Cave Evil - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Blast City Games
Emperors of Eternal Evil
Autoři: Jochen Hartmann
Mat Brinkman
Nate Hayden
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Nechce se tu někdo povolaný podělit o svoje dojmy z Essenu? Podle obrázků a popisu na BGG to vypadá na velmi zajímavý amtosférický kousek, tak hledám jakékoliv další informace. :)
31.10.2011 15:03:37

Mechanismus
nepriblizil by nekdo strucne herni mechanismus? Zatim nejsem moc v obraze, o co presne ve hre jde a jak toho hrac docili:-)

14.3.2012 12:11:43

Ringo
Zacinas s jednim nekromantem a v kazdem kole si liznes kartu z jednoho baliku. Ty josu celkem 4, kazdy specializovany na jednu surovinu. Karty si muzes nechat v ruce, abys je pozdeji mohl zahrat nebo je vymenis za suroviny. Za ty pak prave hrajes karty, ketre sis nechal. Vyvolavas tak nove potvory, ktere mohou tezit dalsi suroviny, bojovat nebo prinaset jine vyhody. Ukolem je zustat posledni ve hre. Mapa se v prubehu hry meni, jak se kopaji a zasypavaji chodby. Kopanim muzes objevit nove mistnosti, chodby nebo take svatyne s bossy. Potvory muzes zabit nebo podplatit na svoji stranu nebo pokorit v boji a ony se k tobe pridaji. Souboj se resi kostkouo, pricemz kazda potvora ma 6 vlastnosti. Utocnik si vybira, kterou vlastnost pouzije pri utoko, pak se obrance brani jin zvolenou vlastnosti a pak je pripadne treti kolo kdy si opet vybira utocnik. Kdo vyhraje dve kola boje, vyhral souboj. Kazdy hrac (nekromant) ma specialni schopnost, stejne tak jako potvory. I kdyz jsou nektere potvory stejne, kazda ma trochu jine vlastnosti a obrazek. Takze treba kazdy Necromonk je jiny, i kdyz se jemnuje stejne. Jinak je vetsina potvor unikatnich a jejich schopnosti se daji pekne kombit. Vyvolane potvory formujes do stacku, v kazdem satcku muze byt bud jedna velka, tri male, dve stredni nebo jedna mala a jedna stredni potvora. V prubehu hry se jeste budi jedna z prastarych zlych bytosti, pak se odhali a provede nejaky efekt. Hraci se pripravuji na jeji probuzeni, ktere opet neco spusti. Vyhrava ten, kdo zustane posledni ve hre nebo kdo zabije tohoto bosse. Pekne je, ze kazdy nekromant ma ve sve domaci jeskyni krystal, ktery je svazan s (ne)zivotem nekromanta a kdyz je znicen, tak nekromant prohrava - jako v pohadce o kosteji.

Je to trcohu na preskacku, ale snad pomuze :)

14.3.2012 12:40:43 | Upraveno autorem (porovnej)

gev

rbx:
Jj, uz jsem to zjistil taky. Objednavka se porad ukazovala jako ze se vyrizuje. No va kazdem pripade se pro to peklo do vikednu zastavim :-)

14.3.2012 12:52:49

jen drobna oprava
Ve stacku (skvadre) nemuzes mit dve stredne velke stvury (ackoliv existuji vyjimky), pouze jednu stredne velkou a jednu malou.

14.3.2012 12:57:40

Pure Evil
Tak jsem se taky upsal temne moci a spradam manu pod rohozku s pentagramem ;-)

14.3.2012 12:58:30

rbx

abych tu trosku prilil ohen do ohne :-)
tak ted, pote co rozprodali druhy naklad, se zacinaji soustredit na rozsireni. Zatim nedelaji figurky, ale spis se soustreduji na rozsirovani hry jako takove, tedy vice karet. A mluvi o expansions v mnoznem cisle, tak jsem zvedav. Dostupnost nekdy v lete.

14.3.2012 13:11:36

Sydo
diky moc, zni to fakt hodne dobre. A zni mi to i dobre jako hra, kterou bysme sebou mohli vlacet se znamyma po horach. Tohle by je fakt mohlo zaujmout. Nejake vaznejsi strategicke hry nebo hry v rakvich si jim netroufam vubec predstavovat:-)

Trochu to pripomina pocitacoveho Dungeon Keepra ovsem bez hrdinu, jen s potvorami:-)

14.3.2012 13:29:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Nenech se mylit, je tam hodne veci k pobrani. Ale za chvili to prejde do krve, spis clivek hodne premysli o kombinaci karet a spouste moznosti, co udelat. Nevim, jestli pravidla nejsou ke stateni na webu hry ci na BGG. Kdyztak nakoukni.

14.3.2012 13:34:05

rbx

ringo
http://www.cave-evil.com/Cave_Evil_RulesOfWar-2012.pdf

14.3.2012 13:40:41

to sydo
Jak je to s eliminací hráčů? Podle popisu jsem pochytil, že eliminace tam je, ale může být některý z hráčů eliminován ze začátku nebo v půlce hry, nebo se to spíše děje až chvilku před koncem hry? Jinými slovy, jak dlouho budou eliminovaní hráči jen tak sedět a povzbuzovat? Mohou eliminovaní hráči ještě nějak zasahovat do hry (ovládat neutrální potvory, ...)?

14.3.2012 13:45:40

sydo, rbx
dik, uz to tisknu:-)

14.3.2012 13:46:33

Kadaver
Eliminace tam je, ale deje se az ke konci hry (pokud hrac extra neriskuje se svym nekromantem). Vzhledem k tomu, ze hra trva tak dve hodinky, eliminovani dle mych zkusenosti sedi max 15 minut. Vetsinou u nas k eliminaci doslo v samem zaveru. Ja eliminaci rad, hned je o co bojovat :)

14.3.2012 14:01:20

rozšíření
Autor psal v nějaké diskuzi, že by chtěli rozšíření stihnout do letošního GenConu, což je jak jsem zjístil v srpnu. Už teď se nemůžu dočkat. Doufám, že to kluci šikovní, dotáhnete k nám do republiky hned jak to bude možné :)

14.3.2012 14:48:15

rbx

Kafe
jj urcite, me to bavi, je to takove starani se o vlastni ditko.

14.3.2012 14:59:38

dotaz pro syda
Ve vedlejším vlákně jste se zmiňovali o myšlence vytisknutí mapy na plátno. Jak to vypadá s realizací? Mě se ta myšlenka fakt hodně líbí, ale nemám šajn jestli to je vůbec proveditelné

14.3.2012 17:16:24

Kafe
Ozzy objednal vzorek a podle vysledku se pripadne udela hromadna objednavka.

14.3.2012 17:50:32

vzorek
vzorek jsem viděl, ale je to naprd, zkoušíme novou barvu, bylo to takový nepřirozený, jako kdyby na tom plátně byl nalepenej papír... :-(

14.3.2012 19:00:24

ozzy
tak to je škoda, snad to bude lepší, ale jsem ochotný do toho jít i když to nebude úplně dokonalé. mám obavu, že ta orginál mapa toho moc nevydrží

15.3.2012 08:18:54

ozzy
Skoda, nekrobohove se proti nam spikli. Obetuji vecer novorozene zasite do hrbitovniho kozla ve jmenu Darkest Evil Bitch a to by bylo, aby to napodruhe nevyslo!

15.3.2012 10:17:44

sydo
Já takhle na rychlo neseženu novorozeně, ale slibuji, že o půlnoci aspoň zapálím černou svíčku na svém temném oltáři :)

15.3.2012 11:04:49

smarja
vy sjte sadisti, novorozene. Ja bych od vas teda cekal vice citu a spise, ze sahnete po moznostech jako zneucteni cerstve pohrbeneho neboztika a podobne.

19.3.2012 21:56:57

Ringo
Ta hra je o nekromantech, pro ty je zneucteni neboztika horsi, nez obetovane novorozene :) Navic se to novorozene da take reanimovat a bude z nej dobry kopac tunelu treba. Nebo Baby Necromonk.

20.3.2012 18:36:54

gev

Konečně
jsem se dokopal k Tomovům a po více než čtvrt roce mám vytouženou nekromantiku doma.

Wish-list = 0. Ufff!

EDIT: Wish-list > 0, nějakej syčák už dal na zatrolky i Festung Budapest, a k tomuto přání se holt musím veřejně přiznat :-)

23.3.2012 22:42:54 | Upraveno autorem (porovnej)

především pro ozzyho
Je nějaký nový vývoj v záležitosti mapy tištěné na plátno?

3.4.2012 21:19:04

kafe
zatim nic, vubec ted nemam cas to resit, je to uplne mimo veskere koleje mych priorit...

4.4.2012 11:07:59

Vybíráme z Bazaru

Válka o prsten: Páni Středozemě + Stromovous
Válka o prsten: Páni Středozemě + Stromovous
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas