Cave Evil - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Blast City Games
Emperors of Eternal Evil
Autoři: Jochen Hartmann
Mat Brinkman
Nate Hayden
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Nechce se tu někdo povolaný podělit o svoje dojmy z Essenu? Podle obrázků a popisu na BGG to vypadá na velmi zajímavý amtosférický kousek, tak hledám jakékoliv další informace. :)
31.10.2011 15:03:37

mapa na plátně
Takže vzhledem k tomu, že ozzy nemá čas, začal jsem po možnostech tisku mapy na plátno trochu pátrat sám. Konzultoval jsem to s firmou, která se mimo jiné zabývá tiskem fotografií na plátno a bylo mi řečeno, že s tiskem by problém být neměl. Problém je, že plátno není určeno k těmto účelům a určitě by mělo být nějak povrchově upraveno (nalakováno), což také můžou zajistit. Dále by se plátno nemělo přehýbat, páč může tisk popraskat. Tudíž pouze rolovat. I tak si dotazovaný nebyl jistý následným opotřebováváním tisku. Šetrné zacházení je nutností. A teď ceny tisku na různé plátna:
- tisk Canon Art Canvas - 748,- Kc
- tisk Premium Canvas - 648,- Kc
+ nutné lakování 135 Kč

Není to tedy nejlevnější záležitost. Máte někdo nějaké zkušenosti nebo tipy? Třeba ozzy tys už to jednou pokusně tiskl. Kolik to stálo?

25.4.2012 14:47:44

rbx

...
nechaval jsem si ted delat tricka a zjistil jsem, ze jde normalne udelat digitalni tisk na platno. Existuje nekolik druhu tohoto tisku a pro tyto ucely by se hodil bud sublimacni tisk, nebo digitalni tisk. Sublimacni predpoklada v latce alespon 50% umeleho vlakna, protoze se to jakoby nejak seskvari s latkou. Digitalni tisk je oproti tomu na bavlnu a take se vpije do latky. Tricka mi dojdou tento tyden, takze pak poreferuju, jak to drzi, ale ohybat se to pravdepodobne bude moci :-))

25.4.2012 15:15:01 | Upraveno autorem (porovnej)

hoj
jsem zvedav. Hned jsem dostal chut hrat, snad v nedeli u ozzyho zbyde cas na trochu nekro zla :)

25.4.2012 15:20:13

rbx
Jo jo, o těhle metodách jsem si taky zjíšťoval co a jak. Bylo mi řečeno, že by mohl být problém konkrétně s tou mapou, protože má hranice hexů hodně tenké a mohlo by dojít k slití barev a tudíž k nevytištění nebo nesprávnému vytištění hexové sítě. Asi to má něco společného s tím vpitím se barvy do látky.
Naproti tomu ty plátna, které jsem uvedl jsou taky bavlněné, ale nějak se před tiskem ošetřují aby se na ně mohlo tisknout a jestli jsem to dobře pochopil, tak nedochází ke vpití barvy do látky. Proto asi ta hrozba popraskání.
Já jsem si původně představoval tisk na obyčejnou látku, třeba na trička a podle mě by to bylo ideální.

25.4.2012 16:14:07

úplně původně
jsem si myslel, že koupím kus ubrusu, hodím to někam kde potiskujou trička a bude to. Ale ty tiskárny nemají zkušenosti s takovou exotickou věcí a v podstatě mi nikdo zatím nedokázal říct jestli to vůbec jde. No a vzhledem k tomu, že nedávno jsem díky své vlastní blbosti vyhodil 2000,- za odtah auta, tak se mi jaksi moc nechce investovat řekněme 5-ti kilo za experiment.
Nejlepší odpoveď jsem dostal od chlapíka co tiskne fotky na plátno, ale i ten mi řekl, že by to byl pro něj experiment a ten už jde bez mála k litru...

25.4.2012 16:31:15

tisk
Už jsem někomu říkala, že můj otec na plátno běžně tiskne - jen tvrdil, že mnohem levnější je to černou na bílé (ne že by to pak bylo poznat), ale jde to myslím i obráceně. Mám se ho tedy ptát znovu? (přišlo mi, že to máte zařízené, tak jsem to pustila z hlavy...)

26.4.2012 07:56:44

Elissa
Zeptej se ho, prosím, na tisk konkrétně téhle mapy:

http://www.mediafire.com/?p3xb3gv24v268y3

S tiskem "normálních" věcí není až takový problém, ale s tímhle docela jo. Budu vděčný za jakoukoliv radu. Předem dík

26.4.2012 08:11:58

rbx

Kafe
Zesilit ty hranice hexu či obecně více vytáhnout bílé kontury by nemel byt problém.

26.4.2012 08:54:58

rbx
To mám v záloze až všechno ostatní selže :). Chtěl bych co nejvíc zachovat originál

26.4.2012 10:18:39

Mapy
Tak po konzultaci s otcem je následující možnost:
tisk na textilní banner (bílý s černým potiskem), přičemž cena za metr čtvereční je 720 Kč
(netuším přesný rozměr, ale to si dopočítáte).
Tisk bílou barvou je prý nevhodný, protože je několikrát dražší a chová se nevyzpytatelně
a pro stínování je lepší ubírat černou. Takže by to znamenalo, že mapa by byla z druhé strany bílá (ale mohli byste ji potřít barvou na textil ;)).
Také by doporučil vytáhnout ty linky šestiúhelníků, aby se zabránilo splynutí.

Další možností je tisk na plast, jako u Duny a spol.

Čekám na vaše vyjádření ;)

2.5.2012 08:02:18

...
Tak ještě jednou ;)

Kdo byste do toho chtěl jít za níže uvedených podmínek?
Já bych to zkusila, ale tisknout jednu mapu asi nemá smysl...

3.5.2012 17:43:18

Elissa
Jo takhle, ono to byla nabídka k tisku. Asi jsme se nepochopili :).
Ještě než jsi napsala, tak jsem trochu pátral po sublimačním tisku, o kterém psal rbx. Narazil jsem na firmu, která se zabývá potiskem různého textilu. Domluvil jsem se s chlapíkem na zítřek na konzultaci, ale nevím jestli to stihnu. Chtěl jsem odpovědět až o víkendu a poreferovat jak to dopadlo.
Jestli to nedopadne, tak se mnou můžeš počítat na 100%.

3.5.2012 18:15:23

tisk na plast
Dunu jsem na živo nikdy neviděl. Jak tedy vypadá tisk na plast? Není potom hrací deska moc tlustá? Jde o to, že v Cave Evilu se člověk nemusí omezovat jen na herní plán, ale může tunely kopat i mimo něj. Kdyby byla mapa moc tlustá, tak by se přes okraje asi blbě pokládaly dlaždice.

3.5.2012 18:22:28

gev

Elissa:
Já bych do toho šel určitě, zkusil bych to plátno. Akorát nevím, jestli správně chápu "vytáhnout ty linky šestiúhelníků", to je potřeba je znovu nakreslit čistě bílou barvou?

3.5.2012 18:51:19

gev
Spíš bych řekl udělat silnější čáry. A možná i trochu zesvětlit.

3.5.2012 19:30:56

gev
Jak říká Kafe - měly by být silnější, otec má obavy, aby se při tisku neslily tak, že nebudou vidět - ale je možné to nejdřív vyzkoušet (ale musela by být hotová v záloze i ta druhá verze s výraznějšími linkami, kdyby se při zkušebním tisku ukázalo, že opravdu vidět nejsou).

3.5.2012 21:37:32

gev

Elissa:
Jj, chápu... Nemám tu v práci fotokrám - jsou ty linky v souboru na samostatné vrstvě, nevíte? Jestli ne, tak je tahle úloha celkem rasovina, ne?

3.5.2012 22:06:13

gev
K dispozici je pouze 40 MB tiff obrázek. Alespoň co já vím.

3.5.2012 22:17:17

gev

kafe:
Jasne, ale ten tedy vrstvy nema?

EDIT: Odpovím si už sám, ve zvláštní vrstvě to není. Tak to je práce pro zasloužilého soudruha :-)

3.5.2012 22:49:02 | Upraveno autorem (porovnej)

gev
No, mohli bychom to zkusit prostě vytisknout tak, jak to je, případně by to upravil některý z jejich firemních grafiků... ;)

4.5.2012 07:58:13

gev

Elissa:
Ja jsem pro pokus, pokud se najde nějaký ochotný a levný človíček, co ty čárečky nabílí.

Koukám, že to mám k Tobě kousek, takže s dopravou taky problém nebude. Počítej se mnou, jdu do toho!

4.5.2012 12:30:00

rbx

Elissa
Poslete mi prosím přes Uschovnu ten soubor. Díky.

4.5.2012 12:39:02

rbx
Soubor můžeš stáhnout tady:

http://www.mediafire.com/?p3xb3gv24v268y3

4.5.2012 13:26:31

vzorky
Včera jsem se byl zeptat na ten sublimační tisk. Chlapík říkal, že by s tím nemusel být až takový problém. Ve středu budu snad mít vzorky. Dám vědět.

5.5.2012 11:59:35

vzorky - výsledek
Takže výsledek zatím nic moc. Jak se dalo čekat hexová síť při běžném nastavení tisku nešla moc vidět. Při nastavení jasu a kontrastu na max to bylo o poznání lepší, ale šedé barvy byly do zelena. Domluvil jsem se, že ještě zkusí vzorek s max jasem a kontrastem a nastaví to natvrdo na čenobílou barvu. Jinak už s tím nic nesvede aniž by se nemuselo zasahovat do předlohy.
Látka je taková plachtovina, ale vypadá docela odolně. Dá se případně i prát. Další varianta je satén, který je mnohem jemnější, ale je tenký a pravděpodobně by se kroutil.
Toť zatím vše. Příští týden bych měl mít další vzorek.

9.5.2012 17:09:53

Vybíráme z Bazaru

Steam Park
Steam Park
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas