Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude 3. edícia?

Ahojte, predtým ako si kúpim túto hru a všetky rozšírenia sa chcem spýtať na vás názor. Základná hra už je stará vyše 8 rokov a tak neviem, či mám investovať peniaze teraz, alebo si počkám, dúfajúc že vyjde nová edícia (upravená, vylepšená ako to býva zvykom nových edícii).
Aký máte na to názor? Oplatí sa počkať na niečo nové, alebo mam ísť do toho? :)
Ďakujem Rasťo
10.2.2020 18:03:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Názor
Podle me dalsi edice nebude, protože budou prostě jine hry. A ikdyby byla a tomu davam tak 10 procent, tak určitě ne v dohledné době.

Koupit si všechny rozšíření jsi idealista v tom, ze jsou ještě k dispozici. Ale nejsou, jsou poslední kusy a musis je shánět v různých místech. Žádný cesky ani slovenský eshop uz všechna rozšíření nenabízí a nejsou uz ani u dodavatelů a dokonce ani u ffg. Neříkám ze to ještě nejde ale neni to tak snadné musi se hledat, mluvim z vlastní čerstvé zkušenosti. Za par dni komplet mít snad budu, zbyle kusy se mi sjíždí z Německa, Kanady a Usa. A odlož si na to bokem cca 20-30tis.

Za mě zkusit základ udělat si představu a pak do toho jit nebo ne a čekat jestli vyjde tech 10 procent na další edici.

10.2.2020 18:22:44

Trastof
FFG planuje neco vetsiho co se ma nejak Descentu tykat, ale jestli to bude 3.edice nebo nova hra vyuzivajici Terrinoth nebo digitalni hra vychazejici z Descentu to fakt netusim. Ale tipuju ze nejdele v srpnu na Gen conu budeme vedet vic.
Jinak Descent se vsemi rozsirenimi tj. I Lieutenant packy a hero and monster collections neni levna zalezitost a v CR ci Slovensku se ti to ted fakt bude asi blbe davat dokupy zas ta variabilita je pak paradni, jsem za to rad, nemyslim ze by se mi to kdy ohralo.

10.2.2020 18:51:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Derecho
Derecho i Froggery , ďakujem za názor, pomohli ste mi. Zabudol som napísať, že len tie české vydania.
Budem realista, stačia mi len tie české vydania :) to jest Labyrint skazy a Stiny Nerrekhalu. Tie sú u nás na Slovensku ešte dostupné.

10.2.2020 18:54:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Re:
No ještě dodatek, presne tak jsem to myslel, ze vyjde nějaká nová pecka ze sveta Terrinoth. A jakkoli je Descent super hra, tak v něčem uz mírně zastarava a právě proto bych čekal neco nového nez znovu reinkarnovany Descent. Ale necham se překvapit.

Zaklad plus dve velké ceske rozšíření k dispozici opravdu jsou a je to skvělá volba, jak jsi napsal. Uz jen toto jsou dva velke akty Dědicové krve, pak starý almanach, co tu je ke stažení plus dalsi dve velke kampaně dvou rozšíření jsou desítky hodin uz samy o sobe a dava to i docela dobrou variabilitu. Naprostý souhlas. Jinak bych snad doporučil aspoň ty lieutenant packy a nahradit zetony plastovými figurkami. Me to dost vadilo, defacto to pak odstartovalo zkompletovat to úplně celé a ziskat tsk obří ale dost drahou hru ????.

Ps Froggery veliky dik za tu češtinu, bez ní bych do kompletace asi nesel.

10.2.2020 20:54:42

3. edice
Další indicie pro třetí edici
Registrace značky Descent Legends of the dark
https://uspto.report/TM/88962065
A připravovaná knížka u které je v popisu
epic fantasy novel, introducing the brand new edition of the hugely popular game, Descent: Legends of the Dark
https://www.simonandschuster.com/books/The-Shield-of-Daqan/David-Guymer/Descent-Journeys-in-the-Dark/9781839080296

Takže očekávám ohlášení za pár týdnů v rámci Gen Conu

6.7.2020 14:49:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Logo
A takhle by mohlo vypadat logo nové edice
https://cf.geekdo-images.com/imagepage/img/-ZXTTdXF4vO5wUXnsm_YoL2LMR4=/fit-in/900x600/filters:no_upscale()/pic5551680.jpg

26.7.2020 12:21:15

3 edice
Snad to brzo oznámí, aby už člověk věděl, zda je vůbec na co se těšit. Hodně lidí a recenzentů má totiž pocit, že třetí edice nejspíš není zapotřebí, protože příchod Pána Prstenu dost výrazně přebral otěže figurkového dungeoncrawleru. Nicméně pokud FFG stále s Descentem počítá, nejspíš má dobře spočítáno, že se to vyplatí. Jen jestli to nebude herně pán prstenu, jen v novém kabátku s nádechem Terrinothu.

27.7.2020 11:28:16

jardoom
Toho se bojím, že se to bude podobat Panu prstenu s tim chozenim po svete s nahodne generovanymi setkanimi, coz by teda bylo spis odrazujici, kazdopadne ve stredu po In-Flight Reportu uz asi budeme vedet vic :)

27.7.2020 11:45:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Snad máš pravdu a dnes to oznámí. Já koukal na rozpis FFG Live a dnes je tam ten report, cos zmiňoval.. nicméně
31.7 je tam unboxing of brand new announcement a 2.8 je tam dokonce gameplay of brand new Announcement. Kéžby to bylo ono!

29.7.2020 08:38:46

jardoom
No našeho času to bude až ve čtvrtek :) Ale tak všechno k tomu směřuje, takže bych to viděl opravdu na Descent a pak teda samozřejmě rozšíření k Twilight Imperium a uvidíme jestli ještě něco vyleze :)

29.7.2020 08:57:33

zájem/nezájem
Jedniné co by mě přimělo k zamyslení, jestli hru pořídit, by byla kniha místo mapových dílů a možnost využít většinu! materiálu z druhé edice (nejen figurky).

29.7.2020 10:13:15

Stepan
To použití materiálů z druhé edice je samozřejmě klíčové, pokud bude třetí edice dost podobná té druhé, tak jako tomu bylo v případě první edice vs druhé edice. Nicméně s tímhle já sám nepočítám. Samozřejmě vařím z vody a můj názor nemá žádné uchopitelné zdroje, nicméně soudím, že po tom co na trhu předvedl Gloom, půjdou trochu jinou cestou, než šli do teď no a pokud půjdou jinou cestou, tak použitelnost něčeho jiného, než figurek, asi nehrozí. Kdo ví, nechme se překvapit. Těším se, Descenta mám rád, ale trochu mi vadí, že ho nikdy nedosbírám, protože už to prostě není dostupné, a už tak jsem v té vidině kompletu utratil dost peněz aspon za to co mám. U nové edice už vím, že na BF kadím, nebudu čekat, než vydají 2-3 roky starou hru či expanzi a radši si to pojedu v originálu, teda pokud mě nová edice přesvědčí, že za to stojí.

29.7.2020 11:33:39

...
Tak nakonec zatím jen teasing s obří krabicí :-)

30.7.2020 06:52:16

...
Tak to je krabice

30.7.2020 07:37:25

krabice

Prosím? Krabice? Představila se jen krabice? :D Připomíná mi to Blizzard trochu...

30.7.2020 07:39:00

Froggery
https://www.youtube.com/watch?v=10qOUFfWU4g obří krabice na konci videa se mi moc líbí xD

30.7.2020 07:40:20

Descent 3
Původně ho nechtěli vůbec ukazovat, ale vydavatel knížek z jejich světů, která bude i o Descentu, to někde leaknul.
Až budu moct, tak řeknu víc... jen je to v podstatě nelokalizovatelnej projekt na náš trh.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

30.7.2020 07:40:46

Krabice je fakt dost velká
https://imgur.com/f0QeXhx

30.7.2020 07:44:41

jardoom
Krabice je hlavně Act I, takže se dá čekat v budoucnu další :)

30.7.2020 07:48:53

"nelokalizovatelnej projekt"
Tak to už jsme slyšeli mockrát a Gloomhaven má dotisk, bude Frosthaven.
No asi chybí budget :+).

30.7.2020 08:01:53

Froggery
Tos vyčetl někde z té krabice? Kurec koukam na to ve fullHD, frame za framem a nic s 1aktem nevidím :D BTW, krabice velká, jak moc si myslíš, že to bude nabuřené příběhem a kartama, tak jako Gloom, a figurky jen z kartonu? xD

30.7.2020 08:02:34

Bastacka
Tak tady cekam propojeni s appkou a sam vidis jaky komplikace jsou u Panoprstenu, takze tohle celkem chapu.

30.7.2020 08:03:06

Froggery
To chápu, ale tak nějak už jsem se naučil jazyk bf a kde není budget není posvícení :+).

30.7.2020 08:07:30

jardoom
Dej si video na celou obrazovku, je to v pravém dolním rohu krabice. A je to také jedna z očekávaných komplikací... Koupili byste si 1/X (já už vím kolik aktů bude) Gloomhavenu za cenu Gloomhavenu s nejistotou, že se to bude dobře prodávat a vyjde vám v češtině další část příběhu?
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

30.7.2020 08:07:49

jardoom
Nemel jsem cas to zkoumat nekdo psal The box shows "Act 1" in the cover.
Jinak s obsahem bych nerekl ze to bude az tak nabusene jako Gloomhaven, tak nejak ocekavam, ze se to bude zdimat dokupovanim v ramci DLC. A figurky urcite plast, pripadne cast figurek nejakych tech hlavnich nepratel bude karton a budou zas nejaky figure packy :) Ostatne tak to uz mel i predchozi Descent.

30.7.2020 08:09:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Neuroshima Hex! ( EN / DE ) 2nd Edition - 2007
Neuroshima Hex! ( EN / DE ) 2nd Edition - 2007
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas