Chaos in the Old World

xxxxxxxxxo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Abych porad nespamoval pravidla, otviram dalsi diskuzi, ve ktere popisu dojmy ze vcerejsi hry:) Hralo se ve ctyrech ve slozeni ja (Slaneesh), rbx (Khorne), sydo (Tzeentch) a paladin (Nurgle). Hra byla prekvapive rychla, za 95 min nebylo co resit a vitezstvi si odnesl Khorne za kolecko (gratulujeme rbx!). Oproti minule hre byl Khorne hran rozumneji na to, aby byl pritomen v co nejvice regionech a vyslo to, predevsim diky tomu, ze jsme podcenili obranu a casto mu zustavaly jednotky na plose, coz je pro nej asi zaklad - ty se musi pro priste cistit;) Takto dal v nekterych kolech i 5 killu, cemuz jsme se nemohli logicky ani priblizit, bo akolytu tolik nemame:) Ja jsem se jen pomalu posouval vpred, stejne jako ostatni - bodu jsme meli taky malo, Khorne ruinaci nedopustil. Vzato kolem a kolem velmi presvedcive vitezstvi Khorna, jak se minule premyslelo, co s nim, ted bude treba premyslet, jak na nej - i ostatni budou muset zjevne byt vojenstejsi a jednotky mu likvidovat - maji malou obranu...
17.9.2009 10:02:27

další hvězdička
tak po dnešním hrani, kdy jsme dali 3 partičky ve třech musím zase upravit svoje hodnocení a příhodit hvězdičku, čím víc nahráno, tím mi to příjde lepší.

13.2.2011 21:39:58

paladin91
jojo, dnes jsme hrali, tri hry, vsechny tri pekelne tesny :)

13.2.2011 21:54:40

dnesni hra
Dnes jsem hral s Eyronem, Permonickem a Larmecem a bylo tto vyborne, neskutecne tesne, respektive sance, ze v poslednim kole nevyhraju, byla pod 5%:) Permonick v poslednim kole jako Khorne potreboval dat jednou kostkou dva hity a nasledne dvakrat jednou kostkou hit, nahazel to ale vsechno, simz srovnal muj pocet zetonku a tiknul jsem si jen jednou misto dvou. A to jsem zpocatku mel pocit, ze je na tom muj Slaneesh hodne zle, na mape az do konce tretiho kola byli jen dva noblove a zadnej hero a Khorne me porad masil. Paradni zazitek, jsem rad, ze se mi to po delsi dobe podarilo zahrat;)

27.3.2011 22:47:14

rozbalení
Tak jsem si dnes Chaos in the Old World rozbalil a zažil jsem několik (vcelku příjemných) překvapení. 1. ani u jednoho Akolity jsem neměl ulomenou "anténku", zohýbané byly řádně, ale to zpravila teplá voda:)
2. herní plán nejen že je opravdu hezký, je taky celkem velký, podle obrázků mi to tak vůbec nepřipadalo.
3. to mě opravdu dostalo - kromě originálních pravidel, jsem měl v krabici(ta byla ještě zatavená ve fólii) přiložená černobílá pravidla v Polštině, Polsky sice rozumím obstojně, ale radši stejně zůstanu u originálu:)
4. nejvíc mě potěšilo, že už mám správně referenční kartu u Slaaneshe, ani jsem nevěděl, že jsou další verze kde by to už bylo opravené...chystal jsem se na to jak to budu přepisovat lihovkou a moc nadšený jsem z toho nebyl, takže tohle mě opravdu nadchlo!

10.6.2011 22:24:19

Tomu říkám pořádný obrázek na krabici
http://www.boardgamegeek.com/image/1146031/chaos-in-the-old-world

15.11.2011 10:26:00

Parxel
hejhej :D paradna prasarna, jak sa patri:)
..by som chcel vediet, ako sa to tym poliakom sakra podarilo..:)

15.11.2011 10:38:19

Parxel
Moc pěkný, ale stejně se mi asi víc líbí ten původní - v jednoduchosti je síla/krása:)

15.11.2011 10:41:05

zluda
Take se mi vic libi ten klasicky. Prijde mi stylovejsi, tajemnejsi a zlejsi :)

15.11.2011 10:52:18

Poteseni
Dnes jsme si dali particku ve trech a musim rici, ze se nam to vsem velice libilo. Fantasticka zabava i pro tri, i v pripade, kdy jeden nerozumi anglicky a prekladame za chodu. :)

11.3.2012 20:42:46

StevensonJunior
Souhlas, také jsem první asi dvě hry hrál ve třech a přišlo mi to velice dobré. Ve 4 nebo v pěti(s Rohatou Krysou) je to přecejen lepší, ale je to také o mnoho náročnější, každou chvíli ti někdo nabourává plány a zasviní, Chaos už je to potom doopravdy:)

11.3.2012 20:52:58

StevensonJunior
Byl jsem při tom a řeknu to jednoduše - tohle jsem měl hrát už dávno - tahle hra je skutečné herní potěšení.

11.3.2012 22:45:00

asi tak
Hral jsem minuly tyden a byl jsem velmi nadsen :) Velmi hezky hratelna hra :)

11.3.2012 22:51:53

dalsi hra
Tak ve druhe hre jsem jasne vyhral za Tzeentche na body... hned prvni kolo zacalo dobre lizl jsem si teleport a poslal Khorneho prvni demona do co nejvetsi diry a hlavne co nejdal od me malickosti ...zbytek hry jsem proste sikanoval hlavne kolegu Nurglika teleporty Khornikovejch krvavejch psychopatu primo do jeho krasnych provincii cimz jsem ziskal zejmena svatej klid na praci anebrz jsem za celou hru nedal Khornemu snad jedinej frag, Nurgle se vetsinu casu strasne bavil jak mu jeho jednotky pan Psychopat s velkou radosti masakruje a Khorne diky teleportum mel od pulky hry vazny problem ziskavat dalsi lebky pro sebe a tim i tocit vic nez jedno kolecko protoze jsem ho soupal stale jen k Nurglemu do jednoho oblibeneho populated regionu. Ve chvili kdy se me nejdriv v Empire podarilo diky stitu v boji velkej demon proti velkemu demonovi sejmout bez ztraty kyticky hlavniho Khorne demona, v dalsim kole zabetonovat region kouzlama zdrauzujicima vstup do regionu do urovne +4 ceny za vstup jsem zacal masivni ofenzivu do Empire a diky vhodne karte o kolo pote padlo Empire do pracek chaosu a cink ende 60 bodu diky trem zruinovanym regionum a s Risi v cele :)

Jako Tzeentch jsem hral v kazdem kole vsechna kouzla co to sla takze jsem tocil brutalni mnozstvi karet v kazdem kole a zejmena sosani energie me velmi zasobovalo Energii ... navic moznost tahat warpstonama po planu se jako vylepseni kultistu ukazalo jako zasadni vyhoda diky snizeni narocnosti ruinovani regionu:)
Takze jsem byl velmi spokojen :)

14.3.2012 16:53:00

ValMor
Gratuluji k výhře za Tzeentche. Obecně je hra za tohoto boha nejnáročnější. Můj tajný sen, je za něj někdy vyhrát nebo aspoň vidět výhru někoho jiného :).

Ale podle toho co píšeš jsi perfektně využil poteciálu Tzeentche (pokud je to teprve tvoje druhá hra, tak opravdu respect) a hrál to za něj, tak jak se to má.

Navnadil jsi mě, už jsem to dlouho nehrál a chci to co nejdříve napravit a zároveň si chci dát závazek, že chci odteď hrát pokaždé za Tzeentche dokud za něj nevyhraju :)

14.3.2012 16:58:22

Beholder
Jo diky mel jsem pocit velmi dobre odvedene prace ale je fakt ze v prvni hre co jsem hral (taky za Tzeentche) jsem byl absolutne mimo a vubec sem netusil jak to spravne uhrat ... ale holt mel jsem mezi prvni a druhou hrou tyden na premysleni tak jsem upravil strategii a navic jsem mel hromadu stesti (Slaneesh diky memu zasahu a karte stareho sveta nezvladl zruinovat jeden region a ten zustal nekde u jedenactky, Khornovi sli kostky dost prumerne a Nurgle mel sice volne populated regiony ovsem s Khorne krvavou obsluhou :) )

Kazdopadne Tzeentch je od teto hry muj jasny favorit ... ty jeho mrvici kouzla jsou malej zazrak :)

14.3.2012 17:13:50

to ValMor
Ale je potřeba dodat, že Khrone byl jen krůček od vítězství, když mu stačil jeden tik, na který nedosáhl, protože mu nepadly kostky a on nezmasakroval jednotku v další regionu. Jinak jako Nurgle musím podotknout, že bylo velmi úsměvné jak jsem se v průběhu hry stěhoval napříč mapou pronásledován Khronovými zabijáky a nepřízní osudu za kterou stál Tzeentche.

14.3.2012 17:24:30

sasa
A vis kolik me to dalo prace aby byl ten krucek od vitezstvi ?:)

14.3.2012 17:26:46

to Beholder
Příští týden se prý hraje Chaos v Korunce, tak nás můžeš poctít svou přítomností a natřít nám to s Tzeentchem. Ale má krysa Ti to vítězství určitě jen tak nedaruje, to si piš ;-)

14.3.2012 21:23:44

Kadaver
mě to bohužel v ty středy už nevychází, hráváme pravidelně poker :)

Takže se spoléhám na už 2 skupiny, kde to můžu vytáhnout :)

14.3.2012 22:42:56 | Upraveno autorem (porovnej)

grafika
po grafickej strane pekne, ale nechapem, preco tie karty robia s bielymi okrajmi, vyzera to fakt zle. Nieje to prva hra kde som s bielymi okrajmi stretol a ani pri jednej z nich sa mi to nezdalo byt tematicke..

21.4.2012 11:49:08

to Magor
Pravděpodobně z toho důvodu, že na kartách s bílým okrajem je mnohem méně vidět opotřebení.

22.4.2012 14:36:39

Kadaver
mozno to ma ten ucel, ale asi sa zmagorim a tie okraje odstrihnem 8-)

23.4.2012 11:31:07

Magor
je vidět že nápady v przení konkrétně této hry neznají mezí. Někdo už odstřihával Kultistům znamení chaosu, ty chceš odstřihávat okraje karet. Hodně zvláštní...

23.4.2012 22:30:08

recenze
...na serveru Bonusweb.cz je k nahlédnutí dnes vydaná recenze:

http://bonusweb.idnes.cz/chaos-in-the-old-world-recenze-d29-/Magazin.aspx?c=A120423_140227_bw-magazin_vdp

24.4.2012 00:13:54

Tahle hra je nesehnatelná za relevantní peníze nebo nákupu bez rizika. Je nějaká hra, která je herně podobná, “jen” přeskinovaná. 

7.10.2021 12:14:41

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod imperia + Atlantida (CZ)
Settlers: Zrod imperia + Atlantida (CZ)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas