Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Chci se zeptat na jednu věc, kterou v pravidlech nemůžu najít:
Když je ve "Storage" zelená karta (Garden, případně v rozšíření Nobles, Great hall atd), dává se tam vždy všech 12 kusů nebo je to jako u ostatních bodových karet podle počtu hráčů, tedy 8 karet pro hru dvou hráčů atd?
23.7.2009 17:49:08

Chyby na kartách
O ničem takovém nevím. Intriky by měly být v pořádku.

20.3.2012 07:44:53

Chyba v pravidlech - Pobřeží.
Našel jsem chybu v pravidlech, doporučených sestav karet v Pobřeží.

Původně:
Nový pokus: dílna, jarmark, kancléř, karavana, lovec perel, milice, objevitel,
pirátská loď, pokladnice (1 karta chybí - strážnice).
Dávat a brát: čarodějnice, knihovna, lichvář, ostrov, pašeráci, přístav,
rybářská vesnice, strážnice, trh, velvyslanec, zachránce. (1karta navíc - strážnice ).

Správně:
Nový pokus: dílna, jarmark, kancléř, karavana, lovec perel, milice, objevitel,
pirátská loď, pokladnice, strážnice.
Dávat a brát: čarodějnice, knihovna, lichvář, ostrov, pašeráci, přístav,
rybářská vesnice, trh, velvyslanec, zachránce.

18.4.2012 12:16:08

Modré karty - Reakce.
Dotaz na pravidla
Modré karty (Milice, Tajemná komnata, Maják, Koňští handlíři).
Obranné jsou pouze Milice a Maják - nepůsobí na mě karta útoku od protihráčů.
Reakční jsou Tajemná komnata a Koňští handlíři - působí na mě karty útoku, ale mohu získat "výhody" zahraním reakční karty.
Chápu to tak správně ?

29.4.2012 20:18:01

Re: Modré karty - Reakce
Podle mě ano :-)

29.4.2012 20:52:16

Re: Modré karty - Reakce
Ano, chápeš to správně, akorát místo Milice jsi asi myslel Hradní příkop.

29.4.2012 23:16:50

2 Ranca
Ano , máš pravdu, myslel jsem Hradní příkop :-) . Díky

30.4.2012 07:28:21

dotaz
Při posledním hraní jsme narazili na rozdílnou interpretaci tak prosím o ujištění...

Peníze

Já jsem z pravidel pochopil to že můžu virtuální prachy použit jen pokud mám v ruce alespoň jednu kartu peněz..

31.12.2012 10:05:56

tak to jsi pochopil špatně
.

31.12.2012 14:05:29

Proč ?
Cituji z pravidel od ALBI:

"Aby si mohl hráč kartu koupit, položí jednu nebo více karet s peněz ze své ruky lícem nahoru na stůl. K těmto kartám peněz mohou být připočítány virtuální mince na jeho vyložených akčních kartách."

Podle mne je to jasné...

31.12.2012 15:01:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Peníze
K nákupu skutečně není třeba vykládat žádné peníze, mohou se využít plně ty z akčních karet. Dokonce je možné nevyložit žádnou akční kartu ani žádnou kartu peněz a koupit si měďák nebo kletbu (pozn.: někdy se může vyplatit si tu kletbu koupit ;-)).

Edit: Právě si čtu pravidla Intrik i Základu ze stránek Albi. Bohužel je to tam napsáno nešikovně. Opravdu není potřeba vykládat žádné karty peněz.

31.12.2012 15:59:47 | Upraveno autorem (porovnej)

2 zruda
Díky za objasnění..
Bohužel nevládnu angličtinou a tak se musím spolehnout i na špatné formulace vět..:)

31.12.2012 16:14:20

tahy
Ahoj, koupil jsem si před 2 dny tuto hru a došlo mi, že ji hrajeme špatně - podle zvyku z jiných her.
Chci se zeptat, když hrajeme ve dvou, tak jeden hráč provede všechny 3 fáze, než hraje druhý? Pak by některé karty měly smysl jen pro prvního - např. Milice: když odehraje 1.hráč všechny 3 fáze, tak pokud 2.hráč drží Milice, nemá smysl je už použít na odhození soupeřových karet, protože ten už má akci i nákup za sebou. A jestli to tak je, střídají se tito dva hráči aspoň po každém tahu v tom, kdo je první? Nebo je začínající hráč prvním hráčem po celou jednu hru? To by pak ten druhý nemusel tuto hru kupovat Milice vůbec - byly by mu kromě virtuálních mincí na nic... Díky moc za odpověď.

23.7.2014 13:40:42

Alchymus
Každý hráč odehraje celý svůj tah - čili na konci doplní do pěti karet a Milicí mu tak shazuješ už nově nabrané karty.

Snad takhle stručně stačí :)

23.7.2014 14:22:10

uřesnění
Aha, to mě upřímně nenapadlo. Super. A jen pro to upřesnění, pořadí hráčů se každé kolo střídá nebo ten kdo začíná, je pak celou hru první? Díky moc

23.7.2014 14:43:16

Alchymus
No na začátku se asi nějak nalosuje první hráč a pak se (jestli se nepletu) střídají v tazích pořád všichni dokola až do konce hry, takže dál ho už nemá smysl určovat. Možná je to jen důležité na konci hry, pokud by se dohrávalo kolo, ale Dominion jsem dlouho nehrál, tak si nepamatuju.

23.7.2014 16:01:11

kolo
se nedohrává. Jeden hru začne a pak pokračuje hra okolo stolu, dokud ji někdo neukončí

23.7.2014 16:25:38 | Upraveno autorem (porovnej)

oka
Díky. Moc jste mi pomohli.

23.7.2014 16:51:39

nákup
Včera jsme řešili ještě jednu věc. Ve fázi Akce se řeší vždy všechny pokyny na každé kartě, než se vyloží další a co se týká nákupu, to se řeší až ve fázi Nákup. Je nám jasné, že každá virtuální mince musí být podpořena skutečnou, ale funguje to tak, že nejdřív podpořím x virtuálních mincí na x kartách, pak to společně s vyloženými mincemi všechno sečtu a výsledné číslo libovolně rozdělím na x nákupů s tím, že když dojdou mince a nějaké karty hlásí možnost dalších nákupů, vezmu si za každý nákup mědák, který je za 0. Anebo musím postupovat kartu po kartě, takže podpořím virtuální mince na jedné kartě x skutečnými mincemi a koupím za to 1 kartu, pak případně podpořím mince na jiné kartě a mám další nákup a ostatní případné nákupy doberu mědáky? A v takovém případě si můžu aspoň vybrat, kterou kartu podpořím, anebo musím nejdřív tu, která byla v akcích vyložena jako první? V pravidlech je, že se musí řešit pokyny na kartách jeden po druhém- to se týká akcí, ale jak se postupuje u nákupů, tam takhle řečeno není.
Díky za odpověď.

24.7.2014 09:22:29

online hra
Zkus si zahrát Dominion na webu:
https://www.playdominion.com/Dominion/gameClient.html

Podle mého je to ideální místo na pochopení základních principů.

24.7.2014 09:38:53

hpy

re Alchymus
Všechny peníze (jak z akčních karet, tak z karet peněz) se sečtou = to je maximální cena, za kolik můžeš nakoupit.
A můžeš koupit až tolik karet, kolik máš nákupů (standardně máš jeden).

Např. zahraješ Trh (+1), Milici (+2), Stříbrňák (2) a dva Měďáky (2x1) = můžeš si koupit až dvě karty (1 standard + 1 nákup z Trhu) a celková cena nákupu může být maximálně 7 (1+2+2+2x1). Takže si za to třeba koupíš jeden Zlaťák.

24.7.2014 09:53:05

nákup
takže to hrajeme sčítáním správně, super. A detail, konkrétně tento uvedený případ: mám k dispozici ještě jeden nákup a mince už na nic nevyjdou, dá se za ten druhý nákup pořídit měďák, který stojí 0?
Na hru na webu pak mrknu.
Díky moc oběma.

24.7.2014 09:59:36

Alchymus
Vždy můžeš koupit jednu kartu. Pokud akční karta (nebo v rozšířeních i karta peněz) řekne +nákup, můžeš koupit karet víc.

Při nákupu sečteš všechny peníze z akčních karet a z vyložených karet peněz. To je maximum. Tolik peněz máš na nákup karet. Co nakoupíš (jestli vůbec nakoupíš), je na tobě. Klidně můžeš koupit 10 měďáků, i když nemáš žádné karty peněz. Musíš mít ale na to dostatek nákupů z akčních karet.

Pokud už nemáš dost peněz, ale pořád zbývají nákupy, můžeš pořád koupit karty za 0 peněz. Což mohou být myslím jen měďák a kletba. Ano, i kletba se dá koupit a v určitých situacích to může být výhodnější než měďák :-)

24.7.2014 10:17:20 | Upraveno autorem (porovnej)

díky
teď už vím snad vše podstatné. Večer se do toho zas pustíme.

24.7.2014 10:36:59

Nákup karet
Mám prosím dotaz, když mám třeba na kartách 3x nákup a mám deset mincí k nákupu, mohu např.nakoupit tří stejné akční karty vesnice nebo je to nějak limitované?

5.4.2017 19:54:07

Pavel66
Ne, jsi limitován pouze počtem nákupů. Žádný limit na nákup stejných karet neexistuje. A ve tvém příkladu bys mohl koupit až čtyři karty (ale ne čtyři Vesnice, protože na to ti nestačí peníze), protože jeden nákup máš automaticky.

5.4.2017 20:03:18

Vybíráme z Bazaru

Wonderland's War v české krabici
Wonderland's War v české krabici
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas