Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Chci se zeptat na jednu věc, kterou v pravidlech nemůžu najít:
Když je ve "Storage" zelená karta (Garden, případně v rozšíření Nobles, Great hall atd), dává se tam vždy všech 12 kusů nebo je to jako u ostatních bodových karet podle počtu hráčů, tedy 8 karet pro hru dvou hráčů atd?
23.7.2009 17:49:08

Elnie
Pravdu mas ty. Staci se podivat do pravidel, Kletba je jiný typ karty, proto ma i jinou barvu. Takze se nepocita jako karta viteznych bodu...

11.3.2011 23:33:55

proliznuti
Chtel bych se zeptat na jednu vec. jde nejak zabranit tomu aby souper v podstate proliznul celou krnihovnu? v podstate se nase hry s kamsem zvrhnou vzdicky v to ze hrajem asi 4 druhy karet, idealne vesnice, laborator, kovarna, trh. s tim ze kdo nabere vic karet vesnice a laboratore tak proste vyhral bo pak proste v jednom kole prolize celej balicek, ani nepotrebuje penize, ty stejne vsechny dostane do ruky, z truhu nejaky taky vyrobi. ma xx nakupu rekneme +-10-18 penez neco nakoupi a tohle se opakuje kazdy kolo

11.5.2011 12:06:15

Mugvaj
Nevím jak to hrajete. Ale buď hrajte náhodné setupy nebo nějaký draft. Zkuste tyhle karty nepoužívat. Nebo když to jde, tak mu sázej kletby.

11.5.2011 12:09:32

elenistar
No vcera sme odehrali vsech 5 doporucenych 10 karetnich setupu... NIcmene kletby zas takova vyhra neni. staci zepar hranidnich prikopu a je po starostech, bo hradni prikop staci jen ukazat, ani se neodhazuje ne? tzn muzu mit v ruce 5 utok karet on ma jeden prikop a je v klidu

11.5.2011 12:17:50

mugvaj
Je to tak jak říkáš. Takže když máte natrénované karty, směle se vrhněte do vlastních setupů. V tom je jádro deckbuildingu. Z dostupných možností vymyslet tu nejlepší. A zajímavé to je, když máte každou hru různé možnosti. A až se ohraje, přidejte pobřeží nebo intriky a máte toho víc. A až vás to přestane bavit a zjistíte, že si tam každý akorát syslí bodíky tak si pořiďtě nightfall nebo puzzle strike a je vymalováno. :)

11.5.2011 12:20:44

problém s měďáky
V hraní Dominionu jsem úplný začátečník, ale zarazila mě karta měďáků, jak říkají pravidla, na začátku hry dostane každý hráč 7 měďáků. Hodnota měďáků pro nákupy je "1", ale v jejich dolním rohu je číslo 0. Znamená to, že karta se nedá dokoupit v herní fázi Nákup? Máme problém s tím jak je to s nimi:
1. zda si za jeden měďák mohu dokoupit další měďák (přišlo by mi logické, že pak bude cena měďáku 1)
2. nebo zda se měďáky již nijak nezískávají nekupují, nedostávají po začátku hry...
3. nebo zda si na začátku každého tahu každý vezme nějaký měďák?(blbost)

nechápu logiku toho, že pokud se měďáky nemají dokupovat, proč tedy leží na stole jako společná zásoba, když už na ně nikdo nemůže? prosím o vysvětellení, pravidla mlčí
Díky TK

26.5.2011 14:15:21

codet
pravidla určitě nemlčí a někde tam je vysvětlené, že je rozdíl mezi cenou peněz a jejich hodnotou. Měďák má hodnotu 1, ale cena je 0, to znamená, že nestojí nic a když nemáš peníze, tak si ho můžeš vzít zadarmo (potřebuješ samozřejmě 1 nákup)

26.5.2011 14:32:32

měďáci
Opravdu jsme tam tu informaci nikde nenašli, ale může to být nepozorností. Rozdíl mezi cenou a hodnotou chápu, ale nenapadlo nás, že si měďák mohu vzít jen tak místo provedení běžného nákupu, tzn. pokud nemám v ruce peníze, tak moje 2.fáze nákup může spočívat v tom, že si vezmu měďák (jeden) ?
Děkuji

26.5.2011 14:37:19

codet
jeden nákup - jeden měďák :-)

26.5.2011 14:38:13

doplnění k beholderovi
Je to přesně tak jak beholder říká. Já jenom dodám, že cena nula je daná tím, že je to pouze taková znouzectnost. A pokud se nehraje s kartami typu zahrady, měditepec apod. nevyplatí se ho brát. Je to veskrze slabá karta. Proto tak nízká cena.

26.5.2011 14:38:44

codet
Tak mi to nedalo a podíval jsem se do pravidel. Máš pravdu, že tam není nikde explicitně napsáno, že když nemáš peníze, tak si můžeš vzít ve fázi nákupu měďák. Ale mělo by to vyplynout z toho co tam napsáno je. V pravidlech je tedy napsáno, že si můžeš koupit jakoukoliv kartu z nabídky (včetně prokletí) a druhá informace je ta, že číslo vlevo dole je cena karty. To, že je cena 0 nemění nic na tom, že si ji můžeš koupit. "Kupuješ" tedy zadarmo.

26.5.2011 15:36:01 | Upraveno autorem (porovnej)

měďáky
děkuji všem ;-) teď už nás (zatím) nic dalšího netrápí :-D

26.5.2011 15:49:59

Vítězné body
počítáte si během hry (jakože si projdete svůj balíček) kolik máte vítězných bodů pro lepší orientaci? Stalo se mi několikrát za sebou, že jsem měla "pocit", že mám víc VP než spoluhráč, tak jsem si protáčela a kombila karty a když přišlo na lámání chleba, tak jsem zjistila, že tomu tak není...

17.8.2011 10:13:49

ta"jemná"
Podle mě to je gró hry - umět sledovat, kdo co kupuje. A ne listovat balíčkem.

17.8.2011 11:45:14

ta"jemná"
Pravidelne se nam s partnerkou stava, ze po skonceni hry a pred pocitanim VP si oba myslime jak drtive jsme toho druheho porazili. Dost casto je to nakonec jen o jednu kartu - posledni provincii.

17.8.2011 12:20:49

Radim
...já právě také "trpím" tím mylým pocitem, že mám navrch, pak si v posledních minutách hry "zamachruju", jen tak pro radost si zakombím, protočím balíček a pak zjistím, že je to jinak :-) Nic, VP není nikdy dost, budu tvrdší :-)

17.8.2011 12:33:28 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
"počítáte si během hry (jakože si projdete svůj balíček) kolik máte vítězných bodů pro lepší orientaci?"

Tohle rozhodně neděláme a ani nás to nikdy nenapdalo :) (nic ve zlém ;) )

17.8.2011 16:55:48

Černý trh
považuje se nákup přes černý trh jako nákup navíc, nebo je to obvyklý nákup, co myslíte?

1.9.2011 09:36:30

Pelly
Nakup na cerny trh je nakup, ktery ti umoznuje karta, tedy mimo klasicky nakup v ramci tahu.

1.9.2011 09:41:05

Virtuální peníze ?
Chtěl bych se zeptat, zda se virtuální peníze z akčních karet mohou sčítat (kumulovat) do jednoho nákupu a nebo musím z každé akční karty použít virt. peníze na každý nákup zvlášť (v případě, že mám víc nákupů) ?

25.2.2012 16:51:07

BladeBrown
Sečteš všechny virtuální peníze a karty peněze z ruky a za tuto souhrnnou částku pak můžeš nakoupit až tolik karet, kolik máš nákupů.

Např. +4 virt. p., +1 nákup (takže 2) a v ruce ti zbývají zlaťák a dva měďáky. Takže dohromady máš 4+3+2*1=9 peněz, za které si můžeš koupit dvě karty. Takže kartu za 8 a kartu za 0, nebo nebo kartu za 6 a za 3, za 5 a za 4, nebo i za 5 a za 2,...

25.2.2012 17:01:14

Wolfsen
Díky za odpověď.

25.2.2012 17:42:21

Chyby na kartach.
Psalo se zde, že na některých kartách jsou chybné texty.
Mohl by to prosím někdo všechno shrnout, které karty a jaký má být správný text ?
Pokud možno i ze všech rozšíření co vyšli česky.
Děkuji moc.

18.3.2012 23:01:26

Chyby na kartách
Chyby v českých verzích jsou na následujících kartách:

Taktik/Tactician z Pobřeží/Seaside - je tam navíc věta o tom, že si hráč na konci tahu, ve kterém zahrál Taktika, nedobírá karty. To je nesmysl, dobírá si normálně a na začátku dalšího kola si dobírá dalších pět.

Velvyslanec/Ambassador z Pobřeží/Seaside - hráč vrátí 0 až 2 kopie ukázané karty, ne 1 až 2, jak se píše na českém překladu karty

Stoupenci/Followers z Rohu hojnosti/Cornucopia - chybí věta, že soupeři si vezmou po jedné kletbě.

19.3.2012 00:08:40

Chyby na kartách
2 Ranca: Díky
Nebyly náhodou ještě nejaké nesrovnalosti odhoď/odlož a cena/hodnota karty v pravidlech u základu ?
Intriky jsou tedy bez chyb ?

19.3.2012 09:59:14

Vybíráme z Bazaru

Nerozbalený Karak 2
Nerozbalený Karak 2
Akt. cena: 1390 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas