Archa Nova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Mathias Wigge
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Opravené karty

Ahojte, nemáte někdo seznam těch “opravených” karet? V domnění, že se jedná o promo karty, jsem je inteligentně zamíchal mezi ostatní… 🥲

1.10.2022 21:31:45

@sedlak87 Chyba způsobující nehratelnost to opravdu není. Ikonový zápis akce (který je ve hře, stejně jako spoustě dalších, směrodatný) je naprosto jasně daný, pouze text přepisující ikony nevyjmenovává všechny možnosti a může znít, že některé vylučuje. To je nešťastné, upřímně nás to mrzí, a proto jsme vydali nové karty. Pokud by při hře nastaly nejasnosti, je už součástí každé krabice hry list, kde je to dopodrobna a korektně vysvětleno. 

12.10.2022 17:40:33

@pogo Vytistenim opravenych karet jste v MINDOK-u udelali dobry cin. Nenechte se prosim znechutit negativnimi reakcemi.

Moc dekuji za vydani teto a mnohych dalsich her v minulosti i budoucnosti.

12.10.2022 17:54:27

@Zeus  objektivne je to proste zle. V hre su 2 sposoby ako zahrat do svojej zoo novu ikonu: zahranim karty a ziskanim tokenu. V chybnej verzii kariet dostanes bonus len za zahranie karty. Spravne mas dostat body/bonus za kazde zahranie karty a za kazde zahranie tokenu (s konkretnym symbolom). Nechapem kde ste vzali ze to je ten isty text trochu inak. V tejto hre mi to prist dost zasadny rozdiel medzi tym ci vyhras alebo prehras.

12.10.2022 19:05:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Tohle je děsná diskuze kvůli několika kartám co jsou dostupné na webu v upravené verzi. Nějaké skvrny na slunci asi.

Jinak k Tlamě - k předobjednávce jsem karty nedostal, dnes jsem si tam vyzvedl Paleoindiány a s nimi opravené karty k Archa Nova. Chvilku je tam prodavač hledal, ale přinesl balíček. Na Luxoru jsem taky viděl tu super cenu, ale nechtěl jsem předobjednávku rušit a raději podpořil Tlamu, než mega Luxor.

12.10.2022 19:13:23

No vida, nakonec se problém začíná vyjasňovat, nejspíš nebude zakopaný pes v nejasné distribuci karet od Mindoku, ale s nakládáním s kartami ze stranu Tlamy, která je kamsi zahrabala do skladu, místo aby je posílala zákazníkům.

12.10.2022 20:17:36

Já mám hru bez opravených karet, ani jsem nevěděl, že nějaké jsou a vůbec mi nechybí. Pro transparentnost, hru jsem dostal jako recenzní kopii. Odehrál s ní určitě 10 her před tím než vyšla a hráli jsme to správně, bez opravných karet. Tohle je skutečná marginálie a to co tu někteří předvádějí je pro mě těžko pochopitelné.

Mimochodem u spousty karetních her (MTG, různá LCG apod…) vychází běžně errata, která mění texty nebo smysl karet naprosto zásadně a žádné náhradní karty se netisknou a to se bavíme i o hrách, které se hrají závodně, errata prostě musíš znát a nazdar, neznalost neomlouvá. Nechci tvrdit, že je to stejná situace, není, jen chci ilustrovat, že náhradní karty nejsou žádná samozřejmost.

A když tu pak čtu, že vlastně ani nejde tak moc o to, jak moc a jestli vůbec jsou opravené karty potřeba, ale o to, že jiný je má a já ne, tak je mi z toho dost smutno. 

12.10.2022 20:32:18

@sedlak87 Sorry, ale vydávat svůj názor za objektivní pravdu nepovažuji za korektní. Neřekl bych ani popel, kdybys napsal, že ti ta původní formulace přijde vyloženě špatně a nebo obdobně. Ale objektivní opravdu nejsme nikdo. Já rozhodně nebudu do krve obhajovat Mindok, že ta formulace byla OK. Souhlasím s tím, že ta nová se zdá srozumitelnější a snáze pochopitelná, ale stejně tak mi prostě nepřijde ta původní špatně, “jen” nabízející vícero výkladů a nejasností. A v tom mi přijde, že taková věc není rozhodně vzácná a čelím nejasným situacím u komplexnějších her vcelku pravidelně (a klidně i v původním jazyce, takže ne ne vždy za to může překlad).

Proto mi nepřijde adekvátní formulace typu “já mám objektivně pravdu, vy ne a šmitec”. A raději volím smířlivější tón a snažím se o jiném názoru přemýšlet a třeba i poněkud ustoupit (a někdy ho klidně i nakonec “přejmout”).

12.10.2022 20:38:10

BTW fakt by mě zajímalo, kdyby se na to Mindok vykašlal, jestli by se nějaká takováhle vlna zvedla. Můj názor je, že by nikdo nikde nic neřešil, maximálně by se vyrojili otázky, jak to přesně bylo myšlené a jak se ty karty mají hrát.

Bohužel objektivně tohle už zjistit nepůjde :-).

12.10.2022 20:40:52

ďakujem mindoku, že sa snažili vyriešiť problém, ktorý ani nie je problémom. :) chcel by som povzbudiť vydavateľov, aby sa nenechali sekírovať pár jedincami. je mi veľmi ľúto, keď vidím, ako sa niektoré vydavateľstvá skoro až do krvy musia ospravedlňovať, keď sa stane drobná pochopiteľná chyba či nedorozumenia, lebo sa boja hejtu, čo spustí pár ľudí.

v tomto svete nič nie je stopercentné, a sami tí, čo sa tým oháňajú, že chcú za svoje prachy 100% a nie 99,95% výrobok, tak sami do svojej práce 100% nedávajú.

@sedlak87 pošli mi do správy adresu, pošlem ti moje “opravné” karty, aby nad tvojim životom zase mohlo vyjsť slniečko

12.10.2022 21:48:37

Take dekuji Mindoku, ze se k problemu postavil celem a opravene karty vydal. A ze tim podporil specialky. Za mne - ti kteri si to koupili jinde at se klidne vzteknou. Priste si aspon rozmysli jestli budou setrit par korun a nebo radeji podpori specializovane obchody.

Jedina chyba kterou Mindok udelal je, ze si nenechal par kopii, ktere by poslal tem cca trem kriklounum co to tady resi stale dokola. Bezte radeji hrat…

BTW Tlama uz davno neni zadna “mala rodinna specialka", kde zakaznika berou pomalu jako clena rodiny. Je to vydavatel a defakto velkoobchod s deskovkami. Vsechna cest - pro ceske deskovky delaji hodne. Ale v urcity okamzik uz proste firma zacne fungovat jinak. Zamestnanci jsou jen zamestnanci. A co se jim nerekne, sami delat nebudou…

12.10.2022 22:21:42

@Zeus objektivna znamena, ze je to spatne z objektivnych dovodov, ktore som vypisal. neni to moj pocit. spatny text ti nedava body za ikony z tokenu. To neni vec nazoru…

12.10.2022 22:34:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to zajímavé, číst některé komentáře…

Každopádně, zda má někdo problém tu číst “diskuzi” protože je to v sekci Diskuze, tak ať to nečte a nebo se k tomu nevyjadřuje. (další věc je konstruktivní kritika ;) Ať je názor A nebo B, každý má právo se vyjádřit, z mé strany prostě Mindok pochybil a není prostě fér ,že někdo karty obdržel a někdo ne ;) (příště se může stát, netvrdím, že se tak stane, že neočkovaní lidé nebudou mít nárok na hru :D ) 

To, že Mindok se snaží podporovat “speciálky” na to někdo může reagovat,oponovat tak, ať nedodává do knihkupectví, řetězců atd.

Podporu si představuji jinak a hlavně podporu si představuji, pro koncové zákazníky, pro který jsou tyto produkty určené, bez nich by ani Mindok nebyl. (Nehledě na to, že byc se toho chopil někdo jiný, nebo si to komunita přeložila sama ;) 

Pořád se tu píšou různé omáčky na zmírnění situace a mě by zajímalo, jaký jsou reálný data, předpokládám, že bylo vytisknuto 1000ks a kolik balíčků opravných karet bylo dotisknuto? Pokud by vytisknutí 8mi karet stálo max 10-20kč (nechal jsem si xkrát vytisknout karty a náklady byly v tomto rozmezí) a tento opravný balíček by potřebovali 1000x (8000 karet), tak dotisk všech “opravných karet” by stál 10 000-20 000,- což při marži deskovek je opravdu směšné ;) jak psal někdo níže, někteří by i dokonce zaplatili nějaké koruny za “opravný” balíček ;)

Nikdo tady nešíří nějaké zlo, jen se tu normálně diskutuje o tom ,co se nepovedlo ;) od toho je tato sekce ;)

citace: “Zkuste si uvědomit, že pokud bychom se příště měli zařídit podle vašich názorů prezentovaných v této diskuzi (a já netvrdím, že to uděláme), tak bychom příště rozhodně nic neopravovali, protože za to bychom rozhodně nesklidili takhle nepříjemné a negativní reakce.” (@pogo )

  • Tohle mě docela udivuje jak je to formulované, očekával bych, že si vezmete poučení (vyslechnete si názor/y vašich zákazníků) nebo nad tím vším popřemýšlíte a příště třeba zvolíte cestu (pokud se něco nepovede), že se rovnou dotisknou i opravené karty 1:1 vůči deskovkám 

 

Deskovkám zdar

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vytvořený obsah: 70+ souborů

12.10.2022 23:32:07

Tohle začíná nabírat absurdních rozměrů. Vypadá to, že bych se měl začínat omlouvat, za to co jsem si dovolil. Jak jsem si mohl vůbec dovolit upozornit na dle mého názoru nevhodné rozhodnutí vydavatele? Někteří mi dokonce situaci přejí, když nejdu do speciálky, ale do Luxoru. I kvůli mě si prý vydavatel rozmyslí, zda přiště vydá opravu nebo jen erratu. Blázníte? Je to jen rozhodnutí vydavatele jak se rozhodne. Co já s tím mám mít společného? Je to obchod vs zákazník. Jejich rozhodnutí. Jejich business.

12.10.2022 23:59:18

@MistrYpislon 

“(příště se může stát, netvrdím, že se tak stane, že neočkovaní lidé nebudou mít nárok na hru :D ) ”

To je prostě úlet, nechce se mi věřit, že dospělý člověk dokáže takový nesmysl vůbec vypustit z klávesnice… (a vtipné to opravdu není)

Představa některých lidí o tom, jak funguje překlad a vydání deskové hry, nebo že “vytisknutí osmi kartiček stojí 10-20 korun" jsou opravdu směšné. Doporučuji jediné - přestat se v tom rýpat. Tady opravdu neprobíhá žádná “konstruktivní diskuze", řeči typu “diskutujeme o tom, co se nepovedlo” nebo “očekával bych, že si vezmete poučení” v situaci, kdy (nejen) zde již většina lidí vyjadřuje podporu Mindoku a dává najevo, že to pro ně problém není, jsou naprostou drzostí. Několik lidí se již vyjádřilo, že zveřejnění karet na webu k vytištění jim stačí. Některým jde spíš o to zjistit, proč se celá situace stala, což chápu. Ale pak jsou tu nízké jednotky diskutujících, kteří si zdá se jenom léčí komplexy z toho, že Mindok udělal něco nadstandardního, ale na ně se nedostalo. Absurdní.

13.10.2022 00:12:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@pogo Je super, ze chcete hru vydat v perfektnim stavu, takze se tazi, jestli se dockame nejakeho zasahu i u tech dalsich karet, ktere se tu uvedly jako nepresne interpretovane. Schvalne nepisi spatne, protoze po teto diskusi uz nevim, co nazyvat spatne a co ne. Diky.

13.10.2022 07:51:13

@-bacil- @pogo Jen poznámka k distribuci “Opravných karet” z TLAMA games. Karty jsme dostali v dostatečném počtu spolu s promo deskami. Bohužel jsem měli od Mindoku informaci pouze o promech. Považovali jsme tedy opravný balíček za součást proma a posílali ho první den pouze těm, kteří stihli předobjendávku s promo deskou. Až později se kolegovi podařilo nalézt komentář pod příspěvkem na FB Mindoku zmiňující opravný balíček. Následně pak byly již objednávky expedovány s opravnými balíčky. Omlouváme se všem, kteří balíček od nás dostat měli a nestalo se tak. Opravných balíčků tedy zatím máme dost a je možné jej doposlat, pokud jste jej od nás nedostali a stojíte o něj. Toto prosím komunikujte na chatu nebo na e-mailu. 

13.10.2022 09:42:53

Achjo… Bylo by fajn, kdyby si oba tabory vyndaly hlavu ze zadku a snažily se místo totální toxicity pochopit jeden druhého. 

Chápu, že jedny štve nedostupnost opravených karet, které nedostali kvůli pozdějšímu objednání nebo koupení si hry jinde. Na hratelnost to ale vliv nemá, opravené karty jsou ke stažení a bylo by dobré si uvědomit, že pokud Mindok z toho nebo onoho důvodu nezvládnu pokrýt celý tisk, tak se budou muset rozhodnou pro systém, jakým karty distribuovat. 

Chápu i stranu druhou, protože Mindok se snažil, aniž by musel (viz jiná vydavatelství), přijít s “opravenými kartami.” Bylo to od nich vlastně hezké gesto. Na druhou stranu museli očekávat, že minimální osvěta kolem jejich distribuce a nedostatečný počet kusů způsobí u mnohých nespokojenost.

Takže pánové, klid, radujte se ze super a neřeste hovadiny.

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

13.10.2022 09:50:31

@ondaR_OL  Souhlasím a podepisuji.

13.10.2022 09:54:38

No, já jsem si z téhle diskuze odnesl pouze to, že kdo nakupuje deskovky v Luxoru musí počítat s tím, že je dost velká možnost dostat hru se špatnými komponenty a nemá nárok na kompenzaci.

“ale pak se nesmíš divit, že ti tam něco chybělo.” - to je hlod měsíce

Takovouhle aroganci jsem dlouho neviděl.

13.10.2022 09:58:24

@Maxianimal Tohle mě vytočilo 100x víc, než to, že nemám doma opravené karty (a to kupuju hry v 95% případů ve speciálkách).

Jinak jsem ráda, že jsou karty k dispozici alespoň v PDF, není to ideál, ale za mě je tím tohle téma uzavřené.

13.10.2022 10:51:14

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu zbytečné použití vulgárních či podobně nevhodných slov.

13.10.2022 11:03:11

@Maxianimal Tvůj příspěvek se mi líbí a pod toto se podepisuji!!!

 

“ale pak se nesmíš divit, že ti tam něco chybělo.” - to je hlod měsíce

Takovouhle aroganci jsem dlouho neviděl.

 

Přesně tak!! Tohle není normální přístup. Ale on pan @Jonash je celkově dost arogantní. Nejdřín ON MNĚ napíše na Facebooku, že moje názory nikoho nezajímají, když se tam podivuji nad článkem, jak Praha hospodaří s penězi. A poté, když ho tady znovu vidím někoho urážet a okřiknu ho, tak má ještě tu drzost mi psát, že to JÁ JEHO stalkuji na Facebooku. :D No on moc vychovaný nebude… “Já já já jenom já.”

Co mě ale aspoň těší je to, že na tom Fb mu to dali lidi pěkně vyžrat ten jeho negativní komentář, stejně tak tady jenom kope do ostatních okolo sebe. Smutný. :/

13.10.2022 11:56:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Ano, myslím si, že každý má mít nárok na opravu těch karet.

kdo si to koupil v obchodě, který se živí hlavně prodáváním her, má nárok na opravu ve formě nových karet, kdo si to koupil v nějakém knihkupectví, má nárok na opravu, a to ve formě pdf nebo faqu.

Ano, to, že se o špatně formulovaných kartách nevědělo předem, a zjistilo se to veřejně až po prodeji hodně her, nebylo od mindoku zrovna šťastné řešení, ale na druhou stranu, kdo to koupil hned zkraje, tak karty dostal. Někdo dal holt přednost ceně. Škoda pro speciálky :( (o nedorozumění v tlamě ted nemluvím, tam se to vysvětlilo v čem byl problém). 

13.10.2022 11:59:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu zbytečné použití vulgárních či podobně nevhodných slov.

13.10.2022 12:40:03

Mám doma kluky (3 a 5 let). Ráno se servou, kdo bude dřív na záchodě. Pak se pohádají o místo u stolu, o barvu talíře… Pak oba brečej, že ten druhej má větší rohlík. Tady jsem čekal něco trochu jiného :)

13.10.2022 13:05:43

Vybíráme z Bazaru

Lost Kingdoms: Pangea in Pieces
Lost Kingdoms: Pangea in Pieces
Akt. cena: 20 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas