Dominion: Pobřeží

xxxxxxxxoo hodnoceno 154x (Seznam vlastníků)

Dominion: Pobřeží - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Dominion: Intriky
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla a nejasnosti

Ahoj vsem, chtel bych se zeptat jak presne hrajete kartu "Piratska lod". Myslim, ze zaklad pouziti je jasny. Koupim si kartu, vezmu desticku lode a tu polozim nekam vedle sebe. Pak kdyz piratkou lod zahraju, muzu si vybrat esli protihraci musi ukazat 2 karty z balicku nebo esli si pridam + penize za mine na desticce lode.

To je myslim vporadku a je jasny. Ale v pravidlech v upresnujicim textu je ze pouziti druhe volby je taky povazovane za utok. Co to znamena? Ze pokud maji vsichni napr hradni prikop, tak si nepridam zadne + virtualni penize? Diky za nazory.
11.6.2010 09:33:17

to Beholder
... hrát Taktika přes Trůnní sál je naprosto zbytečné ...
no to s tebou úplně souhlasím. Já se jen snažím pochopit poslední větu českého (byť asi špatného překladu). I když je něco přeloženo špatně a nebo jinak, tak i v tom případě by to mělo být srozumitelné a pochopitelné. A mne ta poslední věta jako vůbec srozumitelná a pochopitelná nepřipadá.

7.7.2010 13:07:57

Já už nechápu nikoho :-)
mohl by sem někdo dát bez dalších poznámek správně znějící český překlad? Křen a spol. tady sice snaživě vysvětluje (pravděpodobně špatný český překlad) Beholder sem kopíruje anglicky správnou verzi a já bych poprosila někoho, zda by sem prostě hodil zprávu se správně přeloženým českým textem...

7.7.2010 13:08:13

DD

Taktik
No myslim si ze je zbytecne se snazit pochopit neco co je blbe prelozeno, protoze to prave muze znit jako ruzne podminky pro ruzne zahrani Taktika.
Anglicke zneni je v tomto ohledu celkem jasne. Nevim jestli je nekde nejakej oficialni spravny preklad k dizpozici (dle Dilli ho Albi ma, nicmene asi neni jeste verejne dostupny).
Nejaky amatersky preklad toho co pastuje Beholder:
Taktik - 5 extra karet si berete az na zacatku dalsiho tahu. Neberete si je na konci tahu v kterem jste zahrali Taktika.

Taktik + Truni sal - jelikoz musite zahodit alespon jednu kartu, aby jste ziskali bonusy od Taktika, nelze ho hrat zahrat pres Truni sal k ziskani +10 karet....... Pri prvnim zahrani taktika budete muset zahodit vsechny sve karty, tudiz nebudete mit jiz zadne karty naruce ke spusteni 2. Taktika, zahraneho pres Truni sal.
Otazkou zustava jak se k tomu postavi Albi. U pravidel je celkem jasne ze vyjde nejaka Errata, nicmene jak to bude se samoutnou kartou, zda vydaji reprint karty stejne jako napriklad GMT u Twilight Struggle, nebo si to holt clovek bude muset pamatovat.

7.7.2010 13:36:31

ta"jemná"
ok, ale vůbec se mi teda nechce a jestli mě někdo předběhne než to dopíšu, tak budu moc nazlobený :)

Taktik (text na kartě)

Odhoď všechny karty na ruce. Pokud jsi takto odhodila alespoň jednu kartu, tak na začátku příštího kola: +5 karet, +1 nákup a +1 akce

Taktik (vysvětlení v pravidlech)

Počkáš až do začátku dalšího kola než si přibereš 5 EXTRA KARET NAVÍC; nebereš si je na konci kola ve kterém jsi hrál Taktika (ale standardních 5 karet si normálně dobereš - pozn. překladatele :) ). Taktik zůstává před tebou až do fáze úklidu v příštím kole. Protože musíš odhodit minimálně jednu kartu abys získal bonusy od Taktika, není možné hrát Taktika přes Trůnní sál k získání +10 karet, +2 nákupy a +2 akce. Budeš muset odhodit všechny karty z ruky s prvním zahraným Taktikem a nebudeš pak mít žádné karty v ruce ke spuštění efektu braní karet nákupu navíc nebo akci navíc v momentě kdy hraješ Taktika po druhé. (celá poslední věta se vztahuje k teorii - zahrání Taktika přes Trůnní sál a z textu je evidentní, že to je zbytečné, jinými slovy zahrání Taktika přes Trůnní sál nemá žádný efekt a vyhodnotí se pouze jen Taktik - pozn. překladatele :) )

Kapišto Pišto?

7.7.2010 13:40:43

to ta"jemná"
Toť otázka. Anglickému textu rozumím, ale vzhledem k tomu, že v českém překladu k tomu přibylo něco navíc, tak by mne docela zajímalo, co bylo zdrojem k překladu - a tam bych hledal jak má znít správná verze. Nesleduju nějaké errety Dominionu a je možné, že bylo to anglické vydání nějak erratováno.

7.7.2010 13:42:05

DD
grrrr....:)

7.7.2010 13:42:08

Beholder
bezva, díky!

7.7.2010 13:58:57

DD

Taktik
to Beholder: :o)) .. tak uz se nezlob .. ja to neudelal schvalne :)
to kren: No vzhledem k tomu co psala Dilli, ze Albi vi ze preklad je spatne, tak bych nehledal nejakou ENG opravenou verzi z ktere preklad vychazi, ale cekal na opraveny cesky preklad.

7.7.2010 14:10:47

to DD
No dobře, ale přece si tam překladatel nemohl vymyslet věty, které v původní verzi vůbec nejsou.

7.7.2010 14:30:36

DD

to kren
No ja kdyz se koukam na original a cesky preklad (ten ktery je na karte/v pravidlech), tak mi neprijde ze tam neco proste pridal. Jenom kompletne blbe prelozil to co v te anglictine je. Rekl bych ze cloveku ktery neni v eng jazyce uplne zbehly se tohle stat muze v pohode.

7.7.2010 16:28:44

to DD
Dobře, tak mi tedy řekni kde překladatel vzal následující větu (vekými písmeny), když v anglickém textu na kartě žádná taková není.

Pokud takto odložíš alespoň 1 kartu, VE FÁZI ÚKLIDU NEDOBÍRÁŠ 5 KARET a na začátku tvého příštího tahu:
+ 5 karet
+ 1 nákup
+ 1 akce"

7.7.2010 16:51:54

kren
nechci spekulovat, ale je to podle mě chybně přeložená věta z pravidel: "You wait until the start of your next turn to draw the 5 extra cards". Zřejmě překladatel přehlédl to slovo EXTRA.

7.7.2010 16:54:04

to Beholder
V pravidlech to chápu, ale proč je to na kartě. Asi to byla iniciativa na nesprávném místě :).

7.7.2010 17:27:15

DD

to kren
No ja si myslim ze nepobral tuto vetu:
You don’t draw them at the end of the turn you played Tactician.
Protoze kdyz vypustis slovicko 'them' .. tak z toho mas .. nedobiras na konci tahu .. z cehoz uz je hodne blizku nedobiras ve fazi uklidu ..

8.7.2010 09:50:12

DD

..
Nicmene je pravda ze je to veta z pravidel nikoliv z puvodni karty .. zase tuhle iniciativu troska chapu, neb pokud se to na kartu vejde tak at je co nejvystiznejsi at nemusis vysvetleni kazde karty hledat v pravidlech. To jak ta iniciativa dopadla uz je vec 2. :o).

8.7.2010 09:53:18

veta navic
To je presne to, co tam nepatri a tady na FF-ku Albi vlastnorucne tu vetu na kazde karte preskrtlo cernou fixou.

8.7.2010 19:52:25

křen, Beholder, DD a spol.
"Dobře, tak mi tedy řekni kde překladatel vzal následující větu"

Chtěl bych se k tomu vyjádřit jako překladatel. Překladatel tu větu nikde nevzal, vložena byla dotatečně (asi korektorem). Pravděpodobně pro upřesnění, jak napsal "DD".
Ne, že bych byl neomylný, ale neházejte vše na překladatele ;-)))

9.7.2010 11:37:05

to Cauly
Musíte se více snažit pane správce ... :D

9.7.2010 17:27:25

kren
:-D

10.7.2010 19:26:23

taktik
Takže teda správně se karta Taktik hraje následovně?

1. Vyložím taktika
2. Minimálně jednu kartu odložím a taktika nechávám ležet do příštího kola a doberu si klasických 5 karet
3. Až příjdu další kolo na řadu, doberu si dalších 5 karet(takže budu mít v ruce max. 10 karet)+1 akci+1 nákup
4. Na konci kola uklidím i kartu taktik

Pochopil jsme to tak správně? Díky za odpověď.

23.8.2010 21:59:09

strážnice
A mám ještě jeden dotaz. Jak se přesně hraje karta Strážnice. Z pravidel karet jsem to moc nepochopil. Ve fázi úklidu si vezmu jen 3 karty. Ty poté ihned zahraji jako ten extra tah. A když mám mezi nimi nějaké akční karty, vyložím je tak jako normálně nebo když mám peníze, koupim si kartu jako obvykle. Je to tak dobře? A ještě nechápu, jak je to napsáno v pravidlech, jak se to hraje s nějakou dlouhodobou kartou. Díky za odpověď.

23.8.2010 22:17:06

seasider

to Thomassi
Taktik - je to tak až na s malou připomínkou k bodu 1. V okamžiku, kdy taktika zahraješ, musíš odložit všechny karty z ruky, minimálně jednu. když kartu v ruce nemáš, taktik nefunguje.

Strážnice
V tom extra tahu může hrát jako v normálním tahu, není žádné omezení. Akorát, že už nemůžeš využít znova strážnici.
Výklad dlouhodobých karet znamená, že pokud jsi vyložil v tom tahu, co jsi hrál strážnici ještě nějakou oranžovou (dlouhodobou kartu), která Ti něco přinese v tvém příštím tahu, tak ten extra tah je právě ten, co Ti přinesla strážnice. Například, zahraješ rybářskou vesnici a pak strážnici. Při úklidu si dobereš tři karty a hraješ znovu. Rybářská vesnice Ti přinese peníze a akci a pak hraješ dál.

24.8.2010 09:41:33

oranžové karty
Jak se hrají oranžové karty? V jednom tahu je vyložím (do horní řady), v dalším jí přiložím do spodní řady a pak hraju normálně kolo,tzn. 1 volnou akci + 1 nákup, nebo tu volnou akci už spotřebuje ta oranžová karta?

5.3.2011 20:27:42

-bacil-
Tvá první volba je správná. Ta karta ti v druhém kole dává navíc svůj efekt, sama o sobě nic nespotřebuje.

5.3.2011 20:43:21

DMC

STRÁŽNICE
Ahojte, může mi někdo lépe vysvětlit tu kartu strážnice? Četl jsme si to několikrát dokola ale je to jediná karta kterou nechápu. Co znamená extra tah a jak a kdy ho provést - může mi někdo uvést příklad. Moc děkuji

26.5.2011 12:01:37

Vybíráme z Bazaru

Zbloudilí
Zbloudilí
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas