Arkham Horror: Innsmouth Horror

xxxxxxxxxo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Innsmouth Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Innsmouth

Hehe, máme v databázi tuhle pecku dřív než BGG :) Ještě ji neohlásili, ale je jasné, že tohle prostě musí vyjít. Já osobně mám jen základní Arkham, ale tohle bude první rozšíření, které si koupím, Innsmouth rulez.
16.2.2009 12:07:52

rbx

Siaron
no, ze by to zrovna v Tvem pripade melo nejaky vliv na pocet kupovanych her, to bych trochu pochyboval :-)

12.6.2009 15:51:08

rbx
to mas pravdu,ale aspon tam netravim tolik casu :)

12.6.2009 16:46:14

Jaký je?
Tak nějaké první postřehy a zážitky? V první půlce července je můj, nebo mě někdo vyvedete z omylu a napíšete, jak je to hrozný? ;-)

26.6.2009 12:40:12

to Eyron
No skenuje se celkem pěkně ... V 600 dpi kolem 300 mega (bez hracího plánu)... K ničemu dalšímu jsem se zatím nedostal ... :-)

26.6.2009 21:22:19

Innsmouth
vypadá naprosto úžasně. Nové postavy super, příběhy (mise) postav takyhodně zajímavé, Ancient Ones ještě nebezpečnější než kdy předtím. Dobrá expanze :-)

27.6.2009 02:06:29

masakr!
Hráli jsme to zatím třikrát a dvakrát z toho dostali strašlivě na prdel po první hodině hry... (poprvé se neskutečně rychle nasčítal doom track, podruhé se během dvou kol přeplnil rising track v Innsmouthu. A pokaždé měl probuzený Prastarý imunitu úplně na všechno :))
Noví Prastaří jsou dost silní - ti ze základní hry jsou proti nim neškodá kůzlátka. Nehledě na to, že jsme se zatím neodvážili hrát variantu s heraldem Dagonem nebo Hydrou.
Takže doporučuji všemi deseti!!

8.10.2009 22:19:46

to Dansemacabre
Zajímavé ... a hráli jste jen Innsmouth, nebo i další rozšíření?

9.10.2009 18:12:52

Merlin
Byl to základ, Dunwich a Innsmouth. S tím, že jsme nepoužili desku a s ní související karty z Dunw., protože bychom se jinak nevešli na stůl.

11.10.2009 15:06:53

to Dansemacabre
Dobrý, taky máme právě v plánu ty rozšíření využívat podobně, tedy přidat nejvýše jednu mapu a k tomu klidně i kartičky z dalších rozšíření ...

11.10.2009 22:05:23

Dansemacabre
My v poslední době hráváme minimálně s dvěma velkými rozšířeními a mám pocit, že se tím nebezpečí daného rozšíření "rozmělní", hlavně u Dunwiche, ale i u Innsmouthu. Ani na jednom plánu se většinou neotvírá tolik bran, aby se nedal uhlídat Dunwich horror track a Deep One Rising. Horší je to s Kingsportem,kde je v podstatě nutná neustálá přítomnost vyšetřovatele, protože rifty se otvírají díky všem mythos kartám...

12.10.2009 09:25:12

Hra s rozšířeními
Jsem hrdý vlastník všech rozšíření k Arkhamu a než vyšel Kingsport, tak jsme hráli s Dunwichem, CotDP a KiY dohromady, což už se Dunwichi moc nelíbilo, protože jeho Mythos karty se mezi zbytkem celkem obstojně ztratily.
Pak přišel Kingsport a tak jsme ho tam přimíchali, dali jsme asi dvě hry s Dunwichem i Kingsporem, ale to už se v Dunwichi vůbec nic nedělo, tak jsme se rozhodli ho vyřadit (vyhodili jsme jenom jeho desku, Mythos a Location karty). Kingsport naštěstí byl odolný vůči tomuto rozmělnění Mythos karet (a myslím si, že ho právě vytvořili pro takové hráče, kteří mají prostě všechna rozšíření ve hře), ale vyhrát hru byl celkem kumšt, protože Elder Signy taky v žádném rozšíření nepřibyly.
Pak ještě přišel BGotW a to už nás úplně dorazilo, kdy to byla těžká oslava, když se nám podařilo konečně hru vyhrát :-)
Když ale přišel Innsmouth, tak jsme věděli, že to nemá cenu přidávat do toho molocha se všemi rozšířeními, protože Innsmouth by ležel ladem stejně jako Dunwich. Tak jsme se nakonec rozhodli, že to zase pěkně všechno roztřídíme a od té doby hrajem vždycky jen s jedním velkým rozšířením a s jedním malým (právě teď je to Innsmouth a CotDP). Pokud si teda chcete zahrát Innsmouth nebo Dunwich, tak doporučuju udělat něco podobného, protože jinak se v těch městech nebude skoro nic dít.

12.10.2009 10:09:29

Kadaver
Varianta jedno malé/jedno velké je asi rozumná, ale i "moloch" má svoje kouzlo. Při poslední hře (tři velká, žádné malé) jsme ve 4 sice vyhráli, ale během asi 5 kol se nám probudila Dunwichská potvora, protože jsme sázeli na to, že "tak rychle se přece brány v Dunwichi otvírat nebudou" :-)

12.10.2009 10:24:30

to Eyron
Wilbur Whateley měl asi dobrý den :-)
Jen se divím, že jste vyhráli i s probuzeným Dunwich Horrorem. To před váma smekám svůj širák a skláním svůj Thomson.

12.10.2009 13:49:15

Kadaver
Ono to nebylo tak hrozné, protože se Dunwich probudil asi tři kola před koncem. Mythos karty nám přály, pohnul se jen jednou a kostka nás zachránila, vyhrály jsme s doomtrackem 9 z 11.

12.10.2009 13:54:28

rbx

...
vcera jsme si se Sydem zahrali Arkham s Innsmouthem a moooc dobra partie se z toho vyvrbila. Hrali jsme kazdy se dvema vysetrovateli, Innsmouth byl na stole vubec poprve, takze jsme moc nevedeli, co muzeme cekat. Jako prastary byl vylosovan Cthulhu a postavy jsme si chteli zkusit ty nove z Innsmouthu. Celou dobu to vypadalo, ze vyhrajeme na zavreni vsech bran a pak jsme to behem dvou kol projeli na cele care. Syduv hrdina se nechal zavrit, protoze jsme meli stanne pravo a byl zakaz vylezat na ulici a ve vezeni potupne scip :-) Nove vylosovany astronom byl jedno velke nestesti, takze jsem se pokusil osud zvratit mym namornikem, ktery se vydal do Innsmouthu vycistit ho od "rybich ok", coz se mu skoro povedlo. Najednou se ale otevrela brana na zapecetene oblasti, na plan priplulo posledni rybi oko, Cthulhu se probudil a pohral si s nami dost brutalnim zpusobem. Konec, slus, end... ale napinave az do konce. Fakt super.

8.4.2010 11:03:58

rbx
No jako málo masakr :D jsem se vydal do Innsmouthu trochu pošoupnout federály k akci, ale hned na břehu mě lapli, šoupli do vězení a bylo. Když jsme se probudil n aulici tak jsme zjistil, že mám v Innsmouthu příbuzné a za řvaní "Ia-R'lyehl Cihuiha flgagnl id Ia!" se odebral ze hry. No a pak už bylo vymalováno :) Super hra a Innsmouth vynikající expanze.

8.4.2010 11:16:13

Vybíráme z Bazaru

ZEN GARDEN // NOVÁ & ZABALENÁ
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas