Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dlouhá hra ?

Tak nevím, hrál jsem teďka Dominion poprvé a se svým synem a abych pravdu řekl, tak jsem z toho trošku rozpačitý. Byť jsme začali hru se správným počtem karet pro 2 hráče, tak jsme to hráli 2 hodiny a zdálo se nám to už ke konci dost jednotvárné a synka to už očividně nudilo. Nevím, lze se dostat ve dvou na avizovanou půlhodinku hry ? Hráli jsme hru s doporučovanou sestavou pro první hru.
6.8.2009 18:09:47

45 minut
Tak druhou hru (totéž základní rozložení karet) jsme dali už za 45 minut a musím říct, že to už mělo úplně jiný spád :-).

7.8.2009 22:37:26

kren
Něco podobného jsem zažil u Dobyvatelů vesmíru, vůbec nám to nešlo, nikdo neveděl jak vyhrát a hra trvala strašně dlouho, furt jsme listovali v pravidlech a nikoho to moc nebavilo. Stačilo pár her a dnes jsem zase hráli asi 5 her a kluci z toho byly nadšení i mě to vcelku šlo a platí, že čím víc her jsme hráli, tím více nás to všechny baví... u Dominionu to bude asi to samé :-)

7.8.2009 23:41:18

ad Dobyvatelé
Dobyvatele považuju osobně za nejlepší karetku co znám.

7.8.2009 23:51:09

ad délka hry
Tak musím s pokorou přiznat, že vy odborníci na Dominion jste měli pravdu. Včera jsem to naučil mou ženu. Dneska jedna hra doma ve 4 hráčích (45 min), další na návštěvě, kde jsme to učili ve 4 jeden manželský pár co rádi hrají hry (90 min s tím, že museli během hry obhospodařovat svých 7 dětí z toho jednoho 10 měsíčního) a hra je hodně chytla. No a potom večer 2x ve dvou s mou 8 letou dcerou - jedna partie 35min (vyhrál jsem já) a druhá partie 45 min. (vyhrála dcera).

9.8.2009 22:10:00

Dominion
me to vcera tak trochu naucil bracha online, nevim proc, ale tim vyvazovanim akcnich karet + penez zkombinovanym s nakupem bodu mi to v leccems pripomina Sankt. Petersburg:-)

9.8.2009 22:36:02

Křene
jsem rád žes tomu dal šanci. Hra stojí skutečně zato. Bychom mohli v Korunce udělat turnaj ne?

10.8.2009 06:47:57

Me porad vrta hlavou
proc ma Dominion takove motivy jako rytiri, stredoveka vesnice a pod., kdyz ta hra s tim nema absolutne nic spolecneho. Ale asi tam neco nakreslit proste museli:-)

10.8.2009 08:38:09

Ringo
No, je to o středověku asi stejně jako Citadela o stavbě města a RFtG o galaxii. Ale něco na ty karty museli dát, aby se neřeklo, jinak by to vypadalo jako vytuněné Větší bere - a bylo by nápadnější, že se to hraje podobně :)

10.8.2009 08:41:38

Ringo
Omlouvam se za off-topic, ale RftG ma tema hodne sladene s mechanikou. Nicmene, rozvadel bych to radeji na prislusnem foru. Jinak jsem na bgg videl uz i retheme Dominionu na jakysi zombie-masakr, a to tema sedelo asi tak stejne. Ale me se vesnicky, trhy a takove veci celkem libi :)

10.8.2009 08:47:30

SYDO
asi je tezke nejak tematicky zohlednit hry typu - vykladej akce tak, abys maximalizoval pocet penez, za ktere si koupis body. To pak clovek vylozi takovou Throne Room, koukne na obrazek, irelevantni nazev a pak provede proste to, co je na karte napsano, tedy udela jednu akcni kartu 2x za sebou v jednom tahu. Jinak ne ze by jako na odreagovani o pul noci pred tim nez usnu byla online uplne nuda, ale je to tak nekde blizko urovne jako kdybych si pustil Windovsovsky solitare, kdyz uz nevim jak vyplnit 20 min, nez pujdu spat:-)

10.8.2009 08:48:07

Longshanx
a ja jsem nekde neco rikal o RftG?:-D Jinak to ze se ti vesnicky a trhy jako libi, coz o to, to me taky, prohlidnu si to rad, ale co dal?:-) Ja bych ve hre, ktera ma takovy motiv s tim i dal nejak pracoval nez jen ze si to jako prohlednu.

10.8.2009 08:49:45

Longshanx
jinak mas pravdu, zombie masakr na to tematicky asi sedel stejne, tedy nijak. Marne fantasiruji nad tim, jestli by na to tematicky vubec neco sedelo. Stacila by tomu jen symvbolika jako maji jokerove karty nebo tarokove karty a vyslo by to na stejno.

10.8.2009 08:52:04

ad Ringo
Tak takhle by se dala odlidštit jakákoliv hra nejen Dominion. Třeba celý slavný MtG.

10.8.2009 10:02:11

kren
Těžkej souhlas :)

10.8.2009 10:51:26

...
důvod proč shodit skvělou hru se vždycky najde...

10.8.2009 10:56:04

kren
to bych zase nerekl, v MTG mas konkretni postavy s konkretnimi docela logickymi vlastnostmi. Ale proc Chapel - vyhod z ruky az 4 karty? To je mi zahadou.

10.8.2009 11:01:47

MAgic
ehm, možná to někomu uniklo, ale rád bych připomněl, že každá sada Magicu za sebou měla propracovaný příběh. Jistě, taky by šel odlidštit, ale pro mě to bylo jedno z kouzel Magicu - věděl jsme, jakou roli měly jednotlivé postavy v příběhu a efekty karet byly logické. Níže uvedený příklad s kaplí mi taky nedochází - v kapli zahodím karty, má to symbolizovat hrabivost církve?

10.8.2009 11:13:06

...
Ale proboha, dyť Magic je úplně něco jiného. To je colectible card game s dlouhou tradicí. Dominion je rychlá karetní hra. koupím si ji a hraji, žádné sbírání, žádné turnaje (myslím podobné těm Magicovým, kdy každý hraje se svým vymazleným balíčkem), žádné nové edice které vychází co 3 měsíce apod...

A když už musí mít někteří rejpalové vysvětlení každé karty a obrázek musí nutně korespondovat s grafikou a nejlépe by tam ještě chtěli text s příběhem. Tak většina karet opravdu víceméně koresponduje s grafikou viz. např. Witch (dám hráči curse kartu do balíku, na obrázku je čarodějnice), Adventurer (hledám v balíčku karty s poklady, na obrázku je dobrodruh s mapou), spy (prohlédnu si soupeřovu vrchní kartu a pokud chci tak mu ji zahodím nebo ji vrátím zpět, na obrázku skrčený špion v kápi), thief (prohlédni si soupeřovy vrchní dvě karty a pokud je tam poklad tak mu jej ukardni nebo zahoď, na obrázku je zloděj) atd...A kdo má fantazii tak si dokáže vysvětlit i ty ostatní. Třeba zmíněná kaple, vyhození 4 karet - zbavení se hříchů...

10.8.2009 11:30:47

ale jak říkám
důvod proč zkritizovat dobrou hru se vždycky najde. Ono totiž o ty obrázky vůbec nejde (ostatně jako v každé karetní hře a když tak o tom přemýšlím, tak ani v deskové hře) důležitý je herní mechanismus, který v případě Dominionu funguje skvělě.

10.8.2009 11:35:21

Beholder
nemusíš se hned rozčilovat, já s Magicem nezačal ;)

10.8.2009 11:36:52

Beholder
o ty obrazky opravdu vubec nejde. Akorat kdyz vidim tu krabici s rytirema, stredovekou vesnici a pod., ocekaval jsem proste uplne jiny obsah. Nerikam ze jsem se u toho Dominionu nebavil, urcite ho online jeste dam, ale je to fakt ryzi oddychovka a stale me ty karetky, t uz obalene do jakehokoliv havu, nepresvedcily o tom, ze nejde o nic jineho nez vkyladani karet ve stylu "vykladame si zoliky". Abych pravdu rekl, tak Marias mi ale prijde lepsi:-)

10.8.2009 11:51:21

karty
Já dřív hodně hrál sběratelské hry, Magic na vysokém levelu, pak pro legraci Jyhad, což je pro mě nejlepší karetka vůbec. Ale pokud se bavíme o nesběratelských, dokud nikdo nevymyslí lepší karty než Poker, tak si u mě karetky neškrtají, všechny z těch vynášených v poslední době na oltář mě nechaly ledově klidným.

Btw. nechápu výhodu tzv. LCG - stejně každý měsíc vychází nová sada, takže v tom utopím moře peněz. To je raději hodím do Hold' em a ještě je můžu vyhrát nazpět :)

10.8.2009 11:56:59

Ringo
a co bys jako chtěl aby se k tomu dodávaly figurky rytířů na baterky, které se spolu mečují a k tomu ještě cd se středověkou hudbou a řinčením měčů? Tyhle argumenty fakt nechápu a už vůbec nechápu co od deskové hry očekáváš ty. A to tvoje oblíbené a hodně divné přirovnání s mariášem...no comment

10.8.2009 11:57:54

sydo
TICHU!! :) ale zas je ideální pro 2 páry.

10.8.2009 12:04:04

Beholder
no, mě to srovnání nepřijde zcestné - já si u Citadely připadal jako když hraju Větší bere s obrázkovými kartami :) Ono totiž u karetních her není moc prostoru pro nějakou tvořivost (výjimky jsou) a natož téma.

10.8.2009 12:05:16

Vybíráme z Bazaru

Nova Luna
Nova Luna
Akt. cena: 414 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas