Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlů neb jsem slepej nebo línej

1) jak je to s postavou, která má v ruce zbraň pro útok na dálku a bojuje nablízko - může k tomuto útoku použít střelnou zbraň?
2) může postava střílet přes spřátelené postavy (hrdina přes hrdiny, potvora přes potvory)?
3) dostávají hrdinové na začátek dobrodružství přesně určenou sumu peněz nebo podle scénáře?

díky za odpovědi
26.5.2009 21:54:22

Fistandantilus
Kletby: Za každou kletbu Overlord získá tolik žetonů strachu, kolik je ve hře hrdinů.

A samozřejmě je hned může využít ke spuštění pasti:)

25.9.2010 00:43:50

tekket
diiky

25.9.2010 05:22:08

Fistandantilus
první číslo je počet životů příšery při hře 1 nebo 2 hrdinů + OL, druhé číslo při hře 3 hrdinů + OL a třetí číslo při hře 4 hrdinů + OL.

25.9.2010 09:33:52

to beholder
super dakujeeem

25.9.2010 15:35:06

kostky
Pokud by měl někdo problém jako adept-astares, tak zde
http://files.boardgamegeek.com/file/download/2nhe9vpj3q/Dice_Labels_10_or_20_mm.pdf?
je přímý odkaz na soubor k vytištění polepek na kostky.

p.s. po počátečním váhání jsem se pevně rozhodl a hru koupím.

26.9.2010 09:26:55

Deth
Dobrá volba. Jen si vyhraď opravdu dost času, jeden quest zabere klidně 4-5 hodin...

26.9.2010 11:12:32

to Deth
my sme vcera hrali descenta druhy scenar a mozem ti povedat ze som si to ako everlord doost uzival a hrdinovia mali co robit mali sme to na 5 hodin hrania a urcite to neolutujes
a rada pre cloveka ktory bude overlord musi mat vela veci na pameti a ustrazit si svoju hru plus strazit ludi co to hraju ci nerovia chyby ked to prekusnes tak super spica hra plna zabavy a zvratov

26.9.2010 12:22:33

hra
Vzhledem k tomu, že o hře jsem již přečetl co se jen dalo, tak vím co od ní mohu čekat.
Dlouho jsem hledal deskovou hru, která by mohla na stole vypadat jako PC hra Neverminter Nights a myslím, že jsem ji našel. Hlavně nevím o jiné, která by tomu byla blíže.
S hrací dobou by snad neměl být problém. Potencionálním spoluhráčům jsem vysvětlil o jako hru jde i to jak je asi dlouhá.

26.9.2010 18:50:00

adept-astares

Mecenáš trolíků

poděkování
děkuji všem za tipy. Nakocen jsem psal mailíka na FFG a předmětné ztracené kostky mi pošlou dom. Takže v poho ještě jednou díky. P.S.: nepůjčovat co o co nechcete přijít je to takovej evergreen a já se tím jednou neřídil a jak jsme dopadnul :(

28.9.2010 14:05:21

adept-astares
tož to jsou FFG fakt borci :). Nechci je tady přehnaně a zbytečně přechvalovat. Ale to, že ti pošlou přes oceán ztracené kostky zdarma a nenapíšou ti, že si je máš koupit, když je mají v e-shopu v nabídce je ukázka neskutečně vstřícného jednání customer servisu...Hail FFG :)

28.9.2010 14:09:39

zablesk moci
ja by som sa chcel spytat ako je to so zableskamy moci

ked mi na kockach padnu zablesky moci a mam napriklad iba jednu zbran kde to moem vyuzit a to napr. sekeru kde za jeden zablesk je jedno poskodenie a ja som hodil povedzme 5 zableskou tak tych 5 zableskou mozem pouzit naraz cize sekera da plus 5 zrenenia alebo mozem pouzit iba jeden zablesk a tym da sekera iba jedno zranenie plus

2.10.2010 14:48:49

Fistandantilus
můžeš na sekeru využít všechny záblesky

2.10.2010 15:00:49

pomocnici
este ma napadla jedna otazocka

kata mata a ostatny pomocnici mozu brat ake predmety co je tym PREDMET v hre myslene ??

2.10.2010 15:13:47

Fistandantilus
předmět je jakákoliv karta z balíčků pokladů a nákupů ve městě + lektvary

2.10.2010 15:35:25

to beholder
ziadne peniaze otvaranie truhlic ???

a diiik za odpovede

2.10.2010 15:37:42

Fistandantilus
truhlice otevřít nemohou a teď si nejsem jistý s těmi penězi (rozhodně je nemohou přenášet, ale jestli mohou vzít žeton zlaťáků, to si teď nejsem jistý, ale tipuju že ne)

2.10.2010 16:03:18

mata ani kata
hromadu ponez vzit nemuzou a truhlici taky ne. Ovsem v sea of blood je erratovali, tam kdyz jsou spolu na jednom policku tak muzou vzit celou hromadu chechtaku a dokonce i truhlici a pobihat s ni :) (otevrit ji ale musi porad hrdinove) .. a taky tam tusim erratovali jednu podstatnou cast o predavani veci .. a to ze predat jedna druhe muze predmet za 1 bod pohybu bez ohledu na to jestli spolu sousedi nebo ne ... to me prijde trosku divny, ale je to asi nejaky abstraktni mechanismus .. holt sou to holky sikovny magicky :) Ostatne pokud muze jeden hrdina behem machnuti mece spolubojovnika stihnout obehnout pul mesta, tak co by ne :)

5.10.2010 21:44:08

poklady ze scénářů
chystám se na svoji první overlord kampaň a potřeboval bych plís poradit jak se to ve scénářích myslí s poklady?
respektive - na mapě kampaně jsou např. vyobrazeny 2 žetony bronzového pokladu, 1 žeton stříbrného a 1 žeton zlatého pokladu, ve scénaři k dané mapě jsou, ale popsány odměny celkem za 3 bronzové, 3 stříbrné a 2 zlaté poklady
proč to? to je nějak dle počtu hrdinů? kterou odměnu mám použít? nebo je to podle toho v jakém pořadí jednotlivé poklady postupně najdou?
dík za rady ;)

29.10.2010 19:39:41

bigles
V pravidlech se píše, že poklady pokládáš náhodně. Tedy v době, kdy je pokládáš nevíš jaký poklad, s jakým číslem na políčku je.
Když hrdinové poklad odkryjí, tak podle číslovky se potom odmění dle scénáře.

29.10.2010 19:43:54

bigles
Ve chvíli, kdy hráčům odkrýváš novou část mapy, tak na políčko s pokladem položíš jednu truhličku - číslo skryté, ani ty nevíš, jaká tam je. Jakmile někdo z hrdinů truhličku otevře, podíváš se na číslo a podle toho hrdinům rozdáš poklady (a sobě kletby, muhehehe).
Mimochodem, poklady dostávají IHNED všichni hrdinové, bez ohledu na tom, kde jsou. Když je jako odměna napsané např. 100 zlatých a bronzový předmět, vezme si každý hrdina 100 zlatých a bronzový poklad - dokonce i když se zrovna fláká ve městě :)

29.10.2010 22:23:39

poklady ze scénářů
super, díky za vysvětlenou;)

30.10.2010 21:21:05

jinn's lamp
Při včerejší hře jsem narazil na kartu džinova lampa:"Discard after equipping at the start of your turn. You and all adjacent heroes recover 8 wounds and restore your fatigue to its maximum value."
Vyléčení 8 zranění všem hrdinům je jasné, ale ani když jsme všichni dali hlavy dohromady, nebyli jsme schopni rozumně odůvodnit, zda se únava obnoví pouze hrdinovi, který džinovu lampu má, nebo i postavám vedle něj stojícím - je tady "your fatigue" jako "tvoji únavu" nebo jako "vaši únavu"?

7.11.2010 14:31:29

Jinn´s lamp
Já bych řekl, že se únava doplní jen tomu kdo to použil. Životy pak všem sousedícím hrdinům. Je to karta z novějších rozšíření (tuším) a ještě jsme ji myslím nehrály, ale takhle bych to viděl já, aspoň co se týče textu karty.

7.11.2010 16:44:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
taky si myslím že jen tomu kdo to použil...

7.11.2010 17:24:49

Adalpo
Je to karta ze základu =)... v zásadě jsem dospěl ke stejnému názoru, protože si myslím, že jinak by to bylo formulováno odlišně... hmm to znamená, že musím updatovat soubor s překladem karet, stejně jsem tam narazil, že mi u jedný karty chybí v textu předložka.

7.11.2010 21:23:05

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 6000
Končí za: 17 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Putování+Stínové cesty+Válečné tažení+3D doplňky
Putování+Stínové cesty+Válečné tažení+3D doplňky
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas