nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Arkham Horror: Innsmouth Horror

Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Innsmouth, chátrající rybářská vesnička na pobřeží Massachusetts, skrývá své nejhorší hrůzy v temných vodách jen kousek od mořského břehu. Zde, ukryto pod vlnami, se nachází největší tajemství Innsmouthu, o kterém ví jen pár zasvěcených. A ti by neváhali zničit kohokoli, aby své tajemství uchránili odhalení. Vyšetřovatelům nezbývá, než se do těchto nehostinných končin vydat a zabránit Prastarým v jejich teroru. V Innsmouthu ale vyšetřovatelé nenajdou žádné spojence a velmi málo bezpečných úkrytů. Budou mít dost sil, aby přežili a zabránili zkáze Innsmouthu a celého našeho světa?

Již třetí velké rozšíření pro oblíbenou kooperativní deskovou hru Arkham Horror (1. velké rozšíření je Dunwich Horror, 2. pak Kinsport Horror) přínáší několik zbrusu nových herních mechanismů:

 • Herní plán představující Innsmouth o třetinové velikost plánu ze základní sady hry (a stejně velký jako herní plány ve velkých rozšířeních).
 • Osobní příběhy vyšetřovatelů - Na začátku hry každý vyšetřovatel dostane jeden osobní úkol/cíl, který platí pouze pro něj. Tyto úkoly mají uvedeny podmínky pro úspěšné splnění úkolu, ale také podmínky selhání. Za splnění úkolu vyšetřovatel získá až do konce hry (resp. své smrti) určité výhody a za selhání stejně trvající nevýhody.
 • Innsmouth Look - Někteří lidé (vyšetřovatele nevyjímaje) jsou, aniž by o tom věděli, vzdálenými potomky Deep Ones. Různé události pak mohou probudit k životu jejich dávno zapomenuté geny. A z vyšetřovatele se rázem může stát smrtící nepřítel.
 • Vodní monstra - Monstra s oranžovým orámováním se po souši pohybují běžným způsobem. Pokud jsou ale ve vodní lokaci (se symbolem vlny) a na jiné vodní lokaci se nachází vyšetřovatel, pohnou se k němu.
 • Vzestup Deep Ones - Starověká rasa Deep Ones ohrožuje Innsmouth a pokud opustí mořské hlubiny, ve kterých se skrývá, svým tajným rituálem ihned na svět přivede Prastarého. Na herním plánu Innsmouthu jsou dvě nové stupnice. Jedna sleduje vzestup Deep Ones a pokud se naplní, ihned se probudí Prastarý. Druhá stupnice, kterou mohou plnit vyšetřovatelé utrácením Clue tokenů v Innsmouthu, pak při svém naplnění odstraní všechny žetony ze stupnice první.

A samozřejmě mnoho dalších prvků známých z předchozích dílů herní série:

 • 16 Vyšetřovatelů,
 • 8 Prastarých,
 • 2 Zvěstovatelé (Herald),
 • 32 žetonů nestvůr,
 • mnoho karet Prastarých jako jsou setkání v lokacích Innsmouthu a podobně.

Autor: Zeus

Další názvy této společenské hry

 • Horror w Arkham: Widmo nad Innsmouth

Vybíráme z aukcí

Airlines
Airlines
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>