Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KOUPIT NEBO NEKOUPIT

Chtěla bych se zeptat touhle Hamletovskou otázkou. Chtěla jsem si chvíli počkat a koupit si pak Arkham, ale tahle hra mě láká tak nevím :-( Poraďte, prosím ...
28.7.2009 13:31:20

Dominion
Osobne ho nepovazuju za nejak extremne lehkou karetku. Podil nahody tam neni maly, ale udrzovat balik funkcni se musi umet. Je to rozhodne hra, ktera dokaze rozlisit silneho a slabeho hrace, coz mam overeno kvanty partii na BSW. Tudiz moc nechapu rozlisovani her na lehci a tezsi kalibr:)

4.11.2009 13:28:00

aneken
Dominion je lehký na vysvětlení, naučení pravidel a hraní jako takové. Vymýšlení komb a správné nakupování rozhodně jednoduché není. Co se týče těch odehraných kvant na BSW, tak bych si dovolil oponovat :). Já mám odehraných celkem skoro 300 her (není to zas takové kvantum, borci na brettu mají třeba i přes 2000 odehraných her), ale přesto mě velmi často poráží přítelkyně, která má odehráno tak max. 50, 60 her. A třeba na mini turnaji v Korunce skončila 2. :). Nabízí se tu teorie, že jsem totální lama, ale řekněmě že i štěstí je u Dominionu :))

4.11.2009 13:35:57

...
že i štěstí je u Dominionu třeba...

4.11.2009 13:36:16

Beholder
A kde je vylouceno, ze je proste lepsi a tobe petinasobne penzum zkusenosti nestaci?;););) Ja jen tvrdim, ze ta hra dokaze rozlisit mezi vybornym, prumernym a spatnym hracem a zdaleka neni takovy randomizer, jak si nekteri mysli. O podilu nahody ostatne mluvim taky;)

4.11.2009 13:44:44

dom
Mě Dominion taky nějak extra nezaujal vzhledm k tomu humbuku kolem něj. Spíš je to taková lepší kartka (lepší než Coloreto), s pěknými kartami a větší možností strategie. Výborné je že je poměrně jednoduchá a dá se hrát ve dvou (téměř sem ji ani ve více lidech ještě nehrál). Princip hry je také zajímavý, což je + oproti x-té hře alá ...riko.
Takže místo v seznamu her určitě má, ale za hru roku bych ji teda rozhodně nedal a za 800 bych volil už jinou hru (koupil sem ji tuším pod 500).

4.11.2009 13:47:00

aneken
Jednoduchost myšleno z pohledu složitosti pravidel a hraní. Dominion nebo třeba GO si můžeš zahrát po pár minutách, protože pravidla jsou jednoduchá, což u WOTRa nehrozí. To ale neznamená, že se ve hře nemohou vyskytovat složité kombinace a situace.

4.11.2009 13:49:23

Ošklivý sup
Přesně! Ten humbuk, který se kolem udělal hře spíš uškodil.

4.11.2009 13:51:50

aneken
já se snažil tu teorii, že jsem lama vyvrátit a svést to na štěstí/smůlu...:). Tak dobře no asi jsem teda lama, ale to nemění nic na tom že je Dominion skvělý a hezky se u něho doma naseru, když prohraju, ale stejně si vždycky hrát dál :). Něco jako když gambler pořád solí do automatu peníze s tím, že teď už určitě vyhraje a těch prohraných 20 tisíc se mu určitě vrátí :D

4.11.2009 13:55:07

Mužům
nikdy nehrajte se ženou, dívkou či s čímkoliv, co nosí kalhotky. Drtí mě, mé kamarády, známé, logiky i tupce...prostě není šance!!! nedávno jsme si byli zahrát, ve čtyřech, nejstrašnější los, co jsem kdy viděl! všechny útočné karty ze základu, samozřejmě bez Hradní brány(nebo jak se to jmenuje). Jeden kamarád skončil s -4 body, druhý s +3, třetí +15 a moje přítelkyně měla kolem 30...A ty čumíš, kámoši čumí a ona se směje...proto přecházím na hraní Gloom a budu vraždit o sto šest, všechny ženy hrající Dominion...poslední větu berte s nadsázkou, bo co by jsme bez nich dělali,že? hráli ameritrash :)

4.11.2009 13:58:53

ad humbuk neboli hype
Dominion není první ani poslední hra, která je vyhypovaná, ale podle mě je vyhypovaná "právoplatně" na rozdíl od jiných, které byli hypovány daleko více a rozhodně nesklidili takový úspěch, který by odpovídal tomu hypu. Mě osobně irituje daleko méně hype Dominionu jako obsazení 1. a 2. pozice na bgg :), ale to už je věc názoru.

4.11.2009 13:59:38

nuda
Jsem také (ne)šťastným vlastníkem této hry. Je mi líto, ale přidávám se k méně početné skupince hráčů. Hrál jsem to několikrát ve 2 lidech a nudnější hru jsem opravdu nehrál. Míra interakce se blíží limitně k nule. Takže moje doporučení: NE

4.11.2009 14:05:37

KOUPIT!
Podle mého názoru je to nejlepší takzvaný filler na trhu. Tři partičky na začátek herního odpoledne-večera-noci nikdy neuškodí naopak. Máme co dělat, abych ho odložili. Nejlepší na něj je taková nenasytnost. Když se vylosuje nové složení akčních karet, tak u něj člověk musí vydržet dost dlouho na to, aby přišel na nejlepší kombinaci (občas jsou soupeři rychlejší-o to v celé hře jde).Dominion se líbí skoro každému. Myslel jsem si, že hodnocení této hry je přehnaně pozitivní. Zjistil jsem záhy, že přehnané není. PS: Intriky jsou základem pestrosti.

4.11.2009 14:06:28

elvism
Mě to ve 2 také moc nebavilo. Přemýšlel jsem že ho prodám a pak jsme hráli ve čtyrech a bavilo mě to mnohem víc. Teď nevím, ale asi si ho nechám pro nehráčské návštěvy.

4.11.2009 14:10:49

2 Beholder
Tak jsem se schvalne znovu podival na sve hodnoceni na BGG a zjistil jsem, ze s Tebou vlastne souhlasim. Dokonce mam rostouci tendenci od prvniho mista k mistum dalsim s maximem na 3. miste

4.11.2009 14:13:22

Beholder
S tím nasr... to mi povídej! Já se teď o víkendu vytočil u Thunderstonu jako vývrtka. Ani nevím jestli jsem hrál jako lama nebo měl smůlu. To mě naštvalo asi nejvíc.

4.11.2009 14:17:12

re parxel
To jsem tedy nepochopil, jakým způsobem ten avizovaný humbuk hře uškodil. Jako že to snížilo prodeje? Nebo že se hra propadal v hodnoceních dolů? Obávám se, že ani jedno. Tak by mě zajímalo jakou škodu Dominion utrpěl? (jen dodávám, že jsem hru nehrál).

4.11.2009 15:01:28

Richmond
Spíš bych to chápal tak, že ten "humbuk" vytáhl ceny nahoru, protože lidi jsou to oachotni kupovat i za vyšší cenu. Nebo to bylo myšleno jinak?

4.11.2009 15:11:39

Morthe
no já nevím, kolem Thunderstone žádný humbuk není a stojí o něco více než Dominion...

4.11.2009 15:14:35

Richmond
Já to spíš myslel tak, že od té hry pak někteří lidé čekali víc a hra je nakonec zklamala.

4.11.2009 15:16:07

Morthe
Vyssi cena je ospravedlnitelna poctem karet. Ktera jina karetka jich ma 500?;) To mi zas neprijde tolik tech 800 za to pak.

4.11.2009 15:16:15

cena
Co se týče ceny tak souhlasím s Anekenem.

4.11.2009 15:19:22

dominion
Přiznám se, že jsem Dominion nehrál, nevím kolik stojí, tak nějak mě míjí a sem jsem zabrousil pouze z čiré zvědovosti, co kdyby tu třeba dávali něco zadarmo, že jo ;).
Ovšem 800 za 500 je poměrně solidní cena (až překvapive)

4.11.2009 15:24:19

Parxel
No ale asi neznám hru s podobným ohlasem, u které by se nenašli lidé, kteří by byli třeba zklamáni. To už je celkem osud hypovaných her.

4.11.2009 16:53:47

No
já neznám žádnou hru, která by nikoho nezklamala :)

4.11.2009 17:00:06

sydo
Asi tak :)

4.11.2009 17:14:29

Vybíráme z Bazaru

Runewars Second edition
Runewars Second edition
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas