City of Thieves

xxxxxxxooo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

City of Thieves - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Dustgames
Fantasy Flight Games
Hazgaard Editions
Stratelibri
Autoři: Laurent Pouchain
Pascal Bernard
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak. FFG dneska zveřejnili pravidla.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1514

Tuhle hru bych rád vyzkoušel, protože vypadá velmi zajímavě.
30.7.2010 00:34:28

to fishbone
...jak bys hodnotil hru ve dvou? Hra se mi docela libi, ale hraju prakticky veskere hry jen ve dvou lidech. Jestli hra neztraci na kvalite, neni to roztahane apod. Chystas se na hru ve vice hracich pro srovnani? Diky

15.11.2010 11:31:41

Hra
Taky jsem omrknul recenzi a opravdu to vypadá jako nádherně vypadající nuda. Já nemám nic proti náhodě i když jsem radši když ji člověk může ovlivnit trochu a v téhle hře spousta stejných zlodějů až na jednu abilitu a jedny karty... nevím nevím ... kdyby hra byla pouze karetní, řekl bych že fajn zábava do hospody... takhle Dungeonquest ačkoliv ho moc nemusím, tak je myslím větší zábava než tohle

15.11.2010 12:05:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Raziel
Já jsem nakonec místo tohodle a dungeonquest objednal nový Survive!, tak jsem zvědav jestli jsem si pomohl :)

15.11.2010 13:54:51

hra pro 2 hrace
Zena si chce zopakovat hru pro 2 hrace, takze urcite hra neztrati na kvalite. Kazdy ma 4 postavy, takze je na planku 8 postav + 2 milicionari. Kazda postava ma jenom jednu schopnost, ale podle me je to dostacujici. Kazdy tym ma dohromady 4 ability a musi se spravne rozhodnout, ktery charakter nasadit proti kteremu nepriteli, rychleji se dostat na spravne misto.....Me ta hra jako nudna teda nepripadala:) Proti smallwordl ve dvou je tato hra pro dva urcite zabavnejsi,...

19.11.2010 22:53:26

hra ve 4 hracich
Tal vcera jsem hru vyzkouseli ve 4 hracich a spokojenost. Hra je silne konfrontacni, kdyz se tam porhani najednou 16 zlodeju nezbyva nez jit do sebe, aby jset jednak ziskavali poklady, jednak se vubec nekam dostali. Po te, co se vyhlasi poplachu a 9 z 16 vychodu se zablokuji, zacina ta prava mela. Ne ze by to byla kdovijak astrategie, ale je potreba rozmyslet, kdo kam dobehne, kdo mi muze uskodit, s kym mam vetsi sanci diky vlastnostem vyhrat souboj apod.
Hra trvala skoro 2 hodiny, ale myslim, ze jsem se prave diky interakci mezi sebou bavili vsichni. Je straznici nam porad nekde pospavali malo skodili. :)

29.12.2010 11:45:08

tomasV
Mozna by to chtelo nejaky report.. :) Faktem je, ze ty dve hodky to trvalo i s vysvetlovanim pravidel, druha hra by byla myslim neco pres hodinu.
Strazim furt padaly sestky (tolik sestek behem tak kratke chvile jsem jeste nevidel), takze se nepohybovaly..
Jinak ve dvou rozhodne nemuze byt tak zabavne jako ve ctyrech.
Ale taky spokojenost :) I kdyz te konfrontace tam je fakt dost, hlavne kdyz se z nekoho stane "obouchanek" :-)

29.12.2010 12:10:39

rbx

Perfektni zalezitost
Po Zatroconu uz vim, ze jsem neprohloupil. Mel jsem diky zdejsim reakcim trochu strach, ze jde zase o jednu z tech hezkych hloupych her, ale musim rict, ze jsem se pokazde skvele bavil. Podotykam ze jsme to hrali ve 4 hracich, takze to bylo plne konfliktu a kdyz jsem pri odemykani pokladu dostal od vsech svych protihracu reroll, tak jsem se fakt nastval :-)) Je pravda, ze se pak velmi casto pouzivalo spise jiste rozbijeni truhel, opatrnost byla na miste, protoze skodolibost byla na dennim poradku. Navic byla pravidla vysvetlena hned (diky Eyrone) a mohl jsem je pak aplikovat v druhe hre, ktera byla, jak jsem jiz psal vyse, o hodne konfliktnejsi. Az jsem musel klukum rict, ze cilem neni fackovat spoluhracovy figurky, ale loupit :-)
Za me tedy hodne dobre!

17.1.2011 16:13:37

rbx
Já už po Zatoconu vím, že tuhle hru si rád zahraju (s méně náročnými hráči či jako oddychovku), ale rozhodně ne v méně než čtyřech hráčích. V dvou je to kvůli malé míře konfliktu prostě nuda, ve čtyřech je to moc hezky udělaná oddychová hra plná náhody.

17.1.2011 16:20:44

rbx

eyron
jj, to je pravda. A jak jsi rikal "s mene narocnymi hraci" - presne tyto hry ja ted "bohuzel" potrebuju. Mam kolem sebe spise nehrace a velmi tezko se mi hledaji hry, ktere by se mnou hrali. Za posledni dobu jsem mel uspech jen s Isla Dorada a Small Worldem. A ted doufam, ze prijde na radu toto. Treba se casem probojuju k necemu slozitejsimu :-)))

17.1.2011 16:42:51

tak tak
přidávám se k RBXkovi. Hrál jsem to s ním a přehodil jsem to na místo dungeonquestu. Který jsem si chtěl pořídit právě jako tu oddychovku. Tohle je tak brutálně škodolibé. Musím říct, že za mne povedené. :)

17.1.2011 18:50:17

rbx

elenistar
ja chlapce nechapu, co proti me mas. Hral jsem to s tebou vcera podruhy a stejne jako v prvni hre, jsi me zase zarezaval uz od zacatku a pekne mi to znechutil :-) Chapu ze jsi se dobre bavil, ale ja uz jsem starsi clovek a potrebuju mmit ten svuj klid a pohodli a ne ze hned v prvnim kole prijdu o nejsilnejsi postavu a ve ctvrtem o dva nejdulezitejsi poklady.
Zbytek mym postavam rozkradl Falco, kteremuz timto take dekuji :-) a nesmi se na me zlobit, ze jsem poslednim tahem pekne zarizl naopak jeho, kdyz uz se z mych zlodejicku stali vcera takovi otloukanci :-)

2.2.2011 11:49:20

rbx
ta hra se mi fakt líbí. JE pravda, že včera mi to celkem padalo. A to že jsem ti v pravou chvilku sebral ty dva diamanty, to byl klíčový okamžik. JInak by si vyhrál. Ale říkám. Tu hru si časem koupím. Tak to ještě chvilku přetrp. :) Kdy dáme další?

2.2.2011 11:54:07

tomasV
Moc děkuji zatrolenci TomasV za perfektně odvedenou práci a vynaloženému času u přeložených karet dobrodružství. Díky chlape :)

7.2.2011 21:33:26

obaly
ještě se chci zeptat: (nevím kde najdu na FFG ten seznam) na karty lstí a postav jaké pasující obaly? Moc děkuji za odpověď ;)

7.2.2011 21:45:49

to brko
Díky.
Seznam s obaly najdes tady.
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/ffg-supply/PDF/supply-list-brochure-web.pdf
Jinak potrebujes myslím 2x žluté Mini American a 1x šedé Standard Card Game

8.2.2011 08:31:18

ilustrace
Vypozorovali jste (především fanoušci nesmrtelného DoomTroopera) kdo další stojí za ilustrací hry? Především můj oblíbený Paul Bonner. Pamatujete někdo?

9.2.2011 12:29:51

karty dobrodruzstvi
Ahoj, kdo jste si stahli karty dobrodruzstvi, prosim stahnete si je znova po aktualizaci. PDF tiskarna tam predtim vlozila nejak divne fonty, ted uz to snat bude ok.

Doplneni:
pockejte, az se soubor aktualizuje - je nahran a ceka na potvrzeni - poznate to podle datumu - ten stary spatny ma datum 7.2.

10.2.2011 08:55:10 | Upraveno autorem (porovnej)

karty dobrodruzstvi
Ech… díky za info. Právě jsem to odeslal do tisku :) vše zatím pozastaveno

15.2.2011 18:58:32

brko
Tak teď už je ta správna verze - aspoň teda doufám - jde poznáš to podle názvů scénařů - měly by být ozdobným písmem jako názvy kapitol v pravidlech.
U souboru je uvedeno aktualizace 10.2.

16.2.2011 09:00:20

tomasV
jj je to tam díky moc ;) jak to vypadá s překladem rozšíření? nespěchám ptám se :)

16.2.2011 20:32:26

brko
no ještě jsem nezačal ... nějak se mi nahromadila prace

16.2.2011 23:33:37

Pravidla
Chtěl jsem se zeptat jak se hraje za strážníky, protože když jsme zkoušeli hrát hru tak docházelo k tomu, že jeden hráč zahrál za strážníka a toho poslal na postavu jiného hráče, který se útoku ubránil a posunul strážníka na pole protihráče a tahle výměna se chvilku opakovala až to bylo protivné, hráli jsme to správně?

15.3.2011 16:17:08

dakeyros
není tam náhodou nějaká zmínka o tom, že když postava prohraje musí odejít na sousední políčko? Ale jak to tam přesně je nevím

edit: tak postava se po prohře pohne až o tři pole. A strážník se pohybuje maximálně o pět políček. nevím, ale takováhle patová situace nám asi při hře nenastala... těžko říct

15.3.2011 16:27:59 | Upraveno autorem (porovnej)

dakeyros
Pokud strážník prohraje tak vítězný hráč posílá figurku maximálně o tři pole směrem dozadu a v příštím kole postava tedy i strážník nesmí vstoupit na pole, kde prohrála zápas.

15.3.2011 16:33:07

Díky za informace
Mě v pravidlech uniklo to, že poražená postava se nesmí na místo porážky vrátit, no a díky naší nevědomosti se naše první hra trochu zvrhla na pohybování se strážníkem, kterým vždy byl poražen, teď už to budeme hrát tak jak se má.

15.3.2011 16:41:09

Vybíráme z Bazaru

Zoo New York (CZ)
Zoo New York (CZ)
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas