Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Chci se zeptat na jednu věc, kterou v pravidlech nemůžu najít:
Když je ve "Storage" zelená karta (Garden, případně v rozšíření Nobles, Great hall atd), dává se tam vždy všech 12 kusů nebo je to jako u ostatních bodových karet podle počtu hráčů, tedy 8 karet pro hru dvou hráčů atd?
23.7.2009 17:49:08

Kren
Jj, vic trunu v kombinaci treba s vesnicema nebo laboratorema da docela vtipny kombo;)

20.8.2009 11:22:07

to beholder

20.8.2009 11:32:02

to beholder

20.8.2009 11:32:13

to Beholder
Ujela mi dvakrát ruka :)
S těma sálama nemáš pravdu. Jestliže mám jednu akci k dispozici a zahraju 1. trůnní sál a jako zdvojenou akční kartu zahraju 2. trůnní sál, pak na první zahrání 2. trůnního sálu můžu zahrát 3. trůnní sál a na DRUHÉ zahrání 2. trůnního sálu můžu zahrát 4. trůnní sál. A vzhledem k tomu, že 3. i 4. trůnní sál hraju 2x, tak výsledkem je 2 sály (3. a 4.) x 2 zahrání x 2 akční karty =
4 akční karty a každá je zahrána 2x

20.8.2009 11:41:45

kren
já ty tvoje příklady něják nechápu :)...Kdy máš na ruce 4 sály a k tomu např. milici a zahraješ prvni 4 ty sály za sebou a pak tu milici, výsledek je takový že se ti zdvojí ta milice (takže máš 4 mince k nákupu a soupeři odhazují do tří karet) a to je všechno. To znamená že ty tři sály hrát nemusíš je to zbytečné. Každý zahraný sál zdvojuje 1 RŮZNOU kartu.

Jiná situace by byla kdybys měl 4 sály a trh. zahrál bys jeden sál a zdvojil bys trh (+2 karty, přišla by vesnice, + 2 akce), zahrál bys druhý sál a zdvojil tu vesnici (+4 akce, +2 karty), zahrál bys třetí sál a zdvojil nějakou další kartu co ti přišla atd...

20.8.2009 11:59:57

to beholder

20.8.2009 12:23:17

to Beholder
Já jsem ale pako, vždycky to odkliknu prázdné.
Nevím co na tom nechápeš. Já nezdvojuji sálem nějakou jinou akční kartu ale zdvojuji zase další sál co mám v ruce a ten zdvojený další sál zase zdvojí další dva sály (v této chvíli už spotřebované 4 sály) a teprve pak začnu zdvojovat další akční karty (pokud mi tedy v ruce zbývají ještě 4 akční karty, které bych mohl zdvojit). Vždyť je to naprosto jasné. Prostě vnořování dalších trůních sálů při prvotním zahrání jednoho trůního sálu. I v brožuře je to popsané (ale jen jedna úroveň - 2 trůní sály) a Lumirius tady taky to jedno vnoření (s dalším trůním sálem popisoval).

20.8.2009 12:28:21

kren
ale ty defakto nezdvojuješ ten sál...ty si těmi dalšími zahranými sály pripravuješ potenciální zdvojení jiných karet.

A jinak přece začínáš s 5 kartami, když jsou 4 z nich sály a jedna jiná akční karta (která nepřidává akce ani karty) odkud chceš vzít ty 4 další karty které bys zdvojoval? :)

20.8.2009 12:44:42

to Beholder
No ale kdo říká, že sál bude první karta, kterou vyložím :). Vždyť zahráním různých karet můžu dostat do ruky fůru karet. Zahraju dvě vesnice, pak dvě kovárny a rázem mám v ruce 11 karet a furt jednu akci k dobru. Bavíme se tady sice o hypotetických možnostech, ale takových situací, kdy jsem měl plnou ruku karet a ještě akci k dispozici jsem už za tu krátkou dobu co hraju Dominion zažil už mockrát. A to nemluvím o kartách, které umožňují dobrat až +4 karty jako je vyslanec.

20.8.2009 13:09:27

kren
jo tak to jo...

Ale stejně trunní místností zdvojuješ jen jiné akce, není to tak že by trunní místnost byla zdvojena jinou trunní místností, to bych se pak asi nikdy nedopočítal. Prostě když zahraju 3 trunní místnosti musím k nim vyložit další tři různé akce aby to mělo efekt

20.8.2009 13:28:40

to beholder

20.8.2009 13:29:59

kren
ty se chceš prodrat mezi 3 nejvíce kecající na ZH že :)

20.8.2009 13:33:36

to Beholder
Já jsem dnes fakt mimoň, ale to je tím, že vždycky podvědomě odklepnu Enterem ten combobox co mi nabízí Beholdra 100x jinak :).
Jinak proč by právě ta další zdvojovaná akce nemohl být zase další trůní sál? Vždyť mi v tom žádné pravidlo nebrání. Dokonce se nám to při hře už dvakrát stalo, že jsme trůnním sálem zdvojovali další trůnní sál a výsledek byl 2 x 2 různé akce. A dopočítat se vždycky dopočítáš. Prostě každé další vnoření trůnního sálu zdvojí počet konečných akčních karet (už netrůnních), které se mohou dvakrát zahrát.

20.8.2009 13:35:26

nejvíce kecající na ZH
No na Syda z Ringem nikdy nedosáhnu i když bych celou směnu odklepával prázdné příspěvky :-)).

20.8.2009 13:47:39

kren
zase ti nerozumím...2x2 ? Dva trunní sály ti zdvojí dvě různé karty. Když zahraješ sál a po něm druhý sál, musíš hned po tom zahrát dvě různé akce, které budou zdvojené.

20.8.2009 13:54:21

kren
možná, že to myslíme stejně, jen se mi zdá, že ty vysvětluješ zbytečně složitě :)

20.8.2009 13:55:01

to Beholder
Nezahraju sál a PO NĚM druhý sál - to bych potřeboval DVĚ akce.
Ale v rámci JEDNÉ akce zahraju jeden trůnní sál a akcí trůnního sálu zahraju 2x další trunní sál - pořád je to jen JEDNA SPOTŘEBOVANÁ AKCE.

2 sály po sobě:
spotřebovány 2 akce - výsledek 4 konečné akce (2 karty 2x)

2 sály ale jeden uvnitř druhého:
spotřebována 1 akce - výsledek stejný tedy 4 konečné akce (2 karty 2x)

20.8.2009 14:26:05

kren
no říkám, že to vysvětluješ zbytečně složitě :), ale asi se chápeme. Každopadně dva sály po sobě, znamenají (pokud je chci oba využít) zdvojené 2 různé akce, které zahraju po těch sálech

20.8.2009 14:59:26

kren
jinak jasně tím že zahraju dva sály po sobě, tak tím nemyslím dvě akce to nejde když mám jen jednu. Jenže já tím chci říct to, že když zahraješ po sálu další sál, tak nezdvojuješ sál, protože tím by se právě stalo to co se nesmí - zahrál bys 4x jednu akci (2x2). Ale zdvojuješ nějakou jinou potenciální akci (pokud tu druhou nezahraješ, tak druhá trunní místnost pozbyla efektu a zdvojí se jen ta první akce zahraná po dvou sálech)

20.8.2009 15:05:58

zahrady - gardens
Mám krátký dotaz ohledně používání karet "gardens". Umísťují se jako jedna z deseti karet království? Zatím to tak hrajem, ale nnejsme si jistý jestli je to dobře. Obdobně podobné karty v Intrikách jako harém, hrají se stejně?

17.11.2009 16:30:41

PJ

Parxel
Intriky neznam, ale Zahrady bych bral stejne jako akcni kartu, tj. je to jedna z deseti karet na vyber do baliku.

17.11.2009 19:04:33

zahrady
stejně jako ve vítězných bodech. 8 kusů pro 2 hráče. 12 kusů pro 3-4 hráče. je to napsáno v pravidlech u vysvětlení dané karty.
A dvoubarevné karty (Harem, Nobles, Great Hall) z Intrik se dávají také podle nastavení vítězných bodů, stejně tak je to v Seaside u karty Island.

17.11.2009 19:15:44

zahrady
PJ: Dík, myslel jsem si to.

Lumirius: Počet karet jsem našel a pochopil, ale nebyl jsem si jistý tím umístěním mezi karty království. Jak si mysel

"dvoubarevné karty (Harem, Nobles, Great Hall) z Intrik se dávají také podle nastavení vítězných bodů, stejně tak je to v Seaside u karty Island"

já jsem Seaside zatím nehrál, tak nevím o čem mluvíš.

17.11.2009 19:32:04

Parxel
ahaa, špatně jsem si přečetl tvůj dotaz. Zahrady se normálně losují jako další karty Království, jen se mění jejich počet podle množství hráčů.
Ale aspoň jsi mě donutil se podívat do pravidel a zjistil, že "dvoubarevné" karty jsme hráli ve dvou hráčích špatně.

17.11.2009 22:56:48

Lumirius
Ok. Jen mě to trochu zmátlo.

18.11.2009 08:31:44

Vybíráme z Bazaru

John Company
John Company
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas