Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KOUPIT NEBO NEKOUPIT

Chtěla bych se zeptat touhle Hamletovskou otázkou. Chtěla jsem si chvíli počkat a koupit si pak Arkham, ale tahle hra mě láká tak nevím :-( Poraďte, prosím ...
28.7.2009 13:31:20

Ella
kup Arkham ;) Je osvědčený a dobrý. Dominion je jen v módě.

28.7.2009 13:32:52

Jednoznačně koupit.
Čekám na to 3 měsíce. Jenom je potřeba to dobře promyslet, aby člověk nebyl zklamán. Arkham sem už koupil, za 14 dní snad bude první hra.

28.7.2009 13:39:17

Ella
kup obojí :). Ale za sebe říkám - Dominion je super karetní hra. Je rychlá a při tom ne primitivní. Mám odehraných 200 her na brettu a teď už jen čekáme až dorazí česká verze abychom si to dali na živo. Tahle hrane jen tak neohraje (jestli vůbec) nemůžu se jí sice dočkat, ale ještě více se těším na rozšíření (snad u nás taky vyjde česky, takže kupujte lidi český Dominion ať se jim to vyplatí :) )

28.7.2009 13:52:58

...
oprava...tahle hra se jen tak neohraje...

28.7.2009 13:53:40

to sydo
neřeším jestli koupit arkham - ten koupím určitě - jenom Dominion - láká mě na tom, že je rychlý a že ho snad pochopí i moje mamka, pro kterou jsou těžký všechny pravidla složitější než Člověče

28.7.2009 13:55:18

Ella
Jednoznacne koupit:), tuhle hru mam v TOP10 a mam za sebou radove stovky partii. Je fakt dobra a navic diky spouste kombinaci karet kralovstvi i hodne variabilni. Jedine negativum na ni je to mychani:D

28.7.2009 23:06:52

pochopení
Plně tě chápu. Jsem rozhodnut s Dominionem u Anekena přikoupit i Arkham. Takže doporučuji udělat to samé ;) Všichni ten AH vychvalují.

28.7.2009 23:27:01

...
a potom co je v módě :)

28.7.2009 23:30:39

OBJEDNÁNO
http://dominion-vcetne-rozsireni-cerny-trh-hra-od-albi.kiz.cz/?kizsnid=7820888039017917721546286056168818283547041248861004881397291&kizselcat=1x40000x41018&kizshct=yes

cena 599+63

29.7.2009 11:51:56

Ella
jj, tam to taky přítelkyně objednala :)

29.7.2009 11:55:35

Beholder
Abych řekla pravdu přesvědčili mě hlavně tvoje příspěvky :-)

29.7.2009 12:07:38

Ella
tak snad pak nebudu od tebe dostávat výhružné dopisy :)

29.7.2009 12:16:32

rozpaky
Včera jsme hráli několik partií a musím smutně konstatovat, že všemi vychvalovaný Dominion znudil během hodiny čtyři lidi ze čtyř u stolu... Buď jsme něco hráli blbě, nebo je to opravdu jen monotónní "vylož kartu, vylož ještě jednu, pak ještě jednu, pak si nakup se slevou šest a nakonec to celé zahoď a počkej na příště?". Čekal jsem poněkud akčnější zábavu, ne solitérní hru ve čtyřech. K čemu vlastně jsou všechna rozšíření? Aby se možnosti "lízni, lízni, lízni, vylož, zahoď" ještě rozšířily? (pozn.: u Agricoly mi ta nízká interakce nevadí, ale v Dominionu to leze na mozek...)

Uvidíme, jestli s naším názorem pohne druhá šance nebo jestli bude Dominion vyměněn za něco jiného. Každopádně bude dlouho trvat, než se k tomu zase vrátíme.

4.11.2009 11:30:04

interaktivita
Je pravda, že interaktivita je největší slabinou Dominionu. Mně osobně ale solitérnost téhle hry vadí méně než v Agricole. Možná je to i počtem hráčů, já hrávám Dominion většinou ve dvou. Interaktivitě hodně pomáhá rozšíření Intriky, kde spousta karet dává na výběr z několika akcí (Minion - +2 penízky/všichni zahodí karty a dolízají do čtyř) a to někdy i v případě oběti útoku (Torturer, útok při kterém obránce musí buď odhodit x karet nebo si vzít Curse).

4.11.2009 11:53:54

Dansemacabre
každého baví něco jiného. Je to solitérní hra pro 4 hráče. Ty další rožšíření se z toho snaží dělat hru více interaktivní, podle mého pohledu.
Máš pravdu, že je to jen o vykladání karet, ale jak už jsem kdysik psal kouzlo dDominionu je právě v tom že z te nahodné kombinace karet dokážeš udělat balíček, který ti bude fungovat, aby sis v té správné částihry uměl koupit jednu či více Provincií a pokud možno ostatním hráčům tento úkon znepříjemnit.
Překvapila mě oblíbenost hry ve zcela nedeskovkářském prostředí. Jednou jsem to donesl ukázat kamarádům z dob dřívějších do hospody a po dvou hodinách hraní mi dali lidi peníze at jim to seženu a rozjelo se to jak řetězová reakce, do Kopřivnice už putuje myslím 5 krabice. S takovou se to tam bude mastit v každé hospě místo mariáše :-)

4.11.2009 11:56:58

no jo, no jo...
Chápu, že ta hra spoustu lidí baví a že je to asi i ideální hra pro všechny "nedeskovkáře", ale to na její nezáživnosti pro bandu lidí zvyklých na trochu těžší kalibr nic nemění. Po pravdě řečeno: až s včerejším Dominionem jsem naplno pochopil význam slova "eurohra" :)

4.11.2009 12:18:07

interaktivita
Mě zase Dominion minulý víkend překvapil tím, že mi hra ve 4 hráčích připadala zajímavější než ve 2. Ve hře 2. hráčů mi přišlo, že karty jako Militia jsou drobnou nepříjemností, ale ve 4 hráčích už to bylo docela poznat, když člověk musel celé kolo čekat než bude mít více karet na ruce.

4.11.2009 12:19:40

Dansemacabre
tak já taky něco řeknu, protože na Dominion nedám dopustit :)...
Z Carrcasonne, Osadníků a teď už i z Agricoly, Goa, Portorika a jiných euro her (Vikingové, Yspahan...) jsme přešli právě na ten těžší kalibr - hráváme Warrior Knights, v poslední době TtA (i když to je taky euro, ale těžší kalibr rozhodně), War of the Ring a jiné. Ale dominion hráváme hodně často a rozhodně u toho netrpím jako u zmiňované Agricoly. Je to velmi jednoduchá karetka (a ano velmi triviálně se to dá popsat jako "lízni, lízni, lízni, vylož, zahoď"), ale jsou tam určité komba, které když člověk "zprovozní" a ony pak fungují je to paráda. Chápu, že každý má rád něco jiného, ale přesto že jsme herní "orientaci" výrazně změnili (nebo spíše já jsem to doma zavedl, ale naštěstí stížnosti nejsou, spíše naopak :) ), tak tuhle jednoduchou karetku hrajeme velmi, velmi často...

4.11.2009 12:39:24

kdyby byl můj příspěvek nepochopitelný :),
tak jsem narážel hlavně na tohle: "Po pravdě řečeno: až s včerejším Dominionem jsem naplno pochopil význam slova "eurohra" :)". S tím bych teda nesouhlasil :)

4.11.2009 12:41:53

jo a ještě
nevím jak to myslel Dansemacabre, ale já jsem tím rozhodně nechtěl říct, že euro je lehký kalibr čili pro hloupé a ameritrash je těžší kalibr čili pro chytré. To rozhodně ne. Ten těžší kalibr u ameritrash vnímám jako větší časová náročnost, větší interaktivita, škození, náhoda, která může všechno změnit, atd....

4.11.2009 12:46:22

Dansemacabre
Jimá mě podezření, že Dominion není skoro vůbec klasická eurohra :)

4.11.2009 12:47:00

Richmond
aha ono to šlo říci i takhle jednoduše :D

4.11.2009 12:49:40

obecně
Mě právě jednoduchost téhle hry přijde dobrá, protože když si chci zahrát s lidma, kteří běžně nehrají, tak jim během 5 minut vysvětlím pravidla pravidla a jde se hrát.

Také mi přijde, že záleží na kartách se kterými se hraje. Třeba trůní sál dovede vytvořit pekelné situace, a člověk má dost co dělat, aby se v nich neztratil.

Osobně Dominion nepatří mezi mé favority, ale s příležitostnýma hráčema si složitou hru člověk zahraje spíš vyjímečně. Také si myslím, že kdo začíná s hrami a koupí si Dominion, tak se pro něj tahle hra může stát být podobně dobrým úvodem do světa deskových her jako jsou třeba dnes už známí Osadníci nebo Carcasone.

To že se okolo Dominionu nafoukla velká bublina, to je jiná věc.

4.11.2009 13:04:01

Parxel
Dokonce jsem byl schopen vysvetlit Dominion nehracum i pote co jsem asi pred rokem hral svou jedinou hru. To se mi u WOTRa stat nemuze.

4.11.2009 13:13:18

krapnik
No u WOTRa teda rozhodně. Pravidla WOTRa mi přišly jako jedny nejtěžších, které jsem kdy četl. Už jenom po jejich dočtení se mi podlamovala kolena a hra mě pak totálně dobila!

Dominion v každém případě přinesl do světa deskových her nový herní princip a někomu sednul někomu ne.

4.11.2009 13:20:30

Vybíráme z Bazaru

Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Narcos - CZ, nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1299 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas