Brass: Birmingham

xxxxxxxxxo hodnoceno 382x (Seznam vlastníků)

Brass: Birmingham - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Gavan Brown
Martin Wallace
Matt Tolman
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad pravidel



..Která dobrý duše by přeložila pravidla? Stačil by jen text bez grafiky.
2.8.2018 23:17:02

Pravidla
Čus, dal jsem si tu práci a přeložil pravidla. Už jsou schválený. Snad se někomu budou hodit.

11.12.2020 08:48:59

Pravidla v CZ
Vubec se mi nelibi, ze sem nekdo pridal pravidla v CZ jazyce, kdyz tu hru ceska firma s ceskymi pravidly vydala. Ta hra je jazykove nezavisla a ceska pravidla jsou tim padem jediny prodejni tahak ceske verze.

11.12.2020 10:32:54

nameless_one
Na druhou stranu jiné firmy (Mindok, Rexhry, Albi) na ZH dávají svá oficiální pravidla rovnou. A tahákem české verze určitě nejsou jen pravidla, ale i cena a dostupnost ;). I tak podle mě pořád bude dost lidí, kteří budou chtít pravidla "na krásném papíře", než si je doma tisknout..

11.12.2020 10:43:31

nameless_one
Moc nevidim duvod, proc se tady nad tim rozhorcovat?

Tahakem ceske verze je predevsim to, ze je levnejsi nez anglicka a tak nevidim duvod, proc by to mel byt problem.

Asi bych se mohl pozastavit nad tim, proc si Bronco daval praci s prekladem, kdyz uz se vedelo, ze budou oficialni ceska pravidla. Ale na druhou stranu udelal neco ve svem vlastnim case a dal to k dispozici tem, kterym by se to mohlo hodit a hru si koupili pred tim, nez se o lokalizaci vedelo. A nekteri z nich si i tak od Tlamy koupi profesionalne vytistena ceska pravidla.

11.12.2020 10:45:29

Chyba

Mám pocit,že v Přípravě hry je v bodě 8 chyba...neumistuji se obě zeleza

11.12.2020 10:52:59

len dodatok
len pre info - tlama predáva aj samotné české pravidla, preto zrejme nie sú zverejnené online, tým pádom je zverejnenie vlastného prekladu otázne

11.12.2020 11:34:51

nameless_one
Už to tu bylo zmíněno. Naštěstí většina českých vydavatelů pravidla zveřejňuje. Tam ti to nevadí?
Vždyť je to stejné.

Nechápu co tě pohoršuje. Respektive tomu vůbec nerozumím.

Např. já si před koupí vždy pročítám pravidla, zda by se mi hra mohla líbit. Určitě mě takové přečtení o hře přesvědčí více, než kdejaká kladná recenze.

11.12.2020 12:07:50

Deth
Jestli jim to nevadi, tak at si ty pravidla daji na stranky a nebo je nahrajou sem. Ale at to udelaji oni a ne nejaky kutil. Pravidla uz tu jednou byly a jsou odstranene, tak tuhle debatu zacnem znovu?

11.12.2020 12:42:25

Pravidla vydaná v CZ
Osobně si, myslím, že pokud chce někdo zde zveřejnit cokoliv, co český vydavatel vydává, má to přeloženo a předpokládám, že má i licenci, nebo svolení od původního vydavatele, tak by se měl daný překladatel zeptat české vydavatele, zda to může zde zveřejnit.

On by to asi měl udělat i u zahraničního vydavatele, ale těm budou asi nějaké ZH fuk a hlavně pro ně je to spíše přínos. Ale s českým vydavatelem už můžu být v konfliktu.

11.12.2020 13:14:41

Chyba v přípravě
to Mistr - máš pravdu, tam mi to ujelo. Maj bejt ponechaný obě místa u ceny 1 prázdný. Dík

11.12.2020 13:17:20

nameless_one
1. Vôbec to nie je ťahák českej verzie. Vieš čo je ťahák? Menšia cena oproti Eng verzii a menšia cena za dopravu, dostupnosť a čakanie na dodanie. To.su ťaháky a nie nejaké české pravidlá.
2. A vieš vôbec prečo boli pôvodne pravidlá od wolvika odstránené? Nedávaj to do súvisu, keď to s tým vôbec nesúvisí. Bolo to na jeho žiadosť, nespokojnosť z bazarom, tak dal odstrániť všetko čo preložil.

Ludomyl:
Vôbec to podľa mňa nie je otázne, nebyť nespokojnosti pôvodného prekladateľa tak sú tu tie pravidlá doteraz. A vieš čo? Ja som ich mal vytlačené pekne farebne a hru som sa na nich naučil. A vieš ešte čo? Hneď ako tlama naskladnili pravidlá tak som si ich kúpil, lebo som ich chcel mať v pôvodnom veľkom formáte a na lepšom papieri. Za pravidlá som dal 5€ a za zásielkovnu 3.40€ :) .

11.12.2020 16:39:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Jahman
Pravdu díš.

11.12.2020 17:39:30

Jahman
No a? To nijako nerozporuje moju poznámku, (v ktorej som mimochodom nič nepísal o pôvodných pravidlách, čo boli na ZH, ktoré som mal vytlačené pôvodne aj ja a podľa ktorých som sa hru pred nejakým časom učil.)

11.12.2020 17:46:38

ludomyl
Ber to tak, akoby tu tie pôvodne pravidlá boli aj doteraz a nie je nič otázne. Alebo, že ich nový preklad len nahradil.

11.12.2020 18:39:48

český překlad
Nějak jsem nepochopil, proč by mělo zveřejnění českého překladu pravidel vadit?

Protože Tlama games vydali vlastní překlad? No a? S touhle logikou by snad mělo být zakázáno zveřejňovat tady české překlady u věcí, které vyšly (nebo vyjdou) česky?

Anebo proto, že Tlama games prodávají překlad pravidel separátně? Opět no a? To je přece jejich svobodné rozhodnutí (já si ho od nich mj. koupil, i když s AJ nemám problém a Brass už nějaký ten měsíc hrajeme - hlavně kvůli případným spoluhráčům neangličtinářům a mj. i proto, že tím Tlamu alespoň trochu podpořím).

Stažení Wolvíkova překladu skutečně nemá nic společného s překladem od Tlama games, přesně jak uvedl Jahman.

12.12.2020 18:54:32

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Deadpool
Legendary: Deadpool
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas