Cave Evil - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Blast City Games
Emperors of Eternal Evil
Autoři: Jochen Hartmann
Mat Brinkman
Nate Hayden
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Nechce se tu někdo povolaný podělit o svoje dojmy z Essenu? Podle obrázků a popisu na BGG to vypadá na velmi zajímavý amtosférický kousek, tak hledám jakékoliv další informace. :)
31.10.2011 15:03:37

re
Vše podstatné řečeno, i mě to totálně dostalo, až to budem hrát příště, tak při svíčkách ve sklepě a nějaký pořádný soundtrack, navrhuju Wolves in the Throne Room

6.12.2011 13:00:18

krabicové peklo
už je doma! Nemám teď moc času, ale na tohle si teď hoďku dvě vynahradím, abych se pomazlil, možná si zapálím nějakou tu černou svíčku, políbím kozlí řiť nebo si z hranolek alespoň udělám pentagram, tahle hra si to zaslouží :-) Už se těším, až si s tím zalezem někam do sklepa, třeba v Hradišti do márnice, teď v Jizerkách to bylo super, ale ten vlhký kámen a černočerná temnota tam chyběly :-)

6.12.2011 21:20:40

Taky pohlcen...
Tak se vám přiznám, že mě to taky pohltilo a už to mám v objednávkovém košíku. :-D Kdo by si chtěl o hře počíst trochu víc, napsal jsem o ní na blogu: http://bit.ly/rZtlSB Přesně to napsal recenzent na BGG, tohle je jeden z vrcholů ameritrashe.

8.12.2011 08:06:42

Thales
Mas tam chybu - Shadowflamu se preci rika "čertovina" :D

8.12.2011 08:20:07

Sydo
Napadlo mě, dát to tam, ale nechtěl jsem zmást nezasvěcené duše. >;-)

8.12.2011 08:40:32

ctvrta hra
musim rict, ze to ma cim dal vetsi grady, zvlast ted, kdyz jsem vyhral. pekelna koza byla zadupana do zeme hned po sydove potupnem rozkladu v hromadu ostatku a krevnich srazenin.

11.12.2011 03:20:38

prvni hra
Jen prispeju drivim do lesa.. Je jasne, ze tema vsichni nesnesou - obrazky vam naladu nezlepsi, atmosferu jen "vylepsi". Na druhou stranu, maloktera hra ve vas bude vzbouzet emoce tak durazne.
Ale pokud jde o herni mechanismy, je hra fakt dokonala. Karet ve hre je strasne moc, diky tomu ze jsou unikatni.. Vam budou do rukou chodit nove a nove kombinace. Je potreba rychle reagovat na souperovy nestvury, nejaka univerzalni strategie asi neni. Falco nas docela drtil, vypadalo to ze si hru pekne podmanuje a pak bum. Bylo uplne jinak.
I kdyz jsem se ve hre uplne dobre neorientoval a jen se s ni seznamoval, myslim, ze to je presne takove to "akorat" na rozmezi jednoduche - komplexni (treba wargame). System souboje vam da na vyber, jak bojovat.. Nakombenim jinych potvor ci predmetu ziskate naboostovane jednotky, ktere ale zase jdou upravit, podle probihajiciho deje...

Jen skoda, ze podobny system neni vyuzity pro nejake "zkousnutelnejsi" tema. Takova hra by urcite nezapadla.

11.12.2011 11:51:02

to polda
krom jedne veci s tebou bezvyhradne souhlasim... a to, ze mi neprijde skoda, ze to nevyuzili na jine zkousnutelnejsi tema. jsem rad, ze je to takove, jake to je, mainstream to nikdy nebude, ale neumim si predstavit, ze by u jineho tematu z toho dokazali vytriskat takovou atmosferu. tohle se krom tech skvelych hernich principu jeste samo ze sve podstaty dotyka thanatosu, tudiz neceho, o cem nejsme zvykli za normalni situace vubec premyslet a tady to mas v te nejsyrovejsi podobe a ta hra samotna opravdu budi cirocirou hruzu... chvilema na tobe bylo videt, ze jsi z toho nervozni, ale uznej, uzival jsis to a musis na to porad myslet, nebo ne? :-) ale vazne, ta hra nam pripomina nas vlastni strach a umi to skvele a jeste se to vyborne hraje... musim ji dat za pet, protoze na rozdil od velkolepych veci ala PAX nebo HIS, kde si uzivas dejepis, tohle je na uplne druhem konci skaly a z role panaboha te to postavi do role zbytku zaslych cakancu krve na zdi, ktere jsou odsouzene k nejake te skrabce a shadowflamu, aby mely sanci se jeste nejak prosadit :-) jinak na ty svetla od toho tvyho vagonu myslim taky dlouho nezapomeneme :-)

11.12.2011 17:27:01

pravda
Kdyz jsme zvedli hlavu od Waldschattenspielu, Moevot krakorali a venku se najednou objevilo svetlo, malem jsem si bezel vymenit trencle. To uz nam Poldo nikdy nedelej :)

A souhlas s Ozzym - fantasy a scifi her je uz dost, tohle je konecne neco noveho. Navic hram s vyrazovanim hracu se uz v dnesni dobe mainstreamove nefandi tema netema, tak je to fuk :)

11.12.2011 18:00:54

sydo ozzy
Tak pardon vy třasořitky :-D U Cave Evil máte samé odvážné řeči, jak to zlo je super a beznaděj tak cool... a potom neskousnete když k baráku přijedu ve dvě ráno s dálkovymi xenonovými světly :-D
Co jste mysleli? Že si pro vás přišel Lucifer, nebo nějaký čaroděj prohánějící po lese bandu skřítků?

11.12.2011 21:13:05

polda
no ja to videl minimalne na gore demona...

11.12.2011 22:20:09

ve dvou
tak mam za sebou hru ve dvou a malem jsem si blahem ukaknul! krasne to odsejpalo, hralo se za naprosteho ticha v seserele atmosfere a bylo to hodne epicke, narozdil od predchozich her, kdy jsme hrali 4 a vzajemne jsme se moc nehlidali, ted prisla na radu strategie, kdy jsme vzajemne reagovali na vylozena svinstva a tretky. Vubec jsme nehrali na zaverecneho bose, byla to cista reznicina, kdy jsme si navzajem vymlatili armady a nakonec se setkali necromanceri sobe navzajem. prohral jsem, ale bylo to super, jeste ted se tetelim

13.1.2012 20:15:43

Tak ještě jeden dojem...
...recenza Matta Drakea stojí za počtení ;)

http://drakesflames.blogspot.com/2012/02/board-game-review-cave-evil.html

2.3.2012 10:45:09

Anglictina
je ve hre moc textu?

14.3.2012 08:48:25

Ringo
Mraky na kartach. A je tam hodne prostoru pro osobni interpretaci, jelikoz kombinace nekterych karet je zajimava a casto neni explicitne vysvetlena. Zkratka nic pro "rules lawyers" :) to nic nemeni na tom, ze je to svezi herni vanek do zatuchleho a reprinty prehlceneho AT hradu :)

14.3.2012 08:57:57

Elissa
Ta Drakeova recenze je naprosto skvela, jeho nejlepsi doposud :) Sakra, ja chci hrat Cave Evil!

14.3.2012 09:04:41

anglictina
hmm, tak to je tak koukam na preklad karet

14.3.2012 09:39:39

preklad karet
Pustil jsem se do překladu karet. Mám už hotovou tak 3/4. Teď jsem do konce týdne na školení a na víkend jedu pryč, takže dokončení bude někdy příští týden. S ANJ problém celkem nemám, ale nejsem moc dobrý češtin, takže překlad bude takový kostrbatý :). Dám ho sem pak k dispozici

14.3.2012 09:40:47

sydo
No s tou interpretací, už mám poznačených dobrých 20-30 karet a budu muset dát asi rozsáhlý dotaz na BGG :))

14.3.2012 09:53:25

gev

sydo, kafčo & spol.
Vy mně teda namlsáváte... Jsem zvědav, jestli na mě u Toma něco zbyde, pořád se mi kluci nějak neozývaj...

14.3.2012 09:56:36

Kafe
My se vzdycky nejak dohodli, ale obcas je to slozite, dobrat se k rozumnemu vysledku.

14.3.2012 10:16:09

Hra
me na te hre fascinuje zajimavy herni plan a hlavne ta cernobilost, po dlouhe dobe me zase zaujala nejaka nova hra.

14.3.2012 11:21:00

Ringo
Artwork je naprosto úžasný. Mě zase fascinuje, že na 370 kartách není ani jeden obrázek 2x, a to včetně karet se stejným názvem...

14.3.2012 11:49:05

rbx

gev
Ja porad ziju v domneni, ze to tu mas pripravene.

14.3.2012 12:08:31

A hlavne
I jako hra je to vynikajici :) old school jak brno.

14.3.2012 12:09:49

Vybíráme z Bazaru

Unlock! Úniková dobrodružství
Unlock! Úniková dobrodružství
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas