Chaos in the Old World

xxxxxxxxxo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Abych porad nespamoval pravidla, otviram dalsi diskuzi, ve ktere popisu dojmy ze vcerejsi hry:) Hralo se ve ctyrech ve slozeni ja (Slaneesh), rbx (Khorne), sydo (Tzeentch) a paladin (Nurgle). Hra byla prekvapive rychla, za 95 min nebylo co resit a vitezstvi si odnesl Khorne za kolecko (gratulujeme rbx!). Oproti minule hre byl Khorne hran rozumneji na to, aby byl pritomen v co nejvice regionech a vyslo to, predevsim diky tomu, ze jsme podcenili obranu a casto mu zustavaly jednotky na plose, coz je pro nej asi zaklad - ty se musi pro priste cistit;) Takto dal v nekterych kolech i 5 killu, cemuz jsme se nemohli logicky ani priblizit, bo akolytu tolik nemame:) Ja jsem se jen pomalu posouval vpred, stejne jako ostatni - bodu jsme meli taky malo, Khorne ruinaci nedopustil. Vzato kolem a kolem velmi presvedcive vitezstvi Khorna, jak se minule premyslelo, co s nim, ted bude treba premyslet, jak na nej - i ostatni budou muset zjevne byt vojenstejsi a jednotky mu likvidovat - maji malou obranu...
17.9.2009 10:02:27

IN

Podle mě všechny následné area control hry od Langa z Chaosu těží, ať už Blood rage, Rising Sun, atd.

----------------------
Majitel liščí krabice

7.10.2021 13:16:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@ManlyGuy Asymetrický area control je třeba i #Cry Havoc, ale je to celkem dost euroidní, určitě nečekej kostkový souboj jako v CitOW.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

7.10.2021 13:46:39

pozri na #Cthulhu Wars , tej hre sa vyčíta že kopíruje CHitOW. Ale čo sa týka ceny, neušetríš :D

7.10.2021 14:07:09

CITOW je jedinečná deskovka, uplně stejně jako battlestar galactica, forbidden stars, rebélie apod. Za ně žádnou náhradu nehledej, prostě to za ty prachy kup

7.10.2021 15:47:25

Všetci Langovi následovníci ťažia z CHiOW, ako spomína IN, ale podľa mňa tie hry nie sú také dobré. Teda pre mňa minimálne nie tak zabávné :). 

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

8.10.2021 08:59:01

Chaos jsem hral tedy az po Bloodrage, ale za me rozhodne BR lepsi. Vyhovujemi ze si ja muzu zvolit to co budu hrat i kdyz to musim prizbusobit kartam ktere prijdou nez pevne dana schopnost urciteho boha.

..DeskoHerky Teplice..

8.10.2021 09:35:03

Tak já se také zapojím. I mně přijde o chlup lepší Blood Rage. A to ze dvou důvodů. Zaprvé v Chaosu musíte hrát daného Boha prostě určitým způsobem, pokud to tak neděláte, pravděpodobně nevyhrajete, navíc můžete dokonce rozbít celou hru, která je na vzájemném hlídání a škození postavená. V Blood Rage je skvělý draft, kdy si svojí strategii určíte sami, takže pokaždé můžete hrát úplně jinou partii. Za druhé bojové karty v BR mi přijdou lepší variantou než kostky v Chaosu. U kostek všichni víme jak to je - když se jim nechce, nenaděláte nic ;) Co mi naopak přijde v Chaosu lepší je mapa a to, že se nehraje jen na body, vyhrát se dá i otáčením kotoučem hrozby, v BR je to prostě bodovací salát, tam by se mi víc líbily třeba skryté úkoly, to by tomu dodalo teprve šťávu. Každopádně jsem rád, že mám ve sbírce obě, jsou natolik odlišné, že si své místo na Slunci v pohodě obhájí.

8.10.2021 10:22:02

BR mám, mě to nepřišlo herně podobné (před léty jsem CHOW) hrál. Na CW jsem koukal a je to ranec! V té cenové relaci už bych asi zvažoval tu re-edici Claustrophobie.
Každopádně díky za reakce, zkusím si to projít hlavou.

11.10.2021 20:07:28

CitOW je jedna z nejlepších her co jsem kdy hrál (ne-li vůbec nejlepší).

Pravda musí se to hrát ve 4 a je to náchylné na to, že kdo hru nezná (nezná jak se hraje za všechny 4 bohy), tak to pravděpodobně někomu hodně po**re a někomu hodně pomůže k vítězství.

11.10.2021 20:30:16

Chaos za mna mega hra, BR uplna simple nuda

11.10.2021 22:23:19

Na CitOW miluju téma, herní komponenty (herní deska je nádherná) a mechanismy, které spolu úzce souvisí a tím se podle mě Langovi podařilo víceméně vybalancovat asymetričnost jednotlivých bohů. To celé, společně s tématickými kartami událostí, které hráčům házejí klacky pod nohy a vytváří tak dojem živoucího světa, bojujícího a bránícího se proti všemu tomu svinstvu a útrapám, které na něj bohové chaosu snášejí, perfektně vytváří temnou atmosféru fantasy světa Warhammer. Je pravda, že to chce skupinu hráčů na minimálně stejné úrovni, aby ta hra fungovala a vše do sebe mechanicky zapadlo. Hlavně vyrovnávací mechanismus v podobě Khorna tím může hodně utrpět.

Na Blood Rage se mi taky líbí téma (zrovna letěla ta lepší část seriálu Vikingové, myslím tu s Ragnarem), které se Langovi podařilo s mechanikami suprově propojit. Navíc draftování v téhle hře vyloženě miluju a možnosti si svůj klan upravovat během hry k obrazu svému je taky parádní. Je to rychlé, je to akční, má to nádherné figurky.

Výhodou BR oproti CitOW je přístupnost. Tuhle hru se nebojím vytáhnout na nováčky a i když většinou nemají šanci vyhrát, užijí si to a nenudí se.  

12.10.2021 15:38:24

Vybíráme z Bazaru

Verona CZ
Verona CZ
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas