Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude 3. edícia?

Ahojte, predtým ako si kúpim túto hru a všetky rozšírenia sa chcem spýtať na vás názor. Základná hra už je stará vyše 8 rokov a tak neviem, či mám investovať peniaze teraz, alebo si počkám, dúfajúc že vyjde nová edícia (upravená, vylepšená ako to býva zvykom nových edícii).
Aký máte na to názor? Oplatí sa počkať na niečo nové, alebo mam ísť do toho? :)
Ďakujem Rasťo
10.2.2020 18:03:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Duplicita
...

24.10.2020 00:05:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro nedočkavé

Na Tabletop.cz už je možnost předobjednávky!!!


https://www.tabletop.cz/descent-legends-of-the-dark


24.10.2020 15:43:36

Grafika
Asi budu v menšině, ale mně se grafická stránka hry líbí, teda až na ta počítadla zdraví (bože). Minimálně je to tedy něco úplně jiného, než dosud FFG produkovalo. Co je ovšem průšvih je nutnost hrát s aplikací. Dával jsem tomuto šanci u Pánoprstena a utvrdil se v tom, že to není můj šálek kávy. A tím nemyslím jen, že je Pánoprsten prostě odfláknutá a plytká hra, aplikace mi narušuje zážitek z hraní a předpokládám, že by se tak dělo i u jinak vydařené hry.
P.S. Sejde se feťák se špičatýma ušima, bílá žena s helmou, Arab v burnusu, černoška XXL válečnice (pardon - Afroameričanka), pak nějaká... krysa(?) a kozel, co už má evidentně svá nejlepší léta za sebou. Co to je? Současná desková hra. Ale vůbec nejlepší vtip je ta cena 4490 Kč.

24.10.2020 17:00:59 | Upraveno autorem (porovnej)

za mě
Přidám se k menšině. Graficka pro mě fajn. 3D terén - bude zavazet v té krabici složený a když se bude rozkládat, tak se odře - to je problém 3D papírových terénů. To jsem poznal v Sine tempore. To bude chtít další krabici na to. Figurky pěkné.
Problém pro mě je:
1) appka - fakt se mi to s tím hrát nechce
2) tohle bude E"milka" se vším všudy - počítám, že rozšiřka to rychle vytáhnou cenou někam na 50+ tisíc korun.
Asi taky zůstanu u dvojky ... zda-li.

24.10.2020 17:28:29

...
Grafika by byla ok u nějaké hry s jako Asijským pozadím. Tady, u Descentu mi to vadí. Ale není to pro mě, ani cenově. Appku neocením. Nejsem vyloženě odpůrce, ale musí to jít i bez aplikace.
Víc by mě potěšilo nějaké rozšíření k Descentu 2e, klidně jenom nějaký nový almanach hojně využívající stávající (krabicová) rozšíření.

25.10.2020 19:28:03

descent

Mám podobný pocit jako většina - grafika postav je úplně mimo. Navíc genderová a rasová vyváženost allá Amerika v klasickém fantasy zasazení nefunguje. Kartonové prostředí mi přijde uměle naroubované, hlavně ty patra navíc mi přijdou zbytečné a dají se snadno vyobrazit na obyčejných dílcích, ale ok... Figurky mi nepřijdou ničím zajímavé, takový průměr.

Cena je vzhledem k obsahu otřesná - doufám, že tenhle Descent propadne a chytnou se za nos. Trpět umělé zvyšování ceny pro prostý profit by deskovkám pouze uškodilo.

25.10.2020 20:55:56

dojem
Jako po teaseru jsem se na to těšil, ale co ukázali mě hned zchladilo..

Ta grafika je otřesná (jen minis vypadají pěkně), to je jak hra pro pamětníky a ještě ne z žánru dungeon fantasy crawler..
Nechápu, takto to pohřbít.. 3D zbytečnost, pěnez jak šlupek..

Appka mi nevadí, např Descent 2 hrajem už skoro jen s ní a tam se to dle mě fakt povedlo (náhodný dungeon či jeho osazení, náhodné eventy a chování potvor.. to se mi líbí).

Rozhodně zůstáváme u 2.. mám už celkem pěknou sbírku i když mám jen asi kolem 1/3 - 1/2 toho co vyšlo :) a úplně to stačí na variabilitu..

Ale hlavně se mi 2 fakt líbí mechanicky jak funguje dobře.. je to jednoduché a přitom fakt funkční a zábavné.. Takhle se jim povedlo i v Imperial Assaultu kde byla i lepší hra za "živého" padoucha díky volbám uprostřed questů.. Škoda, že už to dál nerozvíjí

No začal jsem dělat "svůj Descent" na tabletopii :D tak uvidím jak nás bude bavit :)

26.10.2020 10:44:16

Výsledek
Nakonec jsem si teď pořídil 2. edici v čestině a ta dvě rozšíření. Už se těším, až to rozbalím. ;)
X (MH)

26.10.2020 17:59:43

Velky spatny?
Tak jsem to proletel a... Netrvdil bych uplne, ze to je po graficke strance totalni hnus, ale je to hooodne jine. :-/

Art postav je pekny, ale ta karta jako takova je cartoonova a moc mi to nesedi.
Herni dily mi prisly neskutecne sterilni. Kdyz to srovnam s druhou edici, ktera mi prisla "kosata" na detaily, tak kamen byl jednolity, traba sed a nuda... Tezko soudit, mozna to je jeste prototyp?
No a plast, tak to je samo o sobe. Nevadi mi detaily atp., ale nelibi se mi, jak se vsici predhaneji, kdo do krabice narve vetsi figuru a prijde mi, ze to prekracuje hranice. V tom je do jiste miry kouzlo Gloomhavenu a tudiz i cena. Hrdinove plast, potvory karton. Imo to neni vubec spatna kombinace.

Appka je proste jen reseni pana jeskyne, na ktereho kazdy nadava. Jestli i umi byt ta apka "inteligentni" ve smyslu nejakeho balancu, tak je to win-win. Ale uprimne apky tez nemam rad a jak plyne cas, tak ty hry s apkou jsou vice a vice SW orientovane.

Jak to nekdo psal o MoM, byli lidi, co porad cumeli do tabletu. A naprosto stejny pocit jsem mel z MoM ja, kdyz jsem to zkousel. Pohnul jsem se na planu a uz jsem cumel do tabletu, utok -> tablet. Nejak mi to nesedlo.

A ted to nejdulezitejsi, obsah. Jako 6 hrdinu v zakladu? Vic jsem nepostrehnul, ale jen se mi potvrzuje, ze FFG hry drazsi a drazsi a prazdnejsi a prazdnejsi. Ne, dekuji.

Suma sumarum, za me je ta hra desne rozporuplna a myslm si, ze na trhu jsou jine alternativy.

26.10.2020 19:24:07

Vojtech Musil
Prototyp určitě ne,trailery FFG dělá na finální produkty,zrovna tak preview na svých stránkách,tady už se graficky nic měnit nebude.

26.10.2020 20:31:10

3D prvky, proč?
To se tu fakt někdo pozastavuje nad tím, že 2/6 postav mají tmavou kůži? Ehhh.

Mě osobně na tom nejvíc zaráží ten 3D terén. Kdo si myslel, že je to tak super nápad? Zkusili s tím ti samí lidé hrát několik her po sobě? Skladovat v krabici to nepůjde, stavět to přidává na setupu který tyhle hry beztak mají dlouhý (a ta appka to asi zlepší jen trochu), často skládaný kartonový terén se rychle ošoupe a vypadá to hlavně jako kompromis. Nevidím na tom ani jednu pozitivní věc. Stačily by žetonky jako v GH, a pro toho kdo chce pěkný a funkční terén, dneska je na každém rohu 3D tiskárna a bude to vypadat 2x lépe než složený karton. Ještě by mohli sami prodávat terrain pack aby na tom trhli víc.

Ale když už to tam je, mám naopak vysoká očekávání z víceúrovňové mapy, protože mi to na první pohled připomnělo boje z Divinity, kde na relativní výšce cíle záleží, a přidává to tak taktické možnosti. Doufám, že něco takového tady bude a není to jen kulisa, protože jinak platí, co jsem psal výše a ještě víc.

26.10.2020 21:01:40

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Putování po Středozemi
Pán prstenů: Putování po Středozemi
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas