,kdyz zahraju,tak me zustava do dalsiho kola.
Ale co kdyz v jednom kole zahraju treba 3 dlouhodobe karty, to me do pristiho kola zustanou vsechny 3 nebo jen ta prvni nebo si vyberu?

Jeste me zajima karta mapa pokladu.To musim zahodist 2 mapy naraz na smetiste abych dostal 4 zlataky?Nebo jedno kolo muzu zahodit jednu kartu a treba nekdy priste dalsi kartu mapy pokladu?a jak je to kdyz se to kombinuje s trunim salem?
diky za opdpoved

7.7.2011 18:04:16

spacerer
U těch dlouhodobých karet ti zůstavají všechny, které zahraješ v daném kole. Tzn. když zahraješ 3x třeba rybařskou vesnici, zůstanou ti do dalšího kola všechny 3. U té mapy pokladů musíš zahodit obě zaráz, tzn. musíš mít obě v ruce, pak dostaneš 4 zlaťáky, které si dáš na dobírací balíček.

7.7.2011 18:14:06

spacerer
aby mělo efekt ztrůnit Treasure map, tak bys musel mít na ruce 4 mapy, takže ztrůněním 2 nebo 3 map na ruce bys získal stejně "jen" 4 zlaťáky (ale přišel bys o tu třetí mapu zbytečně. Takže buď trůnit se čtyřmi mapami na ruce a získat 8 zlaťáků nebo netrůnit, protože to žádný dodatečný efekt nemá.

btw je to i v pravidlech uvedeno jako příklad u karty Mapy pokladu

7.7.2011 18:23:32 | Upraveno autorem (porovnej)

taktik
tak tu vasi kartu taktik jsem pochopil z hry na pc dominion,kde to pocitac dela automaticky.
Vylozil sem taktik ,automaticky me to odebralo vsechny karty .
Dalsi tah sem mel 10 karet a 2 nakupy a 2 akce.

7.7.2011 18:56:38

mt2

Pašeráci
Když si hráč napravo od vás vzal, případne koupil více karet, můžete si vybrat, kterou kartu si vezmete vy ze společné zásoby. V akej situacii si hráč odo mňa berie alebo kupuje karty? Prosím o vysvetlenie

22.12.2013 02:19:58

mt2
to "od vás" se vztahuje k tomu "napravo" ne k tomu "vzal". Takže si můžeš vybrat jakoukoli z karet (do hodnoty 6), kterou si v posledním tahu vzal (např. pomocí dílny) nebo koupil pomocí peněz (ze společné zásoby) hráč sedící napravo od tebe.

22.12.2013 09:37:41 | Upraveno autorem (porovnej)

-bacil-
má pravdu. Jen bych podotkl, že mt2 řekl:

(hráč napravo od vás) vzal,

ne: hráč napravo (od vás vzal) :D

22.12.2013 11:45:23

Strážnice + Taktik
Ahoj všem :)
Narazil jsem na situaci, se kterou si nevím rady. Pokud tady už byla řešená, omlouvám se, ale nenašel jsem ji.

Udělám si dvě akce, zahraju např. Vesnici. Na ní nejprve Strážníci a poté Taktika, kterým ukončím akční fázi, nákup neřešme. Jsem ve fázi úklid, kdy si podle Strážnice mám vzít jen 3 karty a hrát okamžitě další kolo. Jenže podle Taktika si nemám ve fázi úklid vzít žádný karty, ale 5 karet až na začátku novýho kola.

Takže co teď, když mi Strážnice říká, ať si vezmu místo 5 jen 3 karty, ale Taktik že si teď nemám brát nic a až pak 5 karet? Co je výsledkem? :-D

Napadlo mě, že hraju hned další kolo díky Strážnici, ale s 5 kartami díky Taktikovi, ale nejsem si tím nijak jistý.

Díky, Chýťa

14.10.2019 17:12:26

Kombo Strážnice a Taktik
Kombo to je efektivní. Odehraješ další kolo okamžitě s 8 kartami. Problém je v tom, že český překlad Taktika není správný. Správně si dobereš karty jako obvykle, tedy za Strážnici na konci kola 3 karty a za Taktika dalších 5 karet na začátku extra tahu.

14.10.2019 20:42:27

Vybíráme z Bazaru

Sada pěti únikovek - Únikovka, Exit, Odemkni, Osud
Sada pěti únikovek - Únikovka, Exit, Odemkni, Osud
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas