City of Thieves

xxxxxxxooo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

City of Thieves - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Dustgames
Fantasy Flight Games
Hazgaard Editions
Stratelibri
Autoři: Laurent Pouchain
Pascal Bernard
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak. FFG dneska zveřejnili pravidla.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1514

Tuhle hru bych rád vyzkoušel, protože vypadá velmi zajímavě.
30.7.2010 00:34:28

video
http://www.youtube.com/user/HaydenTeeter#p/u/2/7VqduftJyJk - představení hry ... vypadá to úžasně

27.8.2010 21:49:59

...
nevíte někdo kdy to bude venku?

4.9.2010 21:39:09

video od FFG
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1588

4.9.2010 21:55:11

kdy to bude
No na stránkách FFG je podzim 2010 a ikonka tovarny :(

5.9.2010 01:09:14

rbx

TomasV
jenze ono to pak najednou skočí na loď a do mesice je to pak tady. Takže ja bych jim věřil. Sice je pro FFG vrcholem GenCon, ale doufám, ze to v Essenu koupím i s tema figurkama. Teda tam záleží na namalovani, protoze jsem dnes zakoupil tutorial na rychlobarveni figurek a lezou z toho tak úžasné vysledky po hodině malování, ze si ty namalovane figury jeste asi rozmyslim.

5.9.2010 03:43:28

Rbx
Kde? Jaký tutoriál? Taky bych ho koupil:)

5.9.2010 09:09:51

rbx

Atterdag
Www.miniaturementor.com a tento je uplne posledni.

5.9.2010 10:45:46

to rbx
Prosím Tě, který jsi koupil? Pokud jsem to pochopil správně, všechno co nabízí jsou dvd nebo ke stažení videa. Zkoušel jsi podle toho malovat? já teda maluju jednu figurku půl až 3/4 hodiny podle obtížnodti a detailu a lezou mi z toho slušné věci :) - viz Fury of Dracula.
Možná bychom mohli někdy u Vás v obchudku udělat nějaký malovaci workshop.

5.9.2010 21:19:45

rbx

TomasV
Koupil jsem ten velky ctyrhodinovy, na ktery je upoutavka na home a pak uplne ten posledni v nabidce, myslim ze se jmenuje speedpainting. A ten je fakt super. To prvni je spis pro profiky, protoze tam nanasi mraky vrstev a s jednim sateckem se mori klidne pul hodiny, takze to ne. Ten speed painting je o tom, jak pomoci airbrushe, pripadne spreje udelat uplne super figurku za hodinu.
Klidne muzeme workshop udelat, zauvazuju o tom.

5.9.2010 22:28:20

rbx
taky se hlásím na speedpaintingový workshop =)

6.9.2010 08:21:01

video
Koukal jsem dnes na video a musím říct, že se mi to docela zamlouvá. Vypadá to na takovou rychlovku.

6.9.2010 09:01:14

...
já tomu původně nevěnoval vůbec pozornost, protože se mi nelíbily obrázky z karetky Arcana, která se odehrává ve stejném světě jako toto, ale jak jsem si pouštěl nějaké videa z gen conu a pak to video od FFG, tak jsem si říkal, že to nevypadá špatně a zalíbily se mi i některé obrázky postav. Navíc při sledování videií byla vždy přítomna i přítelkyně a té se to zalíbilo taky. Takže to vypadá, že to pořídíme. Ale mám obavy ze dvou věcí. Klasicky - bude mě to bavit? Vypadá to na pořádný dicefest a luckfest. A druhá obava - bude to dobré ve dvou?

6.9.2010 09:12:53

Beholder
Sakriž, mě se to po té upoutávce tak zalíbilo, že jsem na náhodu ani nepomyslel. Navíc se mi líbí to, že každý ganga je jiný.

6.9.2010 09:20:29

to Beholder & Parxel
Hoďte svými bystrými oky na pravidla, FFG už je má klasicky vystavené na netu a nejsou ani moc dlouhá (to bude tím, že to pro FFG dělá jiná firma :-) ). Podle mě to bude hodně taktická hra, kde ale samozřejmě bude v hodně omezené míře záležet i na štěstí. Je tam totiž jedno nepříjemné pravidlo, že postava nemůže projít přes políčko, kde je jiná postava. Tím pádem se tam bude dát dost nechutně blokovat. Arcana karty do toho ale budou vnášet slušnou nepředvídavost, což je taky dobře.
Souboje probíhají tak, že si každý vezme tolik kostek, jako má sílu, a vyhrává ten, komu se na těch kostkách podaří hodit jedno nejvyšší číslo (tedy pokud jeden hodí na dvou kostkách 4 a 5, a druhý na třech 1, 1 a 6, pak vyhrává ten druhý, protože mu padla 6). Takže princip podobný LNoE, i když popravdě moc nevím, co si o něm mám statisticky myslet (asi si budu muset někdy spočítat pravděpodobnosti pro takové hody).
Další házení kostkou je na otvírání truhel, ale tomu se můžete vyhnout za použití dvou akčních bodů. Pak už nemusíte na truhlu házet a otevřete ji automaticky.
A poslední házení je na pohyb stráží, kde se stráž hýbe až o tolik polí, kolik padlo na kostce (při hodu 6 zůstává stát). Tohle, když se nepovede, tak se zase tolik nestane, akorát možná někomu nezablokujete cestu (případně ji sobě neodblokujete, což je horší, ale dá se to zkousnout).
Náhoda v hodu kostkou se tím pádem dá celkem dobře ovlivnit, takže bych se jí nebál.

6.9.2010 09:42:31

Parxel
Náhody tam imho bude dost, ale na druhou stranu každý hráč má nějaké akční body, které může libovolně použít a taky nějaké akční karty (které budou asi náhodně přibírané :) ), takže nějaké možnosti volby tam budou a mělo by to být výrazně méně náhodné než třeba Dungeonquest

6.9.2010 09:43:17

Kadaver
vidíš, pravidla, to mě nenapadlo :), já myslel, že ještě nejsou

6.9.2010 09:45:51

to Beholder
No co jsem četl návod, tak mi to zas tolik náhodné nepříjde. Máš 7 akčních bodů, které musíš rozdělit mezi hrdiny a jimiž platíš akce. Například u otvírání truhel s poklady se můžeš buď rozhodnou pro ruku štěstěny (hodíš kostkou) nebo připlatíš další bod a "je to tutovka" :).Náhoda je samozdřejmě v soubojích - hází se kostkou - ale zase mi to přijde docela dobrý - čím větší máš útočné číslo, tím vice kostkama házíš a bere se nejvyšší číslo, které ti na kostkách padlo.

6.9.2010 09:46:08

rbx

...
No ja se na to uz hrozne dlouho moc tesim. Arcana svet se mi graficky hodne libi a tema zlodejskych guild ve meste je super, nahoda mi nevadi ani trochu a opeprena kartami, to znamena tutovku. Urcite do toho jdu, jen toho je ted nejak moc... DungeonQuest, Ravenloft, totok... jeste ze nechci karetniho SpaceHulka.

6.9.2010 09:52:42

tomasV
jj, beru zpět. Náhoda tam je, ale ne v takové míře, jak jsem myslel. Přišlo mi to tak z dvou videí co jsem viděl (FFG a s tím prckem Haydenem :) ). Jdu si raději přečíst pravidla :)

6.9.2010 09:53:35

all
Na pravidla jsem zatím jen hodil oko. Překvapilo mě to co tady víte, že jsou poměrně krátká a jednoduchá. Takže více méně to moje povzdechnutí nad náhodou byla spíš taková spekulace.

Jinak mě ta hra zpočátku vůbec nezajímala, až po dnešním shlédnutí videa jsem změnil názor. A pokud lze ovlivňovat náhodu nějakou volbou, tak pro hru jedině plus. Kostky mi principielně nevadí, i když mě včera večer u jedné hry pekelně vytočily.

6.9.2010 09:55:05

to rbx
Karetní Space Hulk musí být, ale bude za babku. Neboj, určitě tady pak zase nahodím jeden z Tvých oblíbených lyricko-epických zápisů, až to budu mít v pazourcích :-)

6.9.2010 09:59:10

rbx

Kadaver
tak nezapomen na kratkou resersi pro me, predem dekuji. Na karetniho SH me ale nenalakas, ja karetni hry nejak nemusim, chybi me tam ta deska.:-)

6.9.2010 10:17:45

to rbx
No, ona se tam vlastně hrací plocha vytváří z karet, ale desku by to klidně taky mohlo mít, kde by byla vyznačená místa na karty. Mohli by ji vyvést v atmosferickém designu (úplně si představuju nějaké Gigerovy vetřelecké prvky), ale pak by se ta hra nevešla do malé krabičky a stála by o 10 dolců víc :-)

6.9.2010 13:36:01

...
Pravidla me nahlodaly a to video s Haydenem dorazilo. Dalsi hra do meho wish listu. Jistou miru nahody prave vitam, zvlast kdyz se da ovlivnit. Clovek pak nejede jen takticky a na jistotu a pro me je to atmosferictejsi. Pri posledni Arkham session byla zena uzasna, kdyz ji podruhe u stejneho monstra nesly kostky a stejne po nem sla potreti... :)

20.9.2010 17:29:27

cz
Mno hra se me libi, akorat je skoda, ze je tam jazycny herni material. Pocitam, ze to prodejni pecka nebude, takze to cesky asi nevyjde :(

A hra pro dva snad bude taky zabavna, to se uvidi, az to nekdo zkusi :)

7.10.2010 11:39:58

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu + rozšíření Noir
Kronika zločinu + rozšíření Noir
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas