City of Thieves

xxxxxxxooo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

City of Thieves - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Dustgames
Fantasy Flight Games
Hazgaard Editions
Stratelibri
Autoři: Laurent Pouchain
Pascal Bernard
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak. FFG dneska zveřejnili pravidla.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1514

Tuhle hru bych rád vyzkoušel, protože vypadá velmi zajímavě.
30.7.2010 00:34:28

Drak Tom
Draku draku... kdy si k tobě můžu zajít pro bandu zlodějů v krabici? :D (díky moc, že jsi mě na tuhle hru upozornil...)

25.10.2010 14:28:08

ipetrk
Neboj neboj, bude :)

25.10.2010 14:30:13

PJ

Essen?
Nedostali jste se k tomu někdo v Essenu? Neviděl jsem tuto hru v žádném reportu a četl jsem jich víc než deset... čekal jsem, že by tohle mohla být jedna z letošních pecek...

25.10.2010 15:01:45

rbx

PJ
Byla to jedna z her, kvuli ktere jsem letos do Essenu jel. A zaroven velke zklamani - hra byla naprosto pochopitelne nabizena v nemecke verzi, o kterou ja nemam zajem a nevim, kdo by o ni zajem mel. Dale byla hojne nabizena ve francouzske verzi, pricemz mnozstvi nabizenych kopii bylo vicemene konstatni, protoze kdo by si kupoval v Nemecku francouzskou hru, ze... anglicka verze nebyla. Toto mi prislo jako hodne velka ignorance spousty navstevniku veletrhu.

Na obranu teto hry ale musim podotknout, ze je nadherna, ma obrovsky herni plan a nadherne figurky. Navic ty dva namalovane sety stoji za to, protoze jsou namalovane fakt hezky. Ale prece jen 50 euro za figurky je 50 euro.

Takze PJi... pecka to je, ale nemecky ani francouzsky nevladnu natolik, abych byl schopen si to zahrat. :-( Obecne Ludically zklamali, protoze Earth Reborn tam meli jen ve trech demokopiich a City of Thieves jen francouzsky.

25.10.2010 15:11:28 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
tož to je škoda, že zrovna o téhle hře se nic neví :( (samozřejmě v rámci české výpravy)

25.10.2010 15:47:27

AJ
Já nějak přišel na to, že některý hry nejsou v cizojazyčtině vůbec špatný, dodává jim to takovej tajemnej nádech a tohle nebude výjimka (pro mě). Jako určitě budu šŤastnej, pokud se tu objeví překlad pravidel, nebo karet... ale jinak se těším na Aj verzi. Ale asi bude docela mastná...

26.10.2010 12:33:39

rbx

ipetrk
ani ne, doporucena cena je 60 dolaru.

26.10.2010 12:43:17

ipetrk
Cena by mela byt tusim na urovni Arkhamu a podobnych veci... Jinak se musim pridat k rbx, to, ze to tam bylo jen nemecky a francouzsky jen dokazuje, ze FFG se letos na Essen vykaslalo ve velkem stylu, podobne macessky se zachovali i k Civilizaci a Mansion of Madness. Ty tam sice byly, ale po jedne kopii a v nedeli Civka nebyla vubec, protoze se jim proste nechtela roztahovat:)

26.10.2010 12:45:14

rbx

...
cele je to takove zvlastni. Fun Forge tam meli Isla Dorada, na malinkatem stanku, pricemz anglicke kopie se vyprodaly uz v sobotu. Takze kseft by byl, jen nejak firmy nemely zajem. Obecne se da rici, ze anglicke kopie byly vsude vyprodane. Uz na tom je videt, ze letosni Essen byl pro nemecky nemluvici hrace celkem zklamani, proste tezke podceneni ze strany vystavujicih.

26.10.2010 12:58:31

Cena v pohodě
No jasně! Nevím, kde mi hráblo, ale měl jsem pocit, že cena je v eurech a ne dolarech...
Takže v tom případě to docela půjde ;-)

1.11.2010 15:07:05

podobnost
U fotek téhle hry a prolítnutím pravidel mám takovej dojem že se koukám na jiného Tannhausera :)

6.11.2010 11:22:14

cena
hra mi dorazila dnes za prijemnou cenu http://www.tomovyhry.cz/kategorie/Novinky/11994-Cadwallon:-City-of-Thieves.html

10.11.2010 22:31:05

fishbone
výborně, první vlaštovka :), doufám, že se tu brzy pochlubíš s nějakými dojmy, názory či reportem ;)

10.11.2010 22:33:02

jeee
to je ta hra, co jsem o ni napsala
"Pak jsem hrala nejakou figurkovku od Gamewrights - ale byla tak nudna a nezazivna a vlekouci, ze jsme ji po 4. kole z 8 ukoncili a zjevne mi nestala za zapamatovani nazvu - nemuzu ho v te sve palici nikde najit. "

11.11.2010 01:00:03

rbx

Dilli
gamewrights? Jsi si jista? Tahle firma děla moc hezke dětské hry, ale City of Thieves? Ta je od Dust Games, potažmo FFG.

11.11.2010 08:21:26

City of Thieves
Co jsem o tom koumal (vypadá to skvěle!!), tak mě przatím odradily rakce na hrozně silnej "autopilot faktor"...

Ale o to víc uvítám recenzi!! Pokud by to vyvrátila, tak to musím mít:-)

11.11.2010 09:26:27

dilli
Super pozitivní hodnocení, hned jsem hru zařadil do wish listu :)

11.11.2010 10:26:48

...
@rbx - ano, bylo to na krabici - stejne logo s saskem jako na Spící princezny, nebo Zeus...

@all - nevim kde berou ty nabarvene figurky, ale v krabici byly jenom jednobarevne z sediveho plastu. Prvnich 10 minut (opravdu tolik) jsme hledali, ktera figurka odpovida ktere karte. Na karte je totiz postava v jine pozici, nez jakou ma ve sve figurkove podobe. Hraci si meli dat figurky do barevnych podstavcu - aby lepe rozezneli, ktera je jejich. Problem byl v tom, ze podstavce nekde byly prilis tesne (jeden zluty) nebo prilis volne (dva cervene) a nekdy byl problem ve figurce, jejiz spodek byt nejak divne deformovan.
Po zacatecnim problemu s materialem jsme se rozhodli pro jeden scenar - to byla kartonova deska o rozmenech cca 25x25 cm.
Postupovali jsme podle ni a pravidel a nejak to opravdu nestalo za moc. Kazdy hrac se snazil ziskat penize. Nejdrive hnul ochrankou - a zahral za ni napadeni, pokud dosla na policko se spoluhracem. Pak porazeneho posunul o tri pole. Pote hral svymi figurkami. Moc sanci nemel. Zadna pozice se neda vybudovat, kdyz vam nekdo porad presouva furu figurek... Vlastni tah hrace byl dlouhy a zbyli hraci se v tom case nudili (pripadne hodili kostkou-kostkami). Vymyslet vlastni tah nemelo smysl - stejne se vsechno hejbalo.
Ale doufam, ze se pletu a slo jenom o nevhodnou volbu scenare. Obvykle i spatne hre davam sanci pro "poprve a naposledy". Malokdy je oboji v jeden moment, ale tady jsem nezvladla ani to poprve. Dokonce nemam chut to zkouset s jinym scenarem.
Recenzi ani dalsi blizsi vysvetleni po nedokoncene partii psat nechci - to by bylo strileni naslepo. Radeji si udelejte nazor sami. Tedy jestli si to nekdo koupi - koupil.

11.11.2010 13:18:20

Video
Na tuhle hru jsem se těšil, ale ohlasy zatím nejsou nic extra. Hru představil a okomentoval i Drakkenstrike ve svém Components breakdown a hodnocení taky nebylo nijak pozitivní. Vytýká hře hlavně monotónost a málo strategie s ohledem na fungování herních mechanismů. Koneckonců posuďte sami:

http://www.youtube.com/watch?v=dk65sbD0pvI

11.11.2010 14:01:55

...
No já jsem dneska četl komentáře hráčů, kteří hodnotili 1-3 a všichni se celkem shodovali. Nádherná hra (komponenty, zpracování), ale příliš stupid mechanismy, spousta náhody, nudné, všechny scénáře jsou si dost podobné...Drakkenstrikova recenze mě dost odradila od koupi a tyhle ty komentáře ještě více. Ale přítelkyně hru pořád chce tak nevím :). Potřeboval bych to prvni zkusit, snad ji přesvědčím na jiný kup (zatím)

11.11.2010 17:06:24

dilli
nabarvené figurky se kupují zvlášť ;)

11.11.2010 17:13:34

...
No mě přijde, že lidi moc nepochopili, že to není žádná super hardcore taktická gamesa, ale je to taková škodolibá rychlovka (hráči se snaží urvat co nejvíc pro sebe a při tom házet soupeřům klacky pod nohy) odhratelná nejvýše do hoďky i s odskočením na záchod, kterou bych připodobnil třeba Dungeonquestu . Tam taky (skoro) nikomu nevadí, že hru téměř neovlivní, a kolik lidí nad ní slintá.
Je zvláštní, že v Drakkenstrikově recenzi sice hra kdovíjak nezazářila, ale dal jí 7/10, což si teda myslím, je dost solidní hodnocení. Tak nevím...

Stejné staty u postav mi bude řešit homemade úprava, kde udělám postavy trochu specializovaná a po ptákách =D

11.11.2010 19:18:59

...
No Morthe to docela vystihl, tohle od toho čekám já. Škodící jednoduchá hra, okolo hodiny. Hru mam uz objednanou tak au prijde, tak uvidim.

To fishbone
tak co uz mas za sebou prvni hru?

12.11.2010 22:10:37

rbx

Morthe
presne tak, tohle si myslim i ja. Ale ja bych to spis pripodobnil k Adventurers.

12.11.2010 22:38:58

prvni 4 hry ve dvou
hra splnila me ocekavani: jednoducha, skodici, rychla hra s vetsi mirou nahody. Nahoda je srovnatelne s memoirem 44.
Hra je i hodne o strategii a vyuziti vlastnosti postav.

15.11.2010 11:15:52

Vybíráme z Bazaru

NEXUS - Arena Combat System - zánovní
Akt. cena: 2499 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas