Cave Evil - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Blast City Games
Emperors of Eternal Evil
Autoři: Jochen Hartmann
Mat Brinkman
Nate Hayden
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Nechce se tu někdo povolaný podělit o svoje dojmy z Essenu? Podle obrázků a popisu na BGG to vypadá na velmi zajímavý amtosférický kousek, tak hledám jakékoliv další informace. :)
31.10.2011 15:03:37

Born
Me hrozne zaujala ta blackmetalova image, ale 50 euro za kvalitu cernobile vystrihovanky se mi dat nechtelo. Ale strasne bych to chtel zkusit :)

31.10.2011 15:09:52

Sydo
No na těch obrázcích z BGG mě dost zarazilo zpracování těch papírových stojánků. Má to být jako náhrada za nějaké figurky? Asi to má sedět do celkové image hry, kam by se třeba figurka nehodila, ale ten ohnutý papír mi přijde fakt laciný. Nebo to snad byla jen preview verze a ve finále tam bude něco jiného?

Spíš mě to zaujalo tématicky a takovou zvláštní jak říkáš blackmetalovou atmosférou smrti, která se nad tím tak vznáší. Teda alespoň z obrázků to na mě tak působí.

31.10.2011 15:20:11

rbx

Born
jj, hral jsem to a mam to objednane. Ten stojanek je jedine minus tehle hry, jinak se mi moc libila. Ostatni komponenty jsou perfektni, jen ruznych karet je tam 320 a zadna dvakrat. Problem je, ze je to hra Made in USA a vyrobena v malem nakladu, proto ta cena. V Essenu jsem si ji nekoupil a udelal jsem chybu, proto se ji ted snazim dostat.

31.10.2011 18:56:28

zlo se blizi
Cave Evil uz se plizi i do mych snu. Dnes jsem mel nejaky nevyrazny sen, kazdopadne v jedne jeho casti jsem si v nejakem fast foodu kupoval colu a na flasce byla reklama na Cave Evil... Co na to Antonin Baudys nebo snar?

11.11.2011 08:54:31

Hura
A mam to v pazourach, do draci sluje dorazila sluje zla :) udelam si nekrovikend a doufam, ze o vikendu v Jizerkach provedeme temny obrad. Soundtrack beru :)

25.11.2011 16:33:32

Cave evil
Prohlizel jsem si asi jen tretinu karet a muka!!:) na to se tesim fest.. Rozhodne semnou Sydo pocitej..:) beru black metalove hadry..:) ( jen je sehnat..:) )

25.11.2011 19:11:44

Hadry
Mam doma nasivky Burzum a Darkthrone a Darkthrone tricko :) a ve hre je metalova placka :)

25.11.2011 20:51:43

Pravidla
uz jsou doctena a moc se tesim na hru. Je videt, ze si autori opravdu vyhrali a tematu opravdu sli naproti. Moznost poklonit se cerne koze, forky typu rozdeleni black wizarda na black wizards, jako blackovy fanousek si rochnim :)

27.11.2011 20:01:24

ad hra
sydo - tak to by me zajimalo jake to bylo.
z obrazku to vypada hezky atmosfericky (metal) i kdyz je to cernobile.
ale ty prehnute cervene papirky na obrazcich na boardgamegeek me zarazily a taky neni moc informaci o tom, jaky to je vlastne system a jak se to hraje.

jestli muzes, prosim hod nejake info/obrazky.
dik

28.11.2011 23:13:05

Xingyi
Dojmy hodim az zahraju, tedy po vikendu :) Podle pravidel to vypada na blackmetalovy Titan :)

29.11.2011 08:21:27

blackk f**king metal
Sydo, kdo je na tom soundtracku? Z U$ nam moc dobreho bl4cku nepriteka.. mozna Absu?
Doufam, ze expanze hry prijde z Norska - prece jen paleni kostelu jim jde v Bergenu lip, nez v celem U$ :-D

29.11.2011 08:52:54

JanPavel
Na tom co maji na webu je mix starych i novych veci - nesmi chybet I am the black wizards od Emperor, myslim ze z novych veci tam maji Blut aus Nord. Moc jsem to neprojizdel. Mam rad spise stare black veci z Norska a lo-fi black z kruhu Les Legions Noires z Francie: Brenoritvrezorkre, Vlad Tepes, Aakon Keetreh, Vermeakbevtre... Ale Darkthrone a Burzum jsou stejne nej :)

29.11.2011 09:02:48

gev

Cave Evil
Tak jsem tak dlouho váhal a váhal, až se na mě z první várky, která do Čech dorazila, nedostalo. Jestli bude další záleží na tom, jestli se sejde pár dalších objednávek.

Proto tentokrát prosím majitele, aby hóóódně chválili, a ostatní, aby objednávali. U dráčka se pak nechají ukecat a dovezou další :-)

1.12.2011 11:10:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Podpora
Dnes jsem předobjednal?Přidejte se další ať se to objedná?
Už to někdo má?Prosím o nějaké dojmy?

1.12.2011 17:43:12

Kortexo
Budeme to hrat ted o vikendu, tak pak napisem dojmy. Ja se tesim hrozne.

1.12.2011 17:56:18

rbx

kortexo
budeme to objednavat urcite, ted jde jen o to, jestli s dorucenim do Vanoc, nebo az po Vanocich. Musi se pro to totiz na vyclivaci postu a kdo pred Vanoci nezazil, neuveri. Nebo tuhle hru snad nekdo chce jako darek pod stromecek?? :-))

1.12.2011 18:02:13

gev

rbx:
Výborně, to je zpráva všech zpráv!

Osobně to do Vánoc nepotřebuju, stačí mi do půlky ledna, kdy vyrážím s partou, se kterou si tenhle typ hry určitě užiju :-)

1.12.2011 19:29:17

Dojmy
Podle zpráv je hodně limitovaná, aby se dostalo na všechny?Mně osobně je také jedno jestli letos, nebo v lednu.Jsem zvědav na vaše zážitky?

1.12.2011 22:03:51

Dojmy
Slibil jsem dojmy a jsou tu. Hra je naprosto paradni! Cekal jsem spise blbustku s osobitym duchem, ale ono je to skvele i herne. Atmosfera u hry je neskutecna, temnota je vsudypritomna a zaroven ma hra i osobity humor. Tezite zdroje, vyvolavate potvory a snazite se zabijet ostatni. Do toho se probouzi prastare vecne zlo, muzete prokopavat tunely nebo je naopak zasypavat, objevujete svatyne a jejich Strazce, lovite ostatni... Hra me opravdu nadchla, provedenim i mechanismy. Odsypa rychle, delku muzete prodlouzit, kdyby vam zaklad nahodou nestacil a je fest napinava. A podil nahody je bych rekl velmi priznivy. Necham take rici neco ostatni, kteri se mnou hrali, ale za me velmi dobre!

4.12.2011 17:12:03

dojmy
já bych řekl, že to je snad nejpříjemnější překvapení roku, stejně jako Sydo jsem od toho nic extra nečekal, chtěl jsem to jen jako designovou metalovou blbůstku, se kterou se budu mazlit při dlouhých večerech, ale vyklubala se z toho naprostá bomba! Je to takovej dračák pro dospělé, je v tom trošku z vládců podzemí (ekonomika kobek), ale je to nesrovnatelně lepší a herně pokročilejší... no a ta atmosféra? To je exklusivní záležitost, jestli si chcete přičichnout k vůni pekla, tak tohle je to pravý! Hurhurhurhur! Jo a černý plátno!

4.12.2011 18:41:02

rbx

ozzy
to neni peklo, to je nekropole, tedy mesto mrtvych :-)

4.12.2011 19:23:18

dojmy
Musím se přidat s chválou, původně jsem měl hru za produkt nadšenců, který propluje kolem a zmizí, ale jak velmi jsem se mýlil! Hra je výborná - design a grafika tvoří ojediněle temnou, zvráceně humornou a pokroucenou atmosféru vedoucí hráče k dosažení zlorgasmu. Kombinace managmentu zdrojů, ovládání potvor a kopání tunelů, to vše dává hráči nesmírné množství voleb. Osobně hru považuji za překvapení roku, protože jsem od toho nečekal prakticky nic. Hra každému nesedne s ohledem na téma, ale jedná se o skutečnou bombu.

4.12.2011 21:01:02

dojmy.. pojmy...:)
Je to maso.. teda kosti.. resp. čertovina.. :D Moc jsem si hraní užíval, ale co mě dostalo nejvíc byla zase atmoška, která hra vyloženě vytváela sama. Je nádherné koukat na různě namalované potvory, která vám běhají po chodbách a snaží se co nejlépe sloužit vám, pánu zla. :) Naštěstí se ale vždy probudí nějaké strašlivé pekelné monstrum, které zase obohatí hru.
Mě se tato hra strašně moc líbila a těším se až ji zahrajeme znova.. :)

4.12.2011 22:46:19

rbx

SSZGSA
a hrali jste jiz s temi advanced rules? Koukam, ze jsem sice tu hru objevil, ale jsem jediny, kdo ji poradne nehral a ma za sebou jen jedno demo v Essenu. To je fakt smutne :-((

4.12.2011 23:24:19

rbx
Druhou hru ano, ta advanced pravidla nejsou nijak slozita, jen uprava pohybu, moznost de-invokovat potvory pro zdroje a moznost zahazovat karty pro zdroje (moc uzitecne). A jeste ti Strazci, kteri jsou proste jen minibossove. I kdyz ta pravidla obcas nechavaji hodne prostoru ohledne casovani jednotlivych efektu, ale vzdy jsme se nejak dohodli.

5.12.2011 07:55:11

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas