Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlů neb jsem slepej nebo línej

1) jak je to s postavou, která má v ruce zbraň pro útok na dálku a bojuje nablízko - může k tomuto útoku použít střelnou zbraň?
2) může postava střílet přes spřátelené postavy (hrdina přes hrdiny, potvora přes potvory)?
3) dostávají hrdinové na začátek dobrodružství přesně určenou sumu peněz nebo podle scénáře?

díky za odpovědi
26.5.2009 21:54:22

Jumbo
Tak on ten Pekelný pes zase není žádný superzabiják, ale slabším kouzelnickým postavám bez pořádné zbroje dokáže pěkně zatopit, když jsou třeba 3 ;).

Průraznost psa se aktivuje v každém případě ať útočí zhoubným dechem nebo ne

21.7.2010 14:22:55

Jumbo
Tím plným zásahem je myšleno to, že když na kostkách padnou 3 zásahy, tak všechny postavy v dosahu ty 3 zásahy dostanou (samozřejmě teoreticky, protože se musí odečíct zdroj, pokud není celá proražena)

21.7.2010 14:26:17

Pekelný pes
On může útočit jinak než zhoubným dechem?

21.7.2010 14:42:28

Pekelný pes
V našich hrách je pekelný pes vhodný maximálně tak na vyplýtvání útoku hrdiny. Nepamatuju, že by jeho dech někomu něco udělal (i s průrazem), takže pes si většinou dejchne, nic neudělá a umře.

21.7.2010 14:54:20

průraznost
jak tak koukám, tak hraji průraznost nějak moc smrtelně, myslel jsem , že 1 bod průrazu ignoruje 1 armor, takže jakmile mám útok 3 a průraz tři proti zbroji 5, tak to stejně plechovka dostane za 3 zranění, protože nesnižuje, ale ignoruje zbroj, což od beholdera nevyplývá z toho jeho popisu níže

21.7.2010 15:13:04

průraz
Je to tak, že 1 průraz ignoruje 1 armor. Tvůj příklad:
- potfora má průraz 3 a na kostkách hodí 3 zranění
- hrdiná má armor 5
Výsledek:
Hrdina to dostane za 1 život. Proč?
Armor 5 - průraz 3 = armor 2 (průraz 3 ignoruje armor 3, armor 2 zbude)
3 zranění - 2 armor = 1 zranění.

21.7.2010 15:47:35

pihorv
nechápu, ale tak je to špatně

Adalpo: jo taky mě to nedávno překvapilo, ale může místo zhoubného dechu použít cílený útok jen na jednu postavu ;)

21.7.2010 17:52:51

pihorv
Já myslím že chápu. Hrajte tak, že útok s průraznosti 3 znamená, že 3 útoky prorazi zbroj a automaticky zasahuji.
V pravidlech je: "An attack with the Pierce ability ignores 1 point of
armor for each rank of Pierce it has. Thus, an attack
with Pierce 3 ignores 3 points of armor. Shields are not
affected by the Pierce ability."
Myslím si, že je to tak, že snižuje hodnotu zbroje, aspoň my to tak hrajeme a počítáme jako Beholder.

21.7.2010 22:17:02

jo
přesně tak jak říká Tomasv to hrajeme, osobně mi to připadá logické, když je to průraz, tak mi to projede skrz brnění ne, ignoruji jej.
Jen tak mě napadá, vy to hrajete tak, že když je průraz, tak to ta potvora má jako průraz bez hodu (napsaný a jasný zranění + útok? Tak to aspoň od aradrauga chápu.
Dle mého např.monstrum má průraz 2 a jeho útok po hodu je 5 zranění(ne plus průraz dvě), bez průrazu by se v případě armor v hodnotě 5 nestalo nic, ale dle mého názoru průraz automaticky projede a způsobí ano dvě zranění díky průrazu, zbývající zranění zachytí brnění.
Tak to vykládám já, ale už je moc pozdě :)

21.7.2010 22:44:49

pihorv
Už jsem měl napsáno, že tě chápu, ale asi pořád ne :). Podle tebe když má potovra Průraznost 2, tak dá vždycky zranění za 2 automaticky? Co když nemá zbroj vůbec, taky dá za 2 automaticky? Každopádně v tomhle hovoří pravidla zcela jasně: "An attack with the Pierce ability ignores 1 point of armor for each rank of Pierce it has." To znamená že za každý bod Průraznosti ignoruješ (nepočítáš) jeden bod zbroje. Přijde mi to logické v tom, že potvora má tak silný útok, že proráží zbroj, ovšem pokud má zbroj třeba 0, tak Průraznost nemá účinek, což vypadá jako by najednou ubrala na síle a už tak ničivý zásah neuděluje :)

21.7.2010 23:17:43

by me zajimalo
co to mate za pravidla :) v tech mych stoji:
Pierce X ... Ignore X points of Armor (ignoruj X bodu brneni)

A propo Pes neni od toho aby nekoho rakvil ... od toho jsou beastmani (ze elisso :) ) ... pes je od toho aby vytahal z postav guardy, idealne podloudne z pozarohu, v nejhorsim pripade z poza jine prisery plosne sfouknul guardy(strehy) a resty vetsine druzinky .. a na to staci protlacit 1 bod zraneni ... beast lordi s commandem, v nouzi i DOOM se k tomu kombi docela dobre. Krome toho mozna to nevite, ale dejchnuti neni povinne, takze se da v zakladu protlacit 1 zraneni az na 6 poli bez bonusu :)
S cervenou verzi pejska s aurou se pak uz se daji delat vesele veci, jako knockack - PALI - PALI - PALI - BALVAN - JAMA - MRTVOLA, nebo myuj oblibeny ping-pong pres ohnivou zed :)

Spouste hracu by neuskodil nejaky kurz "HODNEHO" OVERLORDA :)

22.7.2010 02:18:30

Siaron
Hmm, to vypadá na nějakou první verzi pravidel, ale každopádně "Pierce X ... Ignore X points of Armor" je už tím tuplem jasné :)

22.7.2010 02:38:48

Siaron
Musíš uvádět příklady ze života? :(

22.7.2010 09:54:08

Elissa
priklady ze zivota jsou prece nejlepsi :) Ale klidne si v sobotu vezmi pro zmenu hrdinu :)

22.7.2010 12:32:03

PROBLEM
Zdravíčko mám takovej problém hru jsem půjčil známému a ten mi ztratil kostky. Nevítě někdo jestli je možné kostky někde doobjednat nebo nějak sehnat? Jinak mám po ptákách :( předem díky za každej tip.

12.9.2010 18:29:34

Adept_Astares
jak po ptakach, znamemu hezky hru nech, at si ji necha kdyz z ni neco poztracel a at ti koupi novou.

12.9.2010 18:32:41

adept
Napiš FFG, oni ti je pošlou. A kamarádovi koňskou hlavu na polštář.

12.9.2010 18:42:30

Adept-Astares
Já bych měl méně drastickou radu ;)

Zkus napsat na customer servis FFG - http://www.fantasyflightgames.com/edge_atencion.asp

Když napíšeš pravdu, co se stalo, třeba ti pošlou nové.

Ale mám určitou pochybnost, že to výjde, protože FFG začli prodávat zvlášť kostky do Descentu - http://store.fantasyflightgames.com/productdetails.cfm?SKU=VA11a

Bohužel z ameriky se ti to kvůli poštovnému asi nevyplatí koupit a u nás to zatím nikdo neprodává (teda aspoň o tom nevím :) ). Takže

12.9.2010 18:46:14

...
Takže buď to zkus s prosíkem u FFG nebo vydrž až půjdou kostky koupit u nás.

12.9.2010 18:47:34

Adept-Astares
Mám pocit, že tady někde někdo psal, že balíček náhradních kostek koupil v Hrasu. Taky mám na ně spadeno. Zkus se zeptat tam.

13.9.2010 00:15:29

Beholder
Kupoval jsem je v Hrasu asi před rokem,nevím jestli je ještě maj.Musíš se zeptat.

13.9.2010 08:52:10

adept-astares

poděkování
Všem děkuji za radu zkouším všechny možnosti najednou :) tak snad něco vyjde jinak mi descent zůstane jako statická kulisa :)

24.9.2010 16:49:13

kostky
Kdybys ty kostky nesehnal, tak dej vědět, nafotím ti jednotlivé strany. Pak už stačí jen sehnat kostky správných barev a polepit je...

24.9.2010 19:20:37

adept-astares
mimo usa jsem je viděl jen na http://www.boostep.eu
to je finsko, takže by to nemuselo s poštovným být takový peklo.

24.9.2010 22:46:35

karticky monstier plus kliatba pri pokladoch
ja by som sa chcel spytat co znamena kliatba ked hrac hrdina otvori zlaty strieborny poklad a je tam v scenary napisane co nasiel v truhlici Napr. 200 zlatych lektvar a KLIATBA
co to je ??? aka kliatba ??
a druha vec stahoval som si ceske karticky na pocestenie hry a na kartickach priser su tri cisla zivota preco ako to mam chapat ??? preco su tam tri cisla ??

24.9.2010 23:42:46

Vybíráme z Bazaru

Válka květů
Válka květů
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas